» »

Nadgradnja laptopa

Nadgradnja laptopa

1
2
»

hojnikb ::

gddr85 je izjavil:

dodaš max rama in en mini ssd

Prklopo ga bo pa kam ?? 8-O
#brezpodpisa

gddr85 ::

koga? ssd da namest hdd

oz. vplača mal več za 250gb ssd, itak ga kasnej prenese v drug sistem

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

hojnikb ::

Heh, ko si napisal mini ssd, sem mislil, da apeliraš na te mpci-e zadeve...:8)
#brezpodpisa

klinker ::

Mah, tu ce dobi se eno 2GB palcko rama ugodno in vsaj 7200rpm HDD, bo ze razlika, ceprav pri danasnjih cenah SSD-jev bi blo res greh ga ne vzet, ker kot ze zgoraj omebjeno, se ga da se vedno kasneje samo presaltat v nov sistem.
Drugace pa bi ena normalna zvocna karta tudi precej razbremenila vse skupaj.
Smo leta nazaj na Pentiumih snemali BP, dva jedra so meli samo profi workstationi :D

technolog ::

Glede na opisane težave, bi jaz rekel, da je kriv CPU (pokanje, šumenje).

Torej maš dve možnosti:

a) na novo namestiš OS
b) kupiš kompatibilen procesor. Zate bi to recimo bil T2700, za 34€ na ebayu. Prej se moraš pozanimat, da ti BIOS podpira nadgradjno, podnožje je pa ziher pravo. Je pa skoraj za 50% močnejši.

Nummy ::

technolog je izjavil:

Glede na opisane težave, bi jaz rekel, da je kriv CPU (pokanje, šumenje).

Torej maš dve možnosti:

a) na novo namestiš OS
b) kupiš kompatibilen procesor. Zate bi to recimo bil T2700, za 34€ na ebayu. Prej se moraš pozanimat, da ti BIOS podpira nadgradjno, podnožje je pa ziher pravo. Je pa skoraj za 50% močnejši.

Mislim da nima namena da nadgrajuje CPU, ker bo imel same probleme, vprašanje pa je tudi kako bo s hlajenjem...
Najbolje da si kupi drug prenosnik z bolj zmogljivim procesorjem, malo več RAM-a in hitrejšim diskom. Seveda bo moral vmes gledati na povezljivost. Na žalost je FW propadel in trenutno ima izbiro samo optical povezavo ali thunderbolt (ali thunderbolt -> FW pretvornik).

klinker je izjavil:

Pa dobro a vi res mislite da za sbemanje audia clovek potrebuje ne vem kolko procesorske moci?
Problem je hitrost diska, premalo rama in slaba zvocna.
Hiter cpu se rabi ko se zadeve obdeluje in dela mastering, ne pa za recording.
Tu rabis hiter disk, ne pa usb sranje ki ne gre nikamor in zafilas prepustnost z nekaj tracki.
In ja, macbook za 600€ bo delal masa boljse to delo kot nek nov win laptop za enak denar. Frend na belem macbooku se danes marsikaj precej zahtevnega obdela na njem.
Seveda pod pogojem da se na njem fura Logic Pro.
Maci so kar dobro optimizirani za audio editing in ze na integrirani zvocni se da svasta nardit.

Glede na pokanje pomeni, da mu prihaja do "buffer underrun"-ov, kar pomeni samo eno: prepočasen prihod podatkov, bodisi iz strani procesorja ali diska (verjetno pa kar kombinacija obojega). Kot ti je človek rekel, dela tudi na 30 trackih, to pa hitro "poklekne" sistem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nummy ()

m0LN4r ::

klinker je izjavil:

Pa dobro a vi res mislite da za sbemanje audia clovek potrebuje ne vem kolko procesorske moci?
Problem je hitrost diska, premalo rama in slaba zvocna.
Hiter cpu se rabi ko se zadeve obdeluje in dela mastering, ne pa za recording.
Tu rabis hiter disk, ne pa usb sranje ki ne gre nikamor in zafilas prepustnost z nekaj tracki.
In ja, macbook za 600€ bo delal masa boljse to delo kot nek nov win laptop za enak denar. Frend na belem macbooku se danes marsikaj precej zahtevnega obdela na njem.
Seveda pod pogojem da se na njem fura Logic Pro.
Maci so kar dobro optimizirani za audio editing in ze na integrirani zvocni se da svasta nardit.

Hja, če delaš v živo mixe z ene par špurami, ti C2D nebo glih veselo pel in mlel vse to v realtime v en track in potem porival ven čez zvočno al?
Razen če nardi mix doma pa pol master je drugo, če je pa laptop DJ je pa tretje.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

gwertix ::

Živjo!

