» »

Mrtev pixel na ekranu prenosnika

Mrtev pixel na ekranu prenosnika

JogurtJagoda ::

Lep pozdrav.

Zanima me ali je kakšna rešitev za ta mrtu pixel, ker mi gre na živce. Prenosnik je nov, star en teden. Prej ga nisem opazu, lahko da je biu še ok, lahko da ne. Pač opazu sem ga zdej ko igram eno temačno igro ali gledam temne filme oz. če je kaj snemano v temi in me full moti ko ta modr pixel vn žari.

Kako je kaj z garancijo?

draciel ::

Kje si ga kupil? Če si ga kupil v kakšni spletni trgovini, ga lahko brez besed vrneš v roku, ki ga ima trgovina zapisanega (ponavadi je to 14 dni če se ne motim). Če to ni možnost, uveljavljaj stvarno napako. Prenosnik je NOV.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: draciel ()

blackbfm ::

če imaš hp...oni so imeli (imajo?) 60 dnevno zero bright dot garancijo, jaz sem svojega zamenjal brez problema

pa mrtvi pixli niso enako kot defektni..za mrtve (črne) je večja toleranca, kar se tiče uveljavljanja garancij in tega..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Duhec ::

Iz izkušenj:
Frcni ga! Najprej manj, če ne popusti ga frcni malce bolj. Pa probaj ga zadeti ! :)
Če ni boljše potem z eno roko drži zadnji del ekrana spredaj pa s palcem pritisni na mrtev pixel in ga masiraj. Navadno popusti in začne delat.
Poročaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Duhec ()

JogurtJagoda ::

Duhec je izjavil:

Iz izkušenj:
Frcni ga! Najprej manj, če ne popusti ga frcni malce bolj. Pa probaj ga zadeti ! :)
Če ni boljše potem z eno roko drži zadnji del ekrana spredaj pa s palcem pritisni na mrtev pixel in ga masiraj. Navadno popusti in začne delat.
Poročaj.


Pa ne moreš vrjet. Delaaa :D

Samo me je zdaj strah da je to le začasna rešitev. Maš kakšne izkušnje s tem, da bi se čez nekaj časa ta enak pixel spet obarvo modro?

Sicer pa ne vem kaj je vzrok da se ti pixli kar tako pokvarijo. Na prejšnjem monitorju so mi trije crknali.


Hvala

Opkow ::

Imam en rabljen LCD, ki mu je svetil en subpiksel. Ko sem ga 'zmasiral' je bilo ok.
Ene 3x sem moral ponoviti vajo, in od takrat naprej ze par let dela brezhibno. :)

oemdzi ::

Meni so na LG flatronu w2600h crknili 4 piksli skupaj v kocki, da zgleda kot 1 velik piksel ;(( bom tudi probal z masazo pa porocam, ce ne bo slo pa strokovnjaka poklicem (ursko :D )

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oemdzi ()

Duhec ::

@Jagodnijogout, še povej, a si ga frcnil al masiral ? :)

JogurtJagoda ::

Duhec je izjavil:

@Jagodnijogout, še povej, a si ga frcnil al masiral ? :)


Nisem nič frcu ker ni najbol dobr za ekran. Prvo sem samo masiru, če pa nebi blo bolše bi pa frcu. Upam da se ne ponovi

ST-777 ::

Dobro, da vem, kako oživiti nedelujoč pixel. Če se bo na mojem ekranu pojavil, ga bom prekril s prozorno folijo (da ne poškodujem ekrana) in nato pixel obdeloval s konico zobotrebca, najprej narahlo, nato močneje. Mislim, da je to najboljša rešitev problema.

gslo ::

lahko se oživi stuck pixel. VENDAR na prenosniku starem 1 teden se jaz na tvojem mestu ne bi zajebaval s tem. stuck pixel se lahko vrne na isto mesto, lahko pa tudi da masaža nekoč ne bo več pomagala. jaz imam ene tak zelen stuck pixel na dell-ovem monitorju. parve parkrat mi ga je uspel prepričat da je delal normalno (z zgoraj opisanimi tehnikami in z java programčkom jscreenfix), vendar se je na neki točki odločil, da bo pač ostal zelen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gslo ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dead or Stuck Pixel na novem monitorju

Oddelek: Loža
242099 (1424) galu
»

Asus X750J (dead pixel)

Oddelek: Pomoč in nasveti
6533 (420) hojnikb
»

Mrtev piksel na zaslonu novega prenosnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8411757 (9860) coffeetime12
»

Mrtev pixel - kako ga skriti?

Oddelek: Zvok in slika
81091 (922) Valvoline
»

mrtvi pixli

Oddelek: Pomoč in nasveti
408092 (7052) Pyr0Beast

Več podobnih tem