» »

Windows 10 Mobile

Windows 10 Mobile

««
4 / 86
»»

Jure P ::

Tukaj mislim, da ni nič za razumet. Stvar je tako ali tako skregana z logiko.
Dejstvo je, da nikjer ne piše, da naprave ne moreš posodobiti na W10 preden to dovolijo oni...lahko jo. Je pa res, da oni to izkoristijo in ti v tem primeru ne priznavajo garancije (poseg v napravo). Verjetno tudi zaradi tega razloga tako zavlačujejo z uradno posodobitvijo.

krneki0001 ::

krneki0001 je izjavil:

lumia 920. do danes je delala v redu, tudi baterije ni žrlo. Sedaj pa od danes ponoči baterry drain. Še komu?

verzija: 1511
os build: 10.0.10586.11
core build: 3051.50009.1451.10458


Napake še nisem odkril, je pa dvakratni reštart telefona (samo ugasnit in spet prižgat) rešil zadevo in telefon je od včeraj zvečer do danes zjutraj porabil 7% baterije, kar je nekaj normalnega za stalen prenos elektronske pošte in ob treh zjutraj preverjanje posodobitev (tudi programov, ne samo sistema).

Lonsarg ::

Kaj je izjavil:

Fino.
Mi lahko samo še nekdo razloži, kako so to v primeru, ki sem ga napisal sploh počeli pri operaterju, da so oni imeli nadzor nad napravo v smislu nadgraditev.
Če si zamislim podobno situacijo: Pri telekomu v sklopu njihove ponudbe kupim prenosnik in nato še Paket Modri. Kdaj bom lahko nadgradim z W8.1 na W10 bi določili oni. Sliši se nezaslišano.

Nimajo nazora nad napravo, proizvajalec ima nazdor in proizvajalčev uradni program ti ne dovoli nadgraditi, dokler Telekom Samsungu ne dostavi modificirane inštalacije sistema. Z neuradnimi programi lahko nadgradiš brez problema na tako uradne kot neuradne verzije.
Pač če bi potegnil ekvivalent z Windows laptopom je to isto, kot da bi Microsoft pri Windows Update programu preverjal, če je tvoj operater dovolil nadgradnjo.

Microsoft drugače že pri Windows Phone 8 ne dovoli modificirat sistema, dovoli zgolj spreminjat nastavitve in dodajat aplikacije, še vedno pa čaka na uradno dovoljenje operaterja za vse večje posodobitve, manjše in varnostne posodobitve so pa mimo operaterjev za razliko od Androida. Zaenkrat je rečeno da naj bi pri W10 Mobile tudi večje upgrade šel mimo operaterjev, če to ne bo držalo gre bye-bye ena večjih prednosti Windowsa pred Androidi, bomo videli čez nekaj mesecev ko bo prvi večji upgrade za W10 Mobile.

Mitja358 ::

Meni več nobeno prejemanje pošte ne deluje, preprosto piše, da ni nič za prikazat. Če pa pošljem iz te iste aplikacije sam sebi mail pa jo vidim le na spletu, v aplikaciji pač ne. Bug ali problem samo pri meni?

ombre ::

Mogoče boš moral narediti hard reset...
OmbreMan - Galaxy of knowledge

Mitja358 ::

Jao, bom počakal še na posodobitev Outlook aplikacije, če ne pa res hard reset (sem ga drugače naredil takoj po namestitvi W10).

Malajlo ::

odstrani account, pa ga ponovno nastavi. Lahko da ti je sinhronizacijo pojahalo nekako.

Mitja358 ::

Vse to sem že probal. :|

BivšiUser2 ::

http://m.windowscentral.com/windows-pho.... Flashanje lumij na android? Ve kdo kaj več o tem?
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

cekr ::

In kaj boš imel od tega?
Delujoč telefon boš uničil.
Vse bo delovalo zelo počasi.
Krivil boš pa MS OZ. Nokio.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

BivšiUser2 ::

Glej, samo vprašam. Seveda nebi rad ravno 930ke reskiral, bi pa tak zdolgačasa mogoče probal na kakšnem drugem modelu ko/če ga dobim v roke.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

menjalnik ::

Zakaj bi sploh na Lumio nalagal Android? Saj Lumio z razlogom kupiš in če si želiš Androida pač tistega kupiš ane..

servo ::

Pred koncem leta pride v Simobilovo ponudbokompletna nova serija lumij: 950, 950XL in 550 -kar prijetno presenečenje; upam da bo tudi cena "prijetna"

