» »

Robotski sesalnik

Robotski sesalnik

Temo vidijo: vsi
««
89 / 90
»»

DarwiN ::

Po logiki bi naj bila primerna vsa čistila, ki so izrecno primerna za strojno čiščenje. Ta se praviloma tudi ne penijo, kar predstavlja potencialni problem. Vprašanje tudi, koliko gre verjet navodilom. Proizvajalec seveda želi, da kupuješ original čistilo po napihnjeni ceni. :S

Polnilna postaja od L10S Ultra drgač vsebuje to spodnjo kaseto s čistilom, tko da robot sam dozira in ni treba nič redčit z vodo.. Samo pokrov zgoraj odpreš in dotočiš čistilo. Ostane le, da občasno izliješ umazano vodo in dotočiš čisto v posodah od postaje.

You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

skrba ::

Pri modeu Roborock Q8 Max+ me zanima koliko cm se dvigne, da pride v drugo sobo.
V stanovanju imamo vsako sobo do 3cm višinske razlike.
Prevozi to?

bastadu ::

3cm bo težka, nekje do 2cm še gre...

DarwiN ::

Ne.. 1.5 do 2 cm so sposobni prevozit.. Lahko nabaviš kakšne takšne klančine ali pa kak tepih, da z njim narediš dve stopnički po ~1.5cm.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

skrba ::

DarwiN je izjavil:

Ne.. 1.5 do 2 cm so sposobni prevozit.. Lahko nabaviš kakšne takšne klančine ali pa kak tepih, da z njim narediš dve stopnički po ~1.5cm.


To bo to, hvala za odgovore! :)

CrustyDOD ::

Ganon je izjavil:

CrustyDOD je izjavil:

Cca dva tedna nazaj sva dobila Roborock Q Revo za 650 eur.. Iz nemškega amazona, black friday, sva čakala in iskala. Sem hotel sedajle link dodati pa vidim, da je cena že cez 800eur..

Prvič mava robotskega in za ta denar je tole adijo pamet.

Kaj več kot, da sva navdušena, da dnevno posesa in dvakrat tedensko pomije ne znam povedat.. Dela pa na 70m2 v bloku.. So far all good! Pomoje nakup leta 2023..


Dober nakup. Nikoli več nazaj na klasiko, eh? :))

Skoraj da res ne.. Par dni nazaj je žena rekla, da bo mal posesala in je bila presenečena, da je bilo tudi ob robovih več ali manj neumazano.. Itak so deli, kjer robot ne doseže ali mu preprečiš dostop ampak razen tega.. best buy ever! Pridno vsak dan dela razlika je več kot očitna, ker prej sva enkrat tedensko sesala za vikend, ko je bil čas sedaj pa od kar imava robota je sesalec delal samo enkrat..

Trenutno nobenih težav in pripomb glede revota. Robot ima tudi dnevni nadzor čiščenja preko najine mačke. Samo čakam še, da ga zajaha in se z njim vozi okol.. :D Edino kar je treba nabaviti, je še čistilo, dodatek za vodo, kar je pa kar problem, kolikor sva gledala, ker nikjer ga nimajo na zalogi v sloveniji ali pa je cena adijo pamet v primerjavi s tujino. Očitno bo tudi to treba naročiti v tujini..

Ima kdo kakšno priporočilo glede čistila?

dev ::

Ja, vzameš tistega, ki ti je najljubši, ga pošpricaš po tleh in spustiš robota čez :)
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

sinko ::

Pozdravljeni. Ce ne spada v to temo se ze v naprej opravicujem. Iscem baterijo za viomi s9. Ebay in amazon mi ne posljeta. Mamo koga v sloveniji da drzi te baterije? Kar sem iskal je negativno. Hvala za pomoc

blaz5 ::

Delko ima mogoče kako rešitev za take sesalce.

Sparkxl ::

To kar je že dolgo bilo jasno, se zdaj dogaja... IRobot v prostem padu.

Zaspali so na pretekli slavi, vztrajno ignorirali kitajce in ti so jih zdaj pojedli. Tehnološko so enostavno superiorni proti roombi, čeprav nam lokalni fanatik tukaj redno pridiga da ni res.

