» »

Vojna v Iraku

Vojna v Iraku

««
2 / 36
»»

Thomas ::

Mirovniki zlorabljajo RTV za svojo propagando.

Mirovniki vlečejo štipendije in hodijo podpirat Sadamo v Irak.

To ni ravno zakonito, vse skupaj. IMO.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

smash ::

kaj točno ni tukaj zakonito???

Thomas ::

Prepovedano je zganjati politično propagando na RTV drugače, kot je predpisano z zakonom.

RTV, se tega ne drži. RTV lahko poroča - športni novinarji pa ne smejo delati politične propagande.

To je jasno.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

hatch ::

Tocno tolko je zakonito kot NATO propaganda na TVSLO.
Pac korupcija pri nas je. In gre v obe smeri.

Tisti viskiji v kabinetu predsednika so tudi iz nasega(davkoplacevalskega) denarja.. get used to it. Pac tako je.

Thomas ::

Ne to ni res. NATO je državni projekt in tudi nasprotniki dobijo možnost da svoje povejo na TV.

Čvekanje športnih novinarjev o politiki pa nima pokritja.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

smash ::

o miru lohk čveka kdorkoli hoče....če pa kdo kliče k orožju, ga je pa treba sesut

hatch ::

No sej, ce pa sportni novinar govori ZA nato, pa ima kritje?

undefined ::

> Po resnici mi gre kar malo na jok. Vse tole je čist preveč.

Meni gre na bruhanje.

Thomas ::

Seveda - mirovniki živijo v takem občutku moralne večvrednosti, da so izgubili že vsako mero.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

smash ::

morm rečt da se res počutim večvrednega od tistih, ki zagovarjajo uporabo sile namesto mirne rešitve problemov....hvala bogu, da delim to večvrednost z večino ljudi na svetu...in je manjvrednežev čedalje manj

Zheegec ::

Lol, reklame Pahorja za NATO so res bedne, prav tako kot tisto ko ene ljudi na ulici "kao" anketirajo kaj bo prinesel vstop v NATO pa v perfect slovenščini povejo kako je NATO great. Joj, in to Z MOJIM DENARJEM PLAČANA REKLAMA!!!!!!!!!!
ZDA se gre za nafto in po mojem je res čas da se razmere v svetovni razdeljenosti spremenijo (se strinjam s Thomasom), to pa lahko samo z enotnim nastopom EU proti genocidu ki ga izvajajo ZDA že desetletja in TO NIKOGAR NE MOTI oz. si nihče ne UPA nič reči kar bi kaj spremenilo, to je res sramota za Evropo. Da Slovenija podira NATO bomo pa slišali PO referendumu, zato pa želijo biti neimenovani.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

Vlady ::

EU pa gospodarsko podpira ZDA!!!
Ko me tako nosi luna, in ko se ne "blede" več samo meni (sorry Iceman, upam da veš kaj imam v mislih :D ), in ko se ljudjem odprejo oči...

undefined ::

Množica ljudi pred in za ambasado je ogromna, zbralo se je več 500 ljudi.

Policija je v polni bojni opremi, tudi na konjih, in pazi, da ne bi prišlo do predora barikad. Do konkretnih hujših pretepov in aretacij ni prišlo, prišlo pa je do manjšega incidenta pred barikadami. Policija pa je v polni pripravljenosti, če bi prišlo do ostrejših konfliktov.


No, to je pa tisto, kar je res žalostno. Ljudstvo je proti, tako Britansko kot Avstralsko in tudi dosti samega Ameriškega ljudstva, pa se politiki vseeno gredo svoje igre za svoj žep!

Jaz sem zato, da se odstrani Ameriška vlada in se nanjo naredi "strateški" napad. :)

Tarzan ::

Thomas, sej je demokracija in vsak lahko pove svoje mnenje. To si že večrat am povedal, ampak zdaj si na to nekoliko pozabil.

Ni važno s čem se človek ukvarja, pravico ima izraziti svoje mnenje. Ko smo debatirali o Rodetu in politiki, si zagovarjal, da se Rode lahko vmešava v politiko, jaz sem rekel, da ne sme v svoje maše vtikati političnih stvari, zdaj pa se ti vsajaš, da športni novinar nebi smel v javnosti govoriti o nesmislu te vojne?

A ti pa lahko?
Ker nisi športni novinar mogoče?

Jure

smash ::

še ena lepa cvetka iz CNN konference:tip (ki predstavlja white house al karkol ze) prav da 35 vlad podpira napad in potem iz tega zaključi da ne vem kolk miljonov folka :D :D ..

...kot da majo vse vlade 100% podporo...