Tilk ::

Čeprav je sistem superioren 8.1, wm10 enostavno ne pricara istega obcutka stabilnosti in integriranosti. Res je veliko novih funkcij, ki ga naredijo bolj uporabnega, vendar to ni to, vse skupaj mi deluje kot polproizvod,tud ce je rtm. Rolam nazaj na 8.1, kjer bom pomoje tudi ostal.
Tilk

Lonsarg ::

Tilk je izjavil:

Čeprav je sistem superioren 8.1, wm10 enostavno ne pricara istega obcutka stabilnosti in integriranosti. Res je veliko novih funkcij, ki ga naredijo bolj uporabnega, vendar to ni to, vse skupaj mi deluje kot polproizvod,tud ce je rtm. Rolam nazaj na 8.1, kjer bom pomoje tudi ostal.


Najprej sem že mislil da dejansko imaš Lumio 950, ki ima trenutno stabilni build Windows 10. Kar pa ti imaš je le beta verzija, RTM za ostale telefone pride namreč čez kak mesec ali dva. Res konkretna stabilnost pa ponavadi pride z prvim Updajtom, kot smo vajeni iz Windows XP SP1 in recimo Windows 10 desktop "Treshold" update.

krneki0001 ::

Zanimivo da imam zadnji build desetke, pa se telefon še ni sesul in nimam nobenih problemov, čeprav nisem naredil hard reseta po upgrejdu iz 8.1 na 10.
Mail deluje kot je zaželjeno, koledar mi je čisto všeč, cortana deluje kot je prej v 8.1, mogoče ima še kaj zraven, ampak nisem sprobal, ker očitno ne rabim. V avtu za poklicat cortano, da odpre klicanje ali pa here drive je pa dobra, ali pa da mi odpre youtube v browserju. Ostalo kar sem pregledal, pa deluje tudi brez problemov.

hojnikb ::

a se ve, kaj bo porezano pri varjanti za 512mb lumie ?
#brezpodpisa

krneki0001 ::

Pomoje da bodo spedenal polno verzijo. Meni malo okrnjena 10 home edition 32 bitni (ne za telefone) deluje na Intel Galileo (256mb rama) in 400mhz pentium procesorju.

Zgodovina sprememb…

fireX88 ::

lumia 950 naj bi prišla pred koncem leta na telekom, cena pa okoli 21€/mesec. takšne so bile informacije včeraj. za 950xl pa ne vem
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Machete ::

Fajn se mi zdi varjanta, da bo win10phone, ko ga boš preko škatlice priklopil na monitor ali tv, postal desktop win10..
Zdaj naj pa že izdajo ta win10. Tenstajo in tenstajo, ali pa samo čakajo L950.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

cekr ::

L950xl je na nekaterih trgih v prodaji skupaj z DesktopDockom.
Razlika v velikosti z navadno verzijo je precej majhna.
Verjetno bom vzel kar xl verzijo.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Mitja358 ::

Tisto težavo z nedobivanjem mailov sem rešil s hard resetom. Drugače pa tudi jaz lahko po daljšem času rečem, da mi W10M ne deluje tako superiorno, kot pa WP8. Ampak mislim, da je bolj problem, ker nimam ustreznega FW-ja (Ativ S), druga možnost pa bi lahko bila, ker so tudi osnovne stvari zdaj narejene preko aplikacij in niso integrirane v sam OS in tu se pozna na odzivnosti.

Pro_moted ::

Torej ,Telekom danes dal v ponudbo Lumio 950.......potem pa redna cena..750 evrov oz. 700 prek spleta. Torej bo 950XL tam 900 evrov. Pošteno nas lupijo. Edini realni s cenami je še LG, ostali so vsi ponoreli ( Samsung, Sony, Htc).
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

Zgodovina sprememb…

Machete ::

Dokler ne kupiš nisi olupljen :p
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Pro_moted ::

Machete je izjavil:

Dokler ne kupiš nisi olupljen :p


Vsekakor res ! :D
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

Egidij88 ::

Lupijo ja, ker lahko (ne samo windows mobile). Za ta denar kupim telefon in še laptop, nič manj uporabno zadevo.

