» »

Poslovni telefon

Poslovni telefon

amacar ::

Zanimajo me predlogi za nov poslovni telefon, saj kolikor gledam ponudbo ni nič pametnega. Edini pogoj je, da je telefon na klasične tipke. Do sedaj se je uporabljala nokia E52, katera pa se je pokvarila.

Bolf3nk ::

In kaj je definicija poslovnega telefona? Da ima tipke?

shadeX ::

Pač to sm tudi sam hotu vprašat. V čem je fora "poslovnega" telefona. Jaz mam dve številki. Da ne moje privatne izpostavljam kupcem, mam še drugo. Moj drugi "poslovni" telefon je Samsung Galaxy Ace. Dobiš ga za 50€. Zadovoljen.

amacar ::

Dober fotoaparat, da se poslika reklamacije in poslje naprej, dobro povezovanje preko wifi in bluetooth, kolikor toliko hitro delovanje, stabilno brez sesuvanja, da zdrzi 5ur pogovora + ostalo prckanje na dan, da ni pregolomazen, ne izgleda kot kup plastike, nima touchscreena. Torej nekako novo verzijo nokie E52.. Zacasno se uporablja samsung s5610, ampak ni to to.

shadeX ::

Hm.. Nokia N95 8GB ?

HotIce ::

Definitivno Nokia N98

amacar ::

Pise v prvem komentarju, da se isce nov telefon, ne starih jajc.

klinker ::

amacar je izjavil:

Pise v prvem komentarju, da se isce nov telefon, ne starih jajc.


Novih telefonov s temi karakteristikami pac ni.
Sam bi drugace predlagal Lumio 920/925,ali se raje 1020.

amacar ::

Telefon je za oceta, ki touchscreena noce, tako da ne pride v postev. Hm potem pa ne vem kaj bi. Mogoce nokio 515, ampak tudi bolj bogo izgleda po specifikacijah. Prav ne mores verjeti da so ta segment cisto ukinili.

shadeX ::

Se oproščam. Nisem vedel da je poudarek na "nov".

Tak telefon boš težko dobil. Poglej si na stran od simobila ali mobitela in označi kategorijo s tipkami. Boš videl da boš pod zadetke dobil več ali manj telefone za starejše ki imajo radio in kamero z 2MP.

2 izbiri ima.

1. Ali se sprijazni s touch screenom.
2. Kupi rabljene "jajca".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

borut_p ::

Ali pa obnovljena 'jajca'.

Sam trenutno kupujem obnovljeno nokio 8850, saj je vse kar kupiš kot drug telefon totalen poden (imam tudi jaz službenega in domačega ki ga skoraj ne uporabljam)

Arctander ::

Poglej k BlackBerryju, pri zadnjih modelih ne rabiš več naročnine na BIS/BES.

amacar ::

Arctander je izjavil:

Poglej k BlackBerryju, pri zadnjih modelih ne rabiš več naročnine na BIS/BES.

Nisem na tekočem z blackberryji, ampak predvidevam da nimajo slovenskega menija ne? Sem pozabil dati pod zahteve, da samo slovenski jezik pride v poštev.

Sami ::

970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

matter ::

Naj vzame iphona.
Še najlažji za naučit od touchsreena in tudi trpežen ter ni velik.
Enkrat bo moral šaltati na touch, sploh če je poslovni človek.
Grem basket pa bom neloke metal

Hayabusa ::

nokia x8, e5, e7, BB žnj modelov.

Cel kup jih je:
http://www.gsmarena.com/results.php3?sN...


shadeX
Moj drugi "poslovni" telefon je Samsung Galaxy Ace. Dobiš ga za 50€. Zadovoljen.

Drek od telefona odkar je prišel na trg.
V tem primeru raje Huawei U8800 Ideos X5.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

shadeX ::

Drek od telefona odkar je prišel na trg.


Obrazloži.

Sami ::

shadeX je izjavil:

Drek od telefona odkar je prišel na trg.


Obrazloži.


