» »

Francoska policija izvedla uspešen prehod na prosto programsko opremo

««
13 / 14
»»

trnvpeti ::

Delam sem za banke sw, elektronsko banc.
In tudi z NLB sem probal, ampak samo probal.
Zakaj: zelo malo znanja, pac NLB je pac kupil stvari, sami zelo malo delajo.
In posledicno tudi ne morejo imeti znanja.
Ok, sistemci so ok. Samo spet posledicno zaostajajo, ker sami nic ne razvijejo, ampak samo stukajo

Potem se pa ena klasicna na bankah:
zadnjega v mesecu, pa 14 ali 15 v mesecu.
Takrat se delajo nadgradnje.
Aja te nadgradnje se nikoli(skoraj) ne delajo ponoci in cez vikend.

To si lahko samo banka privosci.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trnvpeti ()

Truga ::

Pa tud ni problem najt ITjevca. Ne bom rekel da zna take reci rihtat vsak mulo, niti ne vem kaksen je "povprecen slovenski ITjevec", ampak zadeva je samo stvar casa in denarja.

Cas naceloma ni problem, denar pa... No, jaz tazga joba ne uzamem, za placo ki jo pri nas ponujajo za tak deu. *10 vsaj, pa se mogoce pogovarjamo. Za "zgolj podpovprecno" placo si lahko najdem precej manj zajeban deu.

trnvpeti ::

Ce bi sami delali, ni problem nobenega uvesti.
Če pa stukas, je pa to velik problem.

Jokaero ::

da pristavim tu še moj piskrček, čeprav je debata zašla offtopic.

Glede povprecnih podpovprecnih slabih dobrih whatever ITjevcev.
Mislim ,da pri nas ni nic vec in nic manj dobrih/slabih kot drugod ...imamo precej poznanih v svetovnem merilu (Manojlovič,Sarka,itd za MS-guye)in mislim da je to ena cisto gaussova krivulja ...precej povprecnih, malo dobrih, malo slabih tako kot povsod...
mislim da je tle bolj problem, da nekdo ki konca fax ima malo do nic prakticnega znanja in da firme navadno niso pripravljene investirat v ljudi ...najveckrat je tipa tam imas knjigo pa ti placamo izpit(katerih vecina ms cert stane reda 100eur), da bi te poslali na izobrazevanje bog varuj (msjeva so bolj reda 500-700eur ..tako da tud pri nas prevlada logika ..pejd 5x na izpit bo se vedno ekonomsko upravicno), aja pa knjigo studiraj v svojem prostem casu in podobne ..vec je posiljanja ljudi na fancy reklamne "se-moramo-pokazat" prireditve tipa ntk kot na kaj resnicno izobrazevalnega. tako da tle vidim prob bolj v tem, da firme niso pripravljene investirat v kader.

Druga stvar je glede Klik-a ...ne ni ga delal en človek (mogoce je v eni tocki en človek pisal asp ampak to tud vse). Klik je nastal na Zaslonu in večina ljudi k v ebančništvu v slo danes kj veljajo je itak ex-zaslonovcev.No zaslon je potem konzumiral Hermes ki je nato postal comtrade. Mislim ima in je imel napake ja ..ampak je to bi si drznil trditi z najvec uporabniki ebancnistva v slo ker (fun fact) razn nlbja in banke celje (kot hcerinske druzbe nlb) uprablja isti backend se par bank v slo vsaj za osebne uproabnike.Tako da "he who is without sin cast the first stone" pokazite app s pribl enako magnitudo brez problemov oz se raje neki na cemer ste delali in bomo debatirali ...mislim Gtalk je 14 dni nazaj or so posiljal sporocila, ki si jih poslal eni osebi tudi kakemu drugemu v contact listi..ja bugs happen ...in ne to, da folk izgubi certifikat in mu "spizdijo dnar" ni napaka Klika. Aja nisem ne zaslonovec ne ex-zaslonovec ne hermesovec ne ex-hermesovec sem delal za njih kot freelancer(tudi pri prenovi Klik-a) in poznam ljudi in so res dobri it-jevci(kar jih je se ostalo).

trnvpeti ::

to govoris za ex in ne ex zaslon,hermes,..
to ne mores reci za nlb

Jokaero ::

whaaat ? that didnt make any sense

trnvpeti ::

pac gledano glede it, nlb je imaginarna, navidezna,...
oz bolje reci politicna,netrzna,...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trnvpeti ()

Jokaero ::

tu bom dal sam genericno razmisljanje ...kak je njihov it sektor se ne bom spuscal ceprav imam nekaj izkusenj z njimi je to pod NDA.