Malajlo ::

Pogrešam history na kontaktu. Če je bilo kaj res odlično, je bilo ravno to, da sem iz seznama klicev prišel do celotne komunikacije z dotično osebo. Zdaj pa niti delnih imen in priimkov ne zazna ("pe ko" je bilo dovolj, da je našel "Pepe Koren" in še PE Koper iz imena firme). Da skype in SMS združuje, je tudi neumnost. V swipe down združeni mejli tudi ni v redu. Zna pa najti osebo, ko tipkaš telefonsko - po cifri in po T9 načinu.
Čakam na L950, ampak mi je tole zdaj kot WM5. Deset let nazaj. No, saj jabuka pa itak ne znam uporabljati. Back knof iščeš po (celem) zaslonu. Kakor se ga je zdelo developerju postaviti.

A MMSi delajo v (tej beta verziji) win10m?

Axbcd ::

Pro_moted je izjavil:

Torej ,Telekom danes dal v ponudbo Lumio 950.......potem pa redna cena..750 evrov oz. 700 prek spleta. Torej bo 950XL tam 900 evrov. Pošteno nas lupijo. Edini realni s cenami je še LG, ostali so vsi ponoreli ( Samsung, Sony, Htc).

Zato naročiš iz Nemčije in plačaš 100 - 150€ manj.

Mitja358 ::

Ja delajo MMS-ji.

Mitja358 ::



Če kdo rabi navodila za posodobitev na W10M za telefone, ki niso podprti z Insider aplikacijo.

http://forums.windowscentral.com/samsun...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

Mitja358 ::

P.S. Pozabil napisat, da je zunaj nova verzija W10M 10586.29, ki prinaša že prve popravke.

cekr ::

Pro_moted je izjavil:

Torej ,Telekom danes dal v ponudbo Lumio 950.......potem pa redna cena..750 evrov oz. 700 prek spleta. Torej bo 950XL tam 900 evrov. Pošteno nas lupijo. Edini realni s cenami je še LG, ostali so vsi ponoreli ( Samsung, Sony, Htc).


Jest sem dal za XL 636€.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Jure P ::

cekr je izjavil:

Pro_moted je izjavil:

Torej ,Telekom danes dal v ponudbo Lumio 950.......potem pa redna cena..750 evrov oz. 700 prek spleta. Torej bo 950XL tam 900 evrov. Pošteno nas lupijo. Edini realni s cenami je še LG, ostali so vsi ponoreli ( Samsung, Sony, Htc).


Jest sem dal za XL 636EUR.


Ampak pozabil omenit, da si se za teh 214EUR popusta (razlika od proste prodaje Telekoma) vezal za 24 mesecev (kar pride z mesečno naročnino 20EUR približno 500EUR). Če bi meni obljubil, da mi boš v 2 letih dal 500EUR, bi ti tudi jaz spustil ceno za 214EUR.

Dejstvo je, da Telekom navija ceno, saj dobiš iz nemčije enak telefon za 700EUR z veliko razliko, da dobiš zraven display dock zastonj!...sicer ta stane cca. 100EUR.
Lumia 950 stane pri Telekomu v prosti prodaji 750EUR. Iz Nemčije jo dobiš za 600EUR (brezplačna poštnina).
Eno je trgovska marža...čisto normalno in povsem razumljivo, saj morajo od nečesa živeti. Drugo pa so ˝oderuške˝ cene...

Sicer pa je Pro_moted želel verjetno povedati, da so vse tukaj omenjene cene ogromne za en telefon. Če bi 10 let nazaj rekel, da si dal za telefon 700EUR oz. 2004 leta še 167.748 SIT, bi se ti vsi pošteno smejali...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jure P ()

krneki0001 ::

Jure P je izjavil:

cekr je izjavil:

Pro_moted je izjavil:

Torej ,Telekom danes dal v ponudbo Lumio 950.......potem pa redna cena..750 evrov oz. 700 prek spleta. Torej bo 950XL tam 900 evrov. Pošteno nas lupijo. Edini realni s cenami je še LG, ostali so vsi ponoreli ( Samsung, Sony, Htc).


Jest sem dal za XL 636EUR.


Ampak pozabil omenit, da si se za teh 214EUR popusta (razlika od proste prodaje Telekoma) vezal za 24 mesecev (kar pride z mesečno naročnino 20EUR približno 500EUR). Če bi meni obljubil, da mi boš v 2 letih dal 500EUR, bi ti tudi jaz spustil ceno za 214EUR.

