» »

Avtomatski/remote fizični izklop DSL linije

Avtomatski/remote fizični izklop DSL linije

Vaseer ::

Zanima me, če obstaja naprava za fizični izklop DSL linije na daljavo, ob prejetem ukazu. Če podpira še vklop ob prejetem ukazu, pa še toliko bolje.
Nekaj v stilu varovalke, ki prekine fizično povezavo bakrene parice, ko dobi ukaz.

Google mi ponudi prenapetostne zaščite in UPS-e, kar pa ni to, kar iščem...

Opkow ::

Po mojem bo najboljse uporabiti kak GSM remote control switch

Vaseer ::

Hvala za predlog. So kakšne izkušnje z omenjeno napravo?
Sem pozabil omenit, da želim dobiti/narediti sistem za fizični izklop DSL linije za zaščito pred prenapetostjo, zato se mora linija 100% fizično prekiniti.
Kakšne avtomatizirane sekire tukaj odpadejo :)

Brane22 ::

GSM zadeve zahtevajo SIM kartico in z njo povezano naročnino.

Mogoče bi se dalo stvari upadenjati drugače, je pač odvisno od dejanjskih pogojev, kaj je na razpolago, kakšne so razdalje in pogoji itd.

Če gre samo za odklop ( in boš stvar nazaj priklopil ročno recimo) je to toliko lažje in ceneje.

Rabiš samo par relejev in mogoče mini driver ali dva na majhni tiskanini in en priključek na mašini, ki ga lahko po volji krmiliš, recimo kak pomožni izhod na COM ali LPT portu ali mogoče kak konektor za vent, ki ga lahko programmsko vklopiš ali izklopiš itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

Malajlo ::

Jaz sem razmišljal o podobnem, pa da prek lpt porta krmiliš. Osem portov ni malo.
Vklop nazaj bi pa pogojno dal na timer. Po določenem času sklene kontakte. Ali pa vneseš uro, ko naj sklene nazaj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

USB IR Sprejemnik za amaterje (IgorPlug-USB) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
12127747 (10991) eVro
»

Krmiljenje / (programator) oz. kako narediti da bi preko interneta vklopil neko napra

Oddelek: Loža
212673 (2334) Fave
»

LPT & COM port

Oddelek: Strojna oprema
71800 (1684) Duhec
»

Katero elektronko naj uporabim

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
252186 (1697) neoto
»

Izdelava lastnega programa za...

Oddelek: Programiranje
131723 (1354) Monster

Več podobnih tem