» »

"Alpsko mleko" predvsem iz Madžarske?

"Alpsko mleko" predvsem iz Madžarske?

globalna80 ::

@pihlit

Sploh se ne sekiram. Drugače niti ne pijem mleka ampak vseeno se mi zdi prav povedat če kdo kaj zavaja.
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

Pithlit ::

Ma razen tebe bolj malo ljudi tukaj zavaja.
Life is as complicated as we make it...

PaX_MaN ::

globalna80 je izjavil:

ahac je izjavil:


Pa Coca-cola tudi ni iz koke! Zavajanje!


A si prepričan?

Mnogi še vedno verjamejo, da Coca-Cola vsebuje kokain. Glede na to, da je snov naravno prisotna v listih koke, ki se uporablja za izdelavo pijače, je povsem pričakovano, da se bo v pijači sami tudi pojavil kokain. V zgodnjih letih se je to dejansko dogajalo, dandanes pa naj bi to bila preteklost. Liste koke, ki jih danes uporabljajo za aromatiziranje pijače, najprej podvržejo procesu, v katerem izločijo alkaloide, ki jih potem uporabljajo v farmacevtski industriji. Ameriška agencija za droge budno nadzira uvoz koke za potrebe proizvodnje Coca-Cole in njeno predelavo v liste za aromo in kokain za zdravila.


Ena od domnev, kako Coca-Coli uspe, da niti zaposleni ne izdajo formule, je ta, da zaposleni v Coca-Coli sirup pripravljajo tako, da mešajo sestavine, ki so označene s kodo, ne pa s pravim imenom.

je bila != je

globalna80 ::

Pithlit je izjavil:

Ma razen tebe bolj malo ljudi tukaj zavaja.


Ti lahko trdiš, kar želiš, samo to ne spremeni dejstva te teme.

@paxman

Formula Coca-cole je skrivnost, vseeno pa ni skrivnost, da še danes uporabljajo ekstrakt kokinih listov.
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

PaX_MaN ::

globalna80 je izjavil:


Ti lahko trdiš, kar želiš, samo to ne spremeni dejstva te teme.

A da Italijani nimajo Alp?
Wrong.

globalna80 je izjavil:


Formula Coca-cole je skrivnost, vseeno pa ni skrivnost, da še danes uporabljajo ekstrakt kokinih listov.

Same špekulacije.
Wrong again.

globalna80 ::

Ne govorim za Italijo ampak za "Alpsko mleko", ki ga kupiš v Sloveniji.

Čemu so ljubljanske mlekarne ob registraciji imena "Alpsko mleko" s pomočjo ustreznih strokovnjakov morale dokazati, da imamo Alpe tudi v Sloveniji. Čemu? Da proda "Panonsko mleko" z nazivom "Alpsko"?
Zdaj pa namesto slovenskega mleka vsebuje predvsem panonsko mleko.


Glede kokakole pa to: tist, ki jo pije, sploh ne ve kaj vse pije, razen redkih izjem.

Nekoč kokain, danes niti ne povedo, kaj vse je notri


Nobena skrivnost ni, da je slavna gazirana pijača nekoč vsebovala kokain, manj znano pa je, da kljub desetletjem, odkar je družba na trg poslala prvo steklenico, za izdelavo še vedno uporabljajo prvotni recept.
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

Pithlit ::

globalna80 je izjavil:

Formula Coca-cole je skrivnost, vseeno pa ni skrivnost, da še danes uporabljajo ekstrakt kokinih listov.

A da ne zavajaš?

Od leta 1929 naprej je Coca-Cola coke free. Po original receptu je že več kot stoletje ne delajo več.
Life is as complicated as we make it...

SuperVeloce ::

Itak so (bili) samo izvlečki... pravega izvlečka vseh sestavin kokaina pa kolikor vem ni notri že od samih začetkov, saj je bilo hitro jasno, da bo zraven prišla tudi odvisnost in slaba publiciteta... Tudi od konopljinega olja (tistega za gurmanstvo) nisi odvisen in zadet :))...

globalna80 ::

@pihlit

kako veš, če ne poznaš recepta? A ti res verjameš, da živiš v svetu brez korupcije in laži. Vse verjameš korporacijam in kupljenim pristranskim raziskavam?