Dejstvo je, da Telekom navija ceno, saj dobiš iz nemčije enak telefon za 700EUR z veliko razliko, da dobiš zraven display dock zastonj!...sicer ta stane cca. 100EUR.
Lumia 950 stane pri Telekomu v prosti prodaji 750EUR. Iz Nemčije jo dobiš za 600EUR (brezplačna poštnina).
Eno je trgovska marža...čisto normalno in povsem razumljivo, saj morajo od nečesa živeti. Drugo pa so ˝oderuške˝ cene...

Sicer pa je Pro_moted želel verjetno povedati, da so vse tukaj omenjene cene ogromne za en telefon. Če bi 10 let nazaj rekel, da si dal za telefon 700EUR oz. 2004 leta še 167.748 SIT, bi se ti vsi pošteno smejali...


Leta 1997 je stala nokia 1610 celih 172.000 sit. si lahko misliš?

cekr ::

Jure P je izjavil:

cekr je izjavil:

Pro_moted je izjavil:

Torej ,Telekom danes dal v ponudbo Lumio 950.......potem pa redna cena..750 evrov oz. 700 prek spleta. Torej bo 950XL tam 900 evrov. Pošteno nas lupijo. Edini realni s cenami je še LG, ostali so vsi ponoreli ( Samsung, Sony, Htc).


Jest sem dal za XL 636EUR.


Ampak pozabil omenit, da si se za teh 214EUR popusta (razlika od proste prodaje Telekoma) vezal za 24 mesecev (kar pride z mesečno naročnino 20EUR približno 500EUR). Če bi meni obljubil, da mi boš v 2 letih dal 500EUR, bi ti tudi jaz spustil ceno za 214EUR.

Dejstvo je, da Telekom navija ceno, saj dobiš iz nemčije enak telefon za 700EUR z veliko razliko, da dobiš zraven display dock zastonj!...sicer ta stane cca. 100EUR.
Lumia 950 stane pri Telekomu v prosti prodaji 750EUR. Iz Nemčije jo dobiš za 600EUR (brezplačna poštnina).
Eno je trgovska marža...čisto normalno in povsem razumljivo, saj morajo od nečesa živeti. Drugo pa so ˝oderuške˝ cene...

Sicer pa je Pro_moted želel verjetno povedati, da so vse tukaj omenjene cene ogromne za en telefon. Če bi 10 let nazaj rekel, da si dal za telefon 700EUR oz. 2004 leta še 167.748 SIT, bi se ti vsi pošteno smejali...


Ti pa pozabljaš, da imam že naročnino pri Telekomu. In tvoja računica odpade. Poleg tega ne upoštevaš, da se del naročnine ali celo vse porabi.
Drugo je seveda, kaj si mislim o cenovni politiki operaterjev, ki te silijo v neke neomejene pakete, ki jih sploh ne moreš izrabit. Predvsem npr. neomejeno sms-ov. Me prav zanima, komu to koristi.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

dejcoSI ::

Kupil 950ko na dan, ko je prišla v Slovenijo (2.12.2015). Po prvem navdušenju (kot vedno pri nabavi WP telefonov doslej) sem se malce ohladil... No, ne malce, kar fejst. Zunanjost in hardware pustimo, ker je to tema za LUMIA 950... 10ka MObile pa je za moje pojme trenutno eno veliko skropucalo in 8.1 ne seže niti do kolen. Podoben občutek sem imel, ko sem med prvimi nabavil OMNIO 7... Tam je bil sistem tako pust, kot je sedaj 10ka mobile. Pogrešam veliko funkcij, ki so bile v 8.1 naravnost bleščeče! Res je, da je nekaj novitet, ki pa roko na srce ne odtehtajo pomanjkljivosti, ki jih niso vključili. Močno upam, da se to kmalu spremeni (z apdejti). Res je tudi, da je telefon star par dni in ga še nisem v celoti pretestiral... Mogoče sem kaj tudi spregledal, mogoče ima kdo od vas navdušencev že rešitve... Neizmerno pa pogrešam pa tole:

DOUBLE TAP TO UNLOCK - ta funkcija krasi WP od 7.8 dalje. 950ka je nima!

HERE DRIVE - Navigacija, ki ji za moje pojme ni para. NI JE VEČ. Zamenjala jo je app ZEMLJEVIDI, ki ti prav tako nudi navigacijo, vendar stvar ne deluje. V DRIVE si lahko vpisal del naslova, ali samo npr. Mercator in ti je glede na tvojo lokacijo takoj ponudilo najbližje Mercatorje kot final destination! V novo aplikacijo moraš vtipkat ČISTO TOČEN naslov, poleg tega pa naslovov v manjših krajih sploh ne najde (Zgornje Prebukovje 23, npr.) Verjetno še ni podpore za Slovenijo ali pa kaj podobnega...

