» »

DD-WRT konfiguracija omrežja

DD-WRT konfiguracija omrežja

sajnker ::

Pozdravljeni.

Imam sledeč problem: Doma nimamo možnosti interneta, zato sva se s sosedom dogovorila za povezavo. Povezava je vzpostavljena z dvema ubiqiti airgrid M5 antenama in deluje odlično. Pri sosedu doma je direktno na telemachov modem priklopljen en ruter Linksys WRT160NL. Na ta ruter je nato priključen še domači PC in pa ena ubiquiti airgrid M5 antena(na lan 1 pc, na lan2 airgrid). Pri sosedu zadeva deluje BP, vse naprave normalno pridobijo IP naslove od DHCP iz ruterja WRT160NL.
Pri meni doma imam nameščene 3 ruterje WRT54GL, ki so med seboj povezani z WDS. Druga antena airgrid M5 je tako priključena na lan2 od enega izmed linksys-ov. Vsi linksys-i imajo nameščen DD-WRT software (v24sp1), WAN je onemogočen, prav tako je DHCP nastavljen na DHCP posredovalnik, kot DHCP strežnik pa je vpisan naslov sosedovega ruterja (192.168.1.1) - Konfiguracija celotnega omrežja je prikazana na sliki.
Do pred kratkim je vse delovalo BP, tako pri sosedu kot pri meni so vse naprave normalno pridobile IP naslove, sedaj pa se je kar naenkrat pojavila težava, da pri meni doma nobena naprava ne pridobi IP naslova pravilno. Pri kontroli na pc/ju (IPCONFIG/ all) napiše IP 192.168.1.100 (kar je vredu) prehod/gateway pa nastavi na 192.168.1.11 in internet ne deluje. Enako se dogaja na vseh ostalih napravah ki so povezane brezžično. Če pa IP naslove vpišem ročno, pa zadeva deluje BP.
Ima kdo kakšen predlog kako drugače skonfigurirati omrežje, da bo delovalo normalno, in da se bodo vsi IP naslovi pridobili samodejno preko DHCP.
 Omrežje

Omrežje

Hayabusa ::

Kaj vpišeš pod ročno da dela ?

sajnker ::

Ip nastavim na 192.168.1.1xx, maska je 255.255.255.0,prehod je 192.168.1.1, dns strežnika pa sta od telemacha in deluje vse ok.

Hayabusa ::

Na vseh 3 tvojih wrt54gl disablaj dhcp, ostalo pusti kot je. wrt160nl mora to opravljati.
http://www.polarcloud.com/tomatofaq#how...

//But avoid creating loop or a situation where there are multiple paths.
wrt54gl #2 naj ima wds samo z wrt54gl #1
wrt54gl #3 enako, samo z wrt54gl #1.

wrt54gl #1 je priklopljen v lan port (switch +AP) ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

sajnker ::

Na vseh treh wrt-jih je dhcp nastavljen na posredovalnik dhcp. Na lan2 od Linksysa#1 je priklopljen pc, na lan2 pa airgrid (glej sliko omrežja)

Hayabusa ::

Popolnoma neuporaben odgovor si ravnokar napisal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

sajnker ::

Zakaj neuporaben? DD-WRT omogoča 2 načina DHCP - DHCP strežnik in pa dhcp Posredovalnik, kjer zahteva ip naslov DHCP strežnika. Pod ta IP je napisan ip sosedovega WRT160NL 192.168.1.1
Prilagam fotografijo:
 Nastavitev ruterja 1

Nastavitev ruterja 1



sajnker je izjavil:

Na vseh treh wrt-jih je dhcp nastavljen na posredovalnik dhcp. Na lan2 od Linksysa#1 je priklopljen pc, na lan2 pa airgrid (glej sliko omrežja)

Popravek: Na lan1 od Linksysa#1 je priklopljen pc, na lan2 pa airgrid

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sajnker ()

Hayabusa ::

Zato:
Pri kontroli na pc/ju (IPCONFIG/ all) napiše IP 192.168.1.100 (kar je vredu) prehod/gateway pa nastavi na 192.168.1.11 in internet ne deluje.

Vmes imaš še en dhpc server vklopljen na 192.168.1.11, ki potem dodeli ta gw trem wrt54gl.


Zakaj neuporaben?

Ker nisi povedal nič novega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

sajnker ::

To sem tudi sam pomislil, vendar je airgrid nastavljen že 1 leto brez sprememb. Do včeraj je vse delovalo normalno... Pri iskanju dhcp strežnika v airgridu le te opcije ne najdem, zato predvidevam da ne omogoča DHCP-ja (mogoče se motim)

Hayabusa ::

Če ima svoj ip, potem ni "neumna" naprava kot npr hub.btw, antena ne more imeti svojega ipja/ssidja, nekaj manjka v tvoji shemi oz je "antena" še kaj več.



Edit, imam prav , gledam sedaj UG
http://dl.ubnt.com/guides/airOS/airOS_U...


#38
DHCP Server The built-in DHCP server assigns IP
addresses to clients connected to the wireless interface
and LAN interface while the device is operating in Access
Point or AP-Repeater wireless mode. The built-in DHCP
server assigns IP addresses to clients connected to the
LAN interface while the device is operating in Station
mode
.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Hayabusa ::

BlaY0 ::

Jaz sumim, da dobiš DHCP offer od prvega WRT-ja na tvoji strani...

DD-WRT je bukov kar se tiče nastavljanja gateway-a prek dnsmasq-a in privzame za to IP samega sebe. Ne moreš override-at tako kot je to možno pri Tomato FW-ju. Rešitev je trivialna... v GUI v dnsmasq custom config vpišeš dhcp-option=3,192.168.1.1. Če boš gledal potem /tmp/dnsmaq.conf boš notri videl najprej dhcp-option=3,192.168.1.11 in nato še enkrat dhcp-option=3,192.168.1.1. Uporabil se bo zadnji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

ToniT ::

In potem si s sosedom gledata, kaj imata na računalnikih?

Rok Woot ::

Poglej mal z wireshark-om, če se ti ljubi, pa boš hitro zvedel...

sajnker ::

Ok, odkril težavo. Napaka je bila na sosedovem linksysu. Sedaj pa ko je ToniT izpostavil zanimivo težavo, bi rad še to odpravil. Kako bi ločil omrežja, da sosed nebi mogel brskati po mojem računalniku in jaz ne po njegovem?

Hayabusa ::

Vlan http://www.egradiva.net/moduli/upravlja... je na rešitev.
http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/VL...

Druga je uporaba gesel za prijavo v os.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nastavitve domačega omrežja

Oddelek: Pomoč in nasveti
5899 (863) rusalex12
»

Dva Linksys WRT 54GL routerja

Oddelek: Omrežja in internet
142115 (1828) floyd1
»

povezava 2 rutarjev

Oddelek: Omrežja in internet
202278 (1872) cordoba
»

Zaradi mreže se mi tresejo možgani

Oddelek: Pomoč in nasveti
172866 (1882) Cervantes
»

Povezava med dvema routerjema in wireless

Oddelek: Omrežja in internet
273214 (2922) ali3n

Več podobnih tem