» »

Kako bolj natančno spremljati politiko v Sloveniji?

Kako bolj natančno spremljati politiko v Sloveniji?

VISOGuy ::

Glede na to, da ima politika močen vpliv na državljane/državljanke in v bistvu na vsak kotiček našega življenja, me zanima kako se lahko bolj poučim o politiki. Do zdaj sem bral določene časopise in internetne članke, ampak kljub temu se mi zdi, da ni dovolj oz. se ne počutim kot da več vem. Ali imate vi kakšen predlog?

MIHAc27 ::

Nevednost je včasih blagoslov.

Jaz sem tudi včasih razmišljal kot ti, potem pa ko malo bolj začneš gledat naokoli... Dnevnik, časopisi ali internet. Ma to je itak samo metanje polen pod nogami ali pa korupcija.

Pa sej lahko sam vidiš, kako je. SDS je 2. po številu glasov na zadnjih volitvah, pa so kar nekaj užaljeni in hujskajo narod da postanemo nepokorni.
Pa da ne bo kdo mislil, da sem za Cerarja glasoval...
Jaz bi SDS še tistih 20% razveljavil..saj sami pravijo da volitve niso bile po reglcih.

No da ne bom šel iz teme ven preveč.... če vseeno hočeš izvedeti več... uporabi čim več različnih medijev, mogoče obišči strani kakih strank in podobno.

jonystar ::

Jest sem mel eno obdobje, ko sem spremlou politiko, čist iz firbca, da vidm kva to sploh delajo in sem 2 leti nazaj enkrat gledal na SLO 3 ko so mel eno sejo in so se majstri 2 ure in pol kregal zarad enkih prokletih plastičnih vrečkah, namest, da bi se pogovarjal kuko državo uštimat. Pa me je pol hitr minil.

Jupito ::

Vsekakor ne it gledat zgodovine glasovanj in potem primerjati srprejetih zadev z obljubami, programi in ideološkimi podlagami. Našel boš ono brezno, ki prej ali slej začne buljiti nazaj vate.
I used to be with it, but then they changed what it was.
Now what I'm with isn't it and what's it seems weird
and scary to me. It'll happen to you!

sensei ::

Ne je spremljat :) Nič ne zamudiš. Nihče od kandidatov ne zmore ničesar, da se karkoli dogovorijo, je bolj naključje kot karkoli drugega, pa še dogovor je precej trhel, ker vedno pride druga vlada, ki ima diametralno nasprotna stališča in točno vejo kako je treba zadeve zrihtat, popolnoma drugače!

Karierni politiki pač, v kampanji nihče ne pove tega, kar si misli, ampak zgolj to, kar volilci hočejo slišat.

Mavrik ::

Ej, (rdeči) debato vlečete v smer debate v Predčasne volitve 2014 in s tem k zaklepu. Prosim pustite svoje komplekse tam, tu pa se držite teme - spremljanje politike.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

jest10 ::

Vse skupaj ignoriraj, ali pa
spremljaj 20+ medijev/strani in se nauči
filtrirati neumnosti, ko skoraj vsak medij navija
za določeno opcijo.

BigWhale ::

sensei je izjavil:

Ne je spremljat :) Nič ne zamudiš. Nihče od kandidatov ne zmore ničesar, da se karkoli dogovorijo, je bolj naključje kot karkoli drugega, pa še dogovor je precej trhel, ker vedno pride druga vlada, ki ima diametralno nasprotna stališča in točno vejo kako je treba zadeve zrihtat, popolnoma drugače!

Karierni politiki pač, v kampanji nihče ne pove tega, kar si misli, ampak zgolj to, kar volilci hočejo slišat.

jest10 je izjavil:

Vse skupaj ignoriraj, ali pa
spremljaj 20+ medijev/strani in se nauči
filtrirati neumnosti, ko skoraj vsak medij navija
za določeno opcijo.


Komot, lahko nardis tko. Vendar je potem vsako pizdenje nad drzavo ena hinavscina. Ce ne ves kdo drzav vodi, ce volis tako kot so ti doma rekli ali pa ce bojkotiras volitve (zato, ker itak vsi kradejo) potem niti ne ves za kaj bi pizdil in se jezil.

Ce ne spremljas politike, potem ne ves kdaj se spreminja ZEKom, ZOP, ZASP in podobni zakoni, ki so za informacijsko druzbo se kar pomembni. Ne ves, kdaj moras teziti lokalnemu poslancu kako bo glasoval za nek zakon in tako naprej.

pegasus ::

Politike ni treba spremljati, samo kakega primernega posla se loti, kjer je že dovolj politično povezanih akterjev, boš hitro zasut z vsemi umazanimi podrobnostmi domače politične scene. Če preživiš, se naprej odločaš, ali ti je to všeč ali ne.

The Player ::

politiko boš najbolje spremljal tako, da sam postaneš eden izmed njih (in imel tako dejanski vpliv na njo in obrnil stvari na bolje, ker kot pasivni državljan ne moreš narediti nič).

Mr.B ::

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Twitter prepoveduje politične oglase

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
83737 (2824) osternik324
»

Vera Ban (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8720271 (16042) MrStein
»

Volitve se bližajo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8220640 (19259) T-h-o-r
»

Kdo bo na volitvah zmagal? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
565756 (4888) Daedalus
»

Forum 21 rešitev za Slovenijo? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
12230513 (28316) Thomas

Več podobnih tem