» »

nfc kartice

nfc kartice

compTech ::

Pri smučanju so mi ostale nfc kartice in zanima me ali kdo ve kako bi se jih dalo ponovno uporabiti ?
S telefonom, ki podpira nfc sem jih probal formatirat ampak ni šlo, ima kdo kakšno rešitev?
Imam tudi specifikacije:
IC manufacturer: EM Microelectronic-Marin SA
IC type:EM4x3x
Technologies supported: ISO/IEC 15693-3,ISO/IEC 15693-2

sas084 ::

Za branje/pisanje kartic boš verjetno rabil openpcd, proxmark3 al pa kakšen drug RFID programator.

compTech ::

Imam telefon, ki podpira nfc. Bi s telefonom tudi šlo?

stb ::

Gre tudi s telefonom, pomembno je, da kartica ni zaklenjena za pisanje in da ima dovolj prostora. Preverjeno na lanskih kartah za Dolomiti super ski.
Uporabil sem NFC TagInfo za preverjanje zapisljivosti in kapacitete, ter NFC Actions za enostavno zapisovanje. Je pa aplikacij malo morje.

compTech ::

Nfc Tag info mi pokaže no NFC data set storage. Probal sem večino nfc aplikacij ampak mi pokažejo data couldn't be read. Najvrjetno je zaklenjena. Bi se jo dalo formatirat? Ali je treba izdelati aplikacijo za branje te vrste nfc kartic (nfcV)?

sas084 ::

Sicer nimam izkušenj z android nfc aplikacijami, zgleda pa da NFC TagInfo ne podpira EM4x3x (sklepam iz opisa da ima omejeno podporo za ISO/IEC 15693). Glede na stackoverflow zapise (link1,link2,link3) boš rabu dobit aplikacijo kot je recimo NfcV-reader (aplikacija naj bi podpirala tud druge tag-e, ne samo LRIxx in M24LRxx). Če ne dobiš nič ti verjetno ne preostane drugega kot da se lotiš sam pisat (Nfcv za android, za EM4x3x ukaze pa si lahko pogledaš pdf od EM4233SLIC).

compTech ::

hvala, aplikacijo sem že preizkusil vendar nfc kartice niti ne zazna tako, da mi ne preostane drugega kot spisati aplikacji. Samo še zanima me če mi lahko kdo na kratko razloži sistem flag-ov pri nfc.

sas084 ::

Če rabiš opis ISO/IEC 15693 request/response flagov jih dobiš v ISO/IEC 15693-3 (vse 3 drafte lahko dobiš tu, verjetno pa niso najnovejši).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nemčija želi Apple prisiliti v odprtje dostopa do NFC

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
136313 (4209) MasterBlaster
»

Unicenje NFC na placilni kartici (strani: 1 2 )

Oddelek: Informacijska varnost
9020934 (17704) St235
»

Android aplikacija prihod - odhod

Oddelek: Programiranje
101282 (876) tac
»

Najcenejši (rabljen ali nov) android z NFC modulom

Oddelek: Mobilne tehnologije
101499 (1179) buneech
»

Nokia predstavila Lumio 620

Oddelek: Novice / Windows Mobile
399292 (6419) RockyS

Več podobnih tem