» »

bo napajlnik zdržu

bo napajlnik zdržu

budi ::

imam 250 watn napajalnik neke firme
greenearth uglavnem neki zelenga,nism doma da bi pogledu.

abit vl6
geforce 2
celeron 800 trenutno nenavit
320 rama
2 cd rom enoti
en disk
en disketar
3 dodatni venti

kupu bom pa ati radeon 9100 128mb
bo napjlnik zdržu mislte?

Zheegec ::

Bo, samo če boš navijal je pa že queščan0:)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

BigWhale ::

Banzai!

Eh, jaz imam dva diska, CD, DVD, XP 1600+, 4 ventilatiorje, pa se vse ostalo pa ni problema...

--
BigW!

budi ::

bigW a maš 250w napajalc?
potem pravite da bo?yes
no navijat ga pa nam mogu.pač.

bmandelj ::

Lahko bi ga tudi navijal
moras probat

jaz imam
celeron 600@900
512 mb ram
abit bx133-raid
2x ibm dtla307030
dvd
pekac
sb live
ati radeom ve 64mb
3 dodatni venti
mrezna kartica

napajalnik 250W (sunny tech)

dela bp

LP Brane
There is no greater sorrow than to recall hapiness in times of misery....... Dante Aligheri

budi ::

defenitivno bom robu navijat.

San ::

Ti kar čim bolj navij, da bomo mel še kakšno temo - ''Zakaj mi rač. smrdi po zažganem''
XP2100+@2700+, 8rda+, 2x512/333, 9500pro, 2xWD800JB, Samsung 959NF
and a lot, lot more...

budi ::

haha sun trance.pri vodnem hlajenju?
ne bi reku.

San ::

Hlajenje nima veze z stabilnostjo napajanja, razen če si bioenergetik in verjameš, da voda pomaga pri temu.
XP2100+@2700+, 8rda+, 2x512/333, 9500pro, 2xWD800JB, Samsung 959NF
and a lot, lot more...

Mavrik ::

Moralo bi, če moj komp deluje:
210 W napajalnik
Athlon 1900+
256 DDR ram
GeForce 2 MX
2 trdiva diska
pekač
disketnik

Oblivion ::

ja blagor ti, ce ti tako svoh vse goni. Mene malce skrbi, ker je samo 300W pa bom radeona 9500pro not dal in se bojim, da bo malce svoh napajalnik za vse. 2 diska, 2 cd-roma, 2 ventilatorja + cooler. Ne vem, upam da bo vse skupaj dovolj.

Azrael ::

Mah, čisto odvisno od napajalnika. Doma 2 leti star 250 W napajalnik brez težav napaja P4 2.0, 256 RD RAM, 3 diske, oba disketnika, TV kartico, CD ROM, pekač, kupček ventilatorjev, mrežno, zvočno 5.1 pa še kaj bi se našlo. Novi 300 W napajalnik pa je kuhal in napetosti iz njega niso bile stabilne.

Lp, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

BigWhale ::

To Budi:

230W imam, AFAIK, ce ni clo 200...

--
BigW!

budi ::

sun trance:se je že ker procesor skuril zaradi premalo voltaže?
ne bi reku.

več kot 1,95 volta tko al tko ne morm
dat,prekleta plata...

San ::

Zarad premal ne, je pa problem, ko ti napetost na omrežju ali zaradi preobremenjenosti napajalnika zaniha, in ti po premajhni napetosti butne preveliko. Dober napajalnik ima pred tem zaščito, tvoj je sigurno nima. Če nameravaš navijati se moraš zavedati da porivaš meje komponent in slab napajalec že tako morda v normalnem stanju lahko dela na meji, kaj se lahko zgodi če ga preobremeniš, pa je bolj stvar izkušenj kot teorije, ker nihče ti ne more zagarantirati, da je zadosti kakovosten, da bo to zdržal. Enim očitno zdrži, mnogim drugim ne, pač boš moral tvegati da vidiš, če se bo obneslo. Koliko si pripravljen tvegati veš ti sam, faktor tveganja pa je nedoločljiv.
Zame je moj comp. nenadomestljiv (potrebujem ga za vse - od dela do zabave), da bi tvegal zato je bila prva komponenta, ki sem jo kupil dober napajalnik.

Če se ti je preveč dati, bom rekel na pamet 10k, lahko tudi manj, za kvaliteten napajalnik, ki ga boš imel lahko še zelo dolgo (sigurno si oz. boš vse prej zamenjal kot napajalec) pripravljen pa si kupiti grafo za 30k, in nameravaš celo navijati, se mi lahko upravičeno zdi da si nepremišljen.

Test napajalnikov.

Pa brez zamere.
XP2100+@2700+, 8rda+, 2x512/333, 9500pro, 2xWD800JB, Samsung 959NF
and a lot, lot more...

Oblivion ::

To vse lepo drzi. Sam fora je v tem, da en dobr napajalc ni poceni, ravno obratno. In ce das recimo ze za cel racunalnik tolko, je malce tezko dat za en dober napajalc 20k al pa celo 30k. Pol so pa problemi, ko dela rac. vse narobe. Jst bi tudi zdej zelo rad nabavu ksn pametn napajalc sam kaj k nabavljam grafo in ti to pobere denarja za umret.

San ::

Ni tko hudo, imam 360W Chiefteca za 10k novega (bila je razprodaja), drugače pa pokliči v JAE in vpraši če imajo kakšen Chieftec napajalnik odveč, ker ko sem mami kupil ohišje, sem ga dal ven pa me je prodajalec prepričeval, naj ga vzamem, ker ga cenijo samo na 6k. Bil je 300W, prodajat pa se mi tud ni dalo. Mislim da so pod pultom v trgovini. Drugače pa je moj v AGT 13k. Tud za malo denarja se lahko kaj najde.
XP2100+@2700+, 8rda+, 2x512/333, 9500pro, 2xWD800JB, Samsung 959NF
and a lot, lot more...

frenk ::

al pa cwt v megahitu...sma nimajo aktivnega pfc

budi ::

hvala za obrazložitev suntrance.
ko bom pršparu bom sigurno kupu nov napajalc.ne zamerm nobenmu k mi hoče pomagat.

ReSpEcT ::

Bo samo ne obremenjuj ga preveč!!!

San ::

Se pa strinjam z Respectom in ti želim samo pomagat, ker sem enega že skuril na tak način (me je sram povedat, pa ne bi detajlov opisoval).
XP2100+@2700+, 8rda+, 2x512/333, 9500pro, 2xWD800JB, Samsung 959NF
and a lot, lot more...

budi ::

ne bom navijal.............dokler ne dobim novega napajlca

Oblivion ::

Se pravi da en 300W napajalc bi lahko komot zdrzal ce se ne navija compa?

frenk ::

tko nekak ja:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napajalnik

Oddelek: Kaj kupiti
161176 (973) sidney
»

Ali bo dovolj moci?!?!?

Oddelek: Strojna oprema
341944 (1308) Matek
»

Pokadilo plato ABIT BH6 - zakaj?

Oddelek: Strojna oprema
131643 (1167) Gre^gor
»

Antec ali Enermax?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
422923 (1888) tha_man
»

preobremenjen NAPAJALNIK

Oddelek: Strojna oprema
101078 (870) cekr

Več podobnih tem