» »

Sosedova mačka

Sosedova mačka

«
1
2

VidKo ::

Ahoj!

Sosedova mačka uživa na moji parceli (preganja kose (ki so mi zelo kul ptiči), serje kjer se ji zazdi, hodi po havbi avtomobila). Ker me omenjeno zelo moti iščem human način, da bi ji zagrenil omenjeno početje.

Razmišljam o nakupu vodne pištole, pa da jo pošpricam vsakič ko pride. Je kdo poskusil že kaj podobnega, se obnese?
http://www.commit.si
spletna računalniška trgovina za overclockerje, gamerje in modderje

gendale ::

ograja
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Hk416 ::

Nabavi si psa :))

mtosev ::

Tole s psom ne bo delovalo. Mi imamo psa in ko je bil pes v naši hiši je skozi okno not prišla sosedova mačka in probala napasti našega psa
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

martincek1 ::

Pa saj ni treba da kupi 10cm pinki pudla. Nekateri psi palijo na mačke. Samo potem je spet problem do kam ima tvoj pes pristojnost - in pridemo do ograje(ki pa verjetno ni dobra rešitev). Jaz bi kar začel z vodo tako kot si si zamislil, samo ne s pištolco ampak kar orenk curkom iz šlavfa.

crazyLIKEme ::

Baje jim pomarančni olupki smrdijo.
http://crazyl1keme.deviantart.com/

#000000 ::

Kraljevski piton zna pomagat :)

einstein :P ::

tole bi znalo pomagati, mislim, da imajo nekaj takega v Conrad-u
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Mipe ::

Pošpricaj jo z vodo, no. To nekajkrat ponovi, pa ne bo več prihajala. Samo potem se pa glede miši sam znajdi.

Sriple Tix ::

V podobni temi:

Sriple Tix je izjavil:

Tudi meni so se macki podili po havbi avtomobila in tole http://www.conrad.si/Elektronski-odganj... je 100% resilo tezavo. Zdaj bo minilo leto dni odkar imam zadevo namontirano in macki niti dvorisca ne preckajo vec (spuscenih psov v okolici na sreco ni).

monsterson ::

ne vem če za mačke tudi pomaga, ampak mi smo pse pregnali s praznimi plastenkami

Mačka smo pa tko odvadli 'zalivat' rože

korenje3 ::

pri nas se je sosedova mačka k nam preselila... pač dolgočasni starši so jo začeli hranit, potem je pa vedno ob istem času prišla ker je pričakovala hrano... zdej že spi pri nas. sicer me ne moti, ker je luštna muca. urejena in lepa.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

floyd1 ::

gendale je izjavil:

ograja

Preverjeno pomaga pri psih, pri mačkah žal ne. Prepležejo.

nastyboy ::

Sodelavec je rekel, da za sedenje mačk na havbi pomaga če si le to natreseš z malo mletega popra. Sicer tega nisem poskušal, se mi zdi zadeva zdi dokaj logična. Lahko poskušis isto taktiko z celotnim vrtom. Če ne uspe lahko še vedno poskusiš s čim drugim.

LP

korenje3 ::

ene pač motijo mačke, zato ker je "sosedova".
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Pyr0Beast ::

Proti mačkom pomaga samo dovolj visoka ograja.

Vse ostale metode so lari-fari.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Mipe ::

Špricanje z vodo ni lari-fari. Je zanesljiva medota.

WarpedGone ::

Odvisno od sorte mačka - moj bi zaradi tega še raje hodil tja in se igral s tisto vodo.
Zbogom in hvala za vse ribe

Mipe ::

Noben maček ni rad moker vsakič, ko gre nekam. V vročini bi mu še prijalo, ko pa se ohladi, ne več.

WarpedGone ::


Je moker vsaj v polovici primerov ko se spravi pit.
Klasične posode z vodo kljub temu niti povoha ne več.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

Matako ::

Včasih so na veliko prodajali neke krogljice v plastičnem džalu, vse skupaj je izgledalo kot kaka stvar proti moljem za v omaro.

Naj bi smrdelo mačkom (spol?) in ne bi scali tam. Ampak... ti praviš, da imaš mačko, ki se ukvarja s "športnim lovom" (tipčno mačke več lovijo kot mački) - to zna biti trši oreh.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Meizu ::

WarpedGone je izjavil:


Je moker vsaj v polovici primerov ko se spravi pit.
Klasične posode z vodo kljub temu niti povoha ne več.


Hehe, keri carski puh od mačkona :) Lušn muc. Kaj je to za ena pasma?

