» »

nakup komponent za varčen(!) strežnik

nakup komponent za varčen(!) strežnik

s7nf ::

Kupujem računalnik, ki mi bo služil kot spletni strežnik, oblak in še kaj. Iščem pa nekaj varčnega in cenovno ugodnega. Do sedeaj sem predvsem gledal sisteme na osnovi Intel Atom. Nekaj takega recimo http://www.mimovrste.com/artikel/238000... Kakšna je AMDjeva alternativa?

Vprašanje 2: Malo sem v precepu, če je smiselno kupovati Atoma samo zaradi manjše porabe? To da je pasivno hlajen mi je useeno, hrup ventilatorjev me recimo ne moti. Koliko približno pomeni tukaj razlika v porabi med nekim Atomom ali pa normalnim dvo, ali štiri jedrnikom.

pegasus ::

Išči okrog xeon E3 1220L zgrajene zadeve, če hočeš novo decent mašino. Sicer išči kak secondhand xeon 5110 server, se ga da na EL6 downclockat na 200mhz ko idla, kuri manj kot 5W (a je ram zoprna pečka).

b3D_950 ::

Atom nima podpore za vt-x. Če se imaš namen kaj igrat z virtualizacijo, drugače pa nima veze.

intel



amd

Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Pyr0Beast ::

s7nf je izjavil:

Kupujem računalnik, ki mi bo služil kot spletni strežnik, oblak in še kaj. Iščem pa nekaj varčnega in cenovno ugodnega. Do sedeaj sem predvsem gledal sisteme na osnovi Intel Atom. Nekaj takega recimo http://www.mimovrste.com/artikel/238000... Kakšna je AMDjeva alternativa?

Vprašanje 2: Malo sem v precepu, če je smiselno kupovati Atoma samo zaradi manjše porabe? To da je pasivno hlajen mi je useeno, hrup ventilatorjev me recimo ne moti. Koliko približno pomeni tukaj razlika v porabi med nekim Atomom ali pa normalnim dvo, ali štiri jedrnikom.


Minimalna

To kar atom dela pri največjem clocku naredi sodoben x4 pod 'štand-gasom'

Če se greš že nizke porabe ubavi nek netbook ali laptop.

Problem atoma je ker mu hitro poide sape. Če imaš server na katerem praktično ni obremenitve - zadeva bo ok.
Kakor pa rabiš kaj ekstra se mu kolcne.
Ni ga namreč bolj nadležnega kot počasen server.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

RejZoR ::

Pomoje je kakšen undervoltan Core i3 boljša opcija. Oz kaj bazirano na AMD-ju ter nek podoben razred.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Pyr0Beast ::

Ali pa to. Imaš vsaj rezervo v hlajenju česar pri atomu nimaš.

Ali pa vsaj možnost upgrada na močnejši proc in ekstra ram
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

amigo_no1 ::

Tudi i3 2100T zelo varčen.

http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/di...

b3D_950 ::

Vsak pentium bo boljši od Atoma.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Isotropic ::

pri amd je problem vecja poraba. tudi nisi povedal, kaksen load pricakujes. med atom in i3 je ogromna razlika glede performans.

s7nf ::

Super, vidim da konsenz ni na strani atoma. Predvsem me je zanimalo ali se z vidika porabe splača.
Load bo pa majhen, spletni strežnik bo recimo za družinske apartmaje, plus še ena stran. Nič takega v glavnem.

Torej nabavim nekaj v stilu običajnega namiznega računalnika.

Isotropic ::

lol. ce ne bo cloud kaj prevec aktiven, potem lahko kar atoma, ce ni predrag. tak load ni NIČ.
alpa se bolje, naj ti hostajo drugi, itak je to sam par evrov na mesec.

amigo_no1 ::

Isotropic je izjavil:

pri amd je problem vecja poraba. tudi nisi povedal, kaksen load pricakujes. med atom in i3 je ogromna razlika glede performans.