Nimam več časa za take bedarije. Grem spat, še prej si pa natočim kozarec Alpskega...
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

Matija82 ::

Če bi kokakola vsebovala kokain (uran, plutonij, zlato) bi se to pokazalo na x (GC/LC) kromatografiji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matija82 ()

Looooooka ::

Pa takrat je bla coca cola zelena.
Zihr nam danes oglje not mecejo! :D

lambda ::

globalna80 je izjavil:

Nobena skrivnost ni, da je slavna gazirana pijača nekoč vsebovala kokain, manj znano pa je, da kljub desetletjem, odkar je družba na trg poslala prvo steklenico, za izdelavo še vedno uporabljajo prvotni recept.

Res ne vem kaj torej jamraš. Tolk pocen kokice ne dobiš nikjer.

Pithlit ::

globalna80 je izjavil:

kako veš, če ne poznaš recepta?

A ti resno misliš da se edino po receptu lahko pogrunta kaj je v hrani oz. pijači? Smo v 21. stoletju duša draga. Malo (zelo malo) nam manjka za določat točno količino sestavin... določat katere sestavine so uporabljene pa že kar nekaj časa ni ravno neka grozna znanost.

Zdaj pa... glede na to da je Coca-Cola morala it mimo FDA... ti garantiram da se točno ve kaj česa vsebuje. Kar se ne ve je le postopek (zaporedje dodajanja sestavin, temperature ter časi kuhanja itd.). Nekako tako kot če bi ti dobil samo seznam sestavin za golaž ter kakšen mora biti rezultat... za vse vmesne korake pa snađi se.
Life is as complicated as we make it...

St235 ::

Čemu so ljubljanske mlekarne ob registraciji imena "Alpsko mleko" s pomočjo ustreznih strokovnjakov morale dokazati, da imamo Alpe tudi v Sloveniji.


Na to temo so objavili najmanj 6 študij in tri doktorske dezertacije, da so dokazalil, da so aple res tudi v sloveniji. Tako jim je bilo v čast na ta veliki dosežek podeljena pravica, da uporabljajo izraz alpsko mleko ne glede na to da molzejo samo bike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

dzinks63 ::

Na enake strune so zaigrali pri jogurtih Na planincah, pač ime vleče kot zdrav nakup, je bilo že veliko črnila prelitega okoli tega. Marketing dela svoje, eni bolje , drugi slabše.

T-h-o-r ::

tega na planincah pa ravno ne razumem, zakaj bi to takoj predpostavljalo nekaj slovenskega
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

figula ::

Jaz se malo čudim tej temi.
Ali povprečen Slovenec res pomisli na zelene gorske pašnike in polna vimena visokogorskih krav, ko kupi Alpsko mleko? Globalna, razumem da ti kot tujec povezuješ ime z imenom in si mogoče zmeden. Ali pa da si je proizvajalec želel udarnega imena z asociacijo. Za povprečno Jožico in Jožeta je pa to samo tisto mleko, ki zdrži 3 mesece.

Določeni brendi so tako močni, da njihovo ime postane sinonim za vse ostale produkte s podobnimi lastnostmi. Sicer Radenska že malo bledi, je pa njeno ime ponarodelo in postalo oznaka za vse bele pijače z mehurčki (no, Štajerci so se uspeli izogniti temu in rečejo: daj mi kislo vodo 8-)).

Tako je Alpsko mleko pač ime za tisto mleko, ki ima zaradi obdelave daljši rok trajanja. Simpl.

Alexius Heristalski ::

T-h-o-r je izjavil:

tega na planincah pa ravno ne razumem, zakaj bi to takoj predpostavljalo nekaj slovenskega

Ljudska pesem.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

opeter ::

figula je izjavil:

Določeni brendi so tako močni, da njihovo ime postane sinonim za vse ostale produkte s podobnimi lastnostmi. Sicer Radenska že malo bledi, je pa njeno ime ponarodelo in postalo oznaka za vse bele pijače z mehurčki (no, Štajerci so se uspeli izogniti temu in rečejo: daj mi kislo vodo 8-)).


Se strinjam v zvezi z Radensko kot "ime" oz. oznako za vse "mineralne vode z mehurčki".
- Kaj bo gospod pil?
- Prosim eno radensko!
- Radenske ne prodajamo. Imamo samo Jano.
- Ma, vseeno. Prinesite mi eno radensko. Saj veste, vodo, slatino z mehurčki?!