Gregor P ::

Preprosto so bili predragi za to kar so ponujali. Na začetku še razumem, ampak potem pa res ni bilo več razloga, da so njihove produkte prodajali po takšnih cenah. Najbrž pa igra večjo vlogo tudi dejstvo, da so njihove produkte izdelovali na Kitajskem - kar pomeni, da so jim s tem dali tudi ves "know-how"; tako da kitajska konkurenca ni imela pretiranega dela.

Nekaj podobnega pričakujem pri robotskih kosilnicah, če se bodo na trg zares spustili kitajci (in jim bodo Zahodnjaki prinesli ves "know-how" v želji po hitrem dobičku).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Sparkxl ::

Ni ravno tako. Poglej video, je lepo razloženo. Rombe so izjemno preproste, so tumaste. Ni tu neke hude tehnologije zadaj. Kitajci so šli do rombinih proizvajalcev, se priklopili na infrastrukturo in od tam šli naprej. Z lidarjem, ki se je izkazal kot zmagovalna tehnologija. Romba ga še vedno ignorira, tišči naprej svoje kamere, ki so kompletni fail proti lidarju.

Glede kosilnic pa komaj čakam da se to zgodi. Ker tu je zgodba ista. Ni razvoja, uporabniki pa plačujemo absurdne cene.

FireSnake ::

Sparkxl je izjavil:

Romba ga še vedno ignorira, tišči naprej svoje kamere, ki so kompletni fail proti lidarju.


Rabiš pa ne ne enega in ne drugega.
Govorimo o sesalcu.
In edini namen tega so čista tla. No, razen, če ima kdo preveč časa in raziskuje tehnikalije.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Sparkxl ::

Ja seveda ne rabiš. Mogoče ti. Tumasta romba, ki polovico ven spusti je pač fail in tako so odločili potrošniki, ki tega več nočejo kupiti, ker tla pač niso čista, torej namen očitno ni dosežen

DarwiN ::

Snake, malo te je čas povozil. Sesalec danes ni več "zgolj sesalec". Samo poglej to kratko reklamo za nov Dreame sesalec (pa sploh ne gre za top model):


Roomba ne premore skoraj nobene od teh uporabnih funkcij. Dvomim, da se podjetje še lahko reši.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Gregor P ::

Zdaj ko jih pa Amazon ne more kupiti pa sploh.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Ganon ::

IRobota je že zdavnaj povozil čas, danes njihove sesalnike kupujejo samo še tisti, ki se na te stvari ne spoznajo, so pa nekje slišali za "roombo". Konkurenca jih je pustila daleč zadaj, tehnološko so neprimerljivi. Cenovne politike niti omenil ne bom. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

FireSnake ::

Sparkxl je izjavil:

Tumasta romba, ki polovico ven spusti


Lažeš! Ti povem iz prve roke.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Sparkxl ::

Poglej posnetek. So tumaste snemali kje vozijo. Polovico ven spustijo, drugo polovico pa 5x posesajo. Predlagam pregled pri okulistu

DarwiN ::

Snake, si nasedel na marketing in kupil ta jajc, zdaj pa te peče vest oziroma se čutiš dolžnega ubraniti svoj nakup oziroma iRobota? :)

Kaj sploh imaš? Kateri model Roombe? Probaj prodat. Oglas je zastonj. Mogoče se kdo sedne in si lahk potem kupiš pravega robota. Glede na to, kako so roombe precenjene, potencialno iztržiš lep denar.

No, sej za silo je marsikaj dobro in človek se na vse navadi. Mi smo prej imeli neumno Roombo 865 in je bila tudi pogojno ok. Ampak hudič je v detajlih, predvsem v pomivanju tal.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

leeg ::

Tole je glavno kar morate vedeti o vseh robotskih sesalcih, saj vem, da nimate nič za skrivat, proizvajalci, pa zato imajo.

https://media.ccc.de/v/camp2023-57158-v...