Nekaj na pamet ? e350 je čisto primerljiv.

krneki0001 ::

Atom procesorji z oznako Z520, Z530, Z540, Z550 in Z560 imajo porabo od 2 do 2.5W, frekvenco od 1.3 do 2.13GHz in imajo podporo za virtualizacijo in tudi hypertrading (1 jedro in 2 niti).


Sam sem sestavil en podoben majhen server. 3 ITX plate z atomom D525 (1.8GHz) in dvema 1Gbit mrežnima karticama onboard in 2 sata 2.5" diska po 750GB WD black edition. Na vsako plato sem dal po 4Gb rama. Vse to sem vtaknil v malo modificiran tower z enim samim napajalnikom 230W. Dodal sem samo še dve stikali za vklop plat (plate imajo napajanje enako kot stari ide diski).
Na eno plato sem obesil oba diska in obe mrežni povezal z vsako od drugih dveh plat. Ta prva plata se obnaša kot NAS, ostali dve pa imata gor SQL server.
Sistemi so na treh usb ključkih in ko se štartajo mašine, potem deluje dovolj hitro.

Celotna zadeva me je prišla:
3x plata ITX 150€ (50€ komad - rabljene) http://www.portwell.com/products/detail...
3X 4GB ram 79€ (23€ komad)
3x 16Gb USB - 24€ (8€ komad)
2x 750GB disk 228€ (114€ komad)
ohišje in napajalnik - zastonj, se mi je doma valjalo
Skupaj skoraj 500 evrov.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Pyr0Beast ::

Poraba CPU-ja = ignoriraj

Atom kot sam CPU ima 0 porabe (tam do 2.5W ali koliko)
Čipset na drugi strani pa spoha wattov 10 :)

Hitro se nasmoliš
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

amigo_no1 ::

Inter 945 čipset je žrl okoli 40W, sam atom par W :)).

pegasus ::

Za tovrstne cloude so danes najbolj primerni armi ... kake male platke v obliki rasberryjev, panda boardov ali odroid-x igrač ... Če pa si pripravljen počakat nekaj mesecev, pa se razglej pri calxedi in hp moonshot programu. Kaka virtualizacija, prava fizikalizacija! ;)

jinzo ::

Dami ::

Danes?
Posted on July 4, 2011 by Eric Sandeen

Kar se tak vidi iz komponent. Za sistem disk kak 128gb ssd, za storage pa 2 nova WD RED 3tb, ram pa z 1.35V. Če je še kaj več dinar bi jaz vzel rajši low power i3/xeon namesto atoma.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Opkow ::

Kaj pa nekaj takega?
Klik.
Procesor naj bi imel max TDP 18 W. Ni procesorsko podhranjen, pa nizka cena maticne z procom vred.

Dami ::

Isti jajc k atom s tem da ma bolšo integrirano grafično, kar pa pri serverju ne potrebuješ.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Spock83 ::

Supermicro ima kar nekaj luštnih rešitev od Atom, i3, E3-xxxx itd...

Recimo, kolega je kupil pri Xenyi to LINK
za NAS in je zelo zadovoljen. Mislim da so cene celo okoli 300EUR. Ne me držat za besedo.

Ali pa kaj takega Supermicro mini tower

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spock83 ()

Isotropic ::

Pyr0Beast je izjavil:

Poraba CPU-ja = ignoriraj

Atom kot sam CPU ima 0 porabe (tam do 2.5W ali koliko)
Čipset na drugi strani pa spoha wattov 10 :)

Hitro se nasmoliš

hehe
kaj pa intel medfield, so ze available?
nebivedu kateri sql lavfata tista serverja? in za koliko userjev?

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

userjev je ene 25 do 30, sqlserver je pa 2008
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

pegasus ::

No, me je calxeda prehitela:
http://arstechnica.com/information-tech...
https://trystack.org/ ... free for testing.