Imam dobra 3 leta star prenosnik, ki je v zadnjem času začel delovat bistveno počasneje kot včasih (tudi po sveži namestitvi operacijskega sistema). Zanima me, kako bi ga lahko malo pohitril, kaj se splača zamenjati, da bi deloval hitreje? RAM, dodajanje SSDja, ... (se to sploh da za moj model - HP PV DV7-6150 LS056EA)?
Ali raje "potrpim" in varčujem za nov prenosnik, ko bo ta postal nevzdržno počasen? :)

djabi ::

Koliko RAMa imaš? Ne bi škodilo, če bi napisal malo več (CPU, grafična, disk ipd.).

Dokup SSD-ja (vsaj 128 GB) ti bo pohitrilo računalnik v vsakem primeru.

m0LN4r ::

gwertix je izjavil:

Živjo!

Imam dobra 3 leta star prenosnik, ki je v zadnjem času začel delovat bistveno počasneje kot včasih (tudi po sveži namestitvi operacijskega sistema). Zanima me, kako bi ga lahko malo pohitril, kaj se splača zamenjati, da bi deloval hitreje? RAM, dodajanje SSDja, ... (se to sploh da za moj model - HP PV DV7-6150 LS056EA)?
Ali raje "potrpim" in varčujem za nov prenosnik, ko bo ta postal nevzdržno počasen? :)

Kaj pa je konkretno tako bistveno počasneje kot prej? Katere stvari konkretno?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

hojnikb ::

menjaj disk

v ssd recimo (mx100 256GB ima res dobro ceno zadnje čase)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

gwertix ::

Evo, to so specifikacije mojega prenosnika...
http://h20566.www2.hp.com/portal/site/h...

Drugače se mi zdi, da se word odpira veliko več časa, Photoshop, potem tudi če imam več programov se ful počasi vse dogaja. Recimo v chromu je kar problem met več zavihkov odprtih.

A ssd lahko torej dodam v moje prenosnik, pa bi se to ful poznalo, ne glede na to, da bo proceser isti? Sam bi bil pripravljen odštet do max. 200€, če bi se to v hitrosti delovanja kar precej poznalo... Če bo razlika samo malenkostna, potem se mi ne zdi smiselno.

Hvala za že napisanja mnenja in tudi za tista, ki še sledijo. ;)

hojnikb ::

ssd bo naredu laptop kot dan in noč v primerjavi tako kot je sedaj. Za 200€ dobiš že 512GB ssd.

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

gwertix ::

Tako torej... Kaj če se odločim za to, potem mora moj primarni disk ven ali lahko imam oba?

hojnikb ::

maš lahko oba, sam morš drugega dat tja, ko je dvd pogon. Razn če maš plac za dva diska
#brezpodpisa

gwertix ::

Sem pogledal še mal primerjalnih videov na youtubu in je razlika res zelo očitna, tako da sem se že skoraj odočil, da bi šel v nadgradnjo. A mi lahko kdo priporoča kakšno cenovno ugodno in zaupanja vredno trgovino kje v bližini centra Ljubljane? :)

hojnikb ::

enaa
#brezpodpisa

gwertix ::

Sam a ima Enaa tudi poslovalnico in servis, ki bi mi novi SSD disk ugradil? Jst tega namreč nism sposobn sam naredit. :D

denisbegood ::

Koristim temo:
Imam Fujitsu Lifebook A530. i3 procesor, 2x2ram 1066, SSD 250 Crucial, originalen HDD 500GB.
Ali je smiselno menjati procesor z i5 ali i7. V mislih sem imel predvsem 17 520m. Mislim, da je to najmočnejši za ta računalnik (G1 socket), oziroma ali paše noter še kak hitrejši CPU?
Prosim za pomoč.

_koki_ ::

notri lahko vgradiš največ i7 6xxM ter vse i5 4xxM ter 5xxM serije mobilnih procesorjev na tem podnožju, ki imajo vgrajeno grafično kartico...

denisbegood ::

Torej I7 640M je najmočnejši, ki paše na to ploščo.

denisbegood ::

V Zgoraj omenjenem laptopu imam 2x2GB RAm modula. Ali je možno enega vzeti ven in dati noter 4GB, torej bi imel 6GB?

technolog ::

Jap. Za malenkosten performance penalty.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple novosti: 12-palčni MacBook, Apple Watch in kopica drugih izboljšav (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
390120344 (98037) opeter
»

Koliko je vreden tale laptop? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7021001 (19374) zuz3k
»

Macbook Pro ali navaden prenosni računalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5612774 (11430) Michaelosz
»

Apple osvežuje linijo MacBook Pro (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
9127429 (25167) JayKay

Več podobnih tem