» »

Monitor se rafalno ugaša in prižiga..Prosim za pomoč

Monitor se rafalno ugaša in prižiga..Prosim za pomoč

--MiRaLdInJo ::

Živjo.

Imam zelo čudno težavo.

Pod nastavitvami imam nastavljeno, da se monitor po 20minutah v idlu ugasne. Ko ga hočem recimo čez 3ure zbuditi z klikom na tipkovnico ali miško se monitor noče zbuditi/prižgati, tako, da mi preostane le še restart.

Ranokar pa pridem do PCja, zbudim monitor in le ta se vklopi in čez pet sekund izklopi, pa spet vklopi in spet izklopi to je naredil 8x(potem se hitro vklopil kamero in posnel).




Dogaja se mi zadnjih par dni tudi to, da se mi naprimer med brskanjem po netu kar naenkrat PC restarta. Včasih moram PC ugasniti ter tisti glavni kabel ki gre iz PSUja v matično pritisniti noter(čeprav je že dokonca vpet v matično). Med večurnim igranjem se mi PC niti enkrat ni restartal tako, da to počne le v IDLU.

Jaz res nevem več kaj se meša mojemu PCju. Kakšna ideja? Prosim vas za pomoč.

popster ::

verjetno je hardwerska napaka.. lahko inverter, grafična, monitor, ali matična.. bos tezko ugotivil... lahko pa izključiš softwersko napako, s tem da zazeneš ubuntu z usbja in pogledaš kako se monitor obnaša tam (drugi driverji za grafično, drugo okolje, drugi kernel itd.)

solatko ::

Izklopi spanje računalnika in poročaj. Poizkusi z drugim monitorjem, če je to programska napaka Windows-a (se včasih čudne stvari dogajajo ob zbujanju iz spanja), kako se obnaša, če restartaš. Poglej kako je s tvojo matično ploščo (stanje kondenzatorjev). Sicer pa daj več podatkov, predvsem starost komponent.
Delo krepa človeka

--MiRaLdInJo ::

PC

solatko je izjavil:

Izklopi spanje računalnika in poročaj. Poizkusi z drugim monitorjem, če je to programska napaka Windows-a (se včasih čudne stvari dogajajo ob zbujanju iz spanja), kako se obnaša, če restartaš. Poglej kako je s tvojo matično ploščo (stanje kondenzatorjev). Sicer pa daj več podatkov, predvsem starost komponent.


Sem poizkusil z drugim CRT monitorjem in se dogaja isto(pc se random restarta).

Spanje računalnika imam drugače izklopljeno, le spanje monitorja imam vklopljeno. No sedaj ne več.

Kot pravim sem ob restartu moral tudi že ugasniti PC in malo pritisniti PSU kabel v mnatično, potem se je normalno prižgal(drugače se CPU ni vklopil).

Komponente:

Intel i5 3570K - star leto in pol
MSI r9 290 stara 4 mesece
Gigabyte Z77M-D3H - stara leto in pol
8 Gb Ram - staro leto in pol
CORSAIR CX 600 - staro 4 mesece

Čudno da to počne v idlu ko se PC skoraj nič ne matra. CPU in GPU imata oba v IDLU pod 40°C

Matična zgleda čisto OK. NIč napihnjenih kondenzatorjev. Tudi redno na 3-4 mesece spiham prah iz ohišja.

popster je izjavil:

verjetno je hardwerska napaka.. lahko inverter, grafična, monitor, ali matična.. bos tezko ugotivil... lahko pa izključiš softwersko napako, s tem da zazeneš ubuntu z usbja in pogledaš kako se monitor obnaša tam (drugi driverji za grafično, drugo okolje, drugi kernel itd.)


Misliš, da programska napaka nemore biti?

Vsak dan mi windows update večkrat dnevno ponuja en in isti update Microcoft NET Framework 4.5.1
Ko ga naložim mi čez kake 3ure isti update ponudi vedno znova in znova :S

Kako pa naredim ta unbut iz usbja? Sem bol laik :S

Zgodovina sprememb…

Siddh ::

Mogoče slaba napeljava do vtičnice, ali pa napaka na električnem razdelilcu? Jaz imam problem, da mi backlight na televiziji za trenuten ugasne ko brat v vtičnico všteka svoj računalnik v sosednji sobi.


--MiRaLdInJo ::

No sedaj sem 100% da se mi PC restarta samo kadar brskam po netu-ponavadi ko zaprem brskalnik.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 10 - sleep/wake up težave z grafiko/monitorjem

Oddelek: Pomoč in nasveti
5895 (837) alba
»

Random restart računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
7511829 (9874) Pero_SLO
»

Glasen prenosni

Oddelek: Pomoč in nasveti
101611 (1339) Pentium
»

problem z ekranom

Oddelek: Pomoč in nasveti
7662 (517) zakro987
»

Win7:Kubuntu - segrevanje laptopa

Oddelek: Operacijski sistemi
101463 (1113) Stipex

Več podobnih tem