» »

Vprašanje ozemljitveni kabel

Vprašanje ozemljitveni kabel

chesn ::

Živjo! Imam eno vprašanje za katerega verjamem, da mi boste lahko pomagali najti pravi odgovor. :) Kaj bi se zgodilo, če bi ozemljitveni kabel iz ležišča povezal na enega od polov vtiča kot je na tej sliki in bi ga vštekal v električno vtičnico?
  • spremenil: chesn ()

Rias Gremory ::

Tukaj pa bi potreboval vašo pomoč oz. mnenje in sicer kaj bi se zgodilo, če bi ta kabel iz ležišča povezal na enega od polov vtiča kot je zgoraj na sliki in bi ga vštekal v električno vtičnico?

Zakaj bi pa to naredil? Bi rad videl čarobni dim?

Če že hočeš ozemljiti moraš priključiti na sponko (2) na desni sliki.
 Schuko plug

Schuko plug



Ampak to je pomoje bolj placebo..
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

chesn ::

Točno tega sem se bal, seveda ga nebi rad videl, zato sem pa vprašal huh hvala! Bo potem še najbolj "pro" kupit Schuko plug in nanj prišraufat tale ozemljitveni kabel na "ozemljitveno fazo" oz. kakorkoli se že reče strokovno temu. Hvala za pomoč! :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chesn ()

techfreak :) ::

Posteljno lezisce ima kabel za ozemljitev? Razmisljam ce sanjam ali pa sem pa kaj zgresil.

Drugace pa taksen vtic kot je na sliki (izgleda sicer USB polnilec) ima med poloma potencial 230V in ga ne bi niti priblizno povezoval s posteljo na kateri spim (ker imam ponavadi namen spati par ur, ne pa vecno).

Zgodovina sprememb…

BorutK-73 ::

techfreak :) je izjavil:

Posteljno lezisce ima kabel za ozemljitev? Razmisljam ce sanjam ali pa sem pa kaj zgresil.

Drugace pa taksen vtic kot je na sliki (izgleda sicer USB polnilec) ima med poloma potencial 230V in ga ne bi niti priblizno povezoval s posteljo na kateri spim (ker imam ponavadi namen spati par ur, ne pa vecno).

Nekateri jogiji imajo to ja. Bratov dormeo ima kabel ki ima na koncu vtikač podoben slušalkam, vendar je mono(samo + in -)

Zgodovina sprememb…

milica ::

chesn je izjavil:

Bo potem še najbolj "pro" kupit Schuko plug in nanj prišraufat tale ozemljitveni kabel na "ozemljitveno fazo" oz. :)
Ali je to pri tvoji tašči?
>:D

mn ::

BorutK-73 je izjavil:

techfreak :) je izjavil:

Posteljno lezisce ima kabel za ozemljitev? Razmisljam ce sanjam ali pa sem pa kaj zgresil.

Drugace pa taksen vtic kot je na sliki (izgleda sicer USB polnilec) ima med poloma potencial 230V in ga ne bi niti priblizno povezoval s posteljo na kateri spim (ker imam ponavadi namen spati par ur, ne pa vecno).

Nekateri jogiji imajo to ja. Bratov dormeo ima kabel ki ima na koncu vtikač podoben slušalkam, vendar je mono(samo + in -)


Moj jogi ima tudi ja. Ampak sem bil vedno prepričan, da se ga ozemlji tako da ga priklopiš na radiator. Kakor vem bi moral biti ozemljen. V vtičnico pa ne bi tega dajal. Nikoli. No ja, pravzaprav ne vem zakaj bi sploh ozemljil jogi.

negotiator ::

chesn je izjavil:

Točno tega sem se bal, seveda ga nebi rad videl, zato sem pa vprašal huh hvala! Bo potem še najbolj "pro" kupit Schuko plug in nanj prišraufat tale ozemljitveni kabel na "ozemljitveno fazo" oz. kakorkoli se že reče strokovno temu. Hvala za pomoč! :)


Če bi bil eden od tistih dveh kontaktov, ki si ga izbral nula, potem ne bi bilo čarobnega dima.
All easy problems have already been solved.

BorutK-73 ::

mn je izjavil:

BorutK-73 je izjavil:

techfreak :) je izjavil:

Posteljno lezisce ima kabel za ozemljitev? Razmisljam ce sanjam ali pa sem pa kaj zgresil.