Invictus ::

Namesto svojega strežnika si ga raje najemi. Dolgoročno ceneje.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

maxipin ::

Živjo,
Tudi mene zanima kakšne konfiguracije so trenutno aktualne za varčen in ugoden "strežnik", ki bi zamenjal moje trenutnega Core2Duo.
Uporabljen bo za sambo, wordpress, vpn, mailserver, cloud. Skratka nič (pre)zahtevnega.

Hvala

hojnikb ::

odvisno od loada. Lahko bi že kak quad arm board bil dovolj. Sicer pa kak intel silvermont based mobo (slednji bo hitrejši od arma in bo hitrejši ali enak core2 z precej nižjo porabo).
#brezpodpisa

krneki0001 ::

varčen strežnik - štirijedrni xeon, 8gb rama in 2x sata disk v raidu ter 350W napajalnik. Dellov R200 server s tako konfiguracijo porabi max 179W. (merjeno doma na vtičnici)

Gor teče pa server 2008 R2.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

trnvpeti ::

kolk diskov, kolk uporabnikov(smb,vpn)
ker streznik v narekovajih, predvidevam,da bo za doma

1.bananapi, 1x sata, 1W idle

2.nuc n2820, 1x sata, 5W

3.j1900, 2x sata, 10W

pridejo pa novi atomi ven kmalu

AndrejO ::

ASRock C2550D4I

4 jedra 2.0 GHz (Atom Avoton)
2x Intel i210 mrežna vmesnika

4x SATA2
8x SATA3

4x DIMM, ECC je sicer zaželjen, lahko pa greš tudi brez ECC

IPMI 2.0 KVM - nadzor brez priključene tipkovnice in zaslona

maxipin ::

@AndrejO thanks. Tole se mi zdi super. Bodo cenovno postale Avoton plate tudi kaj cenejše?

AndrejO ::

Dvomim.

Moje sklepanje/ugibanje je, da bodo relativno kmalu v istem cenovnem razredu nadomeščene z novimi generacijami. To pa se bo zgodilo leta preden bodo pri dovolj trenutnih uporabnikih izrabljene/amortizirane, da se bodo začele v večjem številu pojavljati v malih oglasih. Kot si sam povedal, nadomeščaš C2D, ki je koliko generacij nazaj?

Tako, kot je Avoton relativno hitro nadomesil Centerton, ga bo nadomestilo nekaj tretjega in kolo se bo znova zavrtelo. Na neki točki pač presekaš in kupiš, kar je tisti trenutek najprimernejše.

Če ne potrebuješ ECC, veliko SATA prikjučkov in KVM (človek se pri slednjem hitro razvadi), potem se definitivno najdejo cenejše in čisto spodobne variante v razredu 100+ EUR z Celeron J1900. Supermicro X10SBA bi bil moj predlog.

Ne glede na to kako poceni bi želel priti skozi, pa bom sam pri datotečnem strežniku praviloma žrtvoval nekaj EUR več za matično ploščo, ki ima Intel mrežno kartico, da se izognem RT-jem s katerimi sem preživel nesorazmerno veliko težav.

krneki0001 ::

AndrejO je izjavil:

ASRock C2550D4I

4 jedra 2.0 GHz (Atom Avoton)
2x Intel i210 mrežna vmesnika

4x SATA2
8x SATA3

4x DIMM, ECC je sicer zaželjen, lahko pa greš tudi brez ECC

IPMI 2.0 KVM - nadzor brez priključene tipkovnice in zaslona



Koliko je cena take plate?
Vzameš 1U rack, ga malo predelaš, da gre notri navaden ozek napajalnik 180W in tale plata, pa 12 diskov po 3TB in imaš hudo dober server.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

s6c-gEL ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

pegasus ::

krneki0001 je izjavil:

Vzameš 1U rack, ga malo predelaš, da gre notri navaden ozek napajalnik 180W in tale plata, pa 12 diskov po 3TB in imaš hudo dober server.
Misliš nekaj takega? Za object storage node zna bit kar uporaben.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pegasus ()

AndrejO ::

Aha, samo eno opozorilo tistim, ki boste kupili tole ali njej podobno ASRock matično ploščo.

