» »

Izračun dnevnic

Izračun dnevnic

Fifty ::

Pozdrav,

potreboval bi pomoč pri izračunu dnevnic, in sicer se pri nas upošteva glede na 24 urni interval.

Torej, šel sem v Avstrijo v torek ob 15. uri in se vrnil v sredo ob 19. uri. V ponedeljek sem imel večerjo na stroške podjetja, v torek pa zajtrk in kosilo na stroške podjetja.

Če računam po 24 urnem intervalu, sem bil odsoten 28 ur, kar znese 1 dnevnico in 4 ure (ker je min. dnevnica 6-8 ur, se verjetno potem upošteva samo 1 dnevnica).

Problem se mi pojavi pri vrednotenju, saj dnevnica za Avstrijo znaša 55 EUR, dnevnice pa je prav tako potrebno znižati (če imam prav je -10% za vključen zajtrk, -35% kosilo in -35% večerja, imam prav?).

Kako v primeru računanja v 24 urnem intervalu potem računam, če sem imel v ponedeljek večerjo, v torek pa zajtrk in kosilo? Če bi se računalo po dnevnih ni problem, medtem ko pri 24 urnem intervalu ne vem kako se upošteva znižanje dnevnic, kar se tiče obrokov.

Prosim za pomoč oz. pravilen izračun.

Hvala in LP

Miha

cebelar123 ::

Podatki za tujino
nad 14 do 24 ur: cela dnevnica
nad 8 ur do 14 ur¸: 75% dnevnice
nad 6 do 8 ur: 25% dnevnice.


"Če računam po 24 urnem intervalu, sem bil odsoten 28 ur, kar znese 1 dnevnico in 4 ure (ker je min. dnevnica 6-8 ur, se verjetno potem upošteva samo 1 dnevnica)." Tega ne razumem najbolj kako si prišel do tega izračuna. Tebi bojo izplačali 75% dnevice prvi dan, za drugi dan pa celotno.
Kako je pa z južno pa nevem na pamet.

Zgodovina sprememb…

St235 ::

za torek ti pripada polovična dnevnica minus večerja, za sredo pa celotna minus zajtrk in kosilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

MadMicka ::

Zna bit, da bodo v podjetju rekli, da ti dnevnica sploh ne pripada. Namreč, ker dnevnica krije stroške prehrane, ti pa si dejansko prehrano imel, ti dnevnica ne pripada.

Poleg tega kot zanimivost, dnevnica - Avstrija v višini 55 EUR je določena kot najvišji možen znesek, ki ni obdavčen, seveda pa to samo po sebi ne pomeni, da je delavec nujno upravičen do dnevnice v tej višini.

In stvari se bodo glede tega za delavce samo še slabšale..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sluzbena pot - nadure (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
549542 (3522) Mato989
»

Službena pot v tujino

Oddelek: Loža
51846 (1228) miha1135899
»

Službena pot več kot 8 ur

Oddelek: Loža
173892 (2528) SambaShare
»

Trajanje službene poti

Oddelek: Loža
4714412 (13692) St235
»

Pravica do dnevnic

Oddelek: Loža
185767 (5438) Business

Več podobnih tem