» »

Novi Net.Stik (Sparkasse web banka)

Novi Net.Stik (Sparkasse web banka)

««
3 / 12
»»

buttcrack ::

Obveščamo vas, da dne 1. 10. 2019 stopita v veljavo nova cenika bančnih storitev za fizične osebe (za gotovinsko in negotovinsko poslovanje).


Najbolj pomembna sprememba je:
Ponovna aktivacija mobilne banke M.Stik = 0,00EUR

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Oh, hvala.
Bi spregledal, ker banke skoraj vedno le dražijo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

buttcrack ::

ampak pazi, šele od oktobra dalje, ne še menjat mobitela :)

bastadu ::

Kolikor vem, če imaš delujoč generator, si ga lahko brez težav prestaviš na drug telefon ...

miko22 ::

buttcrack je izjavil:

Obveščamo vas, da dne 1. 10. 2019 stopita v veljavo nova cenika bančnih storitev za fizične osebe (za gotovinsko in negotovinsko poslovanje).


Najbolj pomembna sprememba je:
Ponovna aktivacija mobilne banke M.Stik = 0,00EUR


Končno, zato sem pisal cele pritožbe. Nehal sem uporabljati novi stik, zaradi vedno znova bremenitve.
Nato sem reko, bom imel staro geg aplikacijo, pa mi je javilo "da sem prekoračil dovoljeno število naprav" - imel samo na dveh.
Veliko pizdenja, da so mi dali nazaj pa še hotli so zaračunat. Banda.
Na koncu sem uredil vse ko sem že moral groziti.

zavajon ::

MrStein je izjavil:

Oh, hvala.
Bi spregledal, ker banke skoraj vedno le dražijo.

Saj je tudi tokrat tako. meni bodo podražili vsaj plačilo položnice in Mastercard ;((

MrStein ::

Itak.
Namesto 2 EUR je zdaj 0 EUR za ponovno aktivacijo M.Stik - Mastercard pa za 5 ali 10 EUR na leto dražji...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

bastadu je izjavil:

Kolikor vem, če imaš delujoč generator, si ga lahko brez težav prestaviš na drug telefon ...

Generator je eno (en app), M.Stik pa drugo (drugi app).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

buttcrack ::

Načeloma se da preko generatorja še vedno dostopat do m.stik preko browserja na fonu, isto kot prek kompa. Je pa def bolj praktično preko appa.

WhiteAngel ::

Ali kdo uporablja generičen OTP za netstik? Ali moraš imeti njihov app because reasons?

bastadu ::

Včeraj se mi je posodobil telefon na Android 10, app M.Stik itak ne deluje več, ko vpišeš pin in bi naj prikazalo otp, le tega ne prikaže ... Še kdo enak problem?

delavec44 ::

V mStik so pošiljali neka navodila za to. Ne najdem na netu, tako da hiter povzetek:
- naroči novo brezplačno avtentikacijsko napravo
- izvedi nadgradnjo na android 10
- odstrani aplikacijo mStik, ponovno snami iz google store in namesti ter aktiviraj

Sklepam, če si že nadgradil potem to odpade in moraš kontaktirati njih. Po moje zato obveščajo prej.

MrStein ::

Sistem FLIK Pay bo komitentom banke Sparkasse omogočen od 5.3.2020.

https://sparkasse.si/sl-si/prebivalstvo...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

bosslipxx ::

Dela app na Androidu 11 (pixel maybe)?

M.stik dela na androidu 11. Preverjeno.
slo-fishing.si

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Nova verzija m.stik app-a:

- omogoča vstop s prstnim odtisom (končno, to imajo drugi že dolgo) - na iOS tudi faceID
- potrjevanje plačil s kartico


WTF:
- čisto nova (druga) aplikacija bo, ne pa update za obstoječo
- stara aplikacija bo nehala delovati 7. 1. 2021 ob 18. uri
- 8.1.2021 bo na voljo nova aplikacija, koda za aktivacijo bo poslana preko SMS in email

Vir: https://www.sparkasse.si/sl-si/prebival...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

illion ::

Ti so nardil ze s prejsno mstik aplikacijo, sm rabil skor 1 leto da sem ugotovil da je update na voljo - kot cisto nov app.. kokr da ne razumejo pointa updatov, al pa ne znajo dev certifikatov shrant :D

GupeM ::

Jaz sem pred kakšnima dvema mesecema odprl nov račun na Sparkasse. Ta m.stik je res gnil. Še posebej v primerjavi z NKBM mBank@net, pa ko se navadiš na N26, Revolut ipd.

Ni mi všeč. Če tale nova verzija ne bo dosti boljša, bom račun zaprl. Če se ne morejo potrudit pri mobilni aplikaciji, me skrbi, kako se (ne) trudijo pri ostalih zadevah.

