» »

izdelava spletne strani

izdelava spletne strani

snooze77 ::

Pozdravljeni, naletel sem na težavo pri izdelovanju spletne strani. V vsem tem sem šele začetnik zato, vas prosim za pomoč. Sam sem izdelal izgled spletne strani, nato pa sem prišel do php-ja. Hočem naredit prijavno okno, za prijavo uporabnika. Tukaj nastane težava input formi in gumb se mi pokažejo, ampak ne morem vnesti nobenih podatkov in prav tako ne morem klikniti gumba. Ugotovil sem, da je težava v css(izgledu), saj če to formo dam izven div značk mi deluje, tako kot mora. V css nisem vešč in ne vem zaradi česa se pojavlja ta napaka.

body{margin:20px; padding:0; background-color:#ff;}

/*//LOGO//*/
#logo{width:902px;height:100px; margin:0 auto; position:relative; background:url(slike/meni_ozadje.jpg) 0 0 repeat-x;}
#logo img.logo{width:219px; height:90px; position:absolute;}
/*/////////Vrstica za meni////////*/
#meni{width:902px; height:50px; margin:0 auto; position:relative; background-color:#98bf21; border-top:1px solid #555;}
#meni ul{font: 16px arial,tahoma,verdana; list-style-type:none; margin:0px; padding:0px;}

#meni ul li{ float:left; position:relative; display:block;}

#meni ul li a{color:#fff; position:relative; text-decoration:none; margin:0; padding:15px 35px; background-color:#98bf21; display:block; /*border-top:1px solid #555;*/}

#meni li ul{display:none;}

#meni ul li a:hover{ background:#066;color:#fff;}

#meni li:hover ul{display:block;position:relative;}

#meni li:hover li{float:none;font-size:12px;}

#meni li:hover a{background:#333;color:#fff;}

/*////////////Vsebina//////////*/

#vsebina{position:relative; z-index:-1; top:10px; width:902px; height:700px; margin:0 auto; background-color: #98bf21;}

Meni je spustni. Hvala za pomoč
  • spremenil: snooze77 ()

vorantz ::

samo iz tega ti sam bog ne bo znal povedat kaj je narobe

snooze77 ::

Vem, ker je preveč usega, da bi dal to sem gor. Ampak sem sam ugotovil naslednje.
Najdu sem napako. Pri vsebini sem odstranu position:relative. Sedaj pa je nastala nova težava.Ko se pomaknem na meni in se ta razširi mi premakne formo, ki jo imam na vsebini. To sem reši s tem, da sem namesto display:none uporabil
#meni li ul{
position: absolute;
left: -999em;
}
#meni li:hover ul{
left: auto;
}

Ker pri uporabi display:none ti potem ko se prikaže zavzame prosto, za prikaz podmenijev.
Torej glavno težavo sem rešil. Manjša pa je sedaj ta, da mi podmeni ni tako širok kot nad-meni in ga nikakor ne morem prisilit, da bi se avtomatsko prilagodil.

Slika

carota ::

Tako menuju kot submenuju daj v CSS "width: 150px;" pa bosta enako široka.

Namig, preveri, da se ti stran validira (vpiši v Google "w3c validator" in sledi prvemu linku).

snooze77 ::

Sem uporabil kar width:100% pa isto deluje. Hvala


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse, kar ste si želeli vprašati o CSS, pa si niste upali. (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Izdelava spletišč
1297332949 (57098) htmltroubles
»

Prikaz strani na različni resoluciji-Joomla

Oddelek: Izdelava spletišč
151827 (1555) kr?en
»

meni razporejen po celotni dolžini

Oddelek: Izdelava spletišč
72027 (1895) XzupanX
»

poravnava li elementov

Oddelek: Izdelava spletišč
82000 (1865) boss-tech
»

CSS in browserji

Oddelek: Izdelava spletišč
71112 (1037) HardFu

Več podobnih tem