» »

Problemi z DDR2 rami

Problemi z DDR2 rami

erhaticd ::

Imam osnovno ploščo Abit AN9 32X, v kateri ima vstavljene v prva dva slota (enake barve) rame, DDR2 800 1gb (skupaj 2Gb) dual chanel.
Sedaja sem dokupil 2X DDR2 2GB 800 rame, ki sem jih vstavil v naslednja dva slota, ki sta tudi enake barve. Pojavi se mi problem, da se mi računalnik ne zažene oz. samo pisak ko ga vklopim. Če imam vstavljene samo stare ali samo nove rame, pa mi računalnik deluje normalno. V čem bi bil problem.
Ali morem imeti vse rame enakega proizvajalca in kapacitete?
Ali mora biti zporedje ramov, kako drugačno.
Hvala za odgovore že v naprej.
lp Dušan

D3m ::

Za začetek BIOS update.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Janac ()

Duhec ::

Najprej naredi Clear Cmosa, da se vsi timingi, posebno za spomin, postavijo na tovarniške nastavitve. Nato še 1x testiraj vse 4 spominske palčke.
Bios flešaj šele kot zadnjo možnost saj plata že z osnovno verzijo biosa podpira 8GB (4x2GB).
Če tudi po flashu ne dela je lahko napaka na plati (memory kontroler).
Za test poizkusi delujoči par spominov zadegat v 3 in 4 slot (1 in 2 naj bosta prazna), da preveriš, če 3 in 4 sploh delujeta.

erhaticd ::

Hvala za odgovore.
Ja plata podpira 8GB v vseh 4 slotih. Danes bom probal clear cmos. Je pa res, da nisem čito nič nastavljal po Biosu od kar je računalnik bil kupljen. Tako, da mislim, da je vse na defultu?
v prejšnjih računalnikih nisem nikoli imel problemov z tem. Imle se različne velikosti ramov v slotih pa je normalno laufalo. Kaj je možno da dam rame v zaporedju 2gb, 1gb, 2 gb, 1gb.
Prva dva rama brava slotov enaka in drugi pra ramov barva slotov enaka.
lp Dušan

erhaticd ::

Duhec je izjavil:

Najprej naredi Clear Cmosa, da se vsi timingi, posebno za spomin, postavijo na tovarniške nastavitve. Nato še 1x testiraj vse 4 spominske palčke.
Bios flešaj šele kot zadnjo možnost saj plata že z osnovno verzijo biosa podpira 8GB (4x2GB).
Če tudi po flashu ne dela je lahko napaka na plati (memory kontroler).
Za test poizkusi delujoči par spominov zadegat v 3 in 4 slot (1 in 2 naj bosta prazna), da preveriš, če 3 in 4 sploh delujeta.


Sem naredil clear cmos (jumper na plati sem prestavil za minuto), potem sem vstavil vse rame. Ter ko sem računalnik zagnal, mi je rame zaznal a v Windowse nisem mogel priti. dobil sem sporočilo, da hardware (rami) ne delujejo pravilno. Zelo čudno. Če imam vstavljene rame samo 2X2Gb ali samo 2X1Gb, mi dela noramlno. Oba tipa ramov skupaj (6GB) pa ne. Sedaj ne vem kaj bi bilo narobe.Saj po clear Cmosu mi je oboje rame zaznalo a v Winsi so javili napako.
Prosim za pomoč, kaj bi sedaj lahko bilo.
P.S Fleshanje Biosa mislim, da ni potrebno, ali?

lp Dušan

Brias ::

Ena opcija je da plata rabi vse 4 enake za dual channel, dosti starejsih plat je bilo tecnih in ce ni bilo vseh 4 enakih je komplicirala ...
ceprav v user manualu pise samo par enak ... le to ne drzi vedno ... http://static.tigerdirect.com/pdf/Abit_...

probaj:
1 banka 1gb
2 banka 1gb
3 banka 2gb
4 banka 2gb

in tudi
1 banka 2gb
2 banka 2gb
3 banka 1gb
4 banka 1gb




a si probal tudi ram mesano...


1 banka 2gb
2 banka 1gb
3 banka 1gb
4 banka 2gb

ali

1 banka 1gb
2 banka 2gb
3 banka 2gb
4 banka 1gb

ali

1 banka 2gb
2 banka 1gb
3 banka 2gb
4 banka 1gb

ali

1 banka 1gb
2 banka 2gb
3 banka 2gb
4 banka 1gb


ce se to ne gre skupaj ...

probaj 2 + 2 + 1 v vseh kombinacijah, to moras najti eno da dela ...

erhaticd ::

Probal sem točno vse kombinacije, kot si napisal. Pa ne štima. Tak,da res mislim, da moram imeti rame enake kapacitete, 4X2GB.
Hvala za info.

lp Dušan

Duhec ::

Nisi še odgovoril na vprašanje, če komp deluje, če sta zapolnjeni samo banki 3 in 4 (1 in 2 sta prazni) ?!
Torej je Clear Cmos vseeno postavil neke bolj sprejemljive timinge, da se je komp sploh zbudil.
Mislim, da so ključne timing nastavitve za tvoje spomine. Mogoče tudi voltaža, ki je navadno 1.8V za DDR2. Preveri v Biosu pod uGuru utility.
Ker imaš po vsej verjetnosti drugi par tudi od drugega proizvajalca (ne samo drugačno kapaciteto) bi se jaz poigral s tistimi ciframi (Ras, Cas ...timingi) za spomine v Cmos nastavitvah biosa (glej navodila, stran 48 v pdf DRAM Configuration (3-16)). Za eno cifro bi zvišal Twr,Trtp, Trc, Trcd, Trrd, Trp in Tras), shranil, restartal in testiral.
Seveda je vse zgornje pametovanje odveč, če tlačiš na komp 32bitni OS (XP, Vista, Win7) potem imaš dovolj 2x2GB in mirno živi s to plato do konca njenih dni.

erhaticd ::

Če ima samo v 3 in 4 slotu, delujejo rami ok. Bom se poigral z voltažo v Biosu. Če pa še to ne bo šlo potem pa ne vem več, kaj naj naredim.

lp Dule

Duhec ::

Z voltažo se igraj povsem na koncu (pa še to samo za +0.05V), najprej dvigni cifre za tiste ras, cas ...

erhaticd ::

Prosim pomagajte.
Rame mi je sedaj računalnik zaznal. Sedj pa imam problem, da mi noče zagnati win7. Pojavi se mi moder ekran in mi napiše, da je hardware ali software, razlog za to. Sploh ne morem v Winse. Tudi če dam saefty mode, ne morem v Winse. Bi morda kdo vedel v čem je problem.
S spoštovanjem,
Dušan

amigo_no1 ::

Kaj si naredil da ti sedaj zazna ves ram ?
Daj model starih in novih.

erhaticd ::

Naredil sem clear cmos. In mi bios zazna vse rame. Problem pa se pojavi, da ne morem več v winse. Moder ekran.

amigo_no1 ::

Moja kristalna krogla pravi da nastavi v biosu na ahci.

Kaj piše v modre ekranu ? 0x7b ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Osnovna plošča + Ram

Oddelek: Strojna oprema
101244 (1036) Duhec
»

Problem dodajanje RAM-a v prenosnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
171894 (1490) Pyr0Beast
»

Pomoc z ram

Oddelek: Pomoč in nasveti
101190 (1190) migaj
»

DDR-SDRAM

Oddelek: Kaj kupiti
101460 (1370) Čmrlj
»

Problem z SDRAMi

Oddelek: Pomoč in nasveti
6889 (849) Azrael

Več podobnih tem