» »

SONY XPERIA SP - baterija

SONY XPERIA SP - baterija

suhi99 ::

Pozdravljeni,

imam problem z baterijo oz. njeno vzdržljivostjo pri SONY XPERIA SP

nenormalno se mi prazni, imam pa ga slab mesec, kupljen pri Telekomu.

ponoči v sedmih urah 12-15% ko naj bi telefon spal (tudi način STAMINA je isto)

ne znam rootat ali kaj podobnega, sem ga dal že dvakrat na tovarniške nastavitve in je vedno isto

ko je na 100% pokaže da bo deloval še 9ur???

ma kdo kakšen nasvet

hvala

hojnikb ::

flešaj najnovejši firmware gor..
#brezpodpisa

suhi99 ::

kako, nimam pojma kaj je to, sem "invalid" na tem področju??

mi lahko razložiš kako???
fullll hvala

suhi99 ::

tri dni nazaj sem preko programa SONY Companion posodobil vse na max, pa je isto sranje,

drugega pa ne znam okoli telefona naredit da bi bilo bolje

glede na mojo kmečko pamet okol tega sem mnenja da bi bilo najbolje androida downgrejdad ker ma ta preveč funkcij v ozadju pomoje, ampak itak ne znam :'(

jizzer ::

probaj to naret:
1. Izbrisi cache (Clear Cache, Settings->App Manager, al nekaj takega) servisu - "ECO MODE CONTROLLER"
počakaj 5sekund
2. Prisilno ustavi (Force stop, to je skupaj clear cache in force stop) servisu - "ECO MODE CONTROLLER"
počakaj 5sekund
3. rebootaj telefon

pa pol povej če ti dela.

suhi99 ::

Hvala za nasvet

Mi lahko prosim razlozis enostavno kaj in kako ker mi tole ni jasno

Lepo prosim, tko za telebane haha

Hvala

jizzer ::

Pod settings greš pod Applikacije, potem pa greš na čisto desni zavihek. Tam najdeš vse servise in aplikacije. Poiščeš ECO MODE CONTROLLER klikneš na njega, tam pa imaš obedve od naštetih funkcij, clear cache in force stop(po slovensko-prisilno zaustavi in pobriši pomnilnik)

suhi99 ::

Spica, kako pa pol rebootam???

Hvala bomjavil

suhi99 ::

Imam programi in ne aplikacije v settingsih, pol gremcistdesno (pogledal vse) ampak ni nikjer eco mode controler???

suhi99 ::

v soboto sem tam nekaj brisal podatke in ustavljal programe, niti sam ne vem katere, pa je čez noč pojedlo 1% super, potem pa stara pesem, pije baterijo kot alkoholik

aaaaaaaa

bo treba nazaj na mobi-čuk al kaj???

suhi99 ::

evo nekaj ugotovil,

če telefon ugasnem, in ga potem prižgem, predno grem spat, se mi baterija malo napolni
(po tem ko ga spet prižgem) in potem zdrži celo noč in porabi 1%, še vedno pa kaže da
je ponoči kar nekajkrat buden kljub porabi 1%

a je kakšna aplikacija da "ubije" oz "počisti" vse stvari da ne bi rabil ugašat telefona pred spanjem???

hvala

še fotka porabe

suhi99 ::

file:///C:/Documents%20and%20Settings/Renato01/Desktop/Screenshot_2014-01-15-08-26-47.png

puginho ::

suhi99 je izjavil:

evo nekaj ugotovil,

če telefon ugasnem, in ga potem prižgem, predno grem spat, se mi baterija malo napolni
(po tem ko ga spet prižgem) in potem zdrži celo noč in porabi 1%, še vedno pa kaže da
je ponoči kar nekajkrat buden kljub porabi 1%

a je kakšna aplikacija da "ubije" oz "počisti" vse stvari da ne bi rabil ugašat telefona pred spanjem???

