» »

Cepljenje v MB

Cepljenje v MB

Master_Yoda ::

Letos se moram spet iti cepiti proti klopnemu meningitisu (5 let od zadnjega cepljenja). Do zdaj sem se vedno hodil cepiti v ambulanto na Prvomajski ulici, letos pa to zgleda ni vec mogoce - klicalo se je tja, da bi se narocilo (kar se do zdaj ni bilo treba) in so osabno povedali, da se pri njih vec ne cepi in da moram po novem za to iti k svojemo osebnemu zdravniku, kjer morajo oni narociti cepivo in cepiti.

Pri svojem osebnem zdravniku pa seveda tega ne delajo kar razumem, saj imajo prevec drugega dela, ter sploh niso vedeli nic o tem da so kar naenkrat oni zadolzeni za cepljenja.

Na koncu sem se narocil na cepljenje v Slovenski Bistrici, kjer bi lahko prisel ze naslednji dan.

Ni mi jasno zakaj torej se sploh obstaja ambulanta za cepljenje v MB - zakaj je tam sploh kdo zaposlen, ce se sploh ne mores cepiti (seveda samoplacnisko). Pa se na internetu pise da cepijo proti klopnemu meningitisu.

End of rant.

ToniT ::

Glede na to, da ZZV ne obstaja več, verjetno gledaš zastarele strani. Po novem imamo NIJZ in predvidevam, da imajo tam štalo (tako, kot v celem zdravstvu...).
Nekateri osebni zdravniki cepijo proti klopnem meningitisu, nekateri pa ne - predvsem zasebnikom se s tem ne da ukvarjati, kajti problemi nastanejo pri hladni verigi (hranjenju cepiva) itd.

M & M ::

ToniT je izjavil:

Glede na to, da ZZV ne obstaja več, verjetno gledaš zastarele strani. Po novem imamo NIJZ in predvidevam, da imajo tam štalo (tako, kot v celem zdravstvu...).


Mislim, da si našel napačnega ;) ZZV na Prvomajski se je preoblikoval v Nacionalni laboratorij za zdravje, okolje in hrano (NLZOH).

mitja73 ::

Jaz sem se pri osebni zdravnici, če dela v ZD potem imajo sigurno vedno na zalogi kako vakcino.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cepljenje

Oddelek: Loža
359331 (3016) tikitoki
»

Koliko klopov je okuženih? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5820408 (17826) mirage
»

Klopi

Oddelek: Loža
121782 (1452) Tear_DR0P
»

Cepljenje (otrok) - prikrita resnica ?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
8910803 (8943) Maria

Več podobnih tem