Pač Hayabusin komentar, pač mu ni všeč. Noben samsung ni "baš nešto" je pa čisto ok in poceni telefonček za nezahtevnega uporabnika.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

amacar ::

Ima kr prav, galaxy ace je bil slab telefon že ob izidu. Zatikanje, sesuvanje, vsi ki jih poznam in so ga imeli ali ga še imajo jamrajo nad njim in ga ne bi nikoli kupili ali priporočali drugim.

Tema pa ni o galaxy ace, temveč o poslovnem telefonu.

LorD_DDooM ::

Blackberry Q10. Mobilni telefon kot se šika, smartphone kot sekundarna prioriteta.

Letos zamenjal Nokio E71 za BB Q10, super zadeva.

Zgodovina sprememb…

Sami ::

amacar je izjavil:

Ima kr prav, galaxy ace je bil slab telefon že ob izidu. Zatikanje, sesuvanje, vsi ki jih poznam in so ga imeli ali ga še imajo jamrajo nad njim in ga ne bi nikoli kupili ali priporočali drugim.

Tema pa ni o galaxy ace, temveč o poslovnem telefonu.


Se strinjam, vsi samsungi imajo podobne težave (bliljantni touchwiz), tudi S4 pošteno zatika....je pa za tele male pare čisto ok za kakšno sliko in pošiljanje maila.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

Chev ::

matter je izjavil:

Naj vzame iphona.
Še najlažji za naučit od touchsreena in tudi trpežen ter ni velik.
Enkrat bo moral šaltati na touch, sploh če je poslovni človek.

Najboljše ja, da se bo zajebaval z iTunesi, updejti in ga oblačil v kondom. Trpežen :))

@amacar; Welcome to the club. Kakovostnih navadnih telefonov več ni, Nokia stagnira pri Lumiah na WP, torej ali kupiš nek nov navden telefon do 40€, ali pa moj predlog; naj oče kupi refurbished Nokio E55/E75/E66/E52 (mogoče celo najde kje kakšno še neuporabljeno, novo) pa dela dalje brez skrbi.

matobeli ::

Nokia 515 bi bila primerna, ni pa smartphone če to kaj pomeni. Kolikor sem gledal lahko vse stvari syncaš (z googlom npr.)
Če jo primerjam z N52 je enako dober ali boljši aparat, razlika je v tem da nima wifija in nekega smartOSa.

Ima pa boljši fotkič, glede na to da je to pogoj.

Mogoče je edino za pomislit na to da, če je oče že 50+, bodo prav prišle večje številke. Symbian jih lahko poveča, ampak šele na enem večjem touchscreenu bo res prišlo do izraza.

Če najdeš kaj pametnega kar napiši (me je zadnjič šef spraševal kaj bi lahko vzel novega, njegova zgodovina obsega samo 3 telefone 5110, 6310i, e50, vsak je držal vsaj 2 življenji smartphona pa je sedaj zmanjkalo dostojnih naslednikov, starega pa je "obglodal")

edit: Najbolši predlog je pa od Chev-a, nekej starega malo rabljenega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

DKirbi ::

Nokia 515

Telefon ki v standby stanju zdrži 33 dni? Phuck yes. Glede nato da pač nima WiFija bi ga priporočil še mojemu fotru ki je tud poslovnež in kar naprej jamra s tem Samsung smartphonom. Pametni telefoni so kul ampak kul so samo takrat ko stvari tekoče laufajo na njih in ko je uporabniški vmesnik lahek za uporabo pri 50+ letih. Se pravi Nokia 515 za čim manj dnevnega stresa. Če pa potrebuje kaj več pa kakšne lumie ali pa seveda kak dober iPhone. Si ne lastim jabolk, ker si jih ne morem privoščit, zdi pa se mi da imajo zelo dobro dodelan uporabniški vmesnik z zelo kratko krivuljo učenja in prilagajanja.

amacar ::

Ja nokio 515 sem že tudi zgoraj omenil kot izbiro, čeprav bi šel v bistvu na slabši telefon, ampak na žalost ni nič pametnega. Do sedaj je šel vedno le na boljši telefon: iz nokie 5110->nokia 6310i->nokia E51->nokia 6220->nokia E52
Problem je, da ne zna tujih jezikov, se je pa že kr navadil na tablico nexus 7, ampak ker dela več stvari hkrati, more slepo tipkati, kar pa mu touchscreen ne omogoča, prav tako je že malo neroden in mu telefon večkrat zleti iz rok oz žepa, pa je zopet večja verjetnost, da ti ogromni zasloni počijo.
Tudi z mojim iphonom se večkrat poigra, ampak kot pravim ga tepe neznanje tujega jezika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amacar ()

shadeX ::