WarpedGone ::

Faca :)

@meizu:
Maince Coon, na sliki star 31/2 meseca

Pri mačkih je malo 100% pravil - imajo lahko tako zelo različne karakterje, da je ista reč pri eni totalni no-go, pri drugi pa tahuj fešta.
Mačja meta jim naj bi ful dišala in vse - moj je ne mara spljoh. Sm mu kupu ene "catnip mints" ala cukri za mačka... povohu je in me zabodeno pogledal ter šel stran. Nekater priporočajo vonj agrumov ala limona in podobne 'ostre' vonjave. Moj ne mara niti navadnega parfuma, začne tanko gledat in odrikverca stran od mene.
Zbogom in hvala za vse ribe

Meizu ::

Warped, zelo lušna pasma. Če mi ni osebno celo najlepša kar se mačkonov tiče :)

gendale ::

najlepša je imo ta: Savannah (cat) @ Wikipedia
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Pyr0Beast ::

WarpedGone je izjavil:

Faca :)

@meizu:
Maince Coon, na sliki star 31/2 meseca

Pri mačkih je malo 100% pravil - imajo lahko tako zelo različne karakterje, da je ista reč pri eni totalni no-go, pri drugi pa tahuj fešta.
Mačja meta jim naj bi ful dišala in vse - moj je ne mara spljoh. Sm mu kupu ene "catnip mints" ala cukri za mačka... povohu je in me zabodeno pogledal ter šel stran. Nekater priporočajo vonj agrumov ala limona in podobne 'ostre' vonjave. Moj ne mara niti navadnega parfuma, začne tanko gledat in odrikverca stran od mene.


Hja. Za catnip je še malo 'mlad'
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Meizu ::

Ma sej vse mačke so mi lušne za videt edino siamskih pasem in njim podobnim pa ne prenesem. Grdo mi izgledajo.

Tale Maince Coon pa se mi dopade ker so takšne puhaste in elegantne in še posebej tale warpova bela mi je zelo všeč :)

Čeprav nimam doma mačke (no, jih je veliko naokrog), sami imamo doma psa, vendar so mi mačke glih tko face. Sam kaj ko smo zelo blizu ceste in to je 1000% recept da mačka ne dočaka 3. leta starosti :/

Nimam pa srca, da bi jo mučil s tem, da bi jo imel zaprto nonstop v hiši, bognedaj celo v kakšni kletki.

Pyr0Beast ::

Odvisno od mačke - ene se majo prav fajn če so stalno doma in preganjajo vsiljivce. Druge letijo naokoli.
Maine coon naj bi bli precej teritorialni glede domačije?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

JesusChrist ::

Na tvojem mestu bi sosedu povedal kaj mačka dela. Pa če bo še prišla, da je ne bo več dolgo mel. Pa ne trolam zdaj. Vprašaj ga če se mu ti lahko na travo prideš poserješ, da bo videl kako je tebi ko ti njegova mačka serje vsepovsod.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Zgodovina sprememb…

WarpedGone ::

Hja. Za catnip je še malo 'mlad'

Ja, tole sm slišal že iz več naslovov. Zna držat, will se...

Glede mučenja znotraj hiše - statistika trdi, da je mučenje, če mačku dovoliš izhod na prosto oz. v nekontrolirano okolje.
V modernem okolju se maček znajde glih ene tolk kot trileten otrok, z razliko da maček si bo našu hrano, otrok pa ne. Kar se tiče varovanja samega sebe pred prometom sta pa na istem.
Zbogom in hvala za vse ribe

Meizu ::

Warped sej najverjetneje je res tko, ampak žival si tako kot človek zasluži vsaj malček svobode. Ni pointa imet žival zaprto v enem kotu. Pol je bolje da je nimaš.

Mi imamo doma psa, ampak se ga fura redno včasih celo večkrat na dan na 2km+ relacije čez veliko polje, kjer ga lahko odpnemo iz povodca in se pošteno zdivja in zlufta. Drugače živali in njenemu zdravju sam škodiš. Mogoče z mačkami ni isto, ampak nekaj pa že morajo počet :)

Pyr0Beast ::

Če imaš pri bajti nekaj vrta je to več kot dovolj za mačka ki ne lomasti naokoli. Razen ob času gonjenja bi ga zmanjkal verjetno.
Pa če imaš 2 mačka ki se stalno igrata je to že precej poskrbljeno.

