» »

Kako utišati disk??

Kako utišati disk??

SaS ::

Nabavil sem novi disk WD 400 JBz 7200obr. in 8 MB medpolnilnika, ki pa je glasen zaradi visokih obratov!

Jaz bi ga "oblekel" v peno in ga tako utišal, mislim da se ne bo preveč grel, ker ima aktivno hlajenje!!

Če imate boljšo idejo mi jo prosim posredujte!!
___________________
........SYSTEM ERROR

......F*** THE SYSTEM
___________________
  • premaknil: ToniT ()

kuglvinkl ::

Your focus determines your reallity

Daniel ::

Hm, kaj niso WD med tišjimi diski, sploh JB serija?

boštjan ::

imam čisto isti disk,pa ga ne slišim

SaS ::

Disk ko bere-piše je zelo tih samo problem je v tem da "cvili" zaradi 7200 obratov!

Prej sem mel Maxtorja , ki je imel tudi 7200 obr. ampak je bil veliko tišji!

Sicer sem pa na disk, na levo in desno stran prilepil obojestranski lepilni trak, da bi tako zmanjšal vibracije! Mislim pa da zaradi tega ne cvili!
___________________
........SYSTEM ERROR

......F*** THE SYSTEM
___________________

Fury ::

jap.. men se tut dere ob vrtenju.. ne pa ko bere/pise.. takrat je cist tih

MI_KO ::

SaS si ziher, da maš JB, ke jaz mam navadnega (starega kako leto in pol!) 7200 Rpm WD disk ter 40Gb pa je tud glasen kot hudič - PISKA!! Bolj kot vsi ventilatorji in napajalnik skupaj!

Sem pa včeraj slišal (oziroma ga nisem!) novega WD80Gb JB in je res kot balzam za ušesa!

Zgleda, da bova morala disk menjat!

pivmik ::

Tudi pri meni je ista stvar, disk cvili zaradi velikih obratov, ne pa pri branju pisanju.

Menda je dobro nekako postavit bakreno ploščo na zgornji del diska, vse okoli pa peno.
LP, Gregor GRE^

Parallax ::

Js sm disk zaprl v eno leseno skatljico, ker mi je cvilil, samo to je 5400 RPM. 7200 model tega nebi zdrzal, ker se greje kokr da bi bil nuklearen :) Isto bi ga lahko nekam zaprl, samo bi moral ustimat pretok zraka, cene bo disk kaput :))) Lahko si pa omislis usesne cepke za takrat, kot bos zraven compa :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Parallax ()

SaS ::

Ja imam JB disk, tako piše na njem in v XP-jih pod strojno opremo je tudi napisano WDC400JB!!!!

Jaz bom moj disk z vseh strani obdal z peno, razen od spodej, kjer je hladilnik!

Hlajenje mam izvedeno z dvema ventoma 40x40 in aluminijastim nosilcem, ki se privije na spodnjo stran diska!

Upam da bo pena ta visokofrekvenčni zvok vsaj delo zadušila, ker me moti pri gledanju TV-ja!

To bom naredil še ta teden nato vam javim ali je pomagalo!!!
___________________
........SYSTEM ERROR

......F*** THE SYSTEM
___________________

MI_KO ::

Potem lahko sklepam, da sta JB in BB diska nižjih (beri 40Gb) kapacitet v "strojnem" delu enaka. Pri JB so verjetno spremenili le elektroniko in količino predpomnilnika. Drugače mi ni jasno, zakaj so večji JB tako hudičevo tihi!

Pa prosim poročaj o uspehu!

Parallax ::

Pizda ampak js bi z veseljem placal dodatnih 5K za disk, ce bi bil le-ta neslisen in se nebi grel. Jajca tajvanske!!

SaS ::

Gledal sem kako bom namestil peno in ali se disk zelo greje in je bil tako hladen kod da sploh nebi delal! Raunalnik pa je bil vklopljen že celi dan!

Tako da bom ga brez problema lahko "zaprl" v peno!!
___________________
........SYSTEM ERROR

......F*** THE SYSTEM
___________________

SaS ::

Ali je možno da disk tuli zaradi tega, ker sem med disk in "steno" na katero se pritrdi dal obojestranski lepilni trak, ki je iz gume? Zalepil sem ga le na disk,na drugi strani je seveda osal zaščitni trak!!

Mislim da temu ni tako , ker to pomoje hrup-vibracije le zmanjša!!

Ali??
___________________
........SYSTEM ERROR

......F*** THE SYSTEM
___________________

Fury ::

razrezane gate so odgovor! disk visi na gumici od gat in seka! TISNA KONCNO! :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tih trdi disk za domači strežnik, morda najraje 2.5" notebook?

Oddelek: Kaj kupiti
191987 (1678) Fizikalko
»

Izdelava in nabava tihega računalnika?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
231554 (1041) BozidarB
»

Disk IBM 7k250 moj najboljsi nakup letos. Priporocam bolj kot karkoli drugega. (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
25113518 (7415) e-marko
»

maxtor 120gb

Oddelek: Pomoč in nasveti
13978 (820) @ljash
»

Kateri TIH trdi disk?

Oddelek: Kaj kupiti
281555 (1285) wishmaster

Več podobnih tem