my 2 cents ...v vsaki veliki firmi dobis ljudi ki se šlepajo na druge ljudi, in dva v vsaki firmi kjer je politicen kader na raznih mestih bo tudi v IT sektorju kdo, ki je prisel tja "po politicnih vezah ne po sposobnosti"

NLB je velika firma in ima politicen kader ...ergo ...

ne bi pa trdil da je "cel it oddelek gnil"(pa ne da kdo tu trdi samo pravim)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jokaero ()

jype ::

Problem zaradi katerega je NLB slaba banka, je predvsem ta, da nebivedu (če je resnično dober) ne vloži odpovedi, kadar vidi, da reči ne tečejo tako, kot on ve, da bi morale.

Če vidiš "politično kadrovanje", "koruptivno tehnično-poslovno odločitev" ali karkoli drugega temu podobnega, moraš protestirati - ker če ne bodo dobri kadri protestirali, ne bo nihče. Slabi nimajo nobene motivacije se izpostavljati, ker jih v resnici nihče ne potrebuje. Prej ali slej se tako mora zgoditi, da dobri kadri za nekaj kikirikijev na mesec vlečejo za seboj celotno organizacijo, namesto da bi se jo redno zračilo in posesalo pajčevine, zaradi katerih so na slabem glasu.

Brez sposobnih kadrov se bo banka pač potopila in bo njeno mesto zasedla nova, ki morda ne bo tako slaba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Jokaero ::

ja ampak dostikrat ni to prob IT sektorja temvec desižnmejkerju na višjih nivojih ..ampak tle res gremo ze offtopic pa na "politične" debate ...mislim zadnje 3-4strani postov nimajo glih veze s temo ..in ce bo admin tolko dosleden kot je bil ko mi je brisal, ker sem nekoga popravil da vojaska policija != žandamerija ..bo vse to romalo v koš...

jype ::

Jokaero> ja ampak dostikrat ni to prob IT sektorja temvec desižnmejkerju na višjih nivojih

Jasno, ampak ti si odgovoren, da svojega šefa odpustiš, če počne neumnosti. Žal to v veliki večini primerov pomeni, da mu vročiš odpoved.

BaToCarx ::

Jokaero ni offtopic z politično debato, ker novica obstaja zaradi POLITIČNE odločitve v Franciji.

Jokaero ::

ja in zakaj bi bil nacelen, če "you got sweet deal going on", ti pokriva kredite, maš uredu team v katerem se dobro počutiš in delaš kar ti je všeč ...tudi v našem sektorju nova služba ni več samoumevna (ok v lj bolj kot na periferiji kjer sem npr trenutno) pa ,tudi če si dober ..hočem rečt lepo bit načelen na forumu ..in ja svojemu sefu tud jst mariskaj rečem in pokomentiram ampak dandanes ...bit načelen samo zato da si načelen te hitro "stane glave"

poleg tega sem mnenja ..vsak skrbi za to kar ima v opisu nalog in bi moral za to odgovarjat(tle se v večini primerov zalomi) torej sem itjevc delam to programiram/administritam whatever ...nočem da se npr prodaja, vodstvo itd. vtikajo v moje delo (več kot se prepleta z njihovim) hkrati se jst ne vtikam v njihovo in njihove odločitve (četudi smatram da so napačne) ...pričakujem pa ,da da vsak za svoje delo in svoje odločitve odgovarja (in tu je pomoje srž problema, ker največkrat ne odgovarjajo ljudje, ki zajebejo[predvsem tisti z vrha])

BaToCarx ::

Ali je "Gori" ali je "Doli" še vedno je človek, vedno te je "stalo glave" če drezaš v osje gnezdo. To da vsi podležemo Comfort zone @ Wikipedia je pa tak al tak znano, razen če te "Preveč špika v rebra" ker vidiš kam pelje.

Krivi smo pa vsi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaToCarx ()

jype ::

Jokaero> bit načelen samo zato da si načelen te hitro "stane glave"

Bit brez hrbtenice je pa fino, dokler se cel nebotičnik ne podre nate.

O, lej, linux sucks: http://dpaste.com/1419915/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

BaToCarx ::

Arhivirano, na http://pastebin.com/1fuRjM36, ker dpaste poteče. :D

Komentarja pa nimam ker ne poznam "težav" v omenjenih bazah.

