» »

Prazno namizje po inštalaciji

Prazno namizje po inštalaciji

neon21 ::

Problem je sledeč;

Inštaliral sem windows. Vse gonilnike lepo namestil na zadnje sem namestil grafični gonilnik, ki je na original cd,ju katerega sem dobil zraven compa. Resetira mi računalnik in se pojavi samo slika windowsa na namizju. Nikjer start ikone ali kakršne druge. Mi lahko kdo razloži kaj bi lahko bilo narobe. Računalnik je star 2 leti.
Hvala
  • spremenil: neon21 ()

shadeX ::

Je mogoče napaka to , da se je naložil windows 64bit na 86bit procesor?


misliš 32bit procesor?

Kakor jaz vem to ni mogoče. Bi ti postopek že ob inštalaciji prekinilo, če bi poskušal kaj takega. (kakor sem jaz seznanjen)

neon21 ::

Ne zmoto sem se. vse štima glede bitov. 64bit je windows in procesor. Kaj pa če je grafična boga? Samo po dveh letih?

radmannsdorf ::

še enkrat hitr formatiraj :)

neon21 ::

Vse sm nareo. Tak kot treba pa vedno kak namestim gonilnik za grafično mi po restartu pokaže samo prazno namizje in ne prdne nikam.

mihec87 ::

Resolucijo gre nastavlat? če imas se kaj tv gor priklopljen lahko da je na njega šaltalo namizje ekran je pa extended ipd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

kratos ::

daj pritisni ctrl+alt+del in v task managerju pod procesi dodaj nov proces (file->new task) explorer.exe pa povej če se kaj zgane.

kloko ::

Če imaš dva monitorja, poglej še na drugem, če je tam start...

L.p., +Kloko

jugostyle ::

Možno je kakor je kloko napisal. Ali uporabljaš še sekundarni monitor (VGA, HDMI, DVI...). Če ne poskusi s kakšnim drugim drajverjem (novejšo ali če je ni, potem pa s predzadnjo verzijo driverja)


lp

neon21 ::

Monitor je samo eden. Ni ne tv priklopljen samo monitor. Kratos , ne tudi explorer v task managerju se ne zgane. Enostavno samo prazno namizje. 2x sem že formatiral pa na novo naložil windows pa se mi isto dogaja, da je prazno namizje ko naložim grafični gonilniki.

Rainbow Dash ::

kaj pa če formatiraš in nato naložiš iz spleta čisto nove driverje?, ker tisti na cdju so okoli 2 leti stari ane?

fosil ::

Tudi po moje je tukaj kakšna finta, da ti monitor zazna kot sekundarnega.
Zapelji miško do levega in desnega roba ekrana in poglej če zgine kazalec.
Tako je!

Rainbow Dash ::

probi kliknat windows+ppa mal spreminji

radmannsdorf ::

ko naložiš windows, si še pred inštalacijo driverjev za grafično, naredi obnovitveno točko. tako da se lahko vrneš na to točko če vse izgine.

neon21 ::

Kazalec mi izgine ko ga zapeljem čisto levo ali desno v ekranu. Jutri bom probal še opcije za novejše driverje za grafično. Ko bom doma bom pogledal kera verzija grafične je ker je nevem na pamet. Mi lahko kdo privat al pa tukaj pošlje linke kje najt kvalitetne driverje za grafične. Hvala fantje za pomoč.

Furbo ::

Če se ti kurzor vozi čez ekran, lahko poiskusiš tudi preklopiti vga kabel na druge izhode na grafi.

Driverje pa najdeš na strani proizvajalca.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

fosil ::

neon21 je izjavil:

Kazalec mi izgine ko ga zapeljem čisto levo ali desno v ekranu. Jutri bom probal še opcije za novejše driverje za grafično. Ko bom doma bom pogledal kera verzija grafične je ker je nevem na pamet. Mi lahko kdo privat al pa tukaj pošlje linke kje najt kvalitetne driverje za grafične. Hvala fantje za pomoč.

Očitno je tvoj monitor prepoznan kot sekundarni.
Desni klik na namizje in izberi opcijo AMD ali Nvidia če je, drugače pa izberi screen resolution in naštimaj, da bo tvoj monitor primarni.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

neon21 ::

Težava je rešena. Odnesel sem comp na servis tam je nekaj nastavlau v biosu kasneje probal z novo grafično in se je slika pokazala kasneje še z mojo grafično in zadeva dela. Kaj je počel v biosu nevem , ker se ne spoznam tak na računalnike. Hvala vam za pomoč in nasvete, ki vrjamem , da bodo marsikomu prišli prav.

bluefish ::

Imaš morda poleg samostojne še integrirano grafiko?

neon21 ::

Ne grafična je samo samostojna.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik težave - pojedel mi bo vse živce

Oddelek: Pomoč in nasveti
142726 (2119) 4ever
»

Monitor LG E2250V

Oddelek: Strojna oprema
171066 (803) TOP
»

Nastavljanje ločljivosti monitorja

Oddelek: Pomoč in nasveti
182164 (1820) mat123
»

Najdite mi driverje za graficno, pls

Oddelek: Pomoč in nasveti
121211 (1065) Dr_M
»

Meglena slika na Samsungu 757NF !

Oddelek: Zvok in slika
131468 (1312) kuglvinkl

Več podobnih tem