Izgleda kot da bi bila narejena za Android 1.6. Pa še trenutno ne dela. Pomoje je en od razvijalcev namesto na dev environment deployal nekaj na produkcijo.

Edit: Zdaj dela.

Edit 2: Ne vem, zakaj mi ves čas kaže, da imam eno neprebrano sporočilo, če imam vsa sporočila prebrana.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

jabe ::

Tole s sporočilom imam tudi jaz. Ostalo potem normalno šteje. Ampak na manj kot 1 neprebrano pa ne gre. Mstika sem se še nekako navadila, čeprav se zelo veselim prstnega odtisa, net.stik mi je pa adijo pamet. Mi zna kdo povedat, če se da nastaviti na netstiku, da ne pošlje maila ob vsaki prijavi? Vedno, ko grem notri dobim mail. In pa, ker sem pooblaščena tudi za druge družinske člane in mi pokaže 5 TRR na prvi strani - se da vrstni red spremeniti? Ne pa da je moj TRR 2 ali 3 po vrsti, ker jih razvrsti po številki TRR.

Sem presedlala z unicredita. Kjer pa res vse dela brezhibno in logično. Mstik zna zastekat. Ampak je pa zame zastonj, ker v biti uporabljam kot varčevalni račun v Sloveniji in držim nad jurja skos na osnovnem računu in nimam nobenih stroškov s tem. Za drugo pa niti ne uporabljam. Znajo pa te stvari zmotiti seveda, če prideš z nečesa kar deluje bolje. Ampak dobro, tok hudo spet ni, da se človek ne bi moral navaditi ali da bi bila neuporabna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: jabe ()

miko22 ::

Ste že dobili podatke za prijavo v novo aplikacijo?

MrStein ::

Jaz nisem.
Je novi app sploh na voljo?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

gregyk ::

Nisem.

Šmorn ::

Nič še.

illion ::

Me prov zanima kaj je razlog, upam da niso sele dons poslal ios app v review :D

illion ::

ok zdej bo predvidoma danes:

Takoj, ko bo aplikacija na voljo za namestitev, vam bomo predvidoma 8.1.2021 poslali registracijsko kodo (v e-sporočilu) in aktivacijsko kodo (v SMS sporočilu). Po prejemu obeh kod boste lahko aktivirali M.Stik


:/

gregyk ::

Nič ni bilo še, vsaj pri meni...

miko22 ::

Očitno pri nobenem :)

GupeM ::

Kurac bo danes. Tole sem dobil včeraj:
Spostovani, danes ob 18ih bo zaradi prehoda na novejso razlicico prekinjeno delovanje mobilne banke M.Stik - se vedno boste lahko generirali gesla za spletno banko Net.Stik. V prihodnjih dneh vam bomo, prek SMSa in e-poste, poslali aktivacijske kode in navodila za namestitev nove mobilne banke M.Stik. Banka Sparkasse


Torej ... V prihodnjih dneh. V prihodnjih treh dneh? Petih? 15ih?

Te banke so res nesposobne. Pa za sparkasse zadevo dela Halcom (vsaj prejšnjo verzijo), imajo pa menda nekaj izkušenj na tem področju, pa bi lahko zrihtali tako kot se spodobi ...

Že NKBM je za 4 dni med prazniki ugasnil spletno in mobilno banko ter limit za plačevanje s kartico preko spleta vsem, ki so prej imeli abanko nastavil na 0 eur. Faking nesposobneži, res ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

techfreak :) ::

GupeM je izjavil:

Te banke so res nesposobne.
Tezko reci, da so nesposobne, definitivno pa zanemarjajo spletne in mobilne storitve. Ni cudno, da so Revolut, N26 in podobne mobilne banke tako popularne.

fiction ::

Zdej piše, da bo predvidoma jutri (9.1.). Malo se čudim, kako da niso samo app-a updatal, sej niso neke blazne novosti (biometrična avtentikacija) ali pač? Je zdaj drug podizvajalec in jim je to prišlo prav samo kot izgovor? Pa tudi če, bi se najbrž dalo met staro in novo verzijo paralelno delujočo. Pravijo, da zdej star app ni čisto neuporaben, ampak se ga da uporabit kot OTP generator, khm ok, ampak jaz bi vseeno za to raje imel neko standardno rešitev (npr. Authy).

showsover ::

Ja, zaenkrat sta dva, Geg app in m.Stik app, sem že pozabil, zakaj imam oba gor (men se zdi, da Geg prebere qr challenge, upn qr pa ne), novejši m.Stik pa prebere upn qr, ne pa qr challenge, ki ga ročno vpišeš 🙄. Mimogrede, oba appa nudita mobi-banko, torej več kot samo 2fa, vsaj m.Stik, Geg pa je menda odprl mobi-web-banko, men se zdi 🤦‍♂️

