» »

Novi BMW 320d

Novi BMW 320d

«
1
2 3 4

Bellatrix ::

Avto imam na testni vožnji in reči moram da novi 8 stopenjski avtomatski menjalnik deluje perfektno.
2.0, 187 konjev 0-100 manj kot 7 sec. in poraba okoli 5,5l je perfektno. Edino cena je malček visoka, vaše mnenje ?

People are quick to judge and slow to correct themselves.

algo ::

Mam prejšn model in če mene vprašaš je 187 konju (320d) mal premal za tak avto. Te mora mal bul prlimat na zic k prtisneš na gas, 320d pač to ni. Za povprečnega voznika je pa to itak vrh glave dovolj :)) Drgač pa avto je itak super, sm se že pelu sam je pa res, da me je nova petica bolj prepričala ;) Pa tut nova enka ni švoh. Poraba, vozne lastnosti so pa itak zakon!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: algo ()

Bellatrix ::

algo je izjavil:

Mam prejšn model in če mene vprašaš je 187 konju (320d) mal premal za tak avto. Te mora mal bul prlimat na zic k prtisneš na gas, 320d pač to ni. Za povprečnega voznika je pa to itak vrh glave dovolj :)) Drgač pa avto je itak super, sm se že pelu sam je pa res, da me je nova petica bolj prepričala ;) Pa tut nova enka ni švoh. Poraba, vozne lastnosti so pa itak zakon!


Nimam se glih za povprečnega voznika glede na avte katere vozim, ampak tale te zelo fajn prlima.
People are quick to judge and slow to correct themselves.

amigo_no1 ::

algo
Boš moral svoje merilne naprava umeriti imho, edino če si 18 letnik, ki je ravno naredil izpit.

Kot sopotnik sem se peljal v "starem" 320d z 150 KM 17" 225/45 gume (3 smo bili notri) in moram reči da mu ni nič manjkalo kar se tiče zmogljivosti.Passat tdi 1.9 s 130 KM je bil pravi počasne proti temu bavarcu.

Če bi rad raketo s katero bi konkuriral Yamaha R1 in podobnim je pa to itak napačno izbira.


Ne vem zakaj voznik tišči preko 4k rpm (razen hrupa ni nobenega drugega efekta), max moč je ponavadi na 4 k ali celo nižje, moment pri 1700-2000 rpm.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Bellatrix ::

Še dva videa ki sem jih naredu.

Pospeševanje 100-150km/h


50-100km/h


PS: menjalnik je 8 stopenjski avtomatik.. in pustil sem pač avtu da menjuje po svoje.
People are quick to judge and slow to correct themselves.

einstein :P ::

Kaj pa vem, oče ima 14let staro Kio Clarus (116KM) (pribl. 8l/100km) 0-100 pribl. 9-10sek. Tako da ne vem kako dober rezultat je to za Bmwja. Drugače ima pa kar majhno porabo pa tudi dobro izgleda.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Isotropic ::

daj slike zunanjosti bmwja

Bellatrix ::

Isotropic je izjavil:

daj slike zunanjosti bmwja


Slik nisem delal, jih dobiš na internetu...
People are quick to judge and slow to correct themselves.

Zheegec ::

No ja, 190HP je čisto solidno. Pri podobni teži imam 170HP in za po ovinkih je super, za po AC tiščati rabiš pa itak vsaj 300HP+. Itak je bolj podvozje važno.
Če ima pa pri dinamični vožnji 5,5l porabe ga pa takoj zdajle nabavim...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

shadeX ::

Kje dobite denar za take avte, če smem vljudno vprašat?

francek1 ::

190 HP je solidno za motor. Če pomislim, da ima moj RR skoraj 200 konjičkov, je tale kišta prava šajtrga...

shadeX je izjavil:

Kje dobite denar za take avte, če smem vljudno vprašat?

Krademo, ne...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: solatko ()

Janac ::

shadeX je izjavil:

Kje dobite denar za take avte, če smem vljudno vprašat?


