» »

Blokada gmail računa, ker še nisi polnoleten

Blokada gmail računa, ker še nisi polnoleten

mojca ::

Živijo,

zgodilo se mi je nekaj sorazmerno nepričakovanega. Znanec je pred leti odprl račun na gmailu za namene "kvazibackupiranja" datotek in nekaj malega komunikacije za nek projekt. Dostop do računa je imelo manjše število ljudi (recimo štirje, ampak ne morem vseh vprašati - možno je, da je nekdo vpisal datum začetka projekta).

No, in potem dobim:

Google birthdate correction

The Google Account for xxx has been disabled.

You will not be able to sign in to this account or use it to access any Google products or services.
You do not meet the age requirements for a Google Account. This account will be deleted in 26 days unless the birthday you entered was incorrect and you submit proof that you are 13 years old or older. If you are 13 years old or older, click here to start the account unlock process.


Na izbiro imaš, da jim pošlješ številko kreditne kartice (Google Wallet, od koder trgajo sicer nizek znesek, ampak google walleta res ne bi odpirala) ali kopijo osebnega dokumenta ter pripišeš še svoj datum rojstva. (Pri čemer ne gre za osebni račun.) Malenkost glupo mi je pošiljati kopijo osebnega dokumenta - kaj pa njih briga, že tako vedo preveč o vsakem posamezniku. Prav tako je blesava številka kreditne kartice.

Mislim, da relevantne stvari z računa sicer imamo shranjene, ampak če ima kdo kakšno dobro idejo, kako zaobiti tole brez pošiljanja svojega pasuša, se priporočam. Kreditnih kartic za enkratno uporabo pri nas še ni, ali se motim? Od kdaj sploh google tole cenzurira?

Če ne drugega, je bila tole zelo dobra šola za v prihodnje.

Chev ::

Gmail uporabkljate štirje in shranjujete gor stvari?! Nekdo še ni slišal za Google Drive ...

Hayabusa ::

Ali dropbox.

blokirali so ti zaradi različnih ip-jev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Oktan ::

Sem se ukvarjal s tem en teden nazaj, ko je mlajši brat nekaj klikal. Edina rešitev je bila da sem poslal kopijo potnega lista (sem pa sliko zabrisal v photoshopu). So odklenil v parih dneh. Važno je da je oseba na potnem listu polnoletna.

mojca ::

Rekla sem "kvazibackupiranje". Mail se je uporabljal tudi kot "projektni mail" za komunikacijo. Nisem rekla, da štirje shranjujemo datoteke gor, pač pa eden po vsakih opravljenih meritvah pošlje še mail z rezultati na tisti naslov. Ampak nima veze, to je bilo ad-hoc in vnaprej se bo uporabljala drugačna rešitev, zato je škoda izgubljati besed o Dropboxu in ostalih neprimernih rešitvah za specifične potrebe.

Zdaj samo tehtam, ali mi je sneti tisto komunikacijo, naslove in priponka "za vsak slučaj" dovolj pomembno, da sem pripravljena pošiljati kopijo svojega pasoša oz. ali se lahko kje prosi za odklep računa brez tega. Izbrisana slika in zamegljeni drugi podatki so že ena taka ideja, je pa itak neumno, ker z generičnim mailom lahko hipotetično pošlješ kopijo osebne od prvega človeka, ki ga srečaš na cesti. Eno je, če imaš ime.priimek ali vsaj nekaj v tem duhu, kar se ujema z osebnim dokumentom. Drugo je, če registriraš čarovnik.iz.oza@gmail in jih prepričuješ, da si tisti devetdesetletni dedek na osebni res ti.

kunigunda ::

Zarad razlicnih IP-jev pa res ne blokirajo. Ze s telefonom (ce nisi skoz online) mas non-stop drucga , pa se nbenga niso blokiral

Mojca, tvoj ime,naslov pa RD pa res lohk tud na druge nacine dobijo, ce bi hotl. Mogoce clo po google searchu, ce si bla neprevidna :)
Predlagam, da posljes podatke, snames kar rabis, pa zbrises account (ti si pa novega skreiraj, ce nimas drugega)

Pa obvezno preko HTTPS pojdi na mejl, in preveri certifikat ko se stran pojavi, ce so res oni, za vsak slucaj, fishing pa to :P

Zgodovina sprememb…

b3D_950 ::

A je kdo aktiviral google+ in pri izbiri starosti izbral manj kot 13 let? V tem primeru ti zablokira account.

erkgheoruugh ::

Ja nam balkancem se zdi ultra čudno, da se v tujini dejansko držijo pravil, ki so predpisana, ali so si jih predpisali, v tvojem primeru glede dokazovanja primerne starosti za uporabo določene storitve. Pri nas lahko pa vsak pijanček dobi alkohol al pa mulc cigarete. Pa ne govorim o nekomu, ki je vidno dete, ampak tam npr. 17 let.

b3D_950 ::

Pošiljat scan osebne po emailu nekomu v USA zaradi nekega mail računa ali druge web storitve? Kaj pa če pošlješ fake osebno, a bo CIA šla preverjat identičnost? Podobno problem sm mel z digitalocean, ko sem že vse plačal za pol leta naprej, mi na mail pošljejo navodila da naj jim posredujem svojo osebno s sliko. Se pravi; plačaš vnaprej, hkrati pa ne moreš prekinit z vračilom denarja. Niti noben mi ni odgovoril na mail, ki sem ga poslal zakaj potrebujejo sploh mojo osebno. Če se pa registriraš z *.com mailom, npr. yahoo.com pa teh problemov očitno ni.

mihec87 ::

V bistvu ni fora o polnoletnosti...Moreš biti vsaj 13 ali več kar lepo piše...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

AndrejO ::

mojca je izjavil:

Od kdaj sploh google tole cenzurira?


Od l. 2000 naprej oziroma od tistega trenutka naprej, ko je začel obdelovati osebne podatke.

Children's Online Privacy Protection Act @ Wikipedia


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zdaj bi še YouTube rad, da se podpišete s polnim imenom (razen če ste iz Južne Koreje (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
5621675 (17549) Jupito
»

Gmail

Oddelek: Omrežja in internet
142222 (1827) bibip
»

Korejska igra hoče mojo sliko in kopijo osebne (strani: 1 2 )

Oddelek: Informacijska varnost
5711386 (9985) Reycis
»

Odprtje bančnega računa v Avstriji zaradi plačevanja preko PAYPALA - Ali je to možno? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6115099 (10566) #000000
»

Nakup pri expansys.si - čudne zahteve

Oddelek: Kaj kupiti
266877 (5223) Wox

Več podobnih tem