» »

Windows 8.1 boot problemi ,error-ji ,reseti

Windows 8.1 boot problemi ,error-ji ,reseti

Nemixxx ::

Pozdravljeni!

Vsak čas bom fasu živčnega , ker me dobesedno j**** ta windows. Prvo sam upam , da se mi nebo vmes ko tole pišem resetal računalnik. Enkrat še nebom pisal...

Evo ,da vam razložim kak mam iz dneva v dan večje probleme z tem kompom k mi že napol gnije tule.

Vse se je začel ,ko se mi je na vsake toliko časa pojavila napaka ob zagonu računalnika " A disk read error occurred. Pres Ctrl+Alt+Del to restart. To se mi je pojaviljalo večkrat , včasih ga zaradi tega sploh nisem mogel prižgat. Nato sem klical kolega in mi je rekel ,da je njemu isto delalo kot meni, dokler mu ni dokočno " crknu " disk. Posodil mi je svoj popolnoma delujoč HDD da ga zamenjam z moji in da vidim če je težava v mojem disku. Ampak se mi je ob ponovnem zagonu računalnika pojavila ista napaka. Nato sem nanovo naložil windows 8.1 prve 3 dni je bil mir dokler se mi ni začel računalnik na vsake 2 ure resetirat. Prikaže se mi blue screen z napisom " :( Your pc ran into a problem that it couldn't handle and now needs to restart " . In to se mi dogaja na vsake 2 ure. In ko se mi restarta se mi včasih spet pojavi " disck read error " tako da ga morem čist izklopit , počakati 5 min da ga lahko potem normalno prižgem. Dobro , sem mislil pač mam probleme z temi reseti zaradi win 8.1 , včeraj sem se odločil da grem nazaj na windows 8 . Lepo naredim bootable usb , ugasnem računalnik hočem iti v bios-e da bi nastavil nastavil usb boot priority na 1 . Ampak kar od enkrat še zdaj nemorem več v biose . Tako sploh nemorem nanovo inštalirati windowsa . In če imam vkloplen ta bootable usb z windowsom se mi računalnik sploh noče prižgat oz. kakršenkoli usb tudi če mam samo filme gor. Če ga pa vzamem ven se mi pa normalno zažene računalnik. Ampak na noben način nemorm v biose . Sedaj sem še opazil , da mi je ta usb čist zjeb*** nemorem ga več formatirat in mi skos piše da je zaščiten pred pisanjem.

Za v smeti vse skupi.

Kaj mi predlagate da naredim ? In kako naj sedaj nanovo naložim windows?
|Intel Core i5 2500k 3.30Ghz-OC-[4.60ghz]|Noctua NH-U9B SE2|
|GA-P67A-UD3-B3|R9 290x 4gb|Kingston Blue HyperX 12GB 1600Mhz|

BorutK-73 ::

Napisal si skoraj vse, razen najbolj pomembno, katere komponente imaš, koliko so stare, prenosnik ali stacionarc?

Nemixxx ::

Najstarejše kar mam je trdi disk " Western Digital WD Blue WD6400AAKS 640GB " in nek slab LC power napajalnik 600W , ki sta stara ene 4-5 let.
Ostale komponente sem zamenjal leta 2011 : i5 2500k , Kingston Blue HyperX 4GB ,Gigabyte GA-P67A-UD3-B3 , grafično sem pa letos kupil drugo 6450 1gb .
|Intel Core i5 2500k 3.30Ghz-OC-[4.60ghz]|Noctua NH-U9B SE2|
|GA-P67A-UD3-B3|R9 290x 4gb|Kingston Blue HyperX 12GB 1600Mhz|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nemixxx ()

Duhec ::

Za začetek zamenjaj napajalnik. Lahko je krivec že za prve napake:"A disk read error occurred"... in seveda ponovno inštaliraj Win.

Nemixxx ::

Windowsa nemorem bootat to je problem.
|Intel Core i5 2500k 3.30Ghz-OC-[4.60ghz]|Noctua NH-U9B SE2|
|GA-P67A-UD3-B3|R9 290x 4gb|Kingston Blue HyperX 12GB 1600Mhz|

Duhec ::

To je samo posledica, ne pa tvoj glavni problem.
Imaš ga v HW, ne v SW.
Oziram se na tvojo izjavo:"Vse se je začel ,ko se mi je na vsake toliko časa pojavila napaka ob zagonu računalnika "A disk read error occurred. Pres Ctrl+Alt+Del to restart." To se mi je pojaviljalo večkrat , včasih ga zaradi tega sploh nisem mogel prižgat."
Tu OS (Windows) nima veze.
Zamenjal si HDD vendar ni bilo boljše, plato, cpu in ram imaš staro 2 leti, grafikoo še nedolžno, ostane le napajalnik star 6 let.
Zagotovo ima slabše kondezatorje kot 2 leti stara plata.
Zato sem ti predlagal menjavo napajalnika, ki se mi v tej verigi zdi najšibkejši člen in največ možnosti, da te ravno on heca. Seveda simptomi lahko kažejo tudi na zanič osn.plato, vendar je najceneje/najhitreje zamenjati napajalnik.