Jokaero ::

sam kvik answer ...za ostalo odpisem kasnej ..glede te "tezave z bazo" kogarkoli korespondenca je ze to ...ne vem koliko je to javno in ,da ne hodi kdo po napacni strani NDA agreementa

pa se malo bolj ontopic: clanek od danes
http://www.zdnet.com/it-was-a-huge-risk...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jokaero ()

Invictus ::

jype je izjavil:


O, lej, linux sucks: http://dpaste.com/1419915/

Sux IT.

Dajo 14 dni za pretvorbo. Kot da obstaja magični gumb za to.

In kaj jih sploh briga tip baze? Nekdo spet hoče svojih 5 minut da pokaže da nekaj dela.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

krneki0001 ::

trnvpeti je izjavil:

Delam sem za banke sw, elektronsko banc.
In tudi z NLB sem probal, ampak samo probal.
Zakaj: zelo malo znanja, pac NLB je pac kupil stvari, sami zelo malo delajo.
In posledicno tudi ne morejo imeti znanja.
Ok, sistemci so ok. Samo spet posledicno zaostajajo, ker sami nic ne razvijejo, ampak samo stukajo

Potem se pa ena klasicna na bankah:
zadnjega v mesecu, pa 14 ali 15 v mesecu.
Takrat se delajo nadgradnje.
Aja te nadgradnje se nikoli(skoraj) ne delajo ponoci in cez vikend.

To si lahko samo banka privosci.

Nadgradnje so med vikendi, ponoči in med prazniki, ko banka ne dela. ŽE dolgo časa. Nikoli ampak res nikoli se nadgradnje ne delajo na dneve, ko je povečano število transakcij.

Katere banke pa delajo nadgradnje na te dni?
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

krneki0001 ::

jype je izjavil:

Problem zaradi katerega je NLB slaba banka, je predvsem ta, da nebivedu (če je resnično dober) ne vloži odpovedi, kadar vidi, da reči ne tečejo tako, kot on ve, da bi morale.

Če vidiš "politično kadrovanje", "koruptivno tehnično-poslovno odločitev" ali karkoli drugega temu podobnega, moraš protestirati - ker če ne bodo dobri kadri protestirali, ne bo nihče. Slabi nimajo nobene motivacije se izpostavljati, ker jih v resnici nihče ne potrebuje. Prej ali slej se tako mora zgoditi, da dobri kadri za nekaj kikirikijev na mesec vlečejo za seboj celotno organizacijo, namesto da bi se jo redno zračilo in posesalo pajčevine, zaradi katerih so na slabem glasu.


Ja jype, lahko bi dal odpoved, lahko bi šel drugam. Imam več ponudb za službo od ljudi, ki me poznajo, vedo kako delam in poznajo moje delo, občasno za njih že sedaj kaj naredim, ampak s tem ne bom nič spremenil na banki. Mogoče bom več naredil, če na napake opozarjam in predlagam izboljšave znotraj sistema. Mogoče pa se bo enkrat premaknilo do te meje, da nas bodo začeli poslušat in da bo sistem postal boljši.
Sicer boš bolj težko verjel, vendar je bil tudi en izmed mojih predlogov prehod na Linux in odprtokodne rešitve. Men ni problem "gobca stegnit" tudi pred šefi.

jype je izjavil:


Brez sposobnih kadrov se bo banka pač potopila in bo njeno mesto zasedla nova, ki morda ne bo tako slaba.

Ti verjameš v to? V Sloveniji, ne, ni pogojev za kaj takega. Na žalost vseh nas se to ne bo zgodilo. Zato vseeno mislim, da jo je treba izboljšat znotraj, da do takih stvari ne bo prihajalo več. Samo upam pa lahko da jih več tako razmišlja kot jaz, pa da nam bo skupaj ratalo, in da bomo enkrat povrnili ime banki.
Mogoče sem utopičen s tem, ampak vseeno - upanje umre zadnje, predal se pa nisem še nikoli.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

jype ::

nebivedu> vendar je bil tudi en izmed mojih predlogov prehod na Linux in odprtokodne rešitve.

Skratka, moral si videt neke zelo jasne prednosti v tem.

nebivedu> Mogoče pa se bo enkrat premaknilo do te meje, da nas bodo začeli poslušat in da bo sistem postal boljši.

Tako upanje sem gojil do začetka svojih dvajsetih let, potem sem pa nehal pričakovat drugačne rezultate ob enakem postopanju in sem vedno odšel, če so ljudje bili spodbujani pri početju neumnosti.

nebivedu> Mogoče sem utopičen s tem, ampak vseeno - upanje umre zadnje, predal se pa nisem še nikoli.