A iphone nima vmesnika v slovenščini?

amacar ::

Uradno ne, z jailbreakom se pa da zrihtati.

theBill ::

Tole je še ena varianta, so pa telefoni na tipke (razen v nizko cenovnem razredu) danes izumirajoča vrsta:

http://www.gsmarena.com/samsung_s5610-4...

amacar ::

Sem zgoraj napisal, da tega samsunga s5610 trenutno uporablja, ampak zadeva šteka ob premikanju med 700 kontakti, pri odpiranju sporočil, včasih se ugasne oziroma zatemni zaslon in se zbudi po pol minute. Očitno kakšna serijska napaka, saj se je na prejšnjem samsungu s5610 dogajalo enako, zato je bil garancijsko zamenjan po enem tednu, pri tem pa ni nič boljše.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amacar ()

DKirbi ::

Nokia E7

Mogoče pa kaj takšnega? Nevem sicer če ima Symbian^ podporo v slovenskem jeziku... moral pa bi bit kr vzdržljiv.
Problem je zopet spet najt tak telefon, če ga niso že umaknili iz prodaje.

bluefish ::

Oh, E7 in podobne se v tujini še dobi. Samo je cena na ravni izpred nekaj let.

amacar ::

Še epilog. Vzel je nokio 515. Po obliki in izdelavi je telefon videti soliden, nič ne škripa, vsi gumbi trdni, bi se lahko drugi zgledovali po njem. Se pa na žalost tu tudi končajo pozitivne plati tega telefona. Ekran je še slabši kot sem pričakoval, za očeta bo ok. 5MP je očitno samo nalepka, slike so slabše kot z 2MP na E52. Meniji so res oskubljeni, ni nobenih podrobnih podatkov o prejšnjih klicih. Pošiljanje slike iz SMS aplikacije na mail naslov ni uspelo. Zvok preko slušalke je pretih.
In pa še največji problem:
Kako spraviti imenik na ta telefon leta 2014. Skopiram .vcf na spominsko kartico in vidim, da ne podpira uvoza imenika iz spominske kartice 8-O. Ok naložim pc suite, telefon sicer zazna, ampak pravi, da ni v povezovalnem načinu, čeprav je izbran ta način. Naložim še nokia suite, enak problem. Po česanju spleta le najdem rešitev z namestitvijo neke stare verzije nokia suite, ter delom nove verzijo, ki jo za tem uništaliraš.

vklemen ::

cuxoh ::

Pozdravljeni, potrebujem nasvet o "novem" telefonu.

Zgodba je takšna, imel sem iPhone (prva gen, 3G, 4) - z vsemi težave. Imel sem androide Galaxy Nexus (še vedno delujoč backup telefon, brez pripomb), Nexus 5, Samsung Note, pa še en kup drugih - težave, trenutni je delal zadnje leto odlično, v dveh tednih pa imam nonstop težave s klicanjem.
Signal 4G je poln, nikakor pa ne vzpostavi klica. Tudi ko sem klican, kličečemu normalno zvoni, moj telefon pa nič. SMS, MMS in internet delujejo brez težav. Opertater je Telekom, po besedah supporta napak na baznih postajah ni. To se dogaja po celi SLO, en dan dela, naslednji ne.

Zdaj pa dilema. Da pametne telefone dobesedno že bruham z okvarami in težavami, je očitno. Novih Nokij E serij in Blackberryjev z trackballi več ni (ja, nostalgija). Bolj kot gledam ponudbo novih telefonov, je vse več ali manj žalost, rabljenega pa bi vzel samo v skrajni sili, pod pogojem, da je odlično ohranjen, najraje neuporabljen.

