» »

Mini PC kot Media server

Mini PC kot Media server

legendary ::

Potrebujem nek mali PC, ki bo služil kot povezava med PC-jem in TV-jem. Na kratko imam vse filme na PC-ju, ki pa je v drugi sobi kot PC in bi jih rad predvajal preko wifi-ja na nek mini PC, ki bi bil povezan na TV preko HDMI-ja. Druge alternative brez kabla mislim, da ni. Sicer imam možnost DLNA, ampak je to bolj tako tako.

Iščem nekaj cenovno ugodnega in, da lahko predvaja 1080p filme.

Hvala vnaprej.

wini ::

Intel NUC? Tej novi z i3 procesorji 5 generacije so super, samo ni ravno ugodno (cca 300€).
Raspberry pi2 z wifi modulom in naložiš openelec ... meni dela super, sicer ga nimam na wifi ampak sem napeljal utp kabel do njega.

Invictus ::

Android HDMI stick ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

hojnikb ::

Še en glas za hdmi stick, sam glej, da bo nekaj, ki nima allwinner. Ti imajo crap podporo, tako da pozabi na kak xbmc..
#brezpodpisa

legendary ::

A ta palčka zna iskati sharane folderje v omrežju? Ker DLNA z mojega vidika odpade.

Imate mogoče kakšne konkretne predloge.

hojnikb ::

xbmc zna delat tut z sambo. Sicer maš pa es file explorer.
#brezpodpisa

Invictus ::

Novejše HDMI palčke podpirajo že 4K in 265 hardversko kodiranje. Se mogoče splača vreči mal več zanje.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

2f4u ::

ZBOX

Mini-PC ZOTAC ZBOX pico PI320 (SFF, Intel Atom Z3735F, WiFi/HDMI/BT/LAN)...
+ 2xUSB3.0 disk ki ga tudi neseš kam.

Sam nikakor za to ne uporabljam WiFija; kar lepo po kablu. 4K je res da nimaš; potem je najbližji i3 64bit.. ampak takoj PD in 350Eu+.

legendary ::

Glede na ceno razmisljam o hdmi sticku ali pa raspberry 2. Ima kdo izkusnje s temi hdmi palckami za streamenje videa preko wifija? Verjetno je za pravi blueray malo tezko...bolj me zanima naprimer film dolzine 2 uri in velikosti okoli 12gb. UTP kabel mi ne disi, ker ga tezko skrijem.

Kaj pravite na Rikomagic Mini PC MK 802IIIS.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: legendary ()

bzp ::

Jaz sem si sestavil J1800 - skupaj s 4GB RAMa te pride ravno 100 EUR. Kodi (XBMC) deluje brez problema (1080p) in brez hrupa (pasiven hladilnik, v ohišju je temperatura na hladilnih rebrih nekje 5 stopinj nad sobno temperaturo).

vilonja ::

@bzp
Katero ohisje pa imas in kateri napajlnik.
Kako pa upravljas xbmc?

bzp ::

Ohišje imam eno staro, klasično, imam v resnici računalnik skrit precej daleč od TVja in potem 10m HDMI kabla do TVja. Imam pa že nekaj časa v planu nakup enega manjšega ohišja, ampak nikoli ne pride na vrsto :)

XBMC upravljam z daljincem - z ebaya za cca. 15 EUR skupaj z IR sprejemnikom na USB.

vilonja ::

Lahko prosim nalimaš kakšen link kvalitetnega daljinca za 15 eur iz ebaya ali kake druge strani.

legendary ::

Nabavil Raspberry Pi 2. Bomo videli kako bo :)

bzp ::

vilonja: http://www.ebay.co.uk/itm/Media-Centre-... - točno tak je pri meni že cca. 2 leti v redni uporabi.

legendary: poročaj, meni se je zdel raspberry (1) počasen predvsem v menujih.

vilonja ::

Obstaja zdaj še kakšna druga alternativa, glede na to, da je ta star že dve leti?

black ice ::

Samo par vrstic nižje ti skoči v oči tale tema:
Raspberry Pi & alternative

Steinkauz ::

bb007 ::

Meegopad t01 z win 8...sem ga naročil,testiral,bil super,zdj sluzi kot računalnik za osnovno pisarnisko delo..