Žal jaz mislim da si. Če bi NLB delovala kot TOZD, bi lahko nesposobne šefe vrgli na cesto, ker pa deluje kot neke vrste mafijski podizvajalec države, tega ne boš zmogel. Jaz verjamem, da je na banki ogromna večina ljudi sposobnih delat tako kot vedo, da je prav, ampak dokler ne uporabijo svojega praktično edinega vzvoda moči, jih nihče ne bo jemal resno.

Zamenjat te ljudi iz deset tisočev brezposelnih ni isto kot če odidejo prodajalke v Mercatorju, zato ste vi dejansko edini, ki lahko prisilite koritnike, da spokajo iz banke, ker ste tudi edini, ki lahko banko povsem zakonito uničite praktično čez noč.

BigWhale ::

krneki0001 je izjavil:

BigWhale - primerjaš 20 let star AS/400 z zenterprise ZEC12 iz leta 2012?
Pred toliko leti je bil tudi Linux za rajo čisto neuporaben.


Nevem cesa nisi razumel. z/OS je se vedno kar precej podoben OS/400. Al hoces povedat, da zdej zraven ZEC12 dobis misko, tipkovnico in monitor? Mainframe racunalniki so za rajo neuporabni bili 20 ali 30 let nazaj in so za rajo se vedno neuporabni.

V bistvu sploh nevem zakaj se o mainframe-ih pogovarjamo, francoski policaji majo Ubuntu (al kaj ze) na desktopih, so srecni in prisparal so.

Tle vas pa en kup ljudi pravi: 'lazejo se, windows so cenej in boljs, pa mainframe-i tudi!'

Smesni ste.

MrStein ::

jype je izjavil:


Zamenjat te ljudi iz deset tisočev brezposelnih ni isto kot če odidejo prodajalke v Mercatorju, zato ste vi dejansko edini, ki lahko prisilite koritnike, da spokajo iz banke, ker ste tudi edini, ki lahko banko povsem zakonito uničite praktično čez noč.


ProBanka
Factor Banka
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Hayabusa ::

A v teh dveh bankah so varčevalci množično dvigali svoje vloge ?
Črnec prosim.

jype ::

MrStein> ProBanka
MrStein> Factor Banka

Ja, to se zgodi, če tega ne storiš.

MrStein ::

In če gre 100 zaposlenih iz NLB bo po tvoje drugače?
(drugače bo v podrobnostih, ja)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

jype ::

MrStein> In če gre 100 zaposlenih iz NLB bo po tvoje drugače?

Dovolj je že, da gre 10 ključnih, da bo drugače.

MrStein ::

Bo uničena banka?
Ker to si prej napisal.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

jype ::

Precej verjetno bo v takem primeru nekdo zamenjal nesposoben management.

Če ga ne bo, potem pa ja, bo uničena banka.

MrStein ::

Tretja možnost: midva (neprostovoljno) mečeva denar vanj. Dokler treba. Pa če do svetega Nikoli.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

jype ::

Ja, ta je najbolj verjetna v trenutni situaciji.

Ampak midva se lahko samo preseliva iz te države, kar je malce težje kot dobremu ITjevcu poiskat drugo službo, pa da bi midva naredila razliko bi naju moralo biti nekaj sto tisoč, njih je pa lahko deset.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

MrStein ::

Ne. Preberi še enkrat.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

jype ::

Ja, preberi še enkrat.

Če ključni ljudje zapustijo banko, nobena gora denarja ne bo pomagala. Banka bo prenehala delovati in komitenti bodo prisiljeni pobegniti.

MrStein ::

"nobena gora denarja ne bo pomagala"
Poskusi to politikom razložiti. ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Invictus ::

BigWhale je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

BigWhale - primerjaš 20 let star AS/400 z zenterprise ZEC12 iz leta 2012?
Pred toliko leti je bil tudi Linux za rajo čisto neuporaben.


Nevem cesa nisi razumel. z/OS je se vedno kar precej podoben OS/400. Al hoces povedat, da zdej zraven ZEC12 dobis misko, tipkovnico in monitor? Mainframe racunalniki so za rajo neuporabni bili 20 ali 30 let nazaj in so za rajo se vedno neuporabni.

V bistvu sploh nevem zakaj se o mainframe-ih pogovarjamo, francoski policaji majo Ubuntu (al kaj ze) na desktopih, so srecni in prisparal so.

Tle vas pa en kup ljudi pravi: 'lazejo se, windows so cenej in boljs, pa mainframe-i tudi!'

Smesni ste.