Zgodovina sprememb…

techfreak :) ::

Imas prav. Ce sledijo temu trendu, bo sedaj se tretji app, ki bo namenjen samo mobilni banki, za spletno banko bos pa se vedno rabil m.Stik. :))

miko22 ::

torej 2 aplikaciji za eno banko?
Jaooooo, naj si zgedlujejo N26 ali revolut, ko ti ne rabijo nič pošiljat, da se lahko na novo registriraš.
Tu pa vedno ko menjam telefon moram gnjavit za novi dostop. pa še zaračunati so hoteli na začetku.

showsover ::

Se ne spomnim natančno, kako gre, ampak se mi zdi, da plačaš samo na začetku, potem pa lahko preneseš na drug telefon (vpišeš uporabniški id in zadnji izračunan otp), je pa možno, da moraš kaj formalno urediti ali pa samo potrditi, ne vem. Jaz imam tako backup narejen. Sem šel preverit, imam oboje instalirano, gega sploh ne uporabljam kaj (in bi ga lahko odinstaliral), m.Stik edino, je pa zoprno, ker je qr c/r na m.stiku ročen, v starem gegu pa optičen :-) Torej, en app, ki pa mu manjka en feature, upam, da bodo tudi tole rešili v najnovejši app. Imam n26 in revolut, vendar jih bolj poredko uporabljam, ker potem nimam centralnega pregleda v prilive in odlive, tudi ne nakazujem večjih zneskov tja, bolj za potrebe internet shoppinga.

Zgodovina sprememb…

miko22 ::

Staro geg aplikacijo si itak lahko sam prenašal. Ta m.stik(sedanji), pa si moral vedno zaprositi na novo. Na začetku so hoteli vsako novo registracijo zaračunat, dokler se nisem razpizdil. Od takrat mi dajejo brezplačno, kasneje pa so tudi uradno sprejeli, da je samo prva izdaja plačljiva, čeprav, ko dobiš email še vedno piše, da je vsaka nova registracija plačljiva.
Na srečo imam ta račun samo zaradi kredita. Ker imam stanje vedno nad 1000€ ne plačujem vodenja.

Aja, sem hotel iti na drugo banko, kjer je sedaj obrestna mera boljša, pa imam v pogodbi 1% pogodbene kazni, če predčasno odplačam kredit. Moral sem pa tedaj to podpisat, drugače mi ga ne bi dali. jeba. Sedaj me držijo s tem.

Ko sem odpr račun sem tudi imel plačevanje položnic brezplačno, kako leto po tistem so to skinli. Enostransko spremenili pogoje. Moram pa imeti račun zaradi kredita. Spet pogoj v pogodbi.
Odsvetujem Sparkasse - nateguni.

showsover ::

Aja, hvala, da si nam še ostalim uredil, imaš verjetno prav, imam geg backup, za vsak slučaj, m.stika pa menda res ne ali kaj. Ja, Udobni pozitivni račun je kar izgubil na 'udobnosti', zdaj je menda boljši 'popolni' in 'plus'...Tule je (interna) primerjava. Zadnje vrstice so pomembna - UPozR ima 0 letnih stroškov, UPlR pa 64! Mora se ti shoditi s provizijami in varnostnimi paketi! Popolni je, če se hočeš fočkati z zlato.

Zgodovina sprememb…

jabe ::

miko22 je izjavil:

Staro geg aplikacijo si itak lahko sam prenašal. Ta m.stik(sedanji), pa si moral vedno zaprositi na novo. Na začetku so hoteli vsako novo registracijo zaračunat, dokler se nisem razpizdil. Od takrat mi dajejo brezplačno, kasneje pa so tudi uradno sprejeli, da je samo prva izdaja plačljiva, čeprav, ko dobiš email še vedno piše, da je vsaka nova registracija plačljiva.
Na srečo imam ta račun samo zaradi kredita. Ker imam stanje vedno nad 1000€ ne plačujem vodenja.

Aja, sem hotel iti na drugo banko, kjer je sedaj obrestna mera boljša, pa imam v pogodbi 1% pogodbene kazni, če predčasno odplačam kredit. Moral sem pa tedaj to podpisat, drugače mi ga ne bi dali. jeba. Sedaj me držijo s tem.

Ko sem odpr račun sem tudi imel plačevanje položnic brezplačno, kako leto po tistem so to skinli. Enostransko spremenili pogoje. Moram pa imeti račun zaradi kredita. Spet pogoj v pogodbi.
Odsvetujem Sparkasse - nateguni.