ezikielrage ::

http://www.aliexpress.com/item/Free-Shi...
mi dela s ta prvo malino. Ima tudi avtomatsko osvetljenje, kar drugi večinoma nimajo.

njyngs ::

legendary je izjavil:

Nabavil Raspberry Pi 2. Bomo videli kako bo :)

Sporoči. Predvsem me zanima browsanje po netu ter Plex server (predvsem transcoding kakega 1080p filma). Bi blo super, če javiš kako se obnaša tole.

mile ::

njyngs je izjavil:

legendary je izjavil:

Nabavil Raspberry Pi 2. Bomo videli kako bo :)

Sporoči. Predvsem me zanima browsanje po netu ter Plex server (predvsem transcoding kakega 1080p filma). Bi blo super, če javiš kako se obnaša tole.


je presvoh za plex+transcoding, ze 720p pocepne, kaj sele 1080p

hojnikb ::

če bi lahko izkoristo vgrajeni h.264 encoder, bi gotovo premlel tut 1080p
#brezpodpisa

legendary ::

Jaz lahko povem, da mi deluje BP. Tudi 1080P predvaja BP. Uporabljam ga pa samo kot media server zato ne vem kako je z brskanjem po net-u. Pomembno mi je tudi, da je podpora široka.

Brskanje po menijih je dovolj hitro...ni počasen ni pa super bliskovit. Uporabljam kar CEC in nimam miške ali tipkovnice.

Za ta denar ne verjamem da obstaja kaj boljšega...mogoče se pa motim.

Važno da sem jaz happy :D

mile ::

predvajat je druga pesem...govora je o serverju Plex

njyngs ::

Saj načeloma vzamem v zakup tudi Kodi / cec, če lepo dela :) Win10 je že kdo sprobal gor? Naj bi bil free? Win10+Kodi anyone? Pametna ideja?

trnvpeti ::

Kaksna je prednost plex-a proti kodiju za 1(eno) masino?
Za dve/vec masin plex server na rpi2? In da storage masina(za dve/vec masin pa brez storage masine?) ne zna delat transcode?

Kodi dela, in da bi bil spodaj w10, kaj bi s tem dobil? Ja, ce rabis manjso sd kartico, in da dela hitreje, in da ne rabis licence, da je manj omejitev, da se kaj drugega tece na rpi2(pa ne fileserver).

njyngs ::

Pravim, da lahko Pley menjam s Kodi, ker se uporablja samo za en TV - vsaj zaenkrat. Kar se pa tiče Win10 bi bil benefit predvsem browsing - rpi2 bi kombiniral z eno brezžičko tipkovnico, ki vključuje trackpad. Zato me zanima, če bi win10 znal pokurit tolko resorsov, da potem predvajanje s Kodijem ne bi delovalo kot treba. Odkrito povedano je pač Samsung Smart TV uporaben zgolj za Twitch TV in Plex klienta. Web broswing je pa nočna mora.

Vsekakor se ti odpira veliko več opcij za izkoristek PI-ja, če bi odspodaj bil win10 (ne samo browsing pa predvajalnik).

No zaenkrat še samo naglas razmišljam o tej opciji. Mudi se mi nikamor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

trnvpeti ::

Kodi ne kuri skoraj nic. Itak pa nimas dva izhoda, en za kodi predvajanje, drugi pa browsanje. Torej, mislis, da bi browsanje delovalo veliko bolje na w10 kot kje drugje(linux,andro), pa da bi bilo skakanje iz kodija(brez plugina) v browsanje zelo neopazno?

njyngs ::

Ko gledam film gledam film. Ne hodim browsat vmes, če pa že se pa predvajanje ustavi. Ne, W10 je bil omenjen z razlogom, ker je bilo toliko omenjenega o njem ob izzidu rpi2. Zbiram informacije kako dela sam W10 na PIju, če bi slučajno mel kdo kaj s prve roke. Načeloma je popolnoma vseeno kaj laufa na rpi2 dokler bo omogočal še kaj drugo kot pa predvajanje medijev.

stuffy ::

Zakaj bi uporabjal Plex?
Če imaš Rpi2 naloži gor openelec ter xbmc in je to to.....poglej si še za pulsar addon in lahko iz travnika stremaš direkt filme....