Smešen si ti. Cel kup Linuxov in tudi WIndowsov laufa brez miške in tipkovnice. Celotna francoska policija pa ni ravno raja. Ali pač ...?

Poleg tega noben ni rekel da so mainframi cenejši. To je samo plod tvoje domišljije.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

krneki0001 ::

BigWhale, Mainframe je zelo dražji celo od vseh ostalih znanih IT rešitev, linux je zastonj, windowsi so plačljivi. Ampak prehod iz windows na linux je drag. In v trenutni situaciji si tega ne gremo privoščit.
ZOS ima pa kr ogromno novosti (programe in module v C in C++, pa v javi lahko poganjaš na njem). Linux je sedaj bolj integriran,...



Jype, spremembe so morale vedno priti od znotraj. Od zunaj ne pomagajo. Razen če bo "raja" še nadaljna desetletja metala denar v banko in je to cilj. Na ta način gre moje razmišljanje.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

Invictus je izjavil:

Smešen si ti. Cel kup Linuxov in tudi WIndowsov laufa brez miške in tipkovnice. Celotna francoska policija pa ni ravno raja. Ali pač ...?

Poleg tega noben ni rekel da so mainframi cenejši. To je samo plod tvoje domišljije.


Jaz nikjer ne pravim, da se francozi lazejo, tukaj je pa en kup ljudi, ki je mnenja, da se. Moja izjava pa je samo sarkasticen pogled na celotno temo. Pardon, ker nisem bil bolj jasen. :)

kitaj ::

krneki0001 je izjavil:

Ampak prehod iz windows na linux je drag. In v trenutni situaciji si tega ne gremo privoščit.

Ostajat na starem sistemu (pa ne govorim o OS-u na delovnih postajah) pa je še dražje. Če želimo učinkovit sistem mora ta imeti učinkovit IT. Trenutno ni ne enega ne drugega.
Migracija na Linux bi bila dobra priložnost, da se zadeve končno porihta. Nekako tako kot so naredili v München-u.

SeMiNeSanja ::

Verjeli ali ne, da se tudi preiti na Windows in to prikazati, kot da so se stroški znižali. Vse je pač odvisno, od metodologije in kriterijev, ki jih pri takem izračunu upoštevamo.

Zunanji opazovalec pri tem nikakor ne more presojati, kako realna je prikazana ocena znižanja stroškov, saj ne pozna kriterijev, ki jih je ta ocena upoštevala. Če je iz političnih razlogov potrebo dokazati, da smo prihranili, potem tudi obstajajo metode, da lahko tak prihranek prikažemo. Računovodje te metode dobro poznajo, ko 'pilijo' bilance podjetij, da na koncu prikažejo rezultate, ki nekoliko bolj ustrezajo vodstvu nekega podjetja.

Ne trdim, da niso ustvarili prihankov - trdim le to, da številke, ki so prezentirane v press release-ih niso nujno tiste prave in iste, kot z njimi razpolagajo vodilni v informatiki francoske policije.

Predvidevam, da prehod niti ne upošteva novih aplikacij, ki so jih morali vpeljati in so verjetno morale delovati tako na Windows, kot na Linux platformi (prehod se ni zgodil preko noči!). Samo če ta segment izpustimo iz naše kalkulacije, naš prihranek navidezno izpade bistveno večji, kot je v resnici.

Realno gledano, je zamenjava platforme le zadnji kamenček v mozaiku. Že veliko prej je potrebno vse aplikacije spraviti na nivo, da postanejo 'multiplatformne' (spletne aplikacije, rešitve v oblaku, Java,....?). Ko smo rešili ta korak in postali neodvisni od platforme, na kateri poganjamo naše aplikacije, pa lahko preidemo na Linux, ChromeOS, Android ali karkoli nam pač bolje leži.

Veliko prevelik poudarek se daje na sam desktop, ki je v končni fazi čisto trivialen, medtem ko o aplikacijah nihče ne govori - pri tem, da so ravno te ključne za to, da lahko postanemo neodvisni od platforme, ki jo bomo namestili na desktop.

Kar se mene tiče, lahko v JU takoj sprejmejo uredbo, ki bi eksplicitno prepovedala kakršnokoli investicijo v aplikacije, ki niso multiplatformne. Vsaka takšna investicija je proč vržen denar, ker je povsem jasno, da prihodnost ne leži v rešitvah, ki bi te vezale izključno na eno platformo. Ni pa nikjer rečeno, da mora biti ta platforma Linux na desktopu. Zakaj pa nebi bila prihodnost v neki vrsti 'tablicah', ki bi bile opremljene z 24" ekrani, poganjal pa bi jih nek OS podoben ChromeOS-u?

jype ::

SeMiNeSanja> Verjeli ali ne, da se tudi preiti na Windows in to prikazati, kot da so se stroški znižali. Vse je pač odvisno, od metodologije in kriterijev, ki jih pri takem izračunu upoštevamo.

