» »

Skrita številka

Skrita številka

Yacked2 ::

Pozdravljeni,
mene pa zanima, kako razkriti klicatelja, ki te kliče pod skrito številko. Vem, da je mogoče saj Kaspersky Anti-virus za mobitel klicatelja razkrije. Na kakšen princip to deluje ? Kakšne tehnične rešitve predlagate ? Pa brez "pokliči svojega operaterja" ali " pokliči policijo naj ga izsledi", saj želim sprogramirati preprosto aplikacijo, ki ti namesto "neznana števlka" izpiše številko klicatelja.
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

miraldi ::

Težko boš to sam razkril se mi zdi..
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

technolog ::

pokliči svojega operaterja ali pa policijo da ga izsledi

Yacked2 ::

miraldi:Ampak nekako je stvar mogoče.
technolog: ter jim rečem, da mi sprogramirajo aplikacijo, ki onemogoča skrite številke, po možnosti v Pythonu,C++ ali Visual.Net ?
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

miraldi ::

technolog je izjavil:

pokliči svojega operaterja ali pa policijo da ga izsledi


To se da vendar predenj bojo oni ugotovili če je sploh upravičen do tega da mu razkrijejo skrito številko bo minilo par mesecev. Nakoncu so pa lahko te klici iz skrite številke tudi iz predplačniške simkartice ki ni na naročnino in mu operater sploh ne more pomagati. Na policijo ne hodi, ker je brezveze in nebodo naredili nič.
Kakšne klice pa dobivaš, grozilne??

Če dobiš/najdeš program, ki razkriva skrito številko mi to javi :)
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

Yacked2 ::

Ne dobivam nikakšnih klicov, samo želim izdelati applikacijo, ki bi iz podatkov, ki ob klicu pridejo izbrskala številko klicatelja. Skrito številko ti najde Kaspersky Antivirus, mene zanima na kakšten princip jo lahko dobi.
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

darkolord ::

Je ne.

Zgodovina sprememb…

Hopeless ::

A lahko pripneš link z google play kateri kaspersky ti izpiše skrito številko? Sprašujem namreč zato ker jih je več.

Lp

Silck ::

Yacked2 je izjavil:

Skrito številko ti najde Kaspersky Antivirus


Kdo ti je pa te buče prodal?
Danas je teško biti lud... Velika je konkurencija!

Yacked2 ::

Sem sam stestiral, pa res deluje. Sicer na prejšenmu telefonu, sedajšen mi nepodpira, je bolj Uundestroyable =D
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

freesty ::

Kateri telefon si imel in kateri kaspersky. Da vidimo, ce res ne prodajas buc, jaz kar ne verjamem.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

balkanec ::

technolog je izjavil:

...so pa lahko te klici iz skrite številke tudi iz predplačniške simkartice ki ni na naročnino ...


Mislim, da tole ne drzi. Ce se prav spomnim je celo zakonsko prepovedano.
Ti si ziher pozigalec !!!

Yacked2 ::

Nokia E51 & tisti kaspersky, ki se je dobil na netu, iz uradne strani sem potegnil trial različico.
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

kunigunda ::

Pod prvo, kaj ima antivirus program sploh s klici veze ?

zuz3k ::

daj ti to točno napiši kerga si pobral, da to en proba, ker to so pa res buče :))
Life is a psychological game.

Yacked2 ::

Vleku sem s te strani: http://www.kaspersky.com/kaspersky_mobi...
No ubistvu ni samo AV ampak Security my bad
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

darkolord ::

Nikjer ne piše, da zna karkoli takega.

kunigunda ::

Sej tud ne dela tega. Nobena od aplikacij nima dostopa do tega podatka, ker prej telefon ze na kernel nivoju pospravi.

KoMar- ::

Kolikor jaz vem, podatek o tel. št. sploh ne pride do telefona, ker ga omrežje skrije. Drugače bi že obstajal kernel patch ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

kunigunda ::

Pride notri v telefon, pri inicializaciji klica, omrezje ne sme skrivati ze zaradi billinga. Ceprov dvomim ce sploh tud kernel to vidi, ker je na nivoju signalizacije, telefon pa po standardu (da dobi dovoljenje za prodajo na trgu) mora upostevati ta flag za caller presentation restricted.

Zgodovina sprememb…

Yacked2 ::

Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

bluefish ::

Ne pri nas.

darkolord ::

Pride notri v telefon, pri inicializaciji klica, omrezje ne sme skrivati ze zaradi billinga.
Ne ne pride v telefon.

kunigunda ::

darkolord, v slo pride. ceprov je v iam messagu optional, ga imajo operaterji notri. italjani vem da ga ne dajejo ce gre ven klic.

KoMar- ::

Zanimivo, recimo da verjamem, ker se zgleda spoznaš. Vsekakor nek AV app ne more tega razkrit...

kunigunda ::

Lowlevel ne vem kako telefoni delujejo ker nisem tega dejansko sel studirati. Samo po logiki pomoje sam procesor zdila klic in preda
kernelu event, se pravi klic, vendar brez stevilke ce ima flag restricted, ker mora to po standardu naresti. Verjetno ce ze, bi kernel oz. aplikacija ce ima access, morala dostopati do kacga procesorjeva cacha pa vn prebrati. Bom mal nastudiral, ker me ta del tud mene zanima.

kunigunda ::

Evo, sem naredil teste. Dejansko sedaj cifra ne pride do telefona ce je skrita, pride zgolj flag, da gre za skrito stevilko, brez informacije o klicatelju, zbrise jo pa centrala operaterja, pri katerem je klicani. Razen ce gre za emergency stevilke, v tem primeru pride do njihovega telefona, kot da sploh ni skrita (tudi flag je nastavlje kot da ni skrita stevilka). Ocitno so to v teh letih zamenjali, spomnim se konc 90tih, da je skrita stevilka vseeno prisla do telefona. Ocitno se je nehalo ko so na trg prisli telefoni ala symbian, kjer si OS lahko menjal in hekal.
Kar pomeni @yacked, da lahko se naprej isces software pa ti ne bo pokazal nic. Tudi ne vem od kod ti tvoja trditev da si videl skrito cifro.

bluefish ::

Kako to testiraš?

kunigunda ::

Stara simka, vem kaksen je Ki, the rest is secret :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ščitenje osebnih podatkov proti lastni volji (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
5016271 (15399) zmaugy
»

Skrita številka

Oddelek: Mobilne tehnologije
2615472 (5061) bambam20
»

Izpisek dohodnih klicev

Oddelek: Pomoč in nasveti
156297 (5476) St235
»

Zalezovanje po telefonu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6413304 (11664) amigo_no1
»

Skrivanje telefonskih številk (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
6711962 (10209) V-i-p

Več podobnih tem