» »

Največji znanstveniki našega časa

Največji znanstveniki našega časa

1
2
»

_marko ::

Ice man:

Ja iz "opic". Teorija pravi, da v afriki med V gorvjem in Srednjim (nevem na pamet točno kje) je prišlo do raznih potresov in vulkanov in se je na tiste določene "opice" vršil selektivni pritisk in so zato se razvile bolj kot druge, ki so živele v bolj ugodnih razmerah.

Z opicami imamo torej istega prednika. Veja v razvoju opic se je zaustavila, pri človeku pač ne.



The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

undefined ::

> Veja v razvoju opic se je zaustavila

In zakaj se je ustavila? Kako se lahko evolucija "ustavi"? Je to sploh mogoče, če upoštevamo Darwinovo teorijo? :)

_marko ::

OK.

Veja v razvoju opic je počasneje napredovala, ker se na njih ni vršil tako močan selektivni pritisk. Niso imeli tako težkih življenskih razmer/pogojev kot tiste "opice" iz katerih smo se razvili mi.

A bo tak boljše?


The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Sandi79 ::

No ja ni se "zaustavila" pač se je naša pospešila.
Se spomnim tam pred 10 leti so našli v Afriki ljudi ki so bili približno na stopnji Homo sapiens neandertalensis. Recimo pri njih se je razvijanje ustavilo oziroma njihova veja. Pač niso imeli potrebnih dejavnikov za razvijanje. Darwinova teorija gleda
preveč splošno na evolucijo.

undefined ::

Ok. Potem me pa zanima dvoje stvari...

1.) Katere so bile tiste težke življenjske razmere/pogoji, ki so "pritiskali" na človeško evolucijo?

2.) Kateri so tisti potrebni "dejavniki za razvijanje"?

:)

Thomas ::

IceMan - ti hočeš vse podrobnosti - potem boš pa začel dopuščati evolucijo?

Na srečo ni glede tega nobenega referenduma in mi je vseeno kaj si misliš.

Kako je s tem "napredkom" v evoluciji?

Nobenega drugega napredka ni, kot boljše prilagajanje na slučajno dane razmere.

Vzhodno od grebena, ki se je dvignil po sredi Afrike je bilo manj padavin, zato je savana zamenjala gozd. Na zahodni strani so bile padavine in pragozd še zmeraj. Na vzhodni je bila evolucijsko forsirana hoja po tleh, na zahodni po drevesih.

Pa še precej takih reči - in zevoluiral je človek. Tudi hitre mačke recimo. Lev ne pleza tako dobro, kot kakšna gozdna mačka.

Takih faktov je milijardo. Iz njih je sestavljena evolucijska zgodba.

:)





Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Sandi79 ::

Ps. Svetujem ogled filma Evolution.. ha haha:)

_marko ::

IceMan:

A zdaj verjameš v teorijo evolucije? al te pa še kaj druga moti?

The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

undefined ::

Načeloma verjamem že dokazanim faktom. Drugače pa le teorijam, ki temeljijo na faktih. :)

Thomas ::

IceMan - dokaž to!

Jest ne verjamem, da verjameš samo v tem primeru!


:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

undefined ::

> Jest ne verjamem, da verjameš samo v tem primeru!

This goes both ways.
"Jest teb ne verjamem, da ti men ne verjameš, da jaz verjamem samo v tem primeru!" :P

Thomas ::

No sej ... in sva v eni neumni situaciji, ki se ji da izogniti z malo manj neutemeljenega skepticizma.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thomas ()

undefined ::

V tem primeru jaz lahko rečem, da obstajajo roboti na Marsu. Tvoji fosili evolucije se lahko primerjajo z rovi rek na Marsu, ki dokazujejo, da je ta planet bil nekoč podoben Zemlji in kar pomeni, da je zelo velika možnost, da je bila tam tudi podobna civilizacija. Roboti so jih potem pobili in opustošili planet. Zakaj jih niso odkrili s sateliti in sondami? Ker se skrivajo!

A mi verjameš? :P

Thomas ::

Nimaš nobenih "fosoliziranih marsovskih robotov"!

Sicer pa ja. Imaš zaprt sistem - in nič si ne boš pustil dokazati.

Meni sicer zgleda kot "flat earth memeplex".

Kaj čmo?!

:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

undefined ::

> Nimaš nobenih "fosoliziranih marsovskih robotov"!

Saj človek še bil ni na Marsu. Od kod mu bodo taki fosili? Plus tega, nikjer nisem rekel, da so roboti že odpovedali. Rekel sem, da se "skrivajo". :D

Thomas ::

Ja - nobenega "fosila marsovskih robotov" nimaš - pa milijone tistih, ki podpirajo teorije evolucije.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

undefined ::

način gradnje bitja + tvoji fosili -> evolucija
dokaz, da je bil Mars nekoč kot Zemlja + dejstvo, da bodo ljudje prej ko slej razvili AI robote + razne govorice, da nam to lahko pomeni "konec sveta, blah blah" -> roboti na Marsu

What else do you need to know? :)

Sandi79 ::

Ha ha
ja in zakaj je Mars rdeč ?

Zato ker roboti gojijo velikanske Paradižnike.

undefined ::

> Zato ker roboti gojijo velikanske Paradižnike.

