» »

Samsung Galaxy S4

Samsung Galaxy S4

einstein :P ::

Bral sem, da naj bi podpiral tudi 8K videoposnetke, a to pomeni, da če meni rahlo šteka 8K na HD6850, da je samsungova grafika boljša, ekstremno majhna in še hladna? Če se motim me prosim popravite, samo to me zanima...


Hvala, lp :D
STAY OUT OF MY TERRITORY!

einstein :P ::

Noben ne ve? :|
STAY OUT OF MY TERRITORY!

RejZoR ::

Kaj ti bo 8Kp video na 4 inčnem ekranu? Kar pa se tiče štekanja, grafa laufa dekodiranje preko GPGPU z nekaj namenske logike. Telefoni imajo vglavnem striktno namensko dekodiranje. Not je čip, ki je namenjen točno in samo za dekodiranje video. Oz ima na samem CPU/GPU čipu namensko logiko za video.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

hojnikb ::

Si ti ziher da si predvaju 8K videoposnetek na kompu ??
Ker močno dvomim da bi ti ga prebavu (grafa ga itk nebi, ker nima dekoderja za tako resolucijo).
Pa kulker vem niti ni komercialno dostopnih kamer, ki bi snemal z 8K.

Da odgovorim na tvoje vprašanje:
Ne s4 nebo meu hitrejšo oz enako hitro grafo kot jo imaš trenutno. In pri tem bo še neki časa ostal..
#brezpodpisa

einstein :P ::

Tole sem predvajal in je malo štekalo oz. se kar dobro opazi lag.:

Nastavite kakovost na izvirnik.

STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

RejZoR ::

Men se nič ne zatika, res pa imam Core i7 920 na 4,2GHz in HD7950, tko da štekanja niti nisem pričakoval. Edino kar se mi je zatikalo je bil buffer videoposnetka...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Robi :P ::

einstein :P je izjavil:

Tole sem predvajal in je malo štekalo oz. se kar dobro opazi lag.:

Nastavite kakovost na izvirnik.


tole je max 1080p ... tko da ne srat z nekimi testi btw tole ti ne sme laggat razn če maš slab net pa ti buffera...

einstein :P ::

tigerman daj na "izvirnik" preden kaj govoriš... izvirnik najdeš nad 1080p...
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Robi :P ::

einstein :P je izjavil:

tigerman daj na "izvirnik" preden kaj govoriš... izvirnik najdeš nad 1080p...

sm dal pa je isti šit ;)

einstein :P ::

počakaj par sekund, da se sploh naloži 8k... šele čez par sekund boš imel 8k po tem, ko boš nastavil...
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Robi :P ::

vem sj pol itaq buffera ker nimam neke hitre linije in šele pol se začne ja ampak ni lagga tko da dvomim da je res to tk ko piše...

einstein :P ::

ja ne vem, če si sploh dovolj čakal, ker še nekaj časa po tem, ko si dal na izvirnik se bo še vedno predvajal low quality, pusti vsaj ene 20s na izvirniku, da se zagotovo prešalta v 8k.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Robi :P ::

einstein :P je izjavil:

ja ne vem, če si sploh dovolj čakal, ker še nekaj časa po tem, ko si dal na izvirnik se bo še vedno predvajal low quality, pusti vsaj ene 20s na izvirniku, da se zagotovo prešalta v 8k.

a me maš za norca misliš da ne opazim razlike med low quality pa izvirnikom lol 20 sec to ni nić... čakal okoli 2 minuti da je z bufferalo nato pa gledal skoraj cel posnetek... lej ni mi štekalo zato dvomim da je test realen ker kot je hojnik rekel naše grafe tega niso sposobne prebavit zaradi dekoderja ki tega pač ne podpira...)

destroyer2k ::

einstein :P je izjavil:

ja ne vem, če si sploh dovolj čakal, ker še nekaj časa po tem, ko si dal na izvirnik se bo še vedno predvajal low quality, pusti vsaj ene 20s na izvirniku, da se zagotovo prešalta v 8k.