Vsekakor. Razlika je predvsem v tem, kdo te ima za talca in kakšne ima interese. Microsoft sam s seboj ne tekmuje. Tisoči ponudnikov podpore za Linux zagotavljajo konkurenčne cene in bliskovit napredek.

SeMiNeSanja> Realno gledano, je zamenjava platforme le zadnji kamenček v mozaiku.

Ja, ampak ravno ta prinaša največji prihranek, kot smo videli v vseh primerih javno dokumentirane uspešne migracije do zdaj.

SeMiNeSanja> Že veliko prej je potrebno vse aplikacije spraviti na nivo, da postanejo 'multiplatformne' (spletne aplikacije, rešitve v oblaku, Java,....?). Ko smo rešili ta korak in postali neodvisni od platforme, na kateri poganjamo naše aplikacije, pa lahko preidemo na Linux, ChromeOS, Android ali karkoli nam pač bolje leži.

Tako je. V resnici sploh ni razloga, da ne bi že od začetka poskrbeli, da nismo odvisni od nobenega posameznega ponudnika.

SeMiNeSanja> Ni pa nikjer rečeno, da mora biti ta platforma Linux na desktopu.

Saj razen tebe in ostalih microsoftovih navijačev tega nihče ni trdil, to ste pa trdili izključno zato, da bi lahko potem rekli, da ni nobene potrebe, da se uvaja Linux, ker da je vseeno, na kateri platformi teče programje.

Android in ChromeOS sta oba Linux.

SeMiNeSanja ::

jype je izjavil:


SeMiNeSanja> Ni pa nikjer rečeno, da mora biti ta platforma Linux na desktopu.

Saj razen tebe in ostalih microsoftovih navijačev tega nihče ni trdil, to ste pa trdili izključno zato, da bi lahko potem rekli, da ni nobene potrebe, da se uvaja Linux, ker da je vseeno, na kateri platformi teče programje.

Če imam na delovnem mestu Windows in Linux 'zgolj' na strežniku in različnih virtualkah, sem avtomatično že Windows navijač? Res zanimivi kriteriji, ki jih imaš....

Očitno je po tvoje 'Windows navijač' vsakdo, ki ni brezpogojno in brez vsakega pomisleka na strani Linuxa? Samo da omeniš kakšno pomanjkljivost na Linux strani in prednost na Windows strani, si že 'Windows navijač'? Kaj je kakršnakoli kritičnost prepovedana? Mislim, da bi brez kritičnega ocenjevanja, Linux bil danes še vedno tak, kot pred 10 leti. Kritika pokaže, kaj je še potrebno izboljšati in je lahko samo pozitivna - seveda, če hočeš karkoli izboljševati.

jype je izjavil:

Android in ChromeOS sta oba Linux.

Nebi jaz metal v isti koš 'general purpose Linux' in zaprti ChromeOS, Android,...
Kot razvijalec bi moral vedeti bolje kot jaz, da ni stvar ista, če moraš nekaj razvijati za 'general purpose Linux' ali za Android ali ChromeOS. Ali boš morda trdil, da lahko binary kodo pisano za ChromeOS brez vsakršnega pomisleka in testiranja preneseš tudi na Ubuntu? Mislim, da bi se ti hitro kje zataknilo....

Zgodovina sprememb…

jype ::

SeMiNeSanja> Nebi jaz metal v isti koš 'general purpose Linux' in zaprti ChromeOS, Android,...

Verjamem, kljub temu pa zelo rad mečeš v isti koš Windows Home, Windows Farm, Windows Fitness, Windows Professional, Windows for Workhorses in druge, čeprav so razlike med njimi večje kot razlike med različnimi Linux jedri - čeravno zgolj zaradi licenčnih omejitev, ki jih lahko izključiš s preprostim binarnim urejevalnikom, kot na primer raid-5 podporo. V Linuxu se s takimi neumnostmi k sreči ni treba ukvarjat.

SeMiNeSanja> Če imam na delovnem mestu Windows in Linux 'zgolj' na strežniku in različnih virtualkah, sem avtomatično že Windows navijač? Res zanimivi kriteriji, ki jih imaš....