Tako je. To pa počnejo zato, da se planetu povrne atmosfera, kjer bodo lahko zasužnjili prve kolonialce iz Zemlje ter ustvarili Matrico. :D

OwcA ::

IceMan: ne provuciraj! V Z&T so debate na zavidljivo visokem nivoju in ne bomo dopustili, da se oddelek sprevrže v novo ložo.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

undefined ::

Owca, če se jaz z eno teorijo pač iz določenih razlogov ne strinjam in mi nekdo (Thomas) zaradi tega dejstva v naročje meče neko utež, ki NE nasprotuje mojemu nestrinjanju s tehtnim razlogom, pač pa se sklicuje med vrsticami na moj razum, potem imam pravico nazaj vržti enako proti-utež, ki je povsem na ENAKEM nivoju.

Najprej išči izvor problema, potem sklepaj vzrok posledice. Z brisanjem same posledice postaneš malo ozek. :)

Sandi79 ::

Owca jaz sem kriv za Icemanovo proti-reakcijo:'(
Vendar tudi tukaj v Z&T mora biti malce "rdečega" humorja da sprosti stres možganskega premlevanja.

Ampak še vseeno je Evolucijska teorija najstabilnejša in najbolj dokazana.

...ne fajmošter; meni a Adamu in Evi...

undefined ::

Humorja ni nikoli premalo. Vendar pa moderatorstvo ne sme postati ozko in si sproti izmišljevati nova pravila kot jih prime pri jajcih. Spiše se pravilnik, ki ni daljši od 10 vrstic in poln dolgotvezenja ter se potem le-tega tudi drži. :)

undefined ::

Thomas ::

No, v žlahti seveda so. Vendar vsaj 300 tisoč let nazaj - ne pa, kot so dolgo tiščali nekateri, da jih je homo sapiens asimiliral.

TO je smisel tega članka.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

DSmidgy ::

IceMan: Torej, smo ljudje nastali iz opic? Ah daj no. Opice niti malo ne nakazujejo na raven inteligence, katera je prisotna pri človeku že od nekdaj. Si že videl opico recimo zakurit ogenj?

A potem ljudje s podpovprečnim IQjem niso "ljudje" - ker ne nakazujejo na to raven inteligence, ampak so jih štorkle prinesle (al so bli vesolčki :). Človek je ogen zakuril zato, da je preživel. Če bi bilo lepo toplo pa dosti hrane, ga mogoče nebi. In zaradi inteligence se je lahko v ledeni dobi prilagajal mrazu (si je naredil obleke, orožje za lovit,...) tisti ljudje, ki pa se niso prilagodili so pa pomrli (ali so bili ubiti) ali pa so se asimilirali z bolj razvitimi - in prevzeli njihovo znanje (je bilo več vrst ljudi: neandertalci, homo hibilis, homo erectus, ipd. - ne vem če sem prou napisou). Iz primatov so se razvile opice (in ljudje), te pa niso potrebovale radikalnih sprememb v svojem načinu življenja, saj se v Afriki klima ni revolucionarno spremenila (revolucija v okolju -> hitrejša evolucija pri živalih).

DSmidgy ::

IceMan: Mal si kakšno knjigo poglej z atonomijo teles živali in ljudi. In mal u živalski vrt pejd. In boš vidu kuko je use podobno (4 noge (ali 2 roke + 2 noge), glava, zobje, oči, ušesa,...) - organi v notranjost telesa to samo še potrdijo. Kako da smo si potem tako podobni? Isto kot da bi reku: jest sem belec nism človek - samo zato da nebi v isto skupino s črnci pa azijati spadal.

Tarzan ::

Adam in Eva sta bla, pa nč drugač:P

Ne ga srat, da opice niso pametne in da ne more bit človek razvit iz istih prednikov, kot ga imajo opice.
Imamo iste prednike, če ne drugega, kako so se pa potem iz vodnih živali razvile kopenske? Kako so nastali iz
"rib" sesalci? Kako so v bistvu sploh nastale celice? No tega pa mislim, da res še niso pogruntali, ampak evolucijo
so pa že precej dobro naštudirali in zame tu ni več vprašanja.

Kot je Thomas rekel, so iz Đungle prišle opice, kjer so se v travi prilagodile in začele hoditi po dveh nogah.
Razvoj možganov naj bi bil posledica prehranjevanja z živalsko hrano, zato naj se tudi neandrtalci nebi
razvili do konca.

Ste že videli, kakšno orodje si znajo šimpanzi narest? Mislim, da so precej pametni in sposobni celo abstraktnega
razmišljanja.

Zdaj rabimo pa samo še enega, ki bo rekel: "Ja, vi ste se res razvili iz opic":D

Jure

Tarzan ::

Aja, še nekaj dodam.

Pri zarodkih in njiih podobnosti se zelo lepo vidi razvoj evolucije... Na začetku je človeški zarodek skoraj identičen zarodku rib, človeški zarodek se loči od zarodka drugih primatov šele relativno pozno. Poleg tega je genska slika pokazala močno podobnost ljudi in ostalih primatov, ni sicer 99%, kot so na začetku trdili, ampak je vseeno izjemno velika.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Evolucija je teorija in ne dejstvo (strani: 1 2 3 420 21 22 23 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
1103115447 (59621) alexa-lol
»

Nastanek življenja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
35750330 (45555) Vajenc
»

Marksizem in Komunizem (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
639220 (8478) TESKAn
»

Ali imajo računalniki lastno inteligenco? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
905003 (4014) planetparty
»

ABC evolucije ... in nič več! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
15212045 (9854) free

Več podobnih tem