Naj še omenim, da so mi pri telefonu pomembne tri (3) stvari, v sledečem vrstnem redu. Klicanje, maili, baterija.
Dodatnih aplikacij ne uporabljam, 4G ne potrebujem, ekran ne rabi bit ne na dotik, ne od laptopa, ... zaželjeno je še, da ni pretirano lomljiv (delo na terenu).

Najboljše izkušnje sem imel z Blackberry bold 9000 in Nokia E52 in tudi iščem nekaj takšnega.

Prosim za ideje.

Heisenberg ::

Zgodovina sprememb…

cuxoh ::

Z namenom sem obujal temo "poslovni telefon". Telefonske konference, pisanje mailov, varnost podatkov, ime proizvajalca, da stoji za izdelkom, itd.
Sem pozabil napisati, cena ni ovira. Raje jurja za naslednjih 5+ let, kot takšnega iz aliexpressa.

Drugače pa imajo zaposleni Caterpillarje in so super telefoni, ni pa ravno za 30h+ mesečno pogovorov in cca dnevno prejetih 10 mailov s .pdf ponudbami in računi in 50+ manj pomembnejših službenih (da ne omenjam, če je treba še kakšen mail napisat s telefona).

Hvala vseeno.

Goody ::

ne ve kako boš uskladil pisanje mailov in branje .pdf s ponudbami in računi z nepametnimi telefoni? Če ti že gre pisat na telefonski tipkovnici daljše maile (meni absolutno ne) boš pa sigurno imel težave brati predračune na malih ekranih s slabo resolucijo. Da bi pa obstajal butast telefon z velikim ekranom in dobro resolucijo pa ne vem če... Imaš očitno malček smole in telefone kot take v okvari. Sam nimam s pametnimi telefon nobenih težav pa jih uporabljam že od Galaxy 1 (2 galaxyja, 3je Nexusi) naprej za približno takšne namene kot si opisal. Ja, ok, baterija bi bila lahko boljša, samo še pri nobenem nisem ostal brez pred koncem dneva - s tem imajo bolj težave tisti, ki nonstop visijo na youtube ali igrajo igrice...

cuxoh ::

Maile na telefonu pišem samo v skrajni sili, če sem kje na terenu ali pa poslovno v tujini. Prebrat pa ni bil nikoli problem.

Sej telefon ne rabi bit navaden, alfanumeričen. Blackberry je še vedno pameten telefon (?).

No, sam uporabljam pametne telefone že od starih komunikatorjev (če so dandanes še smatrani kot pametni) in ni v tem problem. Ko pa osnovne funkcije odpovejo (N95 crknil, Galaxy Nexus in Note baterija (ok, menjaš), iphone zasloni, baterije in signal, Nexus 5 mikrofon, Huawei P8 klicanje, Sony slušalka, ...), pa uber pametni telefoni lepo povedano dokurčijo in kupujem balast. Kaj naj zdaj s zadnjim telefonom? Pošljem ga na servis, in bo ali a) telefon je brez napake b) tekočina. Potem pa se lahko lepo odpeljem po nov telefon, pri katerem bo po max enem letu enako.

Apple, Samsung, LG, HTC, Huawei, Sony, pa še kateri. Nokie in Blackberryja, ki sta dejansko delala brez težav več ni. In kaj mi preostane? Upanje. Da bo igrača zdržala en normalen poslovni pogovor.

Operater mi trenutno sestavlja ponudbo, bom videl kako in kaj. Hvala obema.

Goody ::

sej pravim da imaš nenormalno smolo...Sam sem v vseh teh letih imel mobilca (pa uporabljam le-tega še od časov NMT Benefona) le enkrat (!) na servisu, pa še takrat izključno po lastni krivdi (razbit ekran ;)), pa menjam jih tudi ne tako pogosto (no na ene 2 leti).

Goody ::

No sem šel zanalašč gledat, če sta te Nokia in BlackBerry tako navdušila le-te Telekom še zmeraj prodaja (Nokia 230, BB Priv, Classic, Passport...) tako da...

kosta ::

Evo, @cink44 me je prehitel za par minutk. BB Passport, še nisem slišal ene slabe čez njega pa ga ma precej znancev, tut oče gre baje v kratkem nanj. Sicer se pa strinjam da je ponudba poslovnih telefonov mizerna. Kakorkol obrnem ostane samo še BB in pa iPhone za tiste, ki jim paše touchscreen ampak ti pač nisi mel sreče...