* * *

Pri nas, na našem koncu pa se je poleg tega:
- za terence uporablja(lo) izraz "džip", neodvisno od proizvajalca
- "pik" salama za vse suhe mesnate salame (smo pač blizu madžarske meje)
- jogi za vsa posteljna ležišča (nekateri še tem Dormeo izdelkom pravijo "jogi")
- kokakola za večino rjavih pijač v mehurčki, čeprav ti nimajo nobene povezave z "pravo" Coca Colo. Nekateri moji sošolci so nekoč tudi Pepsi izdelkom rekli kokakola.

Pa še marsikaj drugega se je razpaslo med "ljudskimi izrazi", česar se zdaj ne morem spomniti.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

fosil ::

Kalodont, superge.
In pa Lučka, ki je ravno tako blagovna znamka Ljubljanskih mlekarn, ampak je kar splošno ime za sladoled na palčki.
Tako je!

Matija82 ::

Offtopic, samo kul topic. Znamke-sinonimi tema, moderatorji ?

Gillete - žiletke - britvice
Karcher - kirhar - visokotlačni čistilci

Kalodont je res firma. Česa človek ne zve.
Kalodont @ Wikipedia

Kakšen link glede Superg ?

globalna80 ::

figula je izjavil:


Ali povprečen Slovenec res pomisli na zelene gorske pašnike in polna vimena visokogorskih krav, ko kupi Alpsko mleko? Za povprečno Jožico in Jožeta je pa to samo tisto mleko, ki zdrži 3 mesece.


Tako je Alpsko mleko pač ime za tisto mleko, ki ima zaradi obdelave daljši rok trajanja. Simpl.


Sem vprašal oziroma povedal znancem, ki so Slovenci, da je Alpsko mleko predvsem madžarsko mleko in če to vedo? Pa so bili večinoma začudeni in presenečeni.

Drugače je pa Alpsko mleko res sinonim za trajno mleko ampak to ne spremeni dejstva, saj obstajajo tudi druge znamke, ki imajo trajno mleko. Če so dolga leta res imeli slovensko mleko se mi zdi zdaj to zavajujoče in zloraba zaščitenega geografskega imena.
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

Daniel ::

Pa dobro od kje je zdaj prišla novica, da je Alpsko mleko Madžarsko? Kolikor je meni znano je notri Slovensko mleko in to iz skorajda vseh pokrajin, odvisno kam kmet odda mleko, ker zadruge imajo pogodbe z različnimi mlekarnami, tako tudi iz prekmurja in prlekije nekaj mleka konča v Ljubljani, nekaj v Italiji, nekaj pa v Murski soboti.

Pithlit ::

Matija82 je izjavil:

Kakšen link glede Superg ?

Superga

Daniel je izjavil:

Pa dobro od kje je zdaj prišla novica, da je Alpsko mleko Madžarsko? Kolikor je meni znano je notri Slovensko mleko in to iz skorajda vseh pokrajin, odvisno kam kmet odda mleko, ker zadruge imajo pogodbe z različnimi mlekarnami, tako tudi iz prekmurja in prlekije nekaj mleka konča v Ljubljani, nekaj v Italiji, nekaj pa v Murski soboti.

Teoretiki zarot... nimaš kaj. Slišijo nekaj kar se (njim) lepo sliši pa liči na zaroto in iz tega takoj nardijo dejstvo.

Saj veš... votla luna, votla zemlja, lizzardmen, illuminati... zdej mamo pa še madžarsko alpsko mleko. Aja, pa češko. Ne pozabit da je ful tega mleka s češke.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

opeter ::

Saj sem vam linkal članek, kjer je opisano iz česa "delajo" Lejko mlejko (Pomurske mlekarne).
http://sobotainfo.com/novice/ogled/1625...

Verjetno ni nič drugače tudi pri drugih mlekarnah (seveda razen izjem).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Looooooka ::

Za povprečno Jožico in Jožeta je pa to samo tisto mleko, ki zdrži 3 mesece.

Tocno tko. Dokler zdrzi in nima okusa po vodi lahko gor pise tud "ultra neslovensko mleko, ki unicuje domace pridelke".
Briga me.
Ce kupim nekaj in je skisano 24 ur po tem, ko ga odprem...si lahko znamko vtaknejo nekam kamor sonce ne posije. Je pac ne kupim vec.