Saj je lepo napisal: Avto imam na testni vožnji

shadeX ::

Janac je izjavil:

shadeX je izjavil:

Kje dobite denar za take avte, če smem vljudno vprašat?


Saj je lepo napisal: Avto imam na testni vožnji


Vem sem videl. Samo če ga ima na testni vožnji, se tudi odloča ali bo kupil avto ali ne. V vsakem primeru bo pa kupil avto podobnega ranga.

Algo pravi da ima starejši model. To je še zmer denar...

Uglavnem... moje skromne sanje:

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=580...

=)))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Zheegec ::

Dobro, pač nekateri živimo na kruhu in vodi, da damo potem po 200€ za eno gumo za avto ane. Tole sploh ne pišem na svojem računalniku, ampak v knjižnici, ker šparam za nove gume.
Anyway, sem že dobil avto za 100k€ za testno vožnjo, pa ne pomeni da sem ga nameraval kupit :) Sploh po tem, ko sem ga vozil in bil razočaran ga pa itak nebi :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

algo ::

amigo_no1 je izjavil:

algo
Boš moral svoje merilne naprava umeriti imho, edino če si 18 letnik, ki je ravno naredil izpit.

Kot sopotnik sem se peljal v "starem" 320d z 150 KM 17" 225/45 gume (3 smo bili notri) in moram reči da mu ni nič manjkalo kar se tiče zmogljivosti.Passat tdi 1.9 s 130 KM je bil pravi počasne proti temu bavarcu.

Če bi rad raketo s katero bi konkuriral Yamaha R1 in podobnim je pa to itak napačno izbira.


Ne vem zakaj voznik tišči preko 4k rpm (razen hrupa ni nobenega drugega efekta), max moč je ponavadi na 4 k ali celo nižje, moment pri 1700-2000 rpm.


Lej, čist odvisno kakšne "zverine" si navajen voziti. Sem vozil tudi BMW X5 (nov model, 236KM) in mi je bil res zlo premal odziven s švoh pospeši pa sem ga stisnil čisto do konca (tko da za prehitevat v škarje zihr ne bi bil:))). Tisti, ki so sedeli zadaj pa so rekli, da se jim je zdel, da je fuuul potegnu (pač niso navajeni na močnejše avtomobile). Pač, čist odvisn... enim čist dost potegne tut 520d enim pa čipiran 530d ni dost :) Če se voziš v Cliu z 1.2 mašino pa se ti itak vse nad 100konji (pa da ni res neka ogromna limuzina) zdi da potegne. Naj te kdo zapelje z M1, M3, M5... pa se potem oglašaj, kako "potegne" 320d :D

blackbfm ::

eh kakšn m whatever..pejt na en konkreten motor:P nene pejt raj u f16 z letalonosilke!

Blinder ::

automatik je, sam odloči kdaj menjat
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

djordjevic ::

@algo: Tole s prejšnjo generacijo 3.0d mi ne gre v račun. Smo se že na BMW forumu enkrat malo dajali na to temo. Eni pravijo, da 236-konjski ne potegne nikamor, dočim so malo novejšega 245-konjskega hvalili vsi (myself included). Kar ne morem verjeti, da se lahko 9 konjev tako zelo pozna. Ok, res je, da na starejši motor vezan (če se ne motim) 6-stopenjski avtomatik, pa so prestave verjetno občutno daljše kot na 8-stopenjskem, but still ... Meni se je ipak zdelo tistih 245 konjev prek zadosti za okoli dve toni težko mrcino. Skratka, danes podpišem, če mi ga nastavijo v garažo. ;)
No grave is deep enough to keep us in chains.

algo ::

shadeX je izjavil:

Janac je izjavil:

shadeX je izjavil:

Kje dobite denar za take avte, če smem vljudno vprašat?


Saj je lepo napisal: Avto imam na testni vožnji


Vem sem videl. Samo če ga ima na testni vožnji, se tudi odloča ali bo kupil avto ali ne. V vsakem primeru bo pa kupil avto podobnega ranga.

Algo pravi da ima starejši model. To je še zmer denar...

Uglavnem... moje skromne sanje:

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=580...