Sicer pa ker vidim da si nostalgik bi ti mogoče priporočal BB Classic, sploh ker nisi zahteven. BB Priv ma že preveč gadgetov ki jih ne boš izkoristil, BB Passport je pa svojevrstne oblike in ga je pametno mal v roke vzet preden se odločiš zanj.

Heisenberg ::

potem pa kaj takega / imaš nekaj iz obeh svetov


Samsung Galaxy in mehanska tipkovnica

Zgodovina sprememb…

kosta ::

http://tehnik.telekom.si/novice/Mobitel...

Če bojo spet robustne kot nekoč, pa uporabne kot Samsungi,... kupim!

Machete ::

Moja lumia 925 prej in 930 sedaj ima tedensko srečanja s tlemi (skale, keramika, asfalt). Dela še vedno kot urca. Pogledaš jabolčka grdo in mu poči steklo. Praktično vsi, ki jih poznam in imajo jabolček imajo razbita stekla (ali so imeli nekaj časa).
Ok, nočem flamewara ampak tudi sam bom stavil naprej na Nokio, če bodo Surface predragi.
Da le ne bo čunga lunga kot 1000 ostalih generinih telefonov. Vprašanje je kdo so ti inženirji, ki bodo risali telefone. In še večje, kaj jim bodo dovolili dati notri, da ne bo aparat predrag. Sam napis NOKIA ni nobeno jamstvo, da bo aparat kakovosten.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

kosta ::

Hja to ti dam prav, poleg tega sem se verjetno po hm, 5 letih? že tko navadil androida, da mi WP ali kaj slabšega (Da ne bo Microsoft še kaj novega šel razvijat...) verjetno ne bi odgovarjal. Pač so mi pri smartphonu precej pomembne aplikacije, pa naj si bodo za krajšanje časa ali pa kopica uporabnih le-teh.

Vem, da ko je bil Symbian pred cca. 5 leti v zadnjem stadiju, je bil Android že precej bolj razvit in z dnevno povečanim play store (takrat še android market) bolj privlačen za širši sloj uporabnikov.;)

inffi ::

Machete je izjavil:

Moja lumia 925 prej in 930 sedaj ima tedensko srečanja s tlemi (skale, keramika, asfalt). Dela še vedno kot urca. Pogledaš jabolčka grdo in mu poči steklo. Praktično vsi, ki jih poznam in imajo jabolček imajo razbita stekla (ali so imeli nekaj časa).
Ok, nočem flamewara ampak tudi sam bom stavil naprej na Nokio, če bodo Surface predragi.
Da le ne bo čunga lunga kot 1000 ostalih generinih telefonov. Vprašanje je kdo so ti inženirji, ki bodo risali telefone. In še večje, kaj jim bodo dovolili dati notri, da ne bo aparat predrag. Sam napis NOKIA ni nobeno jamstvo, da bo aparat kakovosten.



no no... moj iphone 4s še niti enkrat ni imel počenega stekla (ne prednjega ne zadnjega glede na to da je večinoma steklen) pa je srečal veliko padcev na asfalt in beton... je že tko obtežen na zmeraj prileti na jeklen rob :)
Po skoraj 6tih se še kar dobro drži

BlackGuard ::

cuxoh je izjavil:

Pozdravljeni, potrebujem nasvet o "novem" telefonu.

Zgodba je takšna, imel sem iPhone (prva gen, 3G, 4) - z vsemi težave. Imel sem androide Galaxy Nexus (še vedno delujoč backup telefon, brez pripomb), Nexus 5, Samsung Note, pa še en kup drugih - težave, trenutni je delal zadnje leto odlično, v dveh tednih pa imam nonstop težave s klicanjem.
Signal 4G je poln, nikakor pa ne vzpostavi klica. Tudi ko sem klican, kličečemu normalno zvoni, moj telefon pa nič. SMS, MMS in internet delujejo brez težav. Opertater je Telekom, po besedah supporta napak na baznih postajah ni. To se dogaja po celi SLO, en dan dela, naslednji ne.

