» »

Strešni nosilec - thule ali kaj drugega?

Strešni nosilec - thule ali kaj drugega?

smash ::

Ker se ne spoznam na strešne nosilce, me zanima kaj mi priporočate ter na kaj paziti.

Rabil bi nosilce ter čimvečji kovček za peugeot 807.

Sem gledal preko spleta pa si ne upam nosilce kar naročiti, ker ne vem a bodo pasal gor al ne. Je kje v slo specializirana trgovina za te stvari, kjer bi lahk ozadeve sprobal na licu mesta?

Seveda bi zadeva v primeru nakupa drugega avtomobila morala biti prenosljiva (kovček seveda).

lp

francek1 ::

V Mariboru nasproti stadiona na Strossmayerjevi.Sem pa pred kratkim prodal Thulejev kovcek za 250 €...imam pa se custom nerjavece nosilce za na sani in se en kovcek; ce te zanima poslji zs.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Dzhimen ::

Vem da je stara tema, ampak ravnokar kupujem strešne nosilce za avto, pa sem dobil pri lokalnem Eurotonu priporočilo naj vzamem Thule. Cena je 180€ za obični SquareBar nosilec.
 Thule SquareBar

Thule SquareBar



Avto je Volvo V60 2014 karavan z vgrajenimi nizkoprofilnimi "sanmi" na strehi. Na strehi bom 3-5x letno prevažal kovček (za smučanje/bordanje pozimi in pa kot dodaten prostor poleti za na morje). Ker nikoli nisem uporabljal teh nosilcev, jih nikoli nisem montiral ali vozil avta s strežnimi nosilci, o tem nimam pojma. Zato me zanima vaše mnenje, če ima kdo kaj več občutka oz. izkušenj glede teh strešnih nosilcev.

Malo sem brskal po netu in dobil nekaj cenejših tipskih variant, ampak niso Thule (ki se šteje za znamko, če se ne motim). Ali je bolje za ziher da vzamem Thule, pa da je mir, ali so precenjeni tej Thule nosilci? Obstaja kaka druga preverjena znamka za te nosilce mogoče?
Še ena opcija je Thule WingBar, ki je 240€ oz. 270€, baje da je manj hrupen in nekaj boljši, ampak ni toliko univerzalen kot ta SquareBar.


Kot pravim o tem nimam pojma, to so vse informacije od prodajalca, pa me zdaj zanima ali je kaj na tem. Ima kdo mogoče kak konkreten nasvet/izkušnje?

Hvala že vnaprej. Lp. :)

Scorpy84 ::

Vzemi thule, drugo niti ne gledaj :). Tast ima wingbar, pa mu je enkrat kolo dol padlo, kokr si sam ugotovil nisto toliko univerzalni, pa tudi ni vse tko fiksno, samo kovčki se dober držijo. Če nimaš nič gor, je hrup, pri wingbar je nekoliko manj, se pa vseeno sliši. Ko imaš kolesa, sploh pa kovček, ni nobenega hrupa več. Sam itak imam nosilce gor, ko rabim, tako da so mi navadni nosilci čisto ok. Sicer sam imam dodatno izolirano streho, pa že tko nič ne slišim, sem samo pri tastu slišal hrup, ko smo probavali nosilce za njegova kolesa.

floyd1 ::

Za starega Peugeota sva kupila original nosilce, ki so kar nekaj krajši od Thulejevih. Potem pa se zafrkavaš, ko poskušaš zraven kovčka še kaj gor spravit (pecikl ali dva 8-)). Skratka - tudi moj glas za Thule.

WizzardOfOZ ::

Dzhimen je izjavil:

Vem da je stara tema, ampak ravnokar kupujem strešne nosilce za avto, pa sem dobil pri lokalnem Eurotonu priporočilo naj vzamem Thule. Cena je 180€ za obični SquareBar nosilec.
 Thule SquareBar

Thule SquareBar



Avto je Volvo V60 2014 karavan z vgrajenimi nizkoprofilnimi "sanmi" na strehi. Na strehi bom 3-5x letno prevažal kovček (za smučanje/bordanje pozimi in pa kot dodaten prostor poleti za na morje). Ker nikoli nisem uporabljal teh nosilcev, jih nikoli nisem montiral ali vozil avta s strežnimi nosilci, o tem nimam pojma. Zato me zanima vaše mnenje, če ima kdo kaj več občutka oz. izkušenj glede teh strešnih nosilcev.

Malo sem brskal po netu in dobil nekaj cenejših tipskih variant, ampak niso Thule (ki se šteje za znamko, če se ne motim). Ali je bolje za ziher da vzamem Thule, pa da je mir, ali so precenjeni tej Thule nosilci? Obstaja kaka druga preverjena znamka za te nosilce mogoče?
Še ena opcija je Thule WingBar, ki je 240€ oz. 270€, baje da je manj hrupen in nekaj boljši, ampak ni toliko univerzalen kot ta SquareBar.


Kot pravim o tem nimam pojma, to so vse informacije od prodajalca, pa me zdaj zanima ali je kaj na tem. Ima kdo mogoče kak konkreten nasvet/izkušnje?

Hvala že vnaprej. Lp. :)



Pojdi v trgovino petersport http://www.petersport.si/
Gospod, ki tam prodaja odkupuje stare in prodaja tako nove kot stare. Prineseš stare thule in ti jih odkupi, ti pa lahko vzameš druge rabljene ali pa nove. In cene sploh nima navite, tako da se da zelo ugodno priti skozi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Strešni nosilci čez celo sezono na avtu

Oddelek: Na cesti
303808 (1490) mikhaair
»

Nosilec za kolo

Oddelek: Loža
3416540 (2795) skyline
»

Strešni nosilci izgubljeni ključi

Oddelek: Na cesti
51528 (1413) Company
»

Nosilec za kolesa zadaj (prtljažna vrata) in prevoz smuči

Oddelek: Loža
91825 (1694) perci
»

Prevažanje kolesa na avtu

Oddelek: Šport
175710 (5077) jini

Več podobnih tem