Za browsat si kupi en mini PC, nobena pocen naprava tega ne omogoče, če pa že pa dela slabo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stuffy ()

njyngs ::

stuffy je izjavil:

Zakaj bi uporabjal Plex?
Če imaš Rpi2 naloži gor openelec ter xbmc in je to to.....poglej si še za pulsar addon in lahko iz travnika stremaš direkt filme....

Za browsat si kupi en mini PC, nobena pocen naprava tega ne omogoče, če pa že pa dela slabo...


Že stotič se ponavljam, da mi ni pomembno ali plex ali kodi, ker se itak gre za rabo samo na enem TV. Ne želim pa biti stuck na samo playerju in je fajn, da je hkrati razširljivo. Ravno zato ga bom naročil in sprobal v večih kombinacijah (samo kodi, win10+kodi, droid+kodi, raspbian+kodi,...). Vprašal sem le z namenom, če je kdo že laufal podobno konfiguracijo (ok, za win10 še ne) in bi mi lahko povedal iz prve roke. Odgovori na moje vprašanje brez, da je nekdo to probal mi povedo toliko kot vem že sam.

mile ::

Najprej si razjasni razliko med Plexom in XBMC-jem....ce bos content gledal samo na TVju, je Plex totalen overkill. Malina je več kot dovolj za to, zna predvajat vse.
Če pa bi rad filme gledal tudi na tablicah, chromecastu, telefonu, itd...in imas recimo filme v nekem high-bitrate 1080p formatu, pa rabis Plex server, da ti to prekodira v ustrezen
format, primeren za klienta

njyngs ::

Ok zdaj sem pa že sit ponavljat enega pa istega. A lahko prosim prebereš moje zadnje 3 poste kjer pravim, da komot uporabim Kodi ker zadosti moji potrebi? O glej, že četrtič se ponavljam :O

mile ::

Že stotič se ponavljam, da mi ni pomembno ali plex ali kodi,


Iz tega stavka razberem, da se vedno ne locis razliko...zato sem ti jo napisal...oprosti velicanstvo

hojnikb ::

>Če pa bi rad filme gledal tudi na tablicah, chromecastu, telefonu, itd...in imas recimo filme v nekem high-bitrate 1080p formatu, pa rabis Plex server, da ti to prekodira v ustrezen
format, primeren za klienta

zakaj bi konvertal v drug format, če vsaka naprava, narejena v zadnjih letih zmore 1080p@h.264 brez težav.

Postaviš samba server in basta. Najbolj enostavno in dostopno vsem.
#brezpodpisa

njyngs ::

mile je izjavil:

Že stotič se ponavljam, da mi ni pomembno ali plex ali kodi,


Iz tega stavka razberem, da se vedno ne locis razliko...zato sem ti jo napisal...oprosti velicanstvo

Ločim razliko. Očitno si spregledal, da se ponavljam pri uporabi samo za en tv kjer je vseeno kaj izberem.

Seveda govorim tako, ker Plex server že laufam na drugi mašini - torej ni potrebe za plex server na samem PIju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

mile ::

hojnikb je izjavil:

>Če pa bi rad filme gledal tudi na tablicah, chromecastu, telefonu, itd...in imas recimo filme v nekem high-bitrate 1080p formatu, pa rabis Plex server, da ti to prekodira v ustrezen
format, primeren za klienta

zakaj bi konvertal v drug format, če vsaka naprava, narejena v zadnjih letih zmore 1080p@h.264 brez težav.

Postaviš samba server in basta. Najbolj enostavno in dostopno vsem.


ko sem na svoji vikendici in bi rad pogledal poljuben film, ne rabim prenasat high-bitrate zadeve po zraku od doma do svoje tablice na XY lokaciji, zato mi Plex zadevo skonvertira v low bitr-bitrate in strema na mojo tablico. Brez predhodnega zajebavanja in konvertiranja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Raspberry Pi & alternative (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Strojna oprema
1205254000 (13216) pierch
»

4k predvajanje filmov (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
539845 (7558) Han
»

Kaj kupiti za Media Player? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14232677 (22042) sasoe
»

Smart tv ali raspberry pi, android micro pc ali smart dongle ali...

Oddelek: Kaj kupiti
384146 (3272) Invictus
»

Raspberry Pi za HTPC

Oddelek: Kaj kupiti
486240 (5539) GTX970

Več podobnih tem