Vlady ::

Pakot da ga res podpirajo vse vlade!!! LOL :D Naivneži...

hatch ::

Na CNNu je blo prej smesno ko je novinar vprasal ascrofta..
Do you have any evidence?
Yes
What kind of evidence?
Good one.

LOL?

undefined ::

Sploh ni nič od tega smešno. Vlade ga res podpirajo, ljudstvo ga pa ne. V bistvu ni dosti lagal.

Zheegec ::

Do you have any evidence?

Sem gledal, ja. Pa takoj po vprašanju je nastopil vsesplošni smeh:\
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Vlady ::

Vlade ga podpirajo... Hm... Španija, Anglija, Avstralija in Japonska. Ostali so nevtrlni, al pa kritizirajo.

smash ::

glejte dons trenja

Tr0n ::

Recmo tak.

Vecina ne podpira vojne, ampak nobeden ne bo tocil solz za Sadamom.

Vlady ::

Noben ne bo točil solz za njim, ker jim tudi ni za Iraško ljudstvo! Itak se noben bogataš, ne sekira za reveže. A se mogoče kdo sekira???? >:D

smash ::

ne:D

||_^_|| ::

Mam svojih pizdarij dost, zdej se bom pa sekiral za nekoga tretjega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ||_^_|| ()

nodes ::

Demokracija je v svoji kratki zgodovini dokazala, da ni absolutna in se na koncu vedno spremeni v farso (SWW in sedaj ..?)
Nič, bo potrebno iznajt kakšno boljšo ureditev sveta. :)

sebastjan v ::

ALIEN3001- Veš kaj je res sramota za ti. "tvojo" Evropo? NIHČE ni obsodil samega voj.posega oz.vojne , temveč samo ameriško enostansko akcijo- vi mirovniki bi se kaj bolje počutili, če bi za akcijo stali ZN? Vsi le kritizirajo enostransko akcijo in ne posega samega - posledice za Irak nebi bile drugačne, če bi za tem stali ZN-imate dokaj beden izgovor. Že večkrat povedano: če bi bila Evropa se sposobna zmenit(in ZN) nebi prišlo do vojne ne v Jugoslaviji oz. bi jo morali takoj na začetku omejiti, ne v Iraku l.91. PO tvoje bi morali mirno čakati na kakšno katastofo, ki bi jo povzročil SADAm in njemu podobni? V Jugoslaviji je ti. Evropa gledala vojno 10 let(kaj si niso upali vmešavati ali jih je le skrbelo za stroške?) Evropa si je v 60 letih nabrala več masla na glavi, kot ZDA - AMPAK, ENI TEGA(ŽAL) NE VIDIJO!!!;(

MUC ::

So true!

Mirovnik bi mirno gledali tudi, če bi kdo fizično obračunavl z njegovo materjo, ker ne verjame v nasilje :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MUC ()

sebastjan v ::

Najbrž res! Nekateri imajo take izjave, dA SE MI ob branju le teh "obrača" želodec!;(

Kryx ::

Turčija si je ob svojih apetitih dala zeleno luč, da z vojsko vkoraka na Iraško ozemlje. A jo bo pri tem tudi NATO ščitil???

Še komenar na del včerajšnje teme, ki se nanaša na to, ali je ta vojna agresorska, ali ne. Jaz sem prepričan, da ni nobene potrebe, da se imenuje kakorkoli drugače kot - agresija. Dejanje popolnoma ustreza vsem definicijam agresije. Nobene potrebe ni, da bi ga kakorkoli skušali lepšati, mi je tudi vseeno, če ga kdo primerja naprimer z policijsko osvoboditvijo talcev, se mi pa zdi malo neprimerno.


Kryx

Vlady ::

MUC mirovniki "smo" (saj jest sm tak), da če bi mi kdo mater napadu, ali domovino, bi šel takoj prijet za orožje! (če si sam tak strahopetec, da bi samo gledal... govori zase prosim!!!) Samo ne zdi se mi pa fer vojna, da se tkole spravljajo na drugo ali celo na tretje razredno državo, ki vejo, da se ni sposobna sama branit. Zakaj se pa ne spravjo na Saudsko Arabijo??? Ker vejo, da je to najbogatejša država v Zalivu in bi jih dobil po nosu, samo ko bi položil svoje umazane tace na njihovo ozemlje.
Napad na Irak pomeni tudi Djihad če veš kaj je to. Sedaj bojo muslimani naperjeni proti vsem, ki niso muslimani (in to zarad enih, ki začenjajo vojno brez smisla!!!) Če Irak 12 let ni ogrožal nobenega, naj bi jih pa sedaj začel??? Zakaj se tega niso spomnl pred 12-timi leti???