BING "lens" ali kako se je temu reklo. Ko si pritisnil na LUPO, se je odprl bing, ki je imal spodaj veliko možnosti: Sken QR kod, Poslušanje in definiranje glasbe (ala Shazam), itd.)... V EDGE seveda tega ni! Software nima niti vgrajenega skenerja QR, kar je danes nuja (saj so QRi povsod)! Potrebne bodo 3rd part aplikacije.

To je le nekaj najboljših stvari, ki jih močno pogrešam. Je pa res, da je tudi veliko novih, dobrih, oz. odličnih! Kakšne so pa vaše izkušnje s prvim uradnim 10 mobile? Aja verzija je: 10586

Axbcd ::

dejcoSI je izjavil:


DOUBLE TAP TO UNLOCK - ta funkcija krasi WP od 7.8 dalje. 950ka je nima!

To ni stvar windowsa ampak telefona. Menda bo ta opcija na voljo na 950 v prihodnosti. Treba bo počakat update.

dejcoSI je izjavil:


HERE DRIVE - Navigacija, ki ji za moje pojme ni para. NI JE VEČ. Zamenjala jo je app ZEMLJEVIDI, ki ti prav tako nudi navigacijo, vendar stvar ne deluje. V DRIVE si lahko vpisal del naslova, ali samo npr. Mercator in ti je glede na tvojo lokacijo takoj ponudilo najbližje Mercatorje kot final destination! V novo aplikacijo moraš vtipkat ČISTO TOČEN naslov, poleg tega pa naslovov v manjših krajih sploh ne najde (Zgornje Prebukovje 23, npr.) Verjetno še ni podpore za Slovenijo ali pa kaj podobnega...

HERE DRIVE je na voljo na W10. Vmes so imeli neke težave in so aplikacijo začasno umaknili iz stora. Dva, tri dni nazaj so jo dali nazaj.

dejcoSI je izjavil:


To je le nekaj najboljših stvari, ki jih močno pogrešam. Je pa res, da je tudi veliko novih, dobrih, oz. odličnih! Kakšne so pa vaše izkušnje s prvim uradnim 10 mobile? Aja verzija je: 10586

Precej boljši od 8.1. Ko uporabljaš W10 dlje časa in greš potem nazaj na W8.1 vidiš, kakšen pomankljiv sistem je 8.1.

Tista lupa, QR code je stvar aplikacije. Mogoče bodo vrnili to funckijo. MS zelo rad umakne uporabne funkcije in jih nato vrne nazaj. Ne vem zakaj to počnejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Axbcd ()

Axbcd ::

HERE MAPS - Zgleda da še ne dela.


The new version number is 3.10.164.1. However, this update is just for folks who have HERE Maps already installed on their device. The app is still not available to download from the Windows Store, due to a "technical issue" according to a HERE Maps rep. There's still no word on when it will be fixed.

lmorgh ::

Machete ::

Očitno so nočni posnetki, oz. slabši svetlobni pogoji, še vedno velika težava za Lumio. Ne vem zakaj tega ne zrihtajo.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

dejcoSI ::

NLight2

V ničemer se ne strinjam s tabo :)

DOUBLE TAP je resda mogoč le, če to podpira telefon! Vendar pa je nastavitev potrebno vpeljati v sistem! Primer LUMIE 950: Zanimivo, da z DOUBLE TAPom lahko ZAKLENEMO telefon, odkleniti pa ga ne omogoča! Torej telefon "pozna" double tap, win10 pa ne omogoča nastavitve, da bi to vklopili!
Zanimivo bi bilo na tej točki slišati kakšnega uporabnika Lumie 920 ali 925, ki sta že posodobila na 10 mobile in sta to funkcijo v 8.1 imela. Če jo imata tudi sedaj v 10 mobile, potem ti dam prav, drugače ne!

HERE DRIVE ne obstaja več nikjer! To aplikacijo naj bi nadomestili "ZEMLJEVIDI WINDOWS" kot se uradno imenuje. Tudi v vizitki ina copyrights za to aplikacijo podjetje HERE. Ti zemljevidi so na voljo, vendar, kot sem napisal, delujejo povsem drugače in povsem okleščeno glede na DRIVE, ki je bil izreden in fantastičen! Čudi me, da ZEMLJEVIDI ne nadaljujejo na iz te točke, pač pa povsem iz nule...