Ne. Microsoft navijač si, če v temi o uspešni migraciji na Linux odgovarjaš na trditve, ki jih ni nihče postavil, vmes pa vztrajno ponavljaš, da se migracija na Linux v resnici ne splača, ker da je predraga, tvoj edini argument pa je, da mi tega ne vemo.

SeMiNeSanja> Ali boš morda trdil, da lahko binary kodo pisano za ChromeOS brez vsakršnega pomisleka in testiranja preneseš tudi na Ubuntu? Mislim, da bi se ti hitro kje zataknilo....

Verjetno si omejen s svojim microsoftovskim odnosom do vesolja in ne razumeš, da za takšne neumnosti ni nobene potrebe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

SeMiNeSanja ::

Ne. Microsoft navijač si, če v temi o uspešni migraciji na Linux odgovarjaš na trditve, ki jih ni nihče postavil, vmes pa vztrajno ponavljaš, da se migracija na Linux v resnici ne splača, ker da je predraga, tvoj edini argument pa je, da mi tega ne vemo.


Če kdo podtika trditve, ki niso bile nikoli postavljene, potem si to ti - kje sem napisal, da se migracija na Linux v resnici ne izplača?

Če pa nisi sposoben dojeti, da ni isto, če napišeš da se izplača le, če so določeni pogoji izpolnjeni, kot če napišeš, da se ne izplača, potem ti pa jaz tudi ne morem pomagati. Boš pač prebral tisto, kar tebi ustreza v tvojem kontekstu in ne tisto, kar je bilo napisano.

jype ::

Tule:

SeMiNeSanja> Če so zares hoteli prišparati, bi lahko nazaj privlekli stari mainframe, na mize pa postavili klasične terminale. Geenscreen sicer ni tako fancy kot razna okenčka, ampak če se špara za vsako ceno....?

SeMiNeSanja ::

jype je izjavil:

Tule:

SeMiNeSanja> Če so zares hoteli prišparati, bi lahko nazaj privlekli stari mainframe, na mize pa postavili klasične terminale. Geenscreen sicer ni tako fancy kot razna okenčka, ampak če se špara za vsako ceno....?

In kje tu prosim piše, da se migracija na Linux ne izplača?

Moja trditev zgolj poudarja, da če je izključni razlog denar (šparanje za vsako ceno), da je bolje, da se gre nazaj na Mainframe in tako prihranek še poveča.

Če karkoli pri tem ni jasno, pa začni seštevati stroške vzdrževanja greenscreenov (terminalov) v primerjavi z vzdrževanjem PC-jev.

Sorry, ampak tako plitkega razmišljanja, kot ga imaš ti, pa res ne razumem.

jype ::

SeMiNeSanja> In kje tu prosim piše, da se migracija na Linux ne izplača?

Piše, da "če so zares hoteli prišparati", v čemer je zajeta implikacija, da niso, bi lahko šli nazaj na stari mainframe.

SeMiNeSanja> Moja trditev zgolj poudarja, da če je izključni razlog denar (šparanje za vsako ceno), da je bolje, da se gre nazaj na Mainframe in tako prihranek še poveča.

Tvoja trditev je navadno megljenje, katere edini namen je več kot očitno ta, da ljudi, ki so glede prostega programja že v dvomih, še dodatno zmedeš.

SeMiNeSanja> Sorry, ampak tako plitkega razmišljanja, kot ga imaš ti, pa res ne razumem.

Verjamem, da se je zelo težko jasno izražati, če si v resnici želiš širiti zmedo, a žal te moram opozoriti, da na tem forumu občasno sodelujemo tudi takšni, ki zelo dobro poznamo določena področja.

SeMiNeSanja ::

Zdaj pa že nehaj prodajat buče jype!

1.) če bi napisal 'če bi hoteli prišparati', bi morda pogojno res lahko interpretiral tako, kot si ti interpretiraš - vendar je vmes še besedica 'zares', kar skupaj pomeni isto, kot če bi napisal 'če bi hoteli še več prišparati' - toda če HOČEŠ razumeti drugače, pač boš razumel drugače, sploh če ti je namen podtikanje in zavajanje.

2.) Koga pa jaz lahko 'zmedem', ki bi bil neodločen pri uvajanju prostega programja? Tisti, ki o čem takem odloča, ima za imeti izdelano mnenje o tej tematiki in mora točno vedeti, kaj tak korak zanj in podjetje pomeni, sicer se nahaja na napačnem delovnem mestu!