Excavator ::

Se da dobit kak soliden robotski sesalec za cca. 200€? Površine je cca 60m2 (v bloku), pomivanje ni nek pogoj (verjetno za to ceno ne pride v poštev). Postaje ne potrebujem.

darkolord ::

330€ je preveč? Za to ceno dobiš Roborock Q7 MAX (amazon.de), ki je super. Lahko ga tudi odklopiš od Kitajcev in nanj naložiš Valetudo, če ti to kaj pomeni.
Naslednji je recimo Dreame D10s za 290€.

Če je še vedno preveč, pa recimo eufy Clean L60 za 199 eur.

Excavator ::

darkolord je izjavil:

330€ je preveč? Za to ceno dobiš Roborock Q7 MAX (amazon.de), ki je super. Lahko ga tudi odklopiš od Kitajcev in nanj naložiš Valetudo, če ti to kaj pomeni.
Naslednji je recimo Dreame D10s za 290€.

Če je še vedno preveč, pa recimo eufy Clean L60 za 199 eur.


Za podobno ceno že potem najdem Q8 Max - 389€. Se splača stegniti do tega?

link_up ::

daj ne nabijajte v tri dni. Nasa roomba je vsak teden pametnejsa, zna vse, gnjavi nic...

ce pa kupite osnovni model pa ne pricakovat, da bo vse zraven. Kitajc je vseeno se samo Kitajc, pa ce ga v iRobot skatli prinesete.
In and Out

link_up ::

Sparkxl je izjavil:

Ni ravno tako. Poglej video, je lepo razloženo. Rombe so izjemno preproste, so tumaste. Ni tu neke hude tehnologije zadaj. Kitajci so šli do rombinih proizvajalcev, se priklopili na infrastrukturo in od tam šli naprej. Z lidarjem, ki se je izkazal kot zmagovalna tehnologija. Romba ga še vedno ignorira, tišči naprej svoje kamere, ki so kompletni fail proti lidarju.

Glede kosilnic pa komaj čakam da se to zgodi. Ker tu je zgodba ista. Ni razvoja, uporabniki pa plačujemo absurdne cene.


ja, ti pac hoces 3d model ovire, jaz pa imam rad dejansko fotko. :)
In and Out

mat xxl ::

Sparkxl je izjavil:

Ja seveda ne rabiš. Mogoče ti. Tumasta romba, ki polovico ven spusti je pač fail in tako so odločili potrošniki, ki tega več nočejo kupiti, ker tla pač niso čista, torej namen očitno ni dosežen


Kakšen nakladač, prierjaš 10 let stare tumaste rombe z najnovejšimi kitajčki. Ja če imaš fetiš, na to, kar.

Razloži, kaka je prednost lidarja, da je tako superiorno boljši napram mapiranju z kamerami ? Morda, to, da se zaves in ogledal boji ali kaj tretjega? Sistemo za zaznavo drekov na tleh tudi še nimajo te z lidarjem....

Potrošniki, dobro vedo, da kitajčkom, ni preveč za zaupati, sedaj pa, ko so še cenovno dražji od Roomb pa sploh ni vprašanja, ve, pa vsak za sebe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

mat xxl ::

link_up je izjavil:

daj ne nabijajte v tri dni. Nasa roomba je vsak teden pametnejsa, zna vse, gnjavi nic...

ce pa kupite osnovni model pa ne pricakovat, da bo vse zraven. Kitajc je vseeno se samo Kitajc, pa ce ga v iRobot skatli prinesete.


Končno pošteno povedano, ne vem, vidim, da imajo lastniki teh kitajčkov nek silni kompleks pred Roombami, nekako tako, kot lastniki Kie Sportage, vsi zelo grdo gledajo lastnike BMW jev x serije, verjetno si mislijo, lejga, moj pelje enako, kot tvoj. Pa okoli cen, se malo zresnite, kitajčki novejši solidni so na nivojih cen boljših Roomb, začetni modeli tumasti so pa že od 180 eur tudi pri Irobotu in to z DDV pri nas z 2 letno garancijo, ne nekje na spletu brez ddv , pa še poštnino plačaš in garancija e omejena.

