» »

Izbira med dvema HQ prenosnikoma

Izbira med dvema HQ prenosnikoma

pacnik5 ::

rdecaluc ::

Asus: Sicer malce šibkejši procesor, ter malce drugačen čhipset, vendar boljši zvočniki, 4x USB 3.0, malce težji, manj rama vendar je ta 1600mhz, večji trdi disk 1TB, osvetljena tipkovnica

Acer: Malce boljši procesor, manjša velikost trdega diska, več rama 16gb vendar je 1333mhz (sicer ni hude razlike), kamera je pomoje na istem kot pri asusu, ++ima prostor za mSATA flash disk, če se za to odločiš, lažji.

Za enkran ne vem, verjetno bi blo treba pogledat v živo al pa kakšen test.

Sicer asusu pripisujejo boljšo kvaliteto izdelave.

Acer je 160€ cenejši.. Mogoče res acerja.. sam zvok bi bilo dobro slišat pred nakupom :D
Est modus in rebus. ,typos

pacnik5 ::

ja.. če bi kupu acerja bi si še za tistih 160 € zvočnike da te kap.. čeprav je moja želja ASUS še nevem :)

ubistvu ASUS lahko daš do 16GB kar bi bilo za enih,kaj pa vem.. 10 let? dosti.. mSATA mi ne bi kaj pomagal, imam čisto dovolj, če imam velik HDD + SSD za OS ..

pa še ASUS bolj pade v oko.. čeprav je neprofessionalno kupovati compa zaradi videza..
Pirateforever!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pacnik5 ()

rdecaluc ::

Vzemi potem Asusa če je denar :D, kupiš malce rama, če rabiš, ter SSD (samo preveri velikost prostora za disk) pa si na konju :D
Est modus in rebus. ,typos

pacnik5 ::

ampak mislim da bom acerja. ima bolši procesor, več rama, je cenejši, dokupim SSD 120GB, priključim na TV preko HDMI, kupim še en poceni hišni kino ali pa zmogljive slušalke, brezžično tipkovnico in miško pa je to to :)
Pirateforever!

bdoxx ::

če misliš kaki špil pognat pol asusa

SaXsIm ::

Sam imam skoraj identičnega ASUSa. Priporočam zelo! Ima tudi WiDi, ki sicer ni omenjen na spletni strani. Zvok je soliden, če prav sam najraje uporabljam zunanje zvočnike. Ohišje je iz kvalitetnega aluminija, zaslon je super, tipkovnica pa osvetljena. Zakon!
SaXsIm

Stark ::

Tudi meni se zdi Asus boljši nakup. Če ti je važna cena si kupi Hoferjev laptop. Acerji, ki sem jih imel v rokah so po kvaliteti izdelave dokaj crap. :)

mitkos ::

Jst imam Asusa + dokupil in vgradil SSD disk Samsung 830 serijo. Na njega sistem in špila ko urca. Zelo zadovoljen!

pacnik5 ::

kolko pa imate kaj Rama? 16GB bi bilo dost za kakšnih.. # let??
Pirateforever!

pacnik5 ::

nevem.. ko bom oba dva računalnika videl na lastne oči in malo preizkusil bo izbira še lažja :)
Pirateforever!

mitkos ::

8G. Ko bo to premalo bom nadgradil na 16G, kakor sem prejšnjega iz 2 na 4 in še prejšnjega iz 1 na 2...

pacnik5 ::

za igrce bi biu bolši acer, ne?
Pirateforever!

bdoxx ::

ne, ker ''diskretne'' grafike ni moč uporabljat več ko par minut :)

pacnik5 ::

kaj? kako to misliš?? bolj po domače:) ??!?!
Pirateforever!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ocena prenosnika cena/kakovost

Oddelek: Pomoč in nasveti
121569 (1302) SLO_Matej
»

Gaming laptop do 900€

Oddelek: Kaj kupiti
166486 (6228) zlesar
»

100x prežvečeno - nakup prenosnika

Oddelek: Kaj kupiti
353694 (2497) eziga
»

Nakup prenosnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
81086 (1022) jazbec

Več podobnih tem