hvala

še fotka porabe



zakaj si kompliciraš življenje če nisi neki android majster, tvoja poraba 13% ni ekstremna, meni porabi nekje 8%, to so andoridi. Predlagam da vsak večer daš telefon na polnilec in bo stvar rešena. Baterije pri androidih tak al tak držijo dan dva pri zmerni uporabi, niso to več oni cajti ko si lahko mel en teden brez polnitve.

suhi99 ::

res je, se strinjam

prejšnji android nek Alcatel je bil okol baterije boljši, sej ne kompliciram lajfa zarad tega, sam se mi zdi butasto ker je pomoje kaka malenkost da jo nardim in bo bolje

hvala vseeno

;)

hojnikb ::

meni tudi one x žere cca 1% na uro v idle, pa se nič ne sekiram.
#brezpodpisa

suhi99 ::

ja verjamem da se ne hahaha, men pa cca. 3% pri idle kar pomeni da ne zdrži 24ur oz. enega dneva če ga uporabljam čisto malo, ker čim kaj naredim gre po bateriji full, ampak ja, kaj čmo....

hojnikb ::

jst sn meu podobno težavo z htc desire (sam je bla rees velika poraba v standby), zdržal cca 6h v mirovanju... Garancijska menjava matične je rešla problem.
#brezpodpisa

suhi99 ::

ja sej pravim da mora biti neka malnkost, po tem ko ga prižgem in pustim na miru bi zdraž 100let haha, čim pa pokličem ali kaj nardim, pa se začne "prevelika" poraba

zato sem mislu če je kak programček da prtisnem gumb in naštima telefon v stanje kakršen je takoj ko ga prižgem, potem bi blo ok, bi prtisnu ko ga neham uporabljati in bi zdržal dolgo

veš za kakšno aplikacijo?

hojnikb ::

če se ti kjub hard resetu to dogaja (pa kot nov tega ni delal) zna bit hardwareski problem.
#brezpodpisa

suhi99 ::

je delal kot nov isto, ko sem kupil ga nafilal ob cca. 16.00 do konca, ponoči 1% potem pa skos več.

Hard reset?? kaj je to? je to da povrnem na tovarniške nastavitve???

men ti izrazi niso nič jasni

flešaj, rootaj,....??

hahaha se, še iz kamene dobe

puginho ::

Priklopi tel. na rač. Naložil se ti bo sony pc companion. Verjetno so kake firmwire posodobitve. Posodobi ga in boš videl če je kaj boljše. Pol imaš še na telefonu aplikacijo varčevanje z baterijo. Probaj še to.

rayzz ::

Imam isti telefon trenutno je baterija na 96% po 7urah. Uporabljen pa je bil v večini za sms-e, zjutraj pa še malo glasbe in 5minut fife. Ko ti bo spet žrl baterijo pojdi pod nastavitve-> upravljanje baterije->poraba baterije pa ti v procentah piše kaj ti koliko baterije požere. Za program se mi zdi da obstaja, ker sem ga sam mel. Nisem pa prepričan če lahko zapira aplikacije samodejno-morem preverit na starem telefonu ko pridem domov.
btw katero verzijo androida točno imaš?

clancy ::

Izklopi samodejno sinhronizacijo za gmail, facebook in ostalo navlako. Blutooth, wifi in mobilni prenos podatkov, ponoči oziroma kadar ne rabiš, izklopi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

radio iz interneta

Oddelek: Programska oprema
51017 (732) Spajky
»

[c#] Vprašanje glede release verzije aplikacije

Oddelek: Programiranje
51385 (1209) Ericssony
»

Zaslon-lastnosti problem

Oddelek: Operacijski sistemi
71106 (963) veteran
»

nov računalnik - ne dela zvok

Oddelek: Zvok in slika
211583 (1366) 5er-->
»

izboljšava spletne strani

Oddelek: Izdelava spletišč
211287 (1065) Microsoft

Več podobnih tem