DarwiN ::

mat_xxl, primerjaj featurse in tehnologijo. Njihov flagship j9+ model je naravnost smešen v primerjavi s konkurenco.. Niti posode za umazano vodo nima, kaj šele, da bi si sam umil in posušil tisto eno usrano krpo ali sam doziral detergent. iRobot je gotof.. Neko afnanje so razvili, kjer si krpo dvigne za vrat, ko zazna preprogo.. In to promovirajo kot revolucionaren feature. :SSSSSSSS Za konec lahk še probajo skopirat tehnologijo od kitajcev. Potem pa game over. Delnica padla že 91% od vrha.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Sparkxl ::

mat xxl je izjavil:

Sparkxl je izjavil:

Ja seveda ne rabiš. Mogoče ti. Tumasta romba, ki polovico ven spusti je pač fail in tako so odločili potrošniki, ki tega več nočejo kupiti, ker tla pač niso čista, torej namen očitno ni dosežen


Kakšen nakladač, prierjaš 10 let stare tumaste rombe z najnovejšimi kitajčki. Ja če imaš fetiš, na to, kar.

Razloži, kaka je prednost lidarja, da je tako superiorno boljši napram mapiranju z kamerami ? Morda, to, da se zaves in ogledal boji ali kaj tretjega? Sistemo za zaznavo drekov na tleh tudi še nimajo te z lidarjem....

Potrošniki, dobro vedo, da kitajčkom, ni preveč za zaupati, sedaj pa, ko so še cenovno dražji od Roomb pa sploh ni vprašanja, ve, pa vsak za sebe.


Stari ti živiš še vedno v svojem paralelnem svetu? Nisi zasledil kaj se s tvojo sveto rombo dogaja? Kitajčki, ki jih noben noče, so jih požrli pri živem telesu. Bankrot je samo vprašanje časa

Ganon ::

mat xxl je izjavil:

kitajčki.


Zakaj si vedno tako razburjen, ko ti nekdo predoči dejstva? Konkurenca je iRobota povozila na celi črti. Konec debate.

mat xxl je izjavil:

Sistemo za zaznavo drekov na tleh tudi še nimajo te z lidarjem....


Tudi to smo ti že razložili dolgo nazaj. Imeli so ga mnogo pred neumnimi, cenenimi roombami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

Sparkxl ::

Me res zanima, za koga je zaznavanje dreka deal brejker da to kupi zaradi tega? Po prodajnih številkah bi rekel da za nobenega.
Je pa mi res fascinantno, da ob znanih dejstvih v kakem stanju je romba, naš fanatik to vztrajno zanika in zaničevalno omenja v vsakem stavku kitajčke.

FireSnake ::

Sparkxl je izjavil:

Poglej posnetek. So tumaste snemali kje vozijo. Polovico ven spustijo, drugo polovico pa 5x posesajo. Predlagam pregled pri okulistu


Jaz ti govorim iz prakse. uporabljam (po spominu) nekje 9 let.
Gre za sesalec. In prav neverjetno je, koliko časa ste eni pripravljeni posvetiti analizi.
Jaz sem prvi dan videl, da ni preveč pameten. In sem tukaj tudi zaključil. Pomembno je, da so tla čista.
Drži, da sem kakšen dan ob odhodu v službo videl kakšno smet, ki je bila popoldne še vedno tam. Na tvoje veliko presenečenje ti pa povem, da se je to uredilo en dan za tem. Še nikoli do sedaj nisem videl, da bi kakšna smet ležala 2 dni.

DarwiN je izjavil:

Snake, si nasedel na marketing in kupil ta jajc, zdaj pa te peče vest oziroma se čutiš dolžnega ubraniti svoj nakup oziroma iRobota? :)

Kaj sploh imaš? Kateri model Roombe? Probaj prodat. Oglas je zastonj. Mogoče se kdo sedne in si lahk potem kupiš pravega robota. Glede na to, kako so roombe precenjene, potencialno iztržiš lep denar.

No, sej za silo je marsikaj dobro in človek se na vse navadi. Mi smo prej imeli neumno Roombo 865 in je bila tudi pogojno ok. Ampak hudič je v detajlih, predvsem v pomivanju tal.


Nič nisem nasedel, ker sem zadovoljen uporabik. Beri zgoraj.

