» »

Ideje - kaj je narobe s tem računalnikom

Ideje - kaj je narobe s tem računalnikom

NOPAYREPORT ::

Na hitro. Z računalniki se ukvarjam že 25 let samo tale me pa ubija.

Asus plošča, i7 procesor, CF AMD ATI grafični, SSD in HDD, 850W napajalnik, 2x optična enota.

Računalnik dela par dni brez težav nato pa kar naenkrat ob zagonu ne gre več v windowse, ne pomaga safe mode, last good conf, itd. Čez par dni zaženeš dela normalno pa spet ne pa zopet ja. Nimam več idej.

Vse sestavljeno v nulo, posodobljen bios od plošče in na obeh grafikah, firmware optičnih enot in SSD diska, zamenjan napajalnik, usb kabli, nič se ne pregreva, večkrat na novo naloženi windowsi, narejen update winsow, posodobljeni gonilniki, ko dela gre skozi ram test, OCCT stress test. Vse dela BP.

Čez par dni reštartam ne pridem več v windowse, probam čez tri dni ne gre, probam čez en teden zopet dela BP.

Kakšna ideja. Hvala.

bluefish ::

Kaj točno pomeni, da ne pride v Win? Kje se ustavi oziroma kaj izpiše? Se Safe Mode sploh ne sproži ali se ustavi na določeni stopnji?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

NOPAYREPORT ::

Ob win logotu se ustavi. OS je win 7. Stoji in konec.

Janac ::

formatiraj ane

NOPAYREPORT ::

Sem že parkrat. Ista fora al dam x32 ali x64. Plošča stara približno leto, nobenih napihnjenih kondenzatorjev, enostavno ne najdem vzroka. Bios nastavljen ok. voltaže ok, saj pravim da ko se mu zljubi da dela lahko pustim stress test dve ure prižgan pa dela. Nekaj je na hardwareu.

Zgodovina sprememb…

Janac ::

napajalnik?

rami?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

NOPAYREPORT ::

Napajalnik zamenjan z novim ista pesem, ram test 10 ciklov brez errorja.

NOPAYREPORT ::

Furmark tudi testiral vse spelje kadar dela. Danes ga bom ugasnil jutri se mi ne bo več pobral. Ko bom probal čez par dni bo pa zopet vse delovalo ok.

Anney ::

Si dal winse na SSD in na HDD ali samo enega vedno? Skoraj ni druge kot da en disk neki nagaja?

dzinks63 ::

Po vsej verjetnosti je kriva plošča, mogoče pa celo SSD, kateri je, nekateri so bili kar problematični.

NOPAYREPORT ::

Ja ga imam na sumu OCZ vertex 3. SEm ga že premikal po različnih USB portih pa menjal kable pa je isto, test gre sicer skozi kadar dela, bi lahko nagajala kaj napajalna elektronika?

MTB ::

Imaš kak čitalnik kartic?

NOPAYREPORT ::

Nimam čitalca. Zdaj sem vse bolj prepričan da je lahko samo še SSD. Bom probal še z novim SSD drugega mi že skoraj ne preostane.

imagodei ::

Kondenzatorji na plati?
- Hoc est qui sumus -

particle ::

Mogoče kakšne zunanje USB naprave, ki potrebujejo napajanje preko USB porta? Imel sem podoben problem na c2d sistemu. Problem je bil v zunanjem USB razdelilcu.

lonewolf_ ::

Meni crashne windows boot, če imam notri usb ključek. Sesuje se ob nalaganju windowsov, preveri, če je kak usb kriv.
Napetost vtičnice je konstantna ? (vem, da napajalnik zmore različne voltaže, ampak vseeno)
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

DarwiN ::

Jst sem imel podoben primer in se mu je reklo "cold boot problem", krivi pa rami... Pri prižigu "na hladno" so bile včasih težave, dokler se ni comp segrel, potem je doloval kot nov v nedogled...

Vertexa si upgrejdal bios? 5.oct 2012 zadnji bios, če prav vidim.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

hojnikb ::

Jap, tudi sam sem mel cold boot problem na stari 775 plati, kjer včasih nikakor ni hotu it v winse, dokler ga nisn ene parkrat resetiru. That being said, bi jst prej prečekiro ssd, ker v3 so bli res problematični.
#brezpodpisa

AngelOfDeath ::

Bi rekel da je SSD. Poskusi brez njega.
edit: Slovnica

XsenO ::

A dobiš sploh kakšen BSOD?
1 + 1 = 1

solatko ::

Preveri ozemljitev na hišni električni napeljavi.
Delo krepa človeka

njyngs ::

Na eni izmed domačih mašin imam čisto enak problem. Win7 4 leta gor, vsake toliko moram narediti format, da zadeva dela. Pred nekaj časa (cca 2 meseca) me je do konca svadilo in sem naložil Mint. Zaenkrat še nisem opazil, da bi bilo kaj narobe (je pa res da ga ne uporabljam dosti).

Sam sem sumil plato, disk (četudi so bli menjani 3je različni in je blo vedno enako sranje), sata kabel. Bomo videli zdaj če se še kaj pojavi... ugotovil še nisem nič :)

edit: typo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

Blazz ::

če so bli winsi na novo naloženi in je isti problem, bo tole potem plata ali pa SSD. Sem že imel problem ko je plata tako zajebavala da vse zmrzne, ni BSODa samo slika je friznena in čao... SSD bi pa moral BSOD vržt, zato prej mislim da je plata.

m0LN4r ::

Maš na tej asuski, kak MEM OK (rame na xmp?) feature ali kak ultra fast boot vklopljen?
Rabiš zamenjavo? Ali je to isti?
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zmrzovanje starejšega desktopa, za HW in SW profije

Oddelek: Pomoč in nasveti
151045 (736) hojnikb
»

Potrebujem pomoc! nov build zmrzuje (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
867586 (5035) m0LN4r
»

Težava Microsoft-Windows-Kernel-Power (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
867797 (4807) Anney
»

Racunalnik potrebuje po zagonu se en reboot

Oddelek: Strojna oprema
204703 (4195) amdsup5
»

PC med igranjem random ugasne.

Oddelek: Pomoč in nasveti
173828 (3508) --MiRaLdInJo

Več podobnih tem