Zgodovina sprememb…

globalna80 ::

Daniel je izjavil:

Pa dobro od kje je zdaj prišla novica, da je Alpsko mleko Madžarsko? Kolikor je meni znano je notri Slovensko mleko


Pithlit je izjavil:


Teoretiki zarot... nimaš kaj. Slišijo nekaj kar se (njim) lepo sliši pa liči na zaroto in iz tega takoj nardijo dejstvo.


Pač nekatere informacije ne pridejo nikoli do vseh ljudi, nekatere pa zelo pozno.

1. Slovaško in madžarsko mleko prodajajo kot alpsko mleko:

http://www.finance.si/137213

2. V zadnjem času je bolj madžarsko, a še vedno "alpsko":

http://www.dnevnik.si/objektiv/vec-vseb...

3. Domače, slovensko mleko izpod madžarskih "Alp"

http://www.dnevnik.si/slovenija/v-ospre...
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

bluefish ::

Če je folk tako neumen, da si Alpsko mleko predstavlja kot produkt krav izpod Triglava, ki zaradi sveže trave zdrži 3+ tedne, tudi prav. Ni nikakršne potrebe po teorijah zarote.

So what.

Manu ::

Folk ni nič neumen. Beseda Alpsko je geografskega značaja. Logično seveda potem tako tudi razmišljajo o mleku. Čeprav gre za blagovno znamko.

Če hočeš kupcu povedat, da mleko zdrži več tednov, potem napišeš "trajno mleko" ali "polno trajno mleko", kar na embalažah piše (ne vem kako je na alpskem). Saj zraven ponavadi tudi piše, da je pasterizirano in homogenizirano.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

bluefish ::

Čudno, da je meni že od pamtiveka jasno, da to mleko z Alpami nima blage veze.

globalna80 ::

bluefish je izjavil:

Čudno, da je meni že od pamtiveka jasno, da to mleko z Alpami nima blage veze.


Saj tudi tistim, ki ne vedo kaj Alpe sploh so. Zaščiteno geografsko poreklo in zloraba imena je tole.
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

figula ::

Ampak bo nekaj na tem, res.
Saj je v Milki tudi mleko vijoličastih krav - je narisano na ovitku. Čisto zares.

globalna80 ::

Blagovna znamka Milke ni geografsko zaščiteno ime!
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

PaX_MaN ::

Manu je izjavil:

Če hočeš kupcu povedat, da mleko zdrži več tednov, potem napišeš "trajno mleko" ali "polno trajno mleko", kar na embalažah piše (ne vem kako je na alpskem). Saj zraven ponavadi tudi piše, da je pasterizirano in homogenizirano.

Za trajno mleko bi jaz pričakoval da bi zdržalo, no, sej veš, v neskončnost.:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

bluefish ::

globalna80 je izjavil:

Zaščiteno geografsko poreklo in zloraba imena je tole.
Res? Link?

globalna80 ::

Link o registraciji geografskega imena Alpskega mleka je že bil objavljen.
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

Daniel ::

To, da ni ravno le mleko iz alp je samo po sebi umevno, mi je pa novo to, da se ljubljančanom splača voziti mleko iz madžarske. (Je pa pravzaprav ista stvar, kot naše mleko, ki ga vozimo italjanom)... Narobe svet

RejZoR ::

globalna80 je izjavil:

Blagovna znamka Milke ni geografsko zaščiteno ime!


Seveda ni, ker kraj po imenu Milka ne obstaja. Obstajajo pa alpe kot take...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

BaToCarx ::

Meni Alpsko mleko pomeni samo da b vedno v pakungi x.x% maščob in da je obdelano. Always gut. Enako kot rafiniran sladkor. Ki ga tudi uvažamo ne. Pa je sladek. :D

Zdej ka ste lih Coca-Colo omenili me pa je sprememba recepta zmotila, pri okusu, kajti za časa mojega življenja so prekolopili na glukozno fruktozni sirup. Še vedno pijem. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaToCarx ()

PaX_MaN ::

globalna80 je izjavil:

Link o registraciji geografskega imena Alpskega mleka je že bil objavljen.

Slovenci ga že niso. Na DOOR pa tut ne najdem nič takega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

4kik4 ::

verjetno je del alpskega mleka (in navadnega) sigurno iz uvoženega mleka, ker precej mleka uvažamo, dosti pa tudi izvažamo

http://www.stat.si/novica_prikazi.aspx?... - malo nižje na strani je tabela

aja, pa madžarska je tudi eu :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 4kik4 ()

Manu ::

bluefish je izjavil:

Čudno, da je meni že od pamtiveka jasno, da to mleko z Alpami nima blage veze.