Kako težko se prodajo mi ne rabiš pridigat, ker sem obnovljene iz amazona kupoval po smešni ceni in jih na bolhi prodajal s profitom (modele 865 in 960).
Tako, da imam svojega zastonj in še več: celo profit sem naredil.
Imel sem 865, zdaj imam 960.

Pa preberi si, kaj sem napisal zgoraj.

Pomivanje? Od kdaj je pa model 856 za pomivanje? Malo si pomešal. To je enako, kot bi rekel, da tvoj golf (ne se vžigat, samo primer! Ne vem kak avto imaš) pa ne zna leteti in je zato slab.

Nepovezano s tem: meni se pa zdi neverjetno (RES neverjetno!!!), da ste tako neumni, da kitajcu date vse podatke iz telefona samo zavoljo tega, da je sesalec "pameten".
Jaz nobenega sesalca nikoli niti na Wi-Fi ne bom povezal, kamolišele na telefon.

Edit: pomota! Še vedno imam 865. Zadnjo rezervo 960 sem prodal na bolhi (s profitom, seveda).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

FireSnake je izjavil:


Kako težko se prodajo mi ne rabiš pridigat, ker sem obnovljene iz amazona kupoval po smešni ceni in jih na bolhi prodajal s profitom (modele 865 in 960).
Tako, da imam svojega zastonj in še več: celo profit sem naredil.

To je tako, kot če bi šel v temo o lučkah razlagat, da so tiste za 15 evrov, kot jih prodajajo v Hoferju, odlične, ker si jih ti po 2 evra kupoval na aliexpressu in po 5 evrov prodajal na bolhi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Gregor P ::

FireSnake je izjavil:


Nepovezano s tem: meni se pa zdi neverjetno (RES neverjetno!!!), da ste tako neumni, da kitajcu date vse podatke iz telefona samo zavoljo tega, da je sesalec "pameten".
Jaz nobenega sesalca nikoli niti na Wi-Fi ne bom povezal, kamolišele na telefon.

Kje pa misliš, da so ti iRoboti narejeni?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Sparkxl ::

Bolj zanimivo pa je, da preko svojih gmail, fb,... in ostalih 30 računov nima najmanjšega problema svojih podatkov šenkati našim prijateljem američanom

darkolord ::

FireSnake je izjavil:

Nepovezano s tem: meni se pa zdi neverjetno (RES neverjetno!!!), da ste tako neumni, da kitajcu date vse podatke iz telefona samo zavoljo tega, da je sesalec "pameten".
Jaz nobenega sesalca nikoli niti na Wi-Fi ne bom povezal, kamolišele na telefon.
Imam "kitajca", zrootal in "prizemljil" (un-cloudal) sem ga takoj, ko sem ga vzel iz škatle. Imam vse funkcionalnosti, podatki ne zapustijo moje interne mreže.

Zgodovina sprememb…

link_up ::

darkolord je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Nepovezano s tem: meni se pa zdi neverjetno (RES neverjetno!!!), da ste tako neumni, da kitajcu date vse podatke iz telefona samo zavoljo tega, da je sesalec "pameten".
Jaz nobenega sesalca nikoli niti na Wi-Fi ne bom povezal, kamolišele na telefon.
Imam "kitajca", zrootal in "prizemljil" (un-cloudal) sem ga takoj, ko sem ga vzel iz škatle. Imam vse funkcionalnosti, podatki ne zapustijo moje interne mreže.



hehe, ce bi bilo to res bi mulo v kotu sedel z rdeco lucko na nosku. :D
In and Out

darkolord ::

Če bi bilo kaj res?

FireSnake ::

Gregor P je izjavil:

FireSnake je izjavil:


Nepovezano s tem: meni se pa zdi neverjetno (RES neverjetno!!!), da ste tako neumni, da kitajcu date vse podatke iz telefona samo zavoljo tega, da je sesalec "pameten".
Jaz nobenega sesalca nikoli niti na Wi-Fi ne bom povezal, kamolišele na telefon.

Kje pa misliš, da so ti iRoboti narejeni?


To verjetno oba vema.
Čemu je to pomembno? Verjetno želiš govoriti o dostopu do informacij na telefonu.
Kaj ima to vezo, kje je ta plastika narejena?
Sama ušesa so me.