Zdaj pa dilema. Da pametne telefone dobesedno že bruham z okvarami in težavami, je očitno. Novih Nokij E serij in Blackberryjev z trackballi več ni (ja, nostalgija). Bolj kot gledam ponudbo novih telefonov, je vse več ali manj žalost, rabljenega pa bi vzel samo v skrajni sili, pod pogojem, da je odlično ohranjen, najraje neuporabljen.

Naj še omenim, da so mi pri telefonu pomembne tri (3) stvari, v sledečem vrstnem redu. Klicanje, maili, baterija.
Dodatnih aplikacij ne uporabljam, 4G ne potrebujem, ekran ne rabi bit ne na dotik, ne od laptopa, ... zaželjeno je še, da ni pretirano lomljiv (delo na terenu).

Najboljše izkušnje sem imel z Blackberry bold 9000 in Nokia E52 in tudi iščem nekaj takšnega.

Prosim za ideje.


Praviš, da 4G ne potrebuješ in da ima tvoj trenutni telefon težave s 4G. Probaj v nastavitvah nastavit, da se ne povezuje na 4G in poskusiš, če bo potem ok.

cuxoh ::

Goody je izjavil:

No sem šel zanalašč gledat, če sta te Nokia in BlackBerry tako navdušila le-te Telekom še zmeraj prodaja (Nokia 230, BB Priv, Classic, Passport...) tako da...

kosta je izjavil:

Evo, @cink44 me je prehitel za par minutk. BB Passport, še nisem slišal ene slabe čez njega pa ga ma precej znancev, tut oče gre baje v kratkem nanj. Sicer se pa strinjam da je ponudba poslovnih telefonov mizerna. Kakorkol obrnem ostane samo še BB in pa iPhone za tiste, ki jim paše touchscreen ampak ti pač nisi mel sreče...

Sicer pa ker vidim da si nostalgik bi ti mogoče priporočal BB Classic, sploh ker nisi zahteven. BB Priv ma že preveč gadgetov ki jih ne boš izkoristil, BB Passport je pa svojevrstne oblike in ga je pametno mal v roke vzet preden se odločiš zanj.

BB classic imam na testu in je zanimiv (priv in passport se mi ne dopadeta).

Heisenberg je izjavil:

potem pa kaj takega / imaš nekaj iz obeh svetov


Samsung Galaxy in mehanska tipkovnica


2016 Sony Ericsson P910i. Ne potrebujem. Ne vem kako naj razložim, potrebujem toliko pameten telefon, da lahko v skrajni sili delam na terenu, ne potrebujem pa lomljive igrače. Na telefonu ne rabim ogromnega touch zaslona, mora pa biti dovolj velik, da lahko na njem delam. Ne potrebujem USB-C porta/fast charging/30MP kamero zadaj in 20MP kamero spredaj/... potrebujem pa normalno kamero za slikovni arhiv k dokumentom.

Na kratko, potrebujem nov business telefon iz leta 2008. Utopija, vem. Takšne telefone smo na firmi dobesedno metali proč, s temi novimi androidi in iphoni pa se počutim sužnja, ki se več ukvarja s posodobitvami in težavami telefona, kot z delom.

BlackGuard je izjavil:

Praviš, da 4G ne potrebuješ in da ima tvoj trenutni telefon težave s 4G. Probaj v nastavitvah nastavit, da se ne povezuje na 4G in poskusiš, če bo potem ok.

Testirano 4G/3G/Edge, 3x različen SIM, 2x različen operater in je pri vseh eanko. Je na servisu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup novega business telefona - kaj preostane? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
607803 (5529) dj_uro
»

Android telefon z navadno tipkovnico

Oddelek: Mobilne tehnologije
253888 (2558) radmannsdorf
»

Nov pametni telefon z dobro baterijo

Oddelek: Mobilne tehnologije
449154 (7603) MajorM
»

Kateri telefon?

Oddelek: Mobilne tehnologije
101695 (1367) klihk
»

Nokia C6-01 ali C7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
549616 (7557) krneki0001

Več podobnih tem