Žival ne 'rabi' svobode - jo ne dojema tako kot mi. Pač, bolj zabavno je če je zunej in lahko počne kar ji paše kakor pa da je doma.
Če ji pa ni pa pač ni.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Meizu ::

To je itak res, ampak mački... Kako boš zagradil mačke, da boš lahko ziher, da se igrajo le na vrtu?

Pyr0Beast ::

Jah. Tak ko sem 10x rihtal ograjo da sosedov maček ne hodi po bajti in vrta ne uporablja kot stranišče.
More effort.
Pa precej keša in volje rabiš za postavitev, da jo lepo napneš etc, cirka pol ure na m (cena je pa 8€ za zdi se mi 2.5m bolj gosto ograjo). Sedaj je 'cat'-proof

Samo moraš biti res vztrajen.
KO je maček prišel noter sem ga preganjal naokoli, da sem videl čez katero luknjo je zlezel.
5cm luknje je čisto dost.
Al pa ekvivalentna reža med ograjo in vrati

Sam potem so pa pogruntal kk prit iz ene strehe na drugo pa je spet sr*nje

Pa tudi trnavo drevo ne zaleže. Spleza vseeno.

Samo tisto je bolj one-way varianta - lažje priti gor kakor dol, tak da če slučajno pobegne noter ko so vrata odprta, ne rabim čakat da se spoka tudi vn.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

Meizu ::

Sej to pravim, tile mačkoni se znajdejo. Sem gruntal recimo, če bi ograjo postavil tako, da bi jo z notranje strani na vrhu zavihal na notranjo stran vrta, da ne bi mogla preplezat, sam močno dvomim, mački prepležejo kar hočeš.

Edit: Psa je u izi zagradit, če jo postaviš višje, kot lahko skoči je že narejeno. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

borisk ::

ograja ne vem če bo pomagala, najin 4 mesečni tigrček lepo spleza po žični mreži gor, pa po drugi strani dol (malce hitreje :))
 mreža

mreža

amigo_no1 ::

El. pastirja v ograjo, pomoje bi ga potem minilo plezanje.

Pyr0Beast ::

Ne boš mogu zavihat ker se bo zmuznil spodaj - pa če je one-way failure je kmalu 2-way, načeloma pa mački ne kopljejo - vseeno bi moral del mreže zakopat v zemljo da zadeva lavfa.

Moraš razumet da ima maček časa cel dan, cel teden, da izbrska vse 'backdoore'. In edina stvar ki se spreminja je - kolk si upa tvegat. Uči se pa hitro.

>Edit: Psa je u izi zagradit, če jo postaviš višje, kot lahko skoči je že narejeno. :)
Lol optimist much ? :D

Haskič ti bo preplezal karkoli se da preplezati.
Če ga zapreš v kletko bo pa z zobmi pregriznil železo iz katerega je kletka narejena.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Meizu ::

No ja, mi imamo hovawarta in morm rečt, da ga plezanje ne navdušuje kaj preveč, tko da dober meter ograde več kot zadostuje. Če nam je kdaj spiču ven je zaradi kakšne luknje. Ko smo vse zakrpali, je od zdaj naprej mir.

Pyr0Beast ::

Ja, je res da večina psov ni ravno "escape artists"
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

VidKo ::

JesusChrist je izjavil:

Na tvojem mestu bi sosedu povedal kaj mačka dela. Pa če bo še prišla, da je ne bo več dolgo mel. Pa ne trolam zdaj. Vprašaj ga če se mu ti lahko na travo prideš poserješ, da bo videl kako je tebi ko ti njegova mačka serje vsepovsod.


S sosedom sem žal v slabih odnosih (lokalni čudak, ki se ga vsi izogibajo) in se ne da z njim nič dogovorit. Obenem je vesel, da mačka serje sosedu (meni) na zemljišču in ne pri njemu doma. Tudi hrani lokalna dva potepuška psa, ki potem občasno nanosita kosti na mojo parcelo. A zaenkrat vsaj ne serjeta po parceli.

Ograja ne pride v poštev, saj moram imeti delavnico dosegljivo za stranke. Bom za začetek nabavil kako boljšo vodno pištolo z dometom vsaj 5 metrov (če ima kdo izkušnje naj pove kje in kaj je nabavil) in poročal, kako se obnese.
http://www.commit.si
spletna računalniška trgovina za overclockerje, gamerje in modderje

VidKo ::

Na njegov nivo se ne mislim spuščat. Mačka pa tudi ni sama kriva, da bi se znašal nad njo.
http://www.commit.si
spletna računalniška trgovina za overclockerje, gamerje in modderje

Pyr0Beast ::

Če imaš 'prostoren' vrt - nabavi šprinklerje

pa tudi če je zemlja mokra maček načeloma ne bo sral tam
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Poldi112 ::

WarpedGone je izjavil:


Je moker vsaj v polovici primerov ko se spravi pit.
Klasične posode z vodo kljub temu niti povoha ne več.


