» »

Linux RH8 problem

Linux RH8 problem

mazi42 ::

Prosil bi vas za pomoč pri RH8. Prvič se srečujem z linuxom, tako da imam po mojem zelo banalen problem, vendar mi je zmanjkalo idej. Ob inštalaciji sem nastavil administratorsko geslo in enega uporabnika, sedaj pa se ne morem logirati v sistem. Če ima kdo kako idejo, lepa hvala za pomoč.

Lp, mazi42
  • premaknil: Predator ()

Nerdor ::

Original tutorijal od Red Hata, ima da klikneš tle.

Sicer gre takole:
1. restartaj mašino
2. ko se ti lilo zavrti, prtisni Control in x skrati
3. napiši linux single
4. in sedaj vpiši: passwd root
in passwd jest-kot-uporabnik
mogoče lahko zaženeš setup (RH80 nima linuxconf-a več), greš na users in tam spreminjaš passworde :D

Upam, da ti bo to kaj pomagalo..

2. (komplicirano) Drugače, če NE pomaga primer s linux single, pa probaj kakšno boot image disketo najdet na google.com in z rawrite posneti na disketo, važno je da lahko pišeš in brišeš po disku. Sprehodiš se do /etc/shadow in tam rootu izbrišeš 13 čudnih znakcov in isto drugim uporabniko, in to je to, po naslednjem bootu te ne bo vprašal za password.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nerdor ()

root987 ::

Če se misliš prijavit kot admin boš mro dat za uporabniško ime root potem pa navest svoje geslo. pa upoštevi vlke pa male črke.

Če pa si geslo pozabo pa poglej malo po s-t forumu. Vem da je enkrat že blo vprašanje "Pozabil sem root geslo!" ali neki podobnega. Klik!
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Gejmer ::

Upoštevaj odgovor od root987.
Nanda yo?

Nerdor ::

Zakaj ne?
Celo na spletni strani od Red Hat to piše!;((

dr.J ::

RH default bootloader je grub in ne lilo, tako da recept 'linux single' seveda ne deluje. Je pa tudi to lepo opisano v RH customization guide se mi zdi, tako da malo brskanja po tem vodiču ne bo škodilo. Pa tudi sam sem že napisal linke za grub ravno v tem razdelku.

Če se misliš prijavit kot admin boš mro dat za uporabniško ime root potem pa navest svoje geslo. pa upoštevi vlke pa male črke.


root987, da nisi prestavil ure na 1. april? Česa takega pa še nisem slišal!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dr.J ()

roscha ::

>> Če se misliš prijavit kot admin boš mro dat za uporabniško ime root potem pa navest svoje >>geslo. pa upoštevi vlke pa male črke.

>>>root987, da nisi prestavil ure na 1. april? Česa takega pa še nisem slišal!


Ja in kaj tle ni OK? Pod winzi si administrator pod Linuxom pa root. To je še OK ane?
In da potem napišeš geslo ki si si ga zamislil za root-a bo tudi držalo ane? (psst ponavadi folk piše kar root) In da JE treba pazit na VELIKE in male črke (case sensitive passwd.) je tud res.

Kdo zdaj o prvem aprilu?
Em in brez zamere....



by!

dr.J ::

username root in potem password od roota. ne pa svoj password.

malo sem se obesil na eno besedo. moja kolpa & sorry


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

dual boot xp/ubuntu

Oddelek: Operacijski sistemi
131770 (1651) misek
»

Suse Linux 10.1 - tezava z vstopom v sistem

Oddelek: Operacijski sistemi
91089 (986) kriko1

Koda za rad-hat

Oddelek: Pomoč in nasveti
5709 (626) alesrosina
»

pozabljeno root geslo

Oddelek: Operacijski sistemi
9931 (731) BigWhale
»

geslo za root (linux)

Oddelek: Programska oprema
61368 (1187) Viper Neo

Več podobnih tem