» »

MacBook Pro - kupiti 16GB RAM in 1TB PCIe takoj ali dokupiti kasneje

MacBook Pro - kupiti 16GB RAM in 1TB PCIe takoj ali dokupiti kasneje

SamH ::

Pozdrav,

Naslednji teden grem v ZDA in bom kupil MacBook Pro, 15-inch itd. Edina dilema, ki jo imam je ali naj kupim "maksimalno konfiguracijo" (z 16GB RAM in 1TB PCIe based flash storage) direktno pri Appl-u kar znese pregrešnih 3099 USD (+davek) ali pa naj pri Apple-u kupim konfiguracijo z 8 GB RAM in 512 GB PCIe based flash storage (za 2399 USD + davek) in potem dokupim in dodam/vgradim sam kasneje. Razlika je namrec kar 700 USD (+davek), od tega na disk odpade 500 USD na RAM pa 200 USD razlike.

Je to sploh mozno in priporocljivo? Mislim, kje, če sploh in po koliko, ce sploh, dokupiti "kompatibilne" "dele"?

Je sploh kakšna alternativa MacBook Pro, če rabiš 16 GB RAM in 1 TB PCIe based flash storage (Asus Zen Book je nemogoče dobiti v takšni konfiguraciji kakor vidim)?

Hvala za nasvet.

zee ::

Domnevam, da bos kupil prenosnik z Retina displayem. Ce da, potem vedi, da se RAM-a ne da dokupiti, ker je prilotan. Le malenkost boljse je PCIe diskom, ki se ga da zamenjati, vendar ni ravno trivialno.

Osebno bi vzel konfiguracijo s 16 GB RAM-a in 256 GB PCIe diskom.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

SamH ::

Hvala za opozorilo glede RAM-a. Sem sedaj, ko sem kliknil na "Learn more" videl, da RAM ni nadgradljiv...

Me pa zanima kaj v praksi pomeni, kar pravis "Le malenkost boljse je PCIe diskom, ki se ga da zamenjati, vendar ni ravno trivialno"? Mar to pomeni, da recimo cez pol leta ne bo to tako enostavno, kot si jaz predstavljam: grem v trgovino, kupim 512 GB in ga dodam v ohisje in imam 1TB? Kje je problem? Da bom moral kupiti nov cel kos velik 1TB in bom obstojecih 512 GB lahko v optimisticnem scenariju komu prodal za male pare? Ali pa je zamenjava sama zelo zapletena? Ali pa nemara kar oboje? Ali pa se kaj tretjega? Hvala za odgovor.

zee ::

Trdi disk se da zamenjati, vendar je potrebno nekaj truda, ker novejsi MAcbook Proji niso narejeni za nadgradnje (zal). Svoje dodaja tudi cena nadomestnega diska, ki je relativno visoka. Mislim, da nadomestne trde diske proizvaja/prodaja podjetje OWC.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Mavrik ::

Apple uporablja svoje kartice za SSD, ki niso niti kompatibilne med različnimi modeli. To pomeni da boš čez čas imel težave sploh dobiti kompatibilne kartice (naročanje s tujine ti ne uide), obenem bodo pa hudo drage.

MacBooki pač več niso nadgradljivi. Kupi raje takoj zdaj model, ki ga rabiš, ker kasneje te bo stalo veliko dražje.
The truth is rarely pure and never simple.

negot ::

se opravičujem ker bom tudi sam postavil vprašanje povezano z macbook pro retina, iščem zunanjo blu ray enoto, Lacie ne dobim v Sloveniji, za druge pa mi nobeden ne zna povedati, če delajo z osx mavericks, lp :)

Invictus ::

Saj bi morala delati katerakoli USB enota ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

negot ::

Mi katero lahko priporočiš, da sem sigurnejši pri izbiri, kajti vsak ki ga vprašam ali zasledim kje na netu mi pravi samo za Lacie, za ostale pa niso sigurni, lp

Invictus ::

Ne morem. Ne pečem CD/DVD/Blurayjev že nekaj let ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

hojnikb ::

Invictus je izjavil:

Ne morem. Ne pečem CD/DVD/Blurayjev že nekaj let ...

this.
Pa sj bi mogla delat vsaka usb enota za pečenje, nwm zakaj se omejuješ na eno firmo.
#brezpodpisa

Voluhar88 ::

negot je izjavil:

se opravičujem ker bom tudi sam postavil vprašanje povezano z macbook pro retina, iščem zunanjo blu ray enoto, Lacie ne dobim v Sloveniji, za druge pa mi nobeden ne zna povedati, če delajo z osx mavericks, lp :)


http://www.hardwareversand.de/USB/72369...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prehod na MAC

Oddelek: Pomoč in nasveti
436251 (2888) c3p0
»

Macbook Pro - iStyle (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7010441 (8074) Meizu
»

Novi iPadi že 22. oktobra?

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
138135 (5004) noob96
»

Novosti z Applove predstavitve (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
5630581 (26530) PrimozR

Več podobnih tem