Drugace pa taksen vtic kot je na sliki (izgleda sicer USB polnilec) ima med poloma potencial 230V in ga ne bi niti priblizno povezoval s posteljo na kateri spim (ker imam ponavadi namen spati par ur, ne pa vecno).

Nekateri jogiji imajo to ja. Bratov dormeo ima kabel ki ima na koncu vtikač podoben slušalkam, vendar je mono(samo + in -)


Moj jogi ima tudi ja. Ampak sem bil vedno prepričan, da se ga ozemlji tako da ga priklopiš na radiator. Kakor vem bi moral biti ozemljen. V vtičnico pa ne bi tega dajal. Nikoli. No ja, pravzaprav ne vem zakaj bi sploh ozemljil jogi.

Da bi ga priklopil na ozemljitev v vtičnici mi še na misel ni prišlo. Je pa bila prva misel ko sem to videl, da bi lahko priklopil mp3 player na ta chinch in poslušal morske valove,dež...:) Ozemljitev jogija si pa res nebi mislil.

chesn ::

milica je izjavil:

chesn je izjavil:

Bo potem še najbolj "pro" kupit Schuko plug in nanj prišraufat tale ozemljitveni kabel na "ozemljitveno fazo" oz. :)
Ali je to pri tvoji tašči?
>:D
Hehe dobra ampak ne imam poštene namene :)

Ja tut jst sem vedno mislil radiator in tako potem sem pa spoznau da ima vtikač tudi ozemljitveno fazo in mi je prišlo na misel zakaj pa nebi tako naredil simple as that in zadeva deluje mislim da kot mora :) have fun hvala za pomoč problem solved!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chesn ()

gumby ::

chesn je izjavil:

"ozemljitveno fazo"

Tega še ni bilo na Darwin Awards, ane?
my brain hurts

RejZoR ::

Največja neumnost ever. Že ta cvetka z "ozemlitveno fazo" (taka stvar namreč sploh ne obstaja in vezanje ozemlitve na fazo je enako kot če zabiješ vilice v vtičnico). Ozemljitev je ločena z razlogom in tega se držite.

Drugo pa, zakaj zaboga bi ozemljil posteljo!? In to v vtičnico?! Je kdo mogoče pomislil kaj se zgodi v primeru direktnega udara strele v hišo, recimo ponoči ko spiš? Vsi vemo, da v primeru direktnega udara iz sten zmeče vso napeljavo, torej kaj se pol zgodi, če imaš kabel veselo povezan do postelje na kateri, um, spiš? Vem da je verjetnost zelo majhna, ampak zakaj bi si na posteljo vezal strelovod, če res ni nobene potrebe?

Če pa vas skrbi statična elektrika pa si zmečite stran cheap postelnino iz sintetike in si kupite kvalitetno iz 100% bombaža pa bo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

chesn ::

@gumby Kako pa se mu reče?

Žal sem na tem področju še bolj malo podučen in zato drugače ni šlo pisat. Prou lepo je vidt kak pojasnjevalni post kakšnega strokovnega uma na kakšno nevednost saj konec koncou je vsaj mislim da to tudi namen tega foruma da se vsi skupaj kaj novega naučimo.

Mi lahko nekdo razloži kateri vtičnici je namenjen takle mono kabel, ki visi iz vzmetnice?

@RejZoR lahko razumem kam ciljaš to je seveda tudi ena od možnosti ampak jst sem se odloču za drugo možnost in sicer, da tale viseč kabel vključim tja kjer so ga želeli tudi načrtovalci. Če ne drugega bom enkrat kasneje klical v podjetje in verjamem, da prišel zadevi do pravega odgovora.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chesn ()

Invictus ::

chesn je izjavil:


Mi lahko nekdo razloži kateri vtičnici je namenjen takle mono kabel, ki visi iz vzmetnice?

Kabel iz vzmetnice? Kaka slika ?

