» »

lastniki LCD monitorjev

lastniki LCD monitorjev

tropinovec ::

torej:

imel sem na preizkušnji 17 palčnega SAMSUNGA 171P in je bilo v glavnem OK, (igre letijo kot strela) , vendar sta me motile dve stvari in me zanima kakšna so vaša opažanja ... :|

1. vse kar je na BELI podlagi je zelo moteče (kot bi ti nekdo svetil z močno belo lučjo v oči) tudi če zmanjšaš kontrast in brightness na minimum...se moraš tega navaditi?
2. dejstvo je, da je 17 palčni LCD nekaj manjši od 19 CRT, njegova priporočena resolucija pa je 1280 x 1024 in pri tej resoluciji imajo nekatere internetne strani zelo micene črke (vsaj za mene špeglarja 8-) , tako, da si bom glede na to, da imajo tudi 18 in 19 palčni LCD-ji enako priporočeno resolucijo kot 17palčni raje omislil večjega... kjer bodo tudi črke zame bolj sprejemljive velikosti...
resolucijo resda lahko nastaviš na 1024 x 768 , vendar ni več prave ostrine...

:\

imi ::

Zanimivo!

Tudi sam sem si hotel nabaviti 17" LCD SAMSUNG 172T, pa sem sedaj v dvomih.

Ali ima kdo izkušnje s SAMSUNGOM 191T?

:\

Turtle ::

mene osebno je presenetu (zlo pozitivno) AOC LM720+. Prodaja ANNI, AGT, pa še neki ostalih štacun bojda.

Ima izredno dobre kontraste in je gledanje nasploh užitek. Mal sem sicer se mogu navadt iz prehoda DF na LCD, ampak zdej ne zamenam več nazaj. Ma blazn hud tud response time (vsaj kar se LCDjev tiče) Več o njem lahk klele zveste:

http://www.aoc-europe.com/pdf/datasheet...

||_^_|| ::

Turtle: kakšna je pa kej cena?

tropinovec ::

turtle:

a tebe torej ne motijo majhne črke na internetu (npr. najd.si) in še VELIKO je internetnih strani kjer so črke na resoluciji 1280 x 1024 (vsaj za MOJE učke) zelo majhne...
8-)

Zgodovina sprememb…

||_^_|| ::

drugač greš pa v explorerju view->text size pa tm naštimi

tropinovec ::

saj v tem je ravno problem - na nekaterih straneh to gre na nekaterih pa ne!
kar probaj na teh straneh , pri meni se ne spremeni ničesar, npr na bolha.com pa se velikost črk dejansko spremeni...

8-)

Zgodovina sprememb…

Ashtray ::

Mam Samsung SyncMaster 171P. To je monitor. Ga ne bi menjal. Mal je drag, vendar vreden svojega denarja.

tropinovec ::

ashtray:

kaj pa komentarji na moja vprašanja??:|

Zgodovina sprememb…

Ashtray ::

1. Če te zelo kontrastna bela barva moti, si dej zraven monitroja eno namizno lučko. Boš velik lažje gledal. =:-) Čez čas se pa navadiš

2. Glede rasolucije pa takole. Nastavi si večje fonte, če uporabljaš IE. Js uporabljam Mozillo in nimam težav s premajhnimi črkami. Pri nakupu pa bodi pozoren, v kater razred spada LCD monitor (mrtve pike) in kakšen je odzivni čas.

Če te pa še kej zanima, pa kr praši.

tha_man ::

Ja, LCD (saj v bistvu tud CRT in TV) ni priporočljivo gledati v temi.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

tropinovec ::

ok!

torej je problem št.1 rešen...

glede velikosti črk pa - ashtray: si poizkusil spremeniti velikost črk na slo-tech strani...uporabljam i.e. 6.0 in , kot sem že omenil, ne morem spreminjati velikosti črk na večini internetnih strani...

:\

Zgodovina sprememb…

Ashtray ::

Nisem, ker ne uporabljam IE 6. Z Mozillo pa vidim vse dobro. =:-))))

mato22 ::

Se pravi, če ima LCD monitor odzivni čas vsaj 25ms potem bodo igre delale dobro. Mislim predvsem na 3d streljačine, ker večinoma igram te in sem tud pred nakupom LCD-ja pa še vedno nisem sigurn al 17"LCD al 17"CRT.
Ciljam pa na Samsung Syncmaster 171s LCD, drugače pa Samsung Syncmaster 757 NF.

Ashtray ::

Tako je. Pri nakupu monitorja ne smeš šparat, sploh pa ne pri LCD-ju. Če ni denarja za dober LCD kupi raje CRT.

tx-z ::

če že rabš velk monitor,,klikn sem

buahahahaha, cena 721kSIT
tx-z


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse o LCD od A-Ž (strani: 1 2 3 4165 166 167 168 )

Oddelek: Kaj kupiti
8373988016 (5416) crnski0
»

Igranje na najvišji ločljivosti

Oddelek: Novice / Grafične kartice
454432 (3222) Suli
»

Kateri 19 palčni CRT monitor?

Oddelek: Kaj kupiti
141580 (1394) Dead_Eye
»

Lcd Samsung 152T ali 172T

Oddelek: Kaj kupiti
462368 (1607) tropinovec
»

Sence na LCD monitorju?

Oddelek: Pomoč in nasveti
6885 (793) tha_man

Več podobnih tem