Tako kot večina mačkov. In totalno irelevantno. Saj mu človek ne bo dal za pit, ampak ga bo pošprical. Daj objavi video, kjer ta maček uživa oz. se igra oz. vsaj ignorira curek vode iz cevi po hrbtu, ki ga spremlja, ko se premika. Ker to bi pa res rad videl.

Drugače pa glede špricanja, stvar večinoma pomaga, edino ne ga špricati, ko je na avtu, ker ti zna kombinacija krempljev in pospeškov narediti lep vzorec na laku.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Avenger ::

Jah pri nas je tko, da naš maček je pri sosedu, sosedov pa pri nas. 8-O
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

LeXani ::

naslov teme te hitro zavede
Čas prve prijave 04.11.2005

krispe ::

Kako pa bi mački preprečili, da bi odšla od doma in prečkala cesto? Namreč precej so nam jih že povozili v preteklih letih :|

Ograja pravite da ne pomaga?
MSI Z97 MPower/i7 4790K + H110/GTX 970/8GB 1866Mhz/SSD 830/760T/LG 34"

BladE_ ::

Meizu je izjavil:

Warped sej najverjetneje je res tko, ampak žival si tako kot človek zasluži vsaj malček svobode. Ni pointa imet žival zaprto v enem kotu. Pol je bolje da je nimaš.

Mi imamo doma psa, ampak se ga fura redno včasih celo večkrat na dan na 2km+ relacije čez veliko polje, kjer ga lahko odpnemo iz povodca in se pošteno zdivja in zlufta. Drugače živali in njenemu zdravju sam škodiš. Mogoče z mačkami ni isto, ampak nekaj pa že morajo počet :)


Pojdi v zavetišče in posvoji mačka/o, te bodo prvo vprašali ali bo maček zunaj? Če bo odgovor "da", ga ne boš dobil...

Sicer pa poznam nekaj ljudi, ki imajo mačka v samo v stanovanju pa jim čisto nič ne manjka...
Akcija - Reakcija

Unknown_001 ::

OP Pošpricaj mešanico citronske in hudega vinskega kisa pa malo popra zraven. To mačkom fejst smrdi. Obvezno odstrani vse potencialne kupčke peska, ker mački najraje na kup hodjo srat. Če bi pa res rad da se mačku tvoja parcela do dna duše zameri ali pa še kaki drugi živali, si nabavi suhe čilije in to kr tahujš sorte >:) in z njimi oplemeniti mešanico kisa in citronke, pa pošpricaj po vseh vogalih po vseh ograjah, skratka čim večjo površino. >:D

PS. preden oplemeniteno mešanico uporabiš, pusti tiste zmlete čilije s semeni notr vsaj en teden, da bo res efekt. Pa na vsake 4 dni okol spet pošpricaj in mačku tudi na misel ne bo prišlo da bi sploh na daleč tvojo zelenico povohal.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

msjr ::

krispe je izjavil:

Kako pa bi mački preprečili, da bi odšla od doma in prečkala cesto? Namreč precej so nam jih že povozili v preteklih letih :|

Ograja pravite da ne pomaga?


Žal je tako, da čisto nič ne pomaga, mački sploh čisto zmedeni če se gonijo in če je še polna luna. Pa še psihoti se hvalijo po lokalih kako pritisnejo gas (meanwhile: ta se ni več hvalil).

Sosedje so mačka sterilizirali in ima vsaj malo šans, naši trije pa so kar lepo doma in (eni se bojo zgražal) grejo lepo pridno na špagici na vrt. Tam se tako ali tako ruknejo na sonce oz. na kakšno opazovališče in mirujejo, tako da jim ni nič hudega. Če bi bili zunaj, raje ne pomislim, glede na to da imamo nočne drag racerje (ravna dolga ulica). Sosedov pa ima k sreči vplivno območje bolj na drugo stran.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako obdržati teden stare mačke brez mame pri življenju? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6016764 (15210) gendale
»

Ljubitelji mačk - nekaj vprašanj (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18054313 (32281) Kamran
»

Resen problem s psičkom (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6812307 (10420) koyotee

Več podobnih tem