Mogoče je za grelno blazino ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

BorutK-73 ::

Za dormeo jogi zgleda takole (se pa sname dol, ni všito ali kaj drugega v jogi)

T0RN4D0 ::

Ja, dormeoti imajo ozemljitev (anti statična elektrika pa to). Odklopi, pospravi v smeti in pozabi.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Saintek ::

RejZoR je izjavil:

Največja neumnost ever. Že ta cvetka z "ozemlitveno fazo" (taka stvar namreč sploh ne obstaja in vezanje ozemlitve na fazo je enako kot če zabiješ vilice v vtičnico). Ozemljitev je ločena z razlogom in tega se držite.

Drugo pa, zakaj zaboga bi ozemljil posteljo!? In to v vtičnico?! Je kdo mogoče pomislil kaj se zgodi v primeru direktnega udara strele v hišo, recimo ponoči ko spiš? Vsi vemo, da v primeru direktnega udara iz sten zmeče vso napeljavo, torej kaj se pol zgodi, če imaš kabel veselo povezan do postelje na kateri, um, spiš? Vem da je verjetnost zelo majhna, ampak zakaj bi si na posteljo vezal strelovod, če res ni nobene potrebe?

Če pa vas skrbi statična elektrika pa si zmečite stran cheap postelnino iz sintetike in si kupite kvalitetno iz 100% bombaža pa bo.


Vsi umetniki in kvazi domači "električarji" dobro si preberite kaj vam je napisal in če vam je življenje ljubo se tega držite. :)

negotiator ::

Ozemljitev je ločena z razlogom in tega se držite.


Ne, ne, ozemljitev je ponavadi zvezana skupaj s fazo :))

Drugo pa, zakaj zaboga bi ozemljil posteljo!? In to v vtičnico?! Je kdo mogoče pomislil kaj se zgodi v primeru direktnega udara strele v hišo, recimo ponoči ko spiš?


Zgodilo bi se enako, kot če se med udarom strele tuširaš, ali držiš za pipo v kuhinji, ali pa se naslanjaš na radiator.
All easy problems have already been solved.

Zgodovina sprememb…

RejZoR ::

S to razliko, da običajno ko si recimo um buden opaziš da se kuha nevihta in se nekako izogibaš tem stvarem, če pa spiš pa si povem nemočen. See the difference?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

negotiator ::

RejZoR je izjavil:

S to razliko, da običajno ko si recimo um buden opaziš da se kuha nevihta in se nekako izogibaš tem stvarem, če pa spiš pa si povem nemočen. See the difference?


No, because I uhm sleep next to the radiator?
All easy problems have already been solved.

boogie_xlr ::

Prosim ne klicat nezgode, da ne bo pisalo jutri v novicah.

RejZoR ::

negotiator je izjavil:

RejZoR je izjavil:

S to razliko, da običajno ko si recimo um buden opaziš da se kuha nevihta in se nekako izogibaš tem stvarem, če pa spiš pa si povem nemočen. See the difference?


No, because I uhm sleep next to the radiator?


Ti še vedno ni jasno da je razlika če imaš kabel pripet na rit al pa da si oddaljen 50cm?!
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

negotiator ::

RejZoR je izjavil:

negotiator je izjavil:

RejZoR je izjavil:

S to razliko, da običajno ko si recimo um buden opaziš da se kuha nevihta in se nekako izogibaš tem stvarem, če pa spiš pa si povem nemočen. See the difference?


No, because I uhm sleep next to the radiator?


Ti še vedno ni jasno da je razlika če imaš kabel pripet na rit al pa da si oddaljen 50cm?!


Ne, ker se moja postelja dotika radiatorja, tako da se tudi jaz ponoči naslanjam na radiator.
All easy problems have already been solved.

gumby ::

negotiator je izjavil:

Ne, ne, ozemljitev je ponavadi zvezana skupaj s fazo :))

V bistvu je... posredno preko navitja v transformatorju :P
my brain hurts

Maestral ::

gumby je izjavil:

negotiator je izjavil:

Ne, ne, ozemljitev je ponavadi zvezana skupaj s fazo :))

V bistvu je... posredno preko navitja v transformatorju :P

To ti najbrž misliš nulo?
Ne mešat s sistemom ničenja, kjer sta nula in zemlja sklopljeni.

Ozemljitev je ozemljitev. Potencial zemlje. Kar pomeni v praksi najkrajša možna el. povezava z - zemljo. Včasih so to reševali z vkopavanjem starega železja in bakra ob hišah, sedaj pa malo poenostavljeno le zabijajo kovinske količke v zemljo, pa par metrov pocinkanega valjanca. Če sploh, večinoma se priključimo na "zemljo" ki pride od najbližje trafo postaje.

