» »

Premik trdega diska

Premik trdega diska

TomMark ::

Pred kratkim mi je crknil računalnik (predvidevam, da je šel napajalec). Na trdem disku imam določene podatke, ki bi jih rabil v kratkem uporabljati, torej bi rabil trdi disk vstaviti v drug računalnik, prenesti željene podatke na npr. USB/DVD in jih uporabljati kjer želim in znova vstaviti prejšnji trdi disk nazaj. Zanima me, kako težavna je ta manjava trdega diska v drug računalnik oz. na kaj moram paziti (da mi ne bi slučajno še kaj crknilo). Je možno, da se odstrani trdi disk, vstavi v drug računalnik (poveže tistih par kablov) in je to to?

hojnikb ::

stvar je plug & play, tak da komplikacij nebi smel bit..
#brezpodpisa

pviran3 ::

ja

Pazi edino, da ga ne nastaviš kot primarnega, ker bo začel zaganjat sistem, ki je na tem disku.

mladec ::

Mene nekaj zanima. Trenutno imam SSD sata disk. Poleg tega imam nek star disk PATA. Ta stari disk sem priklopil ampak problem je, da mi vedno boota iz tega starega diska. Sem poizkušal vse možne kombinacije priklopa za funkcijo slave ter tudi v BIOS-u ni nič primernega. Ima kdo kako idejo kako bootam iz SSD, da kasneje podatke samo prekopiram iz starega diska?

69charger ::

Definitivno imaš v BIOSu nekaj podobnega kot je Device Boot Order, tam nastaviš SSD na prvo mesto.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

mladec ::

Fora je ta, ki v biosu imam samo Hard drive device, CD-ROM, boot preko interneta in USB. Ničesar drugega. Ampak mislim da ni to več problem kajti ko računalnik vklopim se za sekundo prikaže logo od win 7 nato reboot-a in vpraša: Start windows noramlly oz. run recovery. Če dam prvo me reboot-a v nedogled, če dam drugo nekaj poizkuša popraviti na koncu dam finish in ponovno reboot-ne in sem spet na začetku. Ve kdo in kaj?

69charger ::

Povej nam še model matične plošče, ali pa poglej v navodilih od plošče če ima kakšno tipko, ki zažene boot meni kjer potem izbereš napravo iz katere boota.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

dope1337 ::

Pomoje je nekje v bios-u možnost izbire primarnega diska, ne primarnega "boot device-a". Poišči to v biosu in zamenjaj s SSD-jem. Bi moralo delovati.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

solatko ::

V nastavitvah bios-a imaš vrstni red diskov v enem izmed menujev ali na periferiji ali na prvem meniju, spodaj pod kazalom diskov, DVD-jev in flopy-a.
Tam imaš tudi nastavitev sata, ide, native.....
Če je tvoj disk še ide, potem ti ga po defaultu zažene prvega.
Delo krepa človeka

mladec ::

solatko je izjavil:

V nastavitvah bios-a imaš vrstni red diskov v enem izmed menujev ali na periferiji ali na prvem meniju, spodaj pod kazalom diskov, DVD-jev in flopy-a.
Tam imaš tudi nastavitev sata, ide, native.....
Če je tvoj disk še ide, potem ti ga po defaultu zažene prvega.


Ja res je. Se pravi kakšne se pravilne nastavitve, da se ne bom preveč igral?

solatko ::

Pi diskih nastaviš prvi disk SSD, pri boot-u pa, zagon iz HDD.
Delo krepa človeka

mladec ::

solatko je izjavil:

Pi diskih nastaviš prvi disk SSD, pri boot-u pa, zagon iz HDD.


hvala


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenos sistema iz HDD na SSD (stotič:)) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5716616 (10108) opeter
»

Pocasen SSD

Oddelek: Pomoč in nasveti
453902 (2764) AgiZ
»

Formatiranje EDINEGA diska (C disk) - Kako

Oddelek: Pomoč in nasveti
306849 (6296) Cervantes
»

Pomoč pri Windows 7

Oddelek: Pomoč in nasveti
204944 (4520) BorutK-73
»

težava z diskom

Oddelek: Pomoč in nasveti
251885 (1262) nejchaf

Več podobnih tem