Nemixxx ::

Bom čim prej nabavi kakšen kvaliteten napajalnik in nato javim .
|Intel Core i5 2500k 3.30Ghz-OC-[4.60ghz]|Noctua NH-U9B SE2|
|GA-P67A-UD3-B3|R9 290x 4gb|Kingston Blue HyperX 12GB 1600Mhz|

Hayabusa ::

Daj bios na default nastavitve !

Hdd preveriš z orodjem proizvajalca:
Diagnostična orodja in reševanje podatkov s trdih diskov

Preveri rame z metest86+.

Napajalnik naj bo xfx 450/550 ali kaj podobno kvalitetnega (seasonic, be quiet!, corsair, thermaltake, fractal design) da ne boš spet kupoval čheap shit robe (lc, inter-tech).

http://www.mlacom.si/napajalniki/xfx-pr...
http://www.mlacom.si/thermaltake-hambur...
http://www.mlacom.si/napajalniki/corsai...

Preveri tudi stanje kondenzatorjev na os. plošči !

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Nemixxx ::

Kak naj dam biose na default če ne pridem v biose isto nemorem stestrirati rame z metest86+, ker morš ta program boot-at tak ko windowos .
HDD zgleda vredu .

Bom nabavil nekaj od tega.

" Preveri tudi stanje kondenzatorjev na os. plošči ! " Kako vidim kateri kondenzator ni vredu?
|Intel Core i5 2500k 3.30Ghz-OC-[4.60ghz]|Noctua NH-U9B SE2|
|GA-P67A-UD3-B3|R9 290x 4gb|Kingston Blue HyperX 12GB 1600Mhz|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nemixxx ()

Hayabusa ::

Kak naj dam biose na default če ne pridem v biose

LAhko resetiraš v jumperjem na os. plošči - http://www.gigabyte.com/products/produc... rtfm !

Rame lahko prestaviš v kak soroden po specifikacijah delujoč pc in jih testiraš tam.

Kako vidim kateri kondenzator ni vredu?

https://slo-tech.com/clanki/06002/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Nemixxx ::

Hvala
|Intel Core i5 2500k 3.30Ghz-OC-[4.60ghz]|Noctua NH-U9B SE2|
|GA-P67A-UD3-B3|R9 290x 4gb|Kingston Blue HyperX 12GB 1600Mhz|

Nemixxx ::

WTF tole pa prvič vidm :O Igral sem igro nato se mi je tole prikazalo.


|Intel Core i5 2500k 3.30Ghz-OC-[4.60ghz]|Noctua NH-U9B SE2|
|GA-P67A-UD3-B3|R9 290x 4gb|Kingston Blue HyperX 12GB 1600Mhz|

filip007 ::

RSD, kupite si raje konzolo, bo manj dela.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Hayabusa ::

Kaj naj počnemo s tem rdečim zaslonom ?

Si naredil, kar je bilo predlagano ?

Nemixxx ::

Kondenzatorji so videti kot novi . Rame še nisem sprobal .

Sem pa naredi CMOS reset , potem ko zaženem nazaj računalnik in pritisnem tipko DEL končno pridem v biose . Ampak problem nastane, ker se nemorem pomikati z puščicam gor , dol da bi dal na default . Nobena tipka ne prime :S Potem po 14sec se računalnik zažene , če ga ugasnem pa še enkrat probam iti v biose mi spet nezagrabi.

Slika :
|Intel Core i5 2500k 3.30Ghz-OC-[4.60ghz]|Noctua NH-U9B SE2|
|GA-P67A-UD3-B3|R9 290x 4gb|Kingston Blue HyperX 12GB 1600Mhz|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nemixxx ()

Hayabusa ::

Ampak problem nastane, ker se nemorem pomikati z puščicam gor , dol da bi dal na default .

Usb tipkovnica 8-).
Če si odstranil baterijo si praktično že naredil reset na default.

Nemixxx ::

Baterije pa še nisem probu odstranit jo bom sedaj . Pa poročam

Enako okno se mi pojavi kot pri resetiranju CMOS.
|Intel Core i5 2500k 3.30Ghz-OC-[4.60ghz]|Noctua NH-U9B SE2|
|GA-P67A-UD3-B3|R9 290x 4gb|Kingston Blue HyperX 12GB 1600Mhz|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nemixxx ()

Nemixxx ::

Ugotovil sem kaj je bil problem zakaj nisem mogel v Biose . Samo tipkovnico sem prestavil na drugi usb port , čisto zgoraj in sedaj deluje . Zgleda da deluje tipkovnica samo na določeni usb portih za vstop v biose, boot menu , q-flash , exp. recovery itd....

Napajalnik pa menjam pri naslednji plači.
|Intel Core i5 2500k 3.30Ghz-OC-[4.60ghz]|Noctua NH-U9B SE2|
|GA-P67A-UD3-B3|R9 290x 4gb|Kingston Blue HyperX 12GB 1600Mhz|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nemixxx ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ne gre namestiti Windowsa + ne zažene trenutnega (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
514101 (3267) MasterKiD
»

USB boot windows

Oddelek: Pomoč in nasveti
6671 (517) vojkoz
»

Trdi disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
383332 (2559) Voluharr
»

problem pri zagonu win7

Oddelek: Operacijski sistemi
81321 (1162) Duhec
»

Občasna "A disk read error occurred" napaka

Oddelek: Pomoč in nasveti
82273 (2108) B_Weeed

Več podobnih tem