Tele lari-fari jogije in dekce s kabli naj kar prodajajo. Za dober spanec in zaščito pred EM polji rabiš pravi kovinski sarkofag (npr. iz transformatorske pločevine), pa bo delovalo. Še nekaj svinca čez, da spotoma ublažiš še kozmična sevanja.
Da pa spanec ne bi slučajno postal večen, je treba pomisliti še na dovod zraka...

T0RN4D0 ::

Tisto ni reklamirano kot za boljši spanec, ampak za manjše nabiranje prahu kolikor vem. Kar je plausible. :D

Kar se tiče zemlje in nule je odvisno od sistema, v TN-C je to ena in ista stvar. :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Furbo ::

negotiator je izjavil:

Ozemljitev je ločena z razlogom in tega se držite.


Ne, ne, ozemljitev je ponavadi zvezana skupaj s fazo :))

Drugo pa, zakaj zaboga bi ozemljil posteljo!? In to v vtičnico?! Je kdo mogoče pomislil kaj se zgodi v primeru direktnega udara strele v hišo, recimo ponoči ko spiš?


Zgodilo bi se enako, kot če se med udarom strele tuširaš, ali držiš za pipo v kuhinji, ali pa se naslanjaš na radiator.


In vse te stvari počneš nekje 25% dneva, tako kot spanje?
Pa posteljo odmakni od radiatorja, le kdo spi naslonjen na radiator doh.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

mirator ::

chesn je izjavil:

Živjo! Imam eno vprašanje za katerega verjamem, da mi boste lahko pomagali najti pravi odgovor. :) Kaj bi se zgodilo, če bi ozemljitveni kabel iz ležišča povezal na enega od polov vtiča kot je na tej sliki in bi ga vštekal v električno vtičnico?

Res na prvi pogled absurdno vprašanje, po drugi strani, pa je vprašanje postavil nekdo, ki se na električne inštalacije, bi rekel, sploh ne spozna, zato pa išče pomoč preko foruma. Ker gre verjetno res za ozemljitveni vodnik v smislu odvajanja statične elektrike, predlagam da se vzame šuko vtikač, ki se mu fizično odstranita fazni in nevtralni (nula) vtični kontakt, na zaščitni kontakt pa se veže ozemljitveni vodnik. Tako prirejen vtič se lahko potem vtakne v najbližjo šuko vtičnico. Vtič na sliki pa naj bo shranjen za kakšen drug namen.

chesn ::

mirator, lepo da me skušaš razumeti :) to sem pravzaprav na koncu tudi naredil ampak ker pa nekaj dneh nisem opazil posebne razlike v počutju sem po spoznanju da se kabel lahko brez škode odstrani (preprosto odpne) to tudi storil. Problem rešen in hvala za pomoč. :) lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chesn ()

negotiator ::

Furbo je izjavil:

negotiator je izjavil:

Ozemljitev je ločena z razlogom in tega se držite.


Ne, ne, ozemljitev je ponavadi zvezana skupaj s fazo :))

Drugo pa, zakaj zaboga bi ozemljil posteljo!? In to v vtičnico?! Je kdo mogoče pomislil kaj se zgodi v primeru direktnega udara strele v hišo, recimo ponoči ko spiš?


Zgodilo bi se enako, kot če se med udarom strele tuširaš, ali držiš za pipo v kuhinji, ali pa se naslanjaš na radiator.


In vse te stvari počneš nekje 25% dneva, tako kot spanje?
Pa posteljo odmakni od radiatorja, le kdo spi naslonjen na radiator doh.


jaz.

skratka prej boste na loteriji zadeli, kot pa da vas strela skuri preko dormeota, ki je ozemljen.
All easy problems have already been solved.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izklo FID ob nevihtah

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
274326 (3576) c3p0
»

UTP kabel pod napetostjo?

Oddelek: Omrežja in internet
296457 (5436) Utk
»

Ničenje in PC

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
3917371 (11585) int47
»

Slaba ozemljitev, radiator + ohišje računalnika = rukne ko pes

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
184792 (4308) clix
»

Menjava vtičnic

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
3812835 (12017) STU-III

Več podobnih tem