Če pa to ni to se pa nauči izražati in vprašaj na način, da ti znam odgovoriti.

Sparkxl je izjavil:

Bolj zanimivo pa je, da preko svojih gmail, fb,... in ostalih 30 računov nima najmanjšega problema svojih podatkov šenkati našim prijateljem američanom


Kako pa ti veš kakšne podatke jaz šenkujem?

darkolord je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Nepovezano s tem: meni se pa zdi neverjetno (RES neverjetno!!!), da ste tako neumni, da kitajcu date vse podatke iz telefona samo zavoljo tega, da je sesalec "pameten".
Jaz nobenega sesalca nikoli niti na Wi-Fi ne bom povezal, kamolišele na telefon.
Imam "kitajca", zrootal in "prizemljil" (un-cloudal) sem ga takoj, ko sem ga vzel iz škatle. Imam vse funkcionalnosti, podatki ne zapustijo moje interne mreže.


Zelo dobro (in tudi pametno)!
V splošnem pa: koliko % ljudi naredi to (moral bi vsak)?

Okapi je izjavil:

FireSnake je izjavil:


Kako težko se prodajo mi ne rabiš pridigat, ker sem obnovljene iz amazona kupoval po smešni ceni in jih na bolhi prodajal s profitom (modele 865 in 960).
Tako, da imam svojega zastonj in še več: celo profit sem naredil.

To je tako, kot če bi šel v temo o lučkah razlagat, da so tiste za 15 evrov, kot jih prodajajo v Hoferju, odlične, ker si jih ti po 2 evra kupoval na aliexpressu in po 5 evrov prodajal na bolhi.



Dejstvo ostaja!
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

DarwiN ::

Dejstvo ostaja, da ti nimaš želje/potrebe po naprednem sesalcu in je zate polna kapa že takšen za 100-200EUR. Jih dobiš nove za tak denar in so opazno boljši od tvoje Roombe 865. Sicer tudi s tvojo Roombo ni nič narobe in zadovoljivo opravi svoje delo. Pomivanje ali kakšno temeljito sesanje z naprednimi funkcijami te pač ne zanimata. Vse štima.

Ampak govora je bilo o napredni tehnologiji, kar je danes močno povezano s pomivanjem in ne zgolj sesanjem, in tukaj iRobot toliko zaostaja, da njegova zgodba postaja tragikomična. Njihov flagship model J9+ Combo je IMO vreden ~400EUR, prodajajo pa ga za +1000EUR. Kdo bo to kupil? Samo tisti, ki ga uspejo nategnit z marketingom.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

FireSnake ::

DarwiN je izjavil:

Dejstvo ostaja, da ti nimaš želje/potrebe po naprednem sesalcu in je zate polna kapa že takšen za 100-200EUR. Jih dobiš nove za tak denar in so opazno boljši od tvoje Roombe 865. Sicer tudi s tvojo Roombo ni nič narobe in zadovoljivo opravi svoje delo. Pomivanje ali kakšno temeljito sesanje z naprednimi funkcijami te pač ne zanimata. Vse štima.


Se ne bi mogel bolj strinjati.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Sparkxl ::

Problem je samo v tem, da tudi v kategoriji tumastih sesalcev irobot izgublja proti kitajcem. Ker za pol cene dobiš boljšega

DarwiN ::

Verjamem, da si zadovoljen z Roombo 865, ampak se bojim, da delno tudi zato, ker ne veš kaj zamujaš.. Ker razvoj v zadnjih letih je bil res bliskovit. Človek mora prav videt, da lahko verjame.