Aja, še QR. V 8.1 je integriran, vsi vemo kaj to pomeni. Veliko večja odzivnost, podpora, 1 klik. Če moraš za tako osnovno funkcijo današnjega časa uporabljati 3rd part, je to zame korak nazaj... :)

Samo mnenja, brez zamere. Je pa veliko bolj uporaben start meni v W10... Pa tudi razni vizualni popravki, več nastavitev. To je pa tudi vse zaenkrat...

dejcoSI ::

Mitja358 je izjavil:

P.S. Pozabil napisat, da je zunaj nova verzija W10M 10586.29, ki prinaša že prve popravke.


Mitja O kakšnih popravkih govorimo? Sam sicer ne bom posodabljal pred uradnimi posodobitvami, vendar je fajn vedet vnaprej, kaj te čaka :)

matejmesar ::

Lumia 920 W10M 10586.29.... DOUBLE TAP odklene telefon, tako kot ga je v 8.1

krneki0001 ::

920 W10M 10458:
double tap deluje brez problema za odklepanje telefona.
"here drive+" potegneš iz store in uporablja zemljevide
aplikacija zemljevidi so isto kot je prej bil "here maps"

dejcoSI ::

krneki0001 je izjavil:

920 W10M 10458:
double tap deluje brez problema za odklepanje telefona.
"here drive+" potegneš iz store in uporablja zemljevide
aplikacija zemljevidi so isto kot je prej bil "here maps"


Super, hvala za info. Torej je 950ka tista, ki opcije DOUBLE TAP še nima.
HERE DRIVE+ v trgovini na W10 ne obstaja. Ko vtipkam to, mi prikaže samo ZEMLJEVIDI WINDOWS aplikacijo, ki naj bi nadomestila DRIVE+... Mogoče to prikazuje vam, ko je app že nameščen v vašem telefonu zaradi 8.1 (kjer je bila normalno vidna)... Nevem...

krneki0001 ::

Jaz sem jo imel na 8.1 že gor in sem naredil upgrade, pa je ostal.

Probaj tole:
http://www.windowscentral.com/here-driv...

Slikaj kodo in probaj inštalirat.

Goody ::

HERE je bila/bo prodana konzorciju proizvajalcev avtomobilov. Pričakujte spremembe na telefonih...

lmorgh ::

HERE Drive =\= HERE Maps

MS maps nadomestijo Here Maps in uporabljajo podatke, ki jih dobavlja HERE. Drive je navigacija (ne turn by turn, ampak tista prava). In tega več ni v storu. Kar je kar bedno, ker je bila to edina dobra free navigacija.

dejcoSI ::

lmorgh je izjavil:

HERE Drive =\= HERE Maps

MS maps nadomestijo Here Maps in uporabljajo podatke, ki jih dobavlja HERE. Drive je navigacija (ne turn by turn, ampak tista prava). In tega več ni v storu. Kar je kar bedno, ker je bila to edina dobra free navigacija.


Če pogledaš v opisu aplikacije ZEMLJEVIDI (torej MS Maps), lahko vidiš, da aplikacija omogoča popolnoma vse, kar so prej omogočale razne aplikacije HERE (kao da je to sedaj združeno v eno). So zemljevidi, navigacija, lens, itd. Vse v enem. Vendar pa je zvezdica pri opisu, ki nato spodaj pove, da so funkcije omejene glede na regijo... Tako da predvidevam, da so sedaj te omejitve povezane z našo regijo in nepravočasnim "pravnim" preoblikovanjem in HERE v MS za to regijo... Mogoče ve kdo kaj več o tem? Brez te navigacije je telefon vsaj 20% manj vreden. DRIVE sem namreč uporabljal DNEVNO na službenih poteh... :(

krneki0001 ::

Jaz imam language: English US, regijo: United States, keyboard: US

Zato da mi Cortana deluje brez problemov. Očitno je vse skupaj tudi s tem povezano.


Si probal iz tistega linka inštalirat?

Zgodovina sprememb…

««
4 / 86
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows Mobile, kdo bo tebe ljubil? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
20546966 (25671) RC37
»

Telefoni Nokia se vračajo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
9431695 (27347) klinker
»

Microsoft Lumia 950 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10527346 (17736) Anney
»

Jutri nabavim ali WinPhone ali Androida (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7513756 (11346) Anney
»

Microsoft predstavil Hololens VR, Surface 4, nove telefone, prenosnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
12842058 (33306) boolsheat

Več podobnih tem