Strah pred tem, da bi morda lahko koga 'zmedel', pa kaže na nekaj povsem drugega - da razen pamfletov 'treba je', več kot očitno ne znaš te 'potrebe' neomajno argumentirati.
Kot razvijalec pa bi ravno ti moral biti nepristranski in dovoliti stranki, da se sama odloči katero pot želi ubrati in jo podpirati ne glede na njeno odločitev. Seveda lahko svetuješ stranki in argumentiraš - nimaš pa popolnoma nobene pravice reči stranki, da je budala, če ne izbere Linux poti.

Pozabljaš, da si zgolj programer in imaš svoj ozek zorni kot na zadevo. Kupec pa mora veliko več stvari položiti na tehtnico - na koncu pa boš morda odpadel z Linux rešitvijo, ker se direktorju nisi zdel dovolj 'urejen' ali pa zato ker si preveč jecljal, ko si razlagal zakaj bi moral preiti na tvojo Linux rešitev - nenazadnje pa lahko tudi odpadeš zato, ker si bil preveč vsiljiv in pretiraval z oglaševanjem vsemogočnosti Linuxa.

Ker boš spet nekaj iskal med vrsticami ti še 'prevedem': Z linux rešitvijo lahko odpadeš kot ponudnik iz popolnoma drugih razlogov, ki s samim Linuxom in rešitvijo nimajo popolnoma nobene veze. Pa tu ni mišljena kakšna kuverta izpod mize.

Kar ti očitam, je pretirano agresivno zagovarjanje Linuxa. Naj bo še tako cool OS, ga lahko nekomu zagabiš, če ga posiljuješ in vse, ki še niso na Linuxu enačiš z bedaki. Vsak ki je ali ni na Linuxu, ima svoje razloge za to in verjemi, da nisi ti poklican, da sodiš o tem, kaj bi kdo moral imeti na svoji škatli.

Žal pa se 'zagovorniki Linuxa' prepogosto obračate točno v te vode - omalovažujete vse, ki uporabljajo Windows platformo in jih imate za bedake. Zato tudi vedno pride do 'svetih vojn', ko začnete svoje prepričevalne pohode, ki so golo vsiljevanje miselnosti, da bo brez Linuxa vse pocrkalo.

Jaz imam stranke na obeh straneh. Tako na Linuxu, kot na Windowsih, pa na Mainframe-ih tudi. Vsi vedo zakaj so na določeni platformi in ne na kakšni drugi. Verjemi, da ne rabijo enega jype-ta, da bi jim solil pamet, ker bi ga kratkomalo postavili pred vrata.
Jaz spoštujem vse, ki so kaj pametnega naredili na neki platformi, pa ne glede na to, katera je to. Nikoli pa si nebi drznil v tvojem slogu zaničevati delo nekoga, samo zato, ker ni na Linuxu.

Mr.B ::

Torej vse je dejansko problem v Aplikacijah. Dokler teh ne urediš stvari ne moreš uporabljati drugje kot na MS plafromi. PS, Desktop so Pič*****dim. Toda če mislite da je cena kakšnih terminalskih licenc, za začasno uporabo z uporabe metode glava skozi Rit, kaj ceneje, kot nakup oem windows licence, ups se pa sreča pamet...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Truga ::

SeMiNeSanja je izjavil:

in verjemi, da nisi ti poklican, da sodiš o tem, kaj bi kdo moral imeti na svoji škatli.

Res je, to sem jaz.

Vsak ki se ni na linuxu si namerno zatiska oci pred spremembami. Saj je normalno, windows 8 se tud ne prime. Ne zato ker je microsoftova politika glede metro aplikacij totalno zgresena (ceprav je metro najboljsa rec, ki se je zgodila windowsom v zadnjih 10 letih), ampak zato ker so malo drugacni, in folk ne mara sprememb.

Ampak kot vse v racunalnistvu je tudi pogin microsofta samo vprasanje casa. Prav tako bo seveda nekoc umrl tudi Linux. Jaz pravim, "prej ko bo, bolje bo", ker tisti ki ga bo nadomestil, bo moral bit se boljsi!

Mr.B ::

Truga , pogin MS-je nekako tako verjeten kot pogin Googla.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold
««
13 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 10 prikazuje oglase (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
6125441 (21387) D3m
»

Microsoft Office za d.o.o.

Oddelek: Kaj kupiti
173005 (2569) Rok Woot
»

Hočeš nočeš je Windows 10 tu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7644531 (37392) b3D_950
»

Microsoft: 96 odstotkov netbookov teče na Windows (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
10811943 (9514) poweroff
»

Nova anketa: koliko ste odšteli za programsko opremo, ki jo poganjate na vašem primar (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ankete
748067 (6221) TribesMan

Več podobnih tem