Ready for the world’s highest-resolution displays: Featuring full support for HDMI® (with 4K) and DisplayPort 1.2 HBR2, the AMD Radeon™ HD 7950 is ready for displays up to 4096x2160.

Tudi 7990 in geforce 690gtx ima max 4k resolucijo output. Ti sedaj pa praviš da ti dela 8k output.

hojnikb ::

Čist tak btw tist video zgoraj niti približno ni 8K, ampak je prava resolucija 2048x1536. Youtube sploh ne podpira 8K..
#brezpodpisa

RejZoR ::

Eno je output na izhod grafične, eno pa dekodiranje. Jezst lahko dekodiram 1920x1080, output na zaslon pa imam lahko samo 800x600. Procesne moči rabiš enako kot če bi outputal na 1920x1080, samo razlike ne opaziš, ker se video potem downsampla na 800x600. Tehnično gledano je v tem primeru sistem še bolj obremenjen če uporabljaš MPC HC z npr Bicubic downscalingom, ker bo player nakoncu video še pretvarjal z bicubic algoritmom, ki bo pri takem videu kar fino dodatno obremenil CPU.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

einstein :P ::

@hojnikb

in kako si to ugotovil (resolujcijo videa)?

drugače pa yt podpira tudi 8k. edino zvok podpira samo stereo. in zakaj se potem dosti počasneje nalaga, kot pri 1080p? če bi bila res tako majhna res. kot ti praviš bi se občutno hitreje naložilo.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Robi :P ::

destroyer2k je izjavil:

einstein :P je izjavil:

ja ne vem, če si sploh dovolj čakal, ker še nekaj časa po tem, ko si dal na izvirnik se bo še vedno predvajal low quality, pusti vsaj ene 20s na izvirniku, da se zagotovo prešalta v 8k.


Ready for the world’s highest-resolution displays: Featuring full support for HDMI® (with 4K) and DisplayPort 1.2 HBR2, the AMD Radeon™ HD 7950 is ready for displays up to 4096x2160.

Tudi 7990 in geforce 690gtx ima max 4k resolucijo output. Ti sedaj pa praviš da ti dela 8k output.


js pravim da ta test ni realen ker če bi bil mi vrjetno ne bi delalo ta posnetek pa mi dela kar je nemogoče da je 8k...

einstein :P ::

ja je najbrž 8k, samo tega na 1080p zaslonu itak ne boš opazil...
STAY OUT OF MY TERRITORY!

SaXsIm ::

A ti maš pa 8k zaslon?
SaXsIm

einstein :P ::

ne, ampak grafična mora vseeno predelati 8k.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

RejZoR ::

Vbistvu je 8k playback na 1080p zaslonu še bolj zahteven, ker mora potem sliko še pomanjšat kar zahteva delež procesne moči za razliko od nativnega 8k zaslona kjer bi se slika prikazala direktno.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

destroyer2k ::

einstein :P

Daš link da youtube podpira 8k video. Ker največjo resolucijo podpira 4k, kar sem zasledil.

hojnikb ::

youtube podpira sam 4k, ker več nima smisla..
#brezpodpisa

einstein :P ::

ma ne vem, zakaj sploh potem dajejo gor, če ne podpira? je kar nekaj 8k posnetkov na yt.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

bdoxx ::

da strolajo takše kot si ti...

einstein :P ::

@maticko

ne gre brez izzivanja a? potem sem pa vedno jaz vse kriv in mi zaprejo temo...
STAY OUT OF MY TERRITORY!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pretvorba mp3 v cd kvaliteto

Oddelek: Zvok in slika
459391 (3598) kuall
»

Na YouTubu prvi posnetek v ločljivosti 8K (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
8632878 (28200) PrimozR
»

Resident Evil: Retribution

Oddelek: Sedem umetnosti
122419 (1834) Izi

Več podobnih tem