To je pa verjetno zato, ker si ga vajen že od malih nog in takrat še nisi znal povezat besede Alpsko z geografskim področjem. Pač stvar navade.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

bluefish ::

Heh, tovrstnega mleka še enkrat nisem konzumiral.

PacificBlue ::

Jaz v bistvu mleka ne pijem, jem pa jogurte, sire in nasploh mlecne izdelke. Do mleka imam pa odpor, ki se mi je vcepil v času černobilske katastrofe, ker mi doma niso dajali mleka(domačega), zaradi morebitnega sevanja. Sem pa tu in tam pil alpskega, ki mi ni ravno dišalo, pa še zdaj ga pijem kvecjemu zraven kave. Pa še to ne pogosto.

opeter ::

A veš, da margarina ni mlečni izdelek?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Manu ::

bluefish je izjavil:

Heh, tovrstnega mleka še enkrat nisem konzumiral.

Tudi, če ga nisi, ampak si bil podvržen reklamam in si zanj gotovo slišal.


Ne razumem pa zakaj nekateri označite povprečnega potrošnika za neumneža. Saj je logično, da bo tak potrošnik ob imenu Alpsko mleko pomislil na Alpe in ne na to, da gre za trajno mleko.

Če pri hrani uporabljaš ime geografskega značaja potem to ima nek pomen, saj drugače bi šlo za zavajanje.

Enako je z vini. Ko kupiš kraškega terana potem pričakuješ, da boš pil vino iz grozdja sorte refošk pridelanega v primorskem vinorodnem okolišu.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

bluefish ::

Manu je izjavil:

Tudi, če ga nisi, ampak si bil podvržen reklamam in si zanj gotovo slišal.
Kot rečeno, sem slišal in vse, vendar mi je bilo zmeraj jasno, da ima z Alpami le malo veze.

Manu ::

Ti si pač genij, navadni ljudje pa so zombiji, ki ne znajo razmišljat. Tebi so zgleda stvari takoj jasne, medtem ko so ljudje bolj neumni. Kaj češ, ljudje so butasti. >:D
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

bluefish ::

Ni kaj, eni tudi verjamejo v vijolične krave, ker so pač take na ovitku čokolade in celo na TV.

eric_cartman ::

Mal prebiram to temo pa mi pač ni jasno, da so nekateri mislili, da pijejo zdravo mleko iz Alp.

To so vse marketinške poteze.. Ko sem bil star 17 let sem delal še degustacije po teh nakupovalnih centrih.. In nekateri ljudje so res zabiti..

Ti jim moraš po naročilu tvojih šefov govoriti, kar ti pač tam rečejo. Naučijo te kako pač prepričati nekoga, da kupi določen produkt..

In kar je najbolj smešno je to, da sem takrat delal še za Dukat. Promocijo sem imel v mercator centru v Lj v Šiški. No in tam sem na veliko nabijal, da sem se še sam sebi smejal..

Ampak da ti vidiš obraze ljudi, ko promoviraš dukat jogurt in ko jim rečeš, da majo notri fluor in kalcij..

In vsi.. A res?? Fajn fajn..A to majo velik kalcija?? Pa rečeš.. Ogromno kalcija vsebujejo.. Mal jim še nabijaš da je notri vse naravno, da ni umetnih sladil in tako..Sledi odgovor stranke: No pol bomo pa uzel..

In se jim smejiš u glavo ker si misliš mater ste zabiti.. a jogurt ma kalcij not?? ja DDDDDDDD... kaj si pa mislu! Če je iz mleka!

In vidim, da jih dosti pada na te tržne poteze.. Gotovo jih ima kar nekaj od vas doma tudi en kup top shop izdelkov.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kater mlek kupujete (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20425954 (12556) ales85

kvarjenje alpskega mleka ?

Oddelek: Loža
112286 (1878) Glugy
»

Mleko (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
16319526 (10751) BigWhale
»

Alpsko mleko ob kuhanju eksplodira? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11522447 (19102) echo
»

Mleko iz mlekomata (preverjeno) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18237987 (33420) Terman

Več podobnih tem