Poglej, kaj danes dobiš za 600-700€:
1. Odpreš aplikacijo na telefonu in klikneš denimo bližnjico z imenom "pomivanje in sesanje celega stanovanja". Ali pa katero drugo bližnjico. Mogoče "Samo sesanje treh sob" ali karkoli.-
2. Robot se spravi k delu. Iz postaje si natoči čisto vodo, navlaži svoji dve krpi in doda par kapljic detergenta, ki ga ravno tako povleče iz postaje. Nato začne hkrati sesat in pomivat po sobah po vrstnem redu, kot si mu določil v bližnjici. Na primer najprej kuhinja, potem dnevna, itd.. Sesa in pomiva sistematično, po dolgem in počez, tako da ne izpusti niti centimetra.
3. Ko zazna tepih, dvigne svoji krpi, da tepiha ne bi zmočil, in preklopi zgolj na sesanje. Pri tem pojača moč sesanja, saj tepihi načeloma zahtevajo večjo moč. Ko pripelje dol s tepiha, ponovno preklopi na sesanje+pomivanje in nadaljuje z delom.
3. Po ~20 minutah mu zmanjka vode, prekine z delom in se vrne do postaje. Dotoči vodo in umije svoji dve krpi, ki sta zdaj umazani. Spet doda par kapljic detergenta. Umazano vodo pošlje v eno posodo znotraj postaje, čisto vodo vzame iz druge posode znotraj postaje. In nadaljuje z delom tam, kjer je končal.
4. Mogoče še 1x ali 2x ponovi ta postopek, odvisno od velikosti stanovanja. Ko konča, se vrne na postajo, umije svoje krpe, samodejno izprazni posesano umazanijo v postajo ter sproži sušenje krp. Dve uri rahlo piha zrak nanje, dokler se ne posušijo, da ne bi prišlo do kakšnih vonjav ali bakterij.

Skratka, en klik in imaš proper umito+posesano stanovanje, pa še prijeten vonj po detergentu je v zraku. Ja, moraš mu vrata odpret. Kakšne stole, sobna kolesa lahk umakneš, če želiš, da bo povsod prišel zraven. Postaja se tudi kao sama umije, ampak ne ravno učinkovito.. Posodo z umazano vodo občasno izliješ in napolniš posodo s čisto vodo. Tko da, malo moraš še vedno mignit s prstom. Ampak primerjaj ta postopek s tvojo neumno Roombo. :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

GupeM ::

Bom jaz primerjal postopek z neumno Roombo.

1. Odločiš se, da boš popoldne pomil otroške sobe in spalnico.
2. Ko prideš iz službe, vzameš Dysona iz omare, na hitro posesaš, ker se ti ne da čakat, da to stori Roomba, saj ji iz službe nisi mogel sporočiti, naj posesa samo otroške sobe in spalnico.
3. Natočiš vodo v kanister, dodaš malo detergenta, vzameš krpo za pomivanje in začneš pomivat.
4. Na koncu stran zliješ umazano vodo, opereš krpo in nazaj v kot postaviš Roombo, ki si jo pred tem moral umakniti, da si lahko tam pomil.

DarwiN ::

:D Se pravi, first world problems, je tvoj odgovor na te fancy finte v letu 2024. Tudi legitimno mnenje.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

GupeM ::

Ja, ampak vsaj malo migaš ta čas. Bolj neumno bi bilo, da plačaš dragega robota, ki ti sesa in pomiva medtem ko ti migaš v fitnesu, za katerega si plačal drago karto. A ni bolje imeti neumno Roombo, pa se malo zastonj premigati, pa še lahko rečeš, da si nekaj naredil :D

darkolord ::

Perilo tudi opereš na roke menda, da malo telovadiš?

link_up ::

sesa in pomiva hkrati? Naj raje naredi eno stvar, kot se spodobi. Potem pa pride Bravaa...
In and Out

GupeM ::

darkolord je izjavil:

Perilo tudi opereš na roke menda, da malo telovadiš?

Normalno. Peš v dolino do Save s polno košaro perila, detergenta ne dodajam, ker se voda že itak dovolj peni. Tam dam majico dol, da mi ni vroče in začnem drgnit. Na koncu slečem še hlače in še te operem, pa še sam se skopam, da doma ne porabljam vode.

Nato pa pravo miganje s polno košaro mokrega perila nazaj v hrib ...
««
89 / 90
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amazon kupuje iRobot

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
356605 (4039) Gregor P

Geekbuying nakupi in kuponi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11620364 (10849) bluefish

Ask Tomson (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
48365088 (39014) bluefish

Kateri sesalnik kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
309144415 (64097) perci

Več podobnih tem