Zavoljo debate... Kako bi tole potekalo na drugih bankah?

Drmr ::

miko22 je izjavil:

Moral sem pa tedaj to podpisat, drugače mi ga ne bi dali. jeba. Sedaj me držijo s tem.
Ko sem odpr račun sem tudi imel plačevanje položnic brezplačno, kako leto po tistem so to skinli. Enostransko spremenili pogoje. Moram pa imeti račun zaradi kredita. Spet pogoj v pogodbi.
Odsvetujem Sparkasse - nateguni.


In zakaj so zaradi tega nateguni? Videl si pogodbo in pogoje in jih podpisal.
Moja situacija je podobna, imam isto kredit pri njih in racun se iz casov, ko je bilo placevanje placilnih nalogov zastonj.

Wolfie ::

Še vedno nič! Imam občutek, da bodo podatki na voljo šele na začetku tedna.

Steinkauz ::

A mi lahko kdo razloži to nesposobnost? Je kak višji razlog zadi?



Zakaj niso dal aplikacije gor like en teden nazaj pa pač serverji zavračajo zahteve klientov do datuma, ko se uradno vklopi.

MrStein ::

Steinkauz je izjavil:

A mi lahko kdo razloži to nesposobnost? Je kak višji razlog zadi?

Don't attribute...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

GupeM ::

Steinkauz je izjavil:

A mi lahko kdo razloži to nesposobnost? Je kak višji razlog zadi?



Zakaj niso dal aplikacije gor like en teden nazaj pa pač serverji zavračajo zahteve klientov do datuma, ko se uradno vklopi.

Nemarnost, površnost, nesposobnost, zadnja briga. Samo to in nič drugega.

Taip4n ::

Prejel sem obe kodi (sms in email) vendar jih v novi aplikaciji (iOS) ni mogoče vpisati. V aplikaciji lahko vpišem samo številke, prejeti kodi pa vsebujeta tudi črke. Tudi dolžine ne štimajo. Jutri kličem na podporo.

LeQuack ::

V nedeljo ne bo nič od podpore.
Quack !

MrStein ::

So mi poslali kode. V mailu piše za namestitev aplikacije link http://onelink.to/8n3ak9

Tam pa piše, da app-a še ni na store.
Imajo pa link direktno na APK, kar pa iOS uporabnikom nič ne pomaga.

Res šalabajzersko.

PS: app je na app store, samo se jim zgleda ni dalo linkat. No ja...

Link: https://apps.apple.com/si/app/sparkasse...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MrStein ::

No, app nameščen in aktiviran, dela OK.
Je 99% enak kot prejšnji.

Razen podpore za prstne odtise. (potrjevanje plačil še nisem testiral).

No, še ena razlika: generirano geslo za Net.Stik ima zdaj samo 6 cifer (prej 8 ; 8 mestno geslo generirano s prejšnjo aplikacijo tudi še vedno deluje).

PS: Geslo generirano s staro staro aplikacijo (tista ki samo gesla generira) je spet drugačno in tudi deluje. Me zanima, koliko različnih gesel je v nekem trenutno OK za login.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

jabe ::

Vidva imata oba iOS? Za Android je povezava na njihovi spletni strani, ampak kod se ni... Ali pa samo nima veze, pa moram na vrsti počakati?

miko22 ::

kak to da nekateri ste kode dobili drugi pa ne? Jaz namreč nisem dobil.
ne mi rečt, da to ročno pošiljajo.

Taip4n ::

LeQuack je izjavil:

V nedeljo ne bo nič od podpore.

Je bilo. Od 8-13. Vlogo za M.Stik sem oddal 7.1 in zato so mi poslali stare kode, ki pa niso veljavne :D Sedaj moram ponovno oddati vlogo za M.Stik in bodo poslali nove kode. Ah, ja.

miko22 ::

Če pa kode veljajo 30 dni. Pa ne da so ti 7.1. poslali kode za staro aplikacijo, kljub temu, da so jo isti dan ugasnili?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miko22 ()

jabe ::

Taip4n je izjavil:


Sedaj moram ponovno oddati vlogo za M.Stik in bodo poslali nove kode. Ah, ja.


nove pošljejo samodejno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: jabe ()
««
3 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novi nlb klik je tukaj, kaj je novega? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23426568 (1210) dronyx
»

Katera banka? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
469141215 (4466) TrumpDonald
»

katera Banka (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19053207 (2730) cortez
»

Izbira banke (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19452369 (29104) MrStein
»

Dobra izbira banke za spletno bančništvo

Oddelek: Loža
4615722 (13576) ...:TOMI:...

Več podobnih tem