Tito ::

sebastjan v, nebi govoril o obračanju želodca. Mogoče pa bi moral iti k zdravniku, morda imaš trebušno gripo ali kaj podobnega...

Sam nisem mirovnik in nimam nič proti posredovanju. Vendar me moti, da si lahko ena država privošči napad na drugo državo brez udobritve varnostnega sveta. To je zelo pomembno, saj če lahko sedaj ZDA šerijo svoj vpliv pod pretvezo preventivna vojna, bo čez nekaj let neka novopečena supersila (ali pa kar ZDA) širila svoj vpliv po svetu, brez varnostnega sveta! Varnostni svet je bil ustanovljen z določenim ciljem, da se grozote WW2 nebi ponovile. Tudi demokratična država lahko povzroči ww3.

Gandalfar ::

There is a long tradition of military commanders giving final words of encouragement to their troops before battle.

Below is a speech given by Lieutenant Colonel Tim Collins to the 1st Battalion of the Royal Irish Regiment.

It seems somewhat ironic to me that our military leaders appear to be more eloquent, and have a better understanding of the meaning of what they are doing, than the politicians who instruct them in our name.
----


"We go to liberate not to conquer. We will not fly our flags in their country.

We are entering Iraq to free a people and the only flag which will be flown in that ancient land is their own. Show respect for them.

There are some who are alive at this moment who will not be alive shortly. Those who do not wish to go on that journey, we will not send.

As for the others I expect you to rock their world. Wipe them out if that is what they choose. But if you are ferocious in battle remember to be magnanimous in victory.

Iraq is steeped in history. It is the site of the Garden of Eden, of the Great Flood and the birthplace of Abraham. Tread lightly there.

You will see things that no man could pay to see and you will have to go a long way to find a more decent, generous and upright people than the Iraqis.

You will be embarrassed by their hospitality even though they have nothing.

Don't treat them as refugees for they are in their own country. Their children will be poor, in years to come they will know that the light of liberation in their lives was brought by you.

If there are casualties of war then remember that when they woke up and got dressed in the morning they did not plan to die this day.

Allow them dignity in death. Bury them properly and mark their graves."

vir: kuro5hin.org

BlackHole ::

PENTAGON THREATENS TO KILL INDEPENDENT REPORTERS IN IRAQ.

Jaz sicer ne verjamem več nič, je pa vseeno zanimiva informacija.

Keyser Soze ::

Dezinformacije. Tega bo v tej vojni na kupe, zato ne gre verjeti nobenim novicam. "Novicam" bo verjeti, ko ne bodo več novice. Ko jih bo objavilo kot kredibilne več agencij(nepovezanih in neodvisnih). Je pa jasno, da bodo novinarji ovirani pri svojem delu(vsaj tisti objektivni) z vseh strani.

Saj vendar nočejo, da vidimo američane ali pa iračane kako pobijajo civiliste. Vendar bo s strani američanov veliko več zavajanja javnosti, ker je njihov cilj zlomiti voljo iraške vojske.

Reševanje talcev. HA, cuzanje iz suhe slame.

Podobnost je takšna kot med fičkotom pa mercedezem. Princip je isti, sve su ostalo nianse kajneda?

Mislim da ta primerjava ni na mestu. Povejte mi za enega strokovnjaka, ki bo podprl to izjavo. Stručko na delu.

Kratka vojna? Rekli so da bo kratka. Rekli so zato, ker so vedeli, da bo javnost še bolj proti če bo dolgotrajna. sedaj ej pa že čas, da nas začnejo privajati an dolgotrajne spopade.

Bomo videli kaj bo ko pride do prave vojne, vojne v stilu mož na moža na mestnih ulicah. Tu pa bodo problemi.

Kar se tiče pa ameriške propagande in njihovih zaveznic. Če bi imeli vlado, ki si zasluži voditi našo deželo, bi poslali v ZDA protestno noto. Sedaj pa pač po njihovem vedenju nismo na tem seznamu. Kvizlingi.

Kryx ::

Naši vodilni politiki igrajo dvojno igro. Po eni strani vsi "glasno" obžalujejo dogodke in pred domačo javnostjo skušajo dati vtis nasprotovanju vojni. Po drugi strani pa s preračunljivo medlostjo in neodkritostjo podpirajo vojno.

Čas, ko bi se z relativno malo jajčki lahko odločno zjasnili proti, pa je v glavnem mimo.

Kryx

MUC ::

S čim podporajo vojno? Argumenti! Jest jih ne poznam.

Thomas ::

Kacin je povedal kaj misli. In njegovo razmišljanje je (seveda) pravilno v tem primeru.

