» »

Stroški pri najemu

Stroški pri najemu

blank3 ::

Živjo,

najemam stanovanje in me zanima sledeče. Upravljalec bloka je na računu za stroške garaže računal sledečo postavko: Rolo garažna vrata - induktivni pretvornik.

Ali sem kot najemojemalec dolžan plačati to postavko ali je to stvar najemodajalca? Pri obračunu je enota garažno mesto.

Hvala!
Zelo sem zaposlen. Potreboval bi brezcasje... vsaj za nekaj casa.

St235 ::

Stvar dogovora. Načeloma vzdrževalna dela (sploh dolgoročna) niso stvar najemnika. Po drugi strani pa je logično, da plačuje sprotne zadeve (menjave žarnic, stikal, day to day popravila na objektu).

Šimpanz ::

Vsa popravila naj bi plačal lastnik.

blank3 ::

92. člen https://zakonodaja.com/zakon/sz-1/92-cl...

- vzdrževati stanovanje in skupne dele v stanovanjski ali večstanovanjski stavbi v stanju, ki zagotavlja najemniku normalno uporabo stanovanja ter skupnih delov ves čas trajanja najema v skladu s pravilnikom iz 125. člena tega zakona


94. člen --> https://zakonodaja.com/zakon/sz-1/94-cl...

- poravnati stroške popravil v stanovanju, ki so posledica nepravilne oziroma malomarne uporabe stanovanja, skladno z določili najemne pogodbe;

Pač tole leti, če jaz kaj zaje*** v garaži...?

PS.: Če morda ni jasno: garažo tudi najemam.
Zelo sem zaposlen. Potreboval bi brezcasje... vsaj za nekaj casa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: blank3 ()

St235 ::

Kot sem ti napisal, ni črno bele razdelitve kateri stroški pašejo kam. Investicijska in vzdrževalna dela večjega obsega so nedvomno strošek najemodajalca. Manjše sprotne stvari pa ponavadi plača najemnik. Enako kot ne pričakuješ od najemodajalca, da ti bo menjal žarnice v stanovanju.

Dzuro10 ::

Če boš že plačal rolo, ga lahko ob odhodu iz najemniškega stanovanja tudi vzameš s sabo, saj si ga plačal :)

St235 ::

govora je o induktivnem pretvorniku za rolo...

Alamar ::

Predvidevam, da gre za rolo garažnih vrat pri vhodu v garažno hišo in ne za individualno garažo. Upravnik nima kaj popravljati na lastniški garaži in njenih vratih. Zadeva se smatra kot tekoče vzdrževanje za nemoteno delovanje. Sam imam praktično vsak drug mesec na računu kakšno postavko za garažna vrata, ker se precej kvarijo in velikokrat servisirajo.

St235 ::

Rolo garažna vrata - induktivni pretvornik.


gre za en banalen košček roloja na skupni garaži. Dokler gre za okvaro, ki nastane pri day to day uporabi (in ne za naprimer investicijsko naložbo v nova vrata za nadalnjih 10 let) bo težko to naprtiti najemodajalcu.

blank3 ::

St235 je izjavil:

Rolo garažna vrata - induktivni pretvornik.


gre za en banalen košček roloja na skupni garaži. Dokler gre za okvaro, ki nastane pri day to day uporabi (in ne za naprimer investicijsko naložbo v nova vrata za nadalnjih 10 let) bo težko to naprtiti najemodajalcu.


Jap mislim, da bo tako ja. In ja gre za skupen induktivni something za vse garaže :)
Hvala za input.
Zelo sem zaposlen. Potreboval bi brezcasje... vsaj za nekaj casa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: blank3 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odpoved najemne pogodbe

Oddelek: Loža
436922 (5429) Floralys
»

Izselitev najemnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8723231 (19798) MrStein

Nov davek na nepremičnine. Ali bom obdavčen s 0,5%?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5311593 (10579) Mavrik
»

Najemodajalec = nategator (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21637864 (24339) Timurlenk
»

Garažna vrata

Oddelek: Kaj kupiti
117746 (2091) Saladin

Več podobnih tem