Video izhod je privzeto izključen. Da se jo bo sploh lahko "ponastavilo" je potrebno njen IPMI priključek priključiti v omrežje z DHCP in potem preko spletnega vmesnika urediti ostalo (bodisi z KVM, ki potrebujejo Javo, bodisi z vklopom video čipovja).

krneki0001 ::

pegasus je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Vzameš 1U rack, ga malo predelaš, da gre notri navaden ozek napajalnik 180W in tale plata, pa 12 diskov po 3TB in imaš hudo dober server.
Misliš nekaj takega? Za object storage node zna bit kar uporaben.


Ja nekaj takega. Hudo uporabna zadeva.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

trnvpeti ::

krneki0001 je izjavil:

pegasus je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Vzameš 1U rack, ga malo predelaš, da gre notri navaden ozek napajalnik 180W in tale plata, pa 12 diskov po 3TB in imaš hudo dober server.
Misliš nekaj takega? Za object storage node zna bit kar uporaben.


Ja nekaj takega. Hudo uporabna zadeva.

za nas ali za varcen streznik?

krneki0001 ::

Za varčen nas strežnik
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

trnvpeti ::

krneki0001 je izjavil:

Za varčen nas strežnik

poudarek only za nas
za domac "streznik" to ni

AndrejO ::

V kakšnem Fractal Design Node 304 ali BitFenix Prodigy ohišju z ustreznimi diski postane stvar uporabna. Sam imam Prodigy, kjer so za podatke 3.5" diski, OS in L2ARC pa na 2.5" diskih na bočni pokrovu.

AndrejO ::

Hua! Malo sem pobrskal po ohišjih in glej ga zlomka:

Fractal Design 804:8x 3.5" + 4x 2.5".

SilverStone DS380: 8x 3.5" hot-swap! + 4x 2.5"

Kot, da bi bili narejeni za ploščo z 12 SATA priključki. 8x za ZFS + 1x L2ARC + 1x OS + 2x ZIL.

Must! Resist! :D

Dr_M ::

Node 804 je res super ohisje, sicer nima za hot swap, ne stane pa ceo premozenje. Je pa precej veliko, vecje, kot ne prvi pogled zgleda. Pa se matx plata pase not.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

krneki0001 ::

Kaj pa ram? Tale plata ima 4 slote, pa max 64gb rama, a 16GB moduli so že?
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Dr_M ::

Reg ECC ze kar nekaj casa.

aerie ::

Kaj pa tole bi bilo primerno za domači cloud in NAS?
http://www.hoh.de/pc-systeme/nach-einsa...

Kako so kaj tile Turioni II v primerjavi z varčnejšimi Intli?

AndrejO ::

Dr_M je izjavil:

Reg ECC ze kar nekaj casa.

Neuporabno za vse navedene matične plošče. Zahtevan je unbuffered, unregestered RAM.

16GB ECC unreg/unbuf moduli so sicer nekako tako kot Jeti. Menda so jih že videli, ampak še nihče osebno.

SimplTech ::

@aerie: uporabljam že kakšne pol leta točno tak model (varianta z 2GB RAMa). Prej sem imel Synology NAS in zaradi navajenosti na njihov DSM sistem tudi na N54L furam Xpenology.

Vse moje zahteve je več kot dovolj, realno pa dosega prenose preko 100 MB/s preko čisto običajnega Tplink giga stikala. Tako da pohvale iz moje strani.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

"server" računalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
418016 (7013) trnvpeti
»

Mocnejsi streznik za virtualizacijo

Oddelek: Strojna oprema
396435 (5561) Isotropic
»

Intel izdal nove Atome za strežnike (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
6311410 (8765) Spock83
»

NAS - samogradnja (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
9817287 (13528) cekr
»

Mini PC s SSD + HD, kateri ZBOX

Oddelek: Kaj kupiti
243974 (3402) Oldi

Več podobnih tem