» »

Remote Desktop

Remote Desktop

SmeskoSnezak ::

S kolegom bi rada ustvarila povezavo do drug drugega, da bi lahk kdo komu včasih kdaj pomagal in da preizkusiva remote desktop. Obe kišti sta povezani na internet prek routerja, s tem, da jaz do svojega ne morem dostopat in obe kišti sta Windows 7 Pro 64bit. Kaj potrebujeva za remote dekstop? Rad bi mu namreč pomagal pri inštalaciji ene strojne opreme. A je to težko usposobiti? Vsak odgovor bo zelo dobrodošel.
@ Pusti soncu v srce... @

McAjvar ::

Teamviewer? Verjetno se najmanj kompliciranja.
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

SmeskoSnezak ::

Pa gre brez admin pravic uporabljat celoten racunalnik od drugega?

Mogoce nasvet, kako to usposobit da bo delalo brez tezav?
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

metalc ::

Če zadostuje, bo verjetno še najbolj enostaven Chrome. Več.

SmeskoSnezak ::

Tale TeamViewer je dejansko fantastična stvarca :) Full hvala. Sem se tud s kolegom s tujine pogovarjal, pa je reko da uporabla TeamViewerja že dolgo dolgo časa... vas lepo pozdravlja :DD
@ Pusti soncu v srce... @

xtrat ::

Zdravo
Eno vprašanje. jaz imam doma en majhen strežnik na podstrešju. Jaz do njega lahko dostopam le ko sem v svojem omrežju. Ko pa sem na primer v šoli in bi se s tam povezal mi pa ne gre. A bi mi kdo obrazložil postopek kako se te porte odpre.
Hvala, Lp

dottor ::

TeamViewer. Vse kar rabiš je met nekje napisan ID in password in iz neta pobran installer. Zaženeš installer, daš RUN in vtipkaš podatke not pa maš dostop do strežnika iz kjerkoli. Samo pazi, ko se strežnik kej resetira se tudi password spremeni.

krop ::

Pa statični ip moraš met oz. zaprosit pri ponudniku prikljućka

xtrat ::

TeamViewr že poznam. Rad bi vedel kako iz remote desktopa gor povezat.
V glavnem je tako. Imam statični ip in sem porto na modemu tudi že odprl. Za povezat moram napisat samo ip npr. xxx.xxx.x.x:3389 ampak se mi noče povezati. Kdo ve slučajno kaj sem pozabil naredit?

5er--> ::

port forwarding na routerju

NeMeTko ::

Kot so že rekli - nastavi port forwarding na routerju.
Preveri tudi windows firewall na strežniku - lahko da imaš odprt dostop zgolj za lokalno omrežje.

Drugače pa se odsvetuje imeti RDP odprt proti internetu, tako da razmisli o dodatni zaščiti (VPN) ali drugi rešitvi za oddaljeni dostop.

Kako rizičen je RDP, ti lahko pove dejstvo, da se na 'sumljivih forumih' prodajajo seznami IP naslovov z odprtimi RDP porti!

norcuron ::

Pri TeamViewer-ju lahko nastaviš tudi permanentno geslo, ki se ne spreminja. Program bo še vedno ob vsakem zagonu kazal tisto geslo, ki si ga on "zmisli".

Tisto enkratno geslo poveš, če si dogovorjen, da se ti kdo poveže na kišto in si zraven, da mu ga poveš, stalno geslo imaš pač za svoje potrebe in ga ne deliš okoli. :)

Stalno geslo si nastaviš, ko si ustvariš račun. To ti omogoča spletno prijavo v svoj račun, dodajanje skupin, računalnikov ... meni osebno zanimiva stvar se mi je pa zdela možnost povezovanja na računalnik z zagnanim Team-om kar iz brskalnika brez zagnanega TV na moji strani.
Great are mysteries of the mind ... or not?

xtrat ::

Hvala vam za odgovore. Bom poskusil in če bom še kaj rabil se obrnem h vam.
Lp

flukturr ::

norcuron je izjavil:

Pri TeamViewer-ju lahko nastaviš tudi permanentno geslo, ki se ne spreminja. Program bo še vedno ob vsakem zagonu kazal tisto geslo, ki si ga on "zmisli".

Tisto enkratno geslo poveš, če si dogovorjen, da se ti kdo poveže na kišto in si zraven, da mu ga poveš, stalno geslo imaš pač za svoje potrebe in ga ne deliš okoli. :)

Stalno geslo si nastaviš, ko si ustvariš račun. To ti omogoča spletno prijavo v svoj račun, dodajanje skupin, računalnikov ... meni osebno zanimiva stvar se mi je pa zdela možnost povezovanja na računalnik z zagnanim Team-om kar iz brskalnika brez zagnanega TV na moji strani.


Odlično, to sem iskal kot zamenjavo za Live Mesh remote desktop.

Pa to dela če na hostu teče le Quick varianta ali mora biti poln program zagnan?

LPF

flukturr ::

norcuron je izjavil:

... meni osebno zanimiva stvar se mi je pa zdela možnost povezovanja na računalnik z zagnanim Team-om kar iz brskalnika brez zagnanega TV na moji strani.


No, meni pa Firefox zahteva da označim s katerim programom se bo odprl link connect... seveda pride v poštev samo TV.
Ni šlo direkt iz FF.

lpF

cobrica ::

Da ne odpiram nove teme, kateri program bi bil najboljši, da deluje čim boljše za oddaljeno namizje? Kišta je ločena in bi lavfala 24ur na dan ampak bi preko nje dostopal iz drugega konca, kar pomeni da bi bilo res fajn da dela tekoče kolikor se da. Povezovalo se bo iz Win7 na Linux, sicer Teamviewer dela, samo je kar dosti štekanja in podobno, je kaj boljšega, oziroma se da tega kako dobro optimizirat da lavfa čim boljše?

xtrat ::

Jaz osebno uporabljam kar default program, remote desktop oziroma tigthVNC. Nobenega štekanja

ABX ::

McAjvar je izjavil:

Teamviewer? Verjetno se najmanj kompliciranja.


'nuff said.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

xerror ::

http://www.radmin.com/

Veliko boljši kot team viewer...

cobrica ::

Naj bo free in podpira linux, windows...
Poznate kakšno komplet windows aplikacijo ki omogoča WOL(wake on lan) , reboot, shutdown in podobne zadeve oddaljenega računalnika? Načeloma WOL dela, ampak bi blo fajn če se da dobit kaj v kompletu z vsemi temi funkcijami.

Yacksy ::

Poizkusi NX od nomachine ali FreeNX:

http://www.nomachine.com/
http://freenx.berlios.de/
Shit happens

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yacksy ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

neki podobno teamviewer-ju, k bi lahko iz android phona kontroliral komp.. possible?

Oddelek: Pomoč in nasveti
152227 (1104) bisernik
»

Alternativa TeamView-erju ali zamenjava IDja (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
9217642 (13798) MrStein
»

TeamViewer nedosegljiv, vdor kljub pričevanjem uporabnikov zanikajo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
5315312 (9540) Saul Goodman
»

Oddaljen dostop do računalnika (remote desktop)

Oddelek: Omrežja in internet
294691 (3975) lmorgh
»

Remote control

Oddelek: Programska oprema
61740 (1594) amigo_no1

Več podobnih tem