:)

Pomembna je tudi izjava Janše, "da bo resulucija 1441 najbrž zadostovala za kritje". To bo najbrž vlada tudi pogruntala.

:)

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Keyser Soze ::

Zeh.

Oba sta nekako že preživeta. Tako Kacin kot Janša.

Bo čas za pokoj, ne pa za aktivnosti v politiki.:D

Zgodovina sprememb…

smash ::

so sprašval učeri nekoga z vlade zakaj se ne odločijo a bo do dovolili prehod tuje vojske prek našega ozemlja ali ne? in je rekel da bodo še mau počakal da se odločijo....ja seveda da bodo...ker če bi to rekl pred referendumom, bi blo folku sam še bolj jasn, kaj se gredo

Thomas ::

Jest bi dal Ropa v pokoj, pa Kacina ali Rupla na njegovo mesto.

Janša bi pa lahko svojo SDS zapeljal malo bolj atlantsko smer. Ni treba zdej iskati "tretje poti".

To je za Pahorja, ki bi mirne duše oklestil (za 2/3) svojo stranko in se blairiziral.

SMS in SNS naj se pa združita v SOS. "O" je pač naslednja črka.

:)







Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

smash ::

joj joj joj sam ne hlapca kacina in lažnivca rupla....raj nej bo Rop, pa čeprou ma nenavadn priimk

darh ::

Dejmo se teme držat, ok?
Excuses are useless! Results are priceless!

Thomas ::

Tale "hlapčevska" metafora ... je bolj primerna antiNATO nastrojence.

Ker Kacin in podobni se grebejo k mizi velikih. Ko Žak, ki je že (napol) pri mizi zarobanti, ga Kacin ozmerja nazaj.

Hlapci so kvečjemu tisti, ki mislijo da mi k tej mizi ne sodimo.

:)

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Kryx ::

MUC, podpirajo točno tako, kot tisti toj "mirovnik", ki samo gleda, kako njegovo mamo tepejo.

Kacin je naprimer rekel, da je za vojno (in posledice) odgovorna Evropa s svojo neenotnostjo. Kriva in odgovorna je seveda v glavnem Amerika. S Kacinom se je tudi Janša strinjal. Sicer pa je bilo včeraj v Trenjih videti, da nista nevemkako prizadeta ob tekočih dogodkih.

Kryx

hatch ::

Samo oni se ne grebejo za narodov blagor.. ampak zase.

MUC ::

Kryx: Kaj točno predlagaš? Govori konkretneje!

Imaš mogoče v mislih, da bi mi morali napasti ZDA? :)

Kryx ::

MUC, hočeš rečt, da je naša politika naredila vse, kar je v njenih močeh, da ne bi prišlo do napada? Ali morda premalo, da je prišlo do njega? Nikagar ni bilo in ni treba napadati.

Kryx

MUC ::

Ideja je, da je SLovenija veliko premajhna, da bi kakorkoli vplivala na svetovne tokove.

Ko bomo v NATU, bomo imeli glas enako močan, kot glas ZDA in bomo drugim Evropskim državam pomagali preglasovati ZDA v NATU za razne traparije. Če želite naredidi nekaj za mir, obkrožite ZA NATO, nato pa v vlado izvolite svoje MIROVNIKE, če z odzivom trenutne vlade niste zadovoljni.

Z NATOm lahko mirovniki storijo več. Čas je, da to spoznate.

Thomas ::

Enim "manjka pol glave". Tu ni kaj, treba je razčistiti samo komu.

Ker to ni debata v stilu Inel vs. AMD ali pa Citroen vs. Folksvagen. To je resna in jasna zadeva!


under a new decree making slander of President Saddam an amputation crime.


A mislite da ni res?

A ne razumete kaj to pomeni?

Preprosto povedano pomeni, da ti za "žalitev" Sadama odrežejo jezik. To prakticirajo!


Pa vaš "mir" pa "miroljubna razorožitev" ... bljak!

:|




Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi
««
2 / 36
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cena iraške vojne

Oddelek: Problemi človeštva
403858 (2635) Stepni Volk
»

Pikov as je padel (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
20414457 (10362) Thomas
»

AMERIČANI mrzlično iščejo IRAŠKO orožje, torej pomagajmo jim! (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
60026238 (18657) MadMicka
»

Washington se zahvaljuje Ljubljani za podporo vojni v Iraku (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
1508020 (6864) nevone

Ali bodo Združene Države napadle Irak? (strani: 1 2 3 441 42 43 44 )

Oddelek: Loža
215556355 (34308) Tomi

Več podobnih tem