=)))


Saj ti ni treba novega kupiti. Za cca. 20.000eur je že super izbira rabljenih BMWjev in ob dejstvu, da že nov golf stane cca. 17.000eur, dodaš še malo pa lahko dobiš super BMW. Je pa res, da ni lih dobr kupovat takšnih avtomobilov, če nimaš vsaj cca. 2000eur plače. Mal bolše/velčje gume pridejo hitro 200eur+ po komadu, pa vzdrževanje, kasko (hitro blizu 2000eur) itd.

Bellatrix ::

Zheegec je izjavil:

No ja, 190HP je čisto solidno. Pri podobni teži imam 170HP in za po ovinkih je super, za po AC tiščati rabiš pa itak vsaj 300HP+. Itak je bolj podvozje važno.
Če ima pa pri dinamični vožnji 5,5l porabe ga pa takoj zdajle nabavim...


Lahko ti povem, da se zadnjih nekaj dni strogo ne držim cestno prometnih predpisov in avto res laufam do fulla. Me je zanimalo na kolko lahko spravim porabo, uglavnem stopalka za plin je 95% vožnje stisnjena do poda... tako sm naredu skor 350km, poraba pa se je dvignila na 6,5L. Avto ma 3 načine vožnje, sport, comport in ekopro. Voziš v ta zadnjem normalno in ti pade poraba na 5l.
People are quick to judge and slow to correct themselves.

D3m ::

Dons so vozili nove Mercedese A classe po centru. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

-valvoline- ::

Če nima šestaka (6 cilindrov) pod pokrovom ni vredno značke BMW.

:D

Prodaja novih avtov v Slo pač gre strmo navdol. Raznorazne test drive akcije ne bodo nič pomagale da se bo stanje izboljšalo.

Zgodovina sprememb…

Mesar ::

Seveda ne, sploh pa kdo dan danes še hoče traktor? Bencinarja ne pa neko kanto ko požere vse od nafte do kurilca.
Your turn to burn!

D3m ::

Če se ne motim novi nimajo več 6 cilindrov, ampak 4.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Bellatrix ::

-valvoline- je izjavil:


Prodaja novih avtov v Slo pač gre strmo navdol. Raznorazne test drive akcije ne bodo nič pomagale da se bo stanje izboljšalo.


V tem primeru pride bolj prav izrek " V življenju je pomembno poznati nekoga, ki pozna nekoga".

D3m je izjavil:

Če se ne motim novi nimajo več 6 cilindrov, ampak 4.


Tale trojka ima 4.
People are quick to judge and slow to correct themselves.

Zgodovina sprememb…

Mesar ::

D3m je izjavil:

Če se ne motim novi nimajo več 6 cilindrov, ampak 4.


Tisti z manjšo prostornino...

Še malo pa bomo prišli na 3 cilindre, to kar so imele včasih mestne 1.0 jajčke.... fuj
Your turn to burn!

algo ::

-valvoline- je izjavil:

Če nima šestaka (6 cilindrov) pod pokrovom ni vredno značke BMW.

:D

Prodaja novih avtov v Slo pač gre strmo navdol. Raznorazne test drive akcije ne bodo nič pomagale da se bo stanje izboljšalo.


Ne bo držalo za BMW. Pri teh, ki kupujejo BMW se kriza ne pozna prav dosti, verjemi :D

D3m ::

Se strinjam. Samo kanček samozavesti in jezika pa si lahko imel par dni na testni vožnji novega Audija A6 3.0 TDI Quattro, kot jaz naprimer :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

Mesar ::

algo je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

Če nima šestaka (6 cilindrov) pod pokrovom ni vredno značke BMW.

:D

Prodaja novih avtov v Slo pač gre strmo navdol. Raznorazne test drive akcije ne bodo nič pomagale da se bo stanje izboljšalo.


Ne bo držalo za BMW. Pri teh, ki kupujejo BMW se kriza ne pozna prav dosti, verjemi :D


Se pa bo poznalo čez par let ko bodo začele te mašine crkovat.
Your turn to burn!

Zheegec ::

D3m je izjavil:

Se strinjam. Samo kanček samozavesti in jezika pa si lahko imel par dni na testni vožnji novega Audija A6 3.0 TDI Quattro, kot jaz naprimer :D

Kdo pa hoče takšna jajca na test :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

D3m ::

Ni važno Alien. Važno, da imaš svoje kontakte :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

Bellatrix ::

Mesar je izjavil:

algo je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

Če nima šestaka (6 cilindrov) pod pokrovom ni vredno značke BMW.

:D

Prodaja novih avtov v Slo pač gre strmo navdol. Raznorazne test drive akcije ne bodo nič pomagale da se bo stanje izboljšalo.


Ne bo držalo za BMW. Pri teh, ki kupujejo BMW se kriza ne pozna prav dosti, verjemi :D


Se pa bo poznalo čez par let ko bodo začele te mašine crkovat.


Ko smo že pr crkovanju, nevem al je za to kriva sreča ali nesreča, vendar zadnja dva BMW-ja 3 z avtomatskim menjalnikom sta se stalno kvarila, predvsem se je kvaril avtomatski menjalnik. Ker sta bila avta (vsak po 3 leta) več časa na servisih kot na cesti, smo presedlali na hondo accord z avtomatskim menjalnikom. Je sicer res, da to ni BMW, ampak je med njima strašanska razlika v ceni. Novi BMW z minimalno opremo je takrat stal 38.000 eurov, nova honda z maksimalno opremo pa 32.000 evrov. Da ne omenjam, da so honde nasploh veliko bolj zanesljive od konkurenta, vsaj na podlagi mojih izkušenj. Sedaj me je pa firbec matral zarad tega novega menjalnika in sem se odloču da ga stestiram.
People are quick to judge and slow to correct themselves.

Zgodovina sprememb…

-valvoline- ::

D3m je izjavil:

Če se ne motim novi nimajo več 6 cilindrov, ampak 4.

Še enkrat,če ni 6ka alpa 8ka pod pokrovom to ni bmw. 4 cilindre kupuje revščina.
:D
3.3d 6cil. je najbolj prodajan dizel v BMWjih,in je vsaj 100x bolj vzdržljiv kot 4 cilinderni 2.0d . BMWjci ne znajo naredit avto z manj k 6 cilidrov. Thats a fact ki ga zgodovina njihovih modelov še kako potrdi.
:D

Zgodovina sprememb…

-valvoline- ::

Morš bit res neki uberbutl da kupiš avto z avtomatskim menjalnikom.Največje sranje kar ga je,nobenega užitka pri vožnji,pa tudi vzdržljivost teh je 0.

Zgodovina sprememb…

Mesar ::

-valvoline- je izjavil:

D3m je izjavil:

Če se ne motim novi nimajo več 6 cilindrov, ampak 4.

Še enkrat,če ni 6ka alpa 8ka pod pokrovom to ni bmw. 4 cilindre kupuje revščina.
:D
3.3d 6cil. je najbolj prodajan dizel v BMWjih,in je vsaj 100x bolj vzdržljiv kot 4 cilinderni 2.0d . BMWjci ne znajo naredit avto z manj k 6 cilidrov. Thats a fact ki ga zgodovina njihovih modelov še kako potrdi.
:D


Itak, da je BMW, poglej v prometno če ne verjameš, če ni BMW pa naj rebaggajo pa prodajajo to pod drugo znamko. 3.3L motor misliš? Od kdaj pa to obstaja?

In tudi 3.0 dizli se kvarijo, pa pri starih serijah se je kvarilo še marsikaj druga kot samo menjalnik... pa bi za tak denar pričakoval zanesljivost.

-valvoline- je izjavil:

Morš bit res neki uberbutl da kupiš avto z avtomatskim menjalnikom.Največje sranje kar ga je,nobenega užitka pri vožnji,pa tudi vzdržljivost teh je 0.


Za tak dnar more bit vzdržljiv pa če ma menjalnik na pilota, al pa prodajajo sranje... samo pol ne začet s tem kak uje BMW huda pa top znamka, če gre polizdelke!

Kaj je užitek pa je zelo odvisno od človeka, tebi paše ročni menjalnik, meni recimo tudi, komu pa paše da se vsede v avto, da še malo sedež nazaj pa pritiska samo gas pa bremzo.
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

Bellatrix ::

-valvoline- je izjavil:

Morš bit res neki uberbutl da kupiš avto z avtomatskim menjalnikom.Največje sranje kar ga je,nobenega užitka pri vožnji,pa tudi vzdržljivost teh je 0.


Nikakor ne drži. Avtomatik na hondi accord je zelo vzdržljiv in zanesljiv.
People are quick to judge and slow to correct themselves.

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Kot tudi DSG na VW.
|HP EliteBook|R5 6650U|

-valvoline- ::

Bellatrix je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

Morš bit res neki uberbutl da kupiš avto z avtomatskim menjalnikom.Največje sranje kar ga je,nobenega užitka pri vožnji,pa tudi vzdržljivost teh je 0.


Nikakor ne drži. Avtomatik na hondi accord je zelo vzdržljiv.

Jp,dokler ne crkne,tako k vsi.
:D

Mesar ::

-valvoline- je izjavil:

Bellatrix je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

Morš bit res neki uberbutl da kupiš avto z avtomatskim menjalnikom.Največje sranje kar ga je,nobenega užitka pri vožnji,pa tudi vzdržljivost teh je 0.


Nikakor ne drži. Avtomatik na hondi accord je zelo vzdržljiv.

Jp,dokler ne crkne,tako k vsi.
:D


Ja crkne pa ko ma 3x tolko km za seboj kot "srečen" bmwjev atomatik.
Your turn to burn!

Bellatrix ::

S hondo sm v 2 letih naredu 120000km in menjalnik niti 1x ni zatajil.
People are quick to judge and slow to correct themselves.

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Načeloma bi moral zdržati 1.000.000 km, vsaj za novega DSG je tako.
|HP EliteBook|R5 6650U|

-valvoline- ::

Avtomatski menjalnik v BMWju je sramota anyway.To ne gre skupaj.
:D

-valvoline- ::

D3m je izjavil:

Načeloma bi moral zdržati 1.000.000 km, vsaj za novega DSG je tako.

DSG ni klasični avtomatski menjalnik,to je v bistvu robotiziran navadni menjalnik zato je precej bolj vzdržljiv in poraba je nižja kot pri klasičnem avtomatiku.

Blinder ::

-valvoline- je izjavil:

D3m je izjavil:

Če se ne motim novi nimajo več 6 cilindrov, ampak 4.

. BMWjci ne znajo naredit avto z manj k 6 cilidrov. Thats a fact ki ga zgodovina njihovih modelov še kako potrdi.
:D


Najmočnejši motor v F1 vseh časov je bil bmw turbo z 4 cilindri
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

oo7 ::

Bmw je zakon.

Mesar ::

oo7 je izjavil:

Bmw je zakon.


Če rad klepetaš s serviserji.
Your turn to burn!

D3m ::

Sej pri VW servisih so tudi face :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

Janac ::

pri VW itak nikoli nic ne crkne.

Mesar ::

Janac je izjavil:

pri VW itak nikoli nic ne crkne.


Tako kot pri Renojih in Daciah...
Your turn to burn!

oo7 ::

Mesar je izjavil:

oo7 je izjavil:

Bmw je zakon.


Če rad klepetaš s serviserji.


To pa ni res.Jaz imam 330d letnik 2004 nobenih problemov.Iz 204 konjev sem ga nacipiral na 230 tudi nobenih problemov.
Ne vem kje vam te ideje,da se BMW-ji kvarijo to je sigurno pogruntal kak Audi fanatik:))
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Astra K 1.6T 200 in podobni (nadaljevanje teme Čakanje na avto) (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
22833224 (28006) bambam20
»

Kaksen avto vozite? (strani: 1 2 3 434 35 36 37 )

Oddelek: Loža
1849300447 (222579) dottor
»

BMW bencinar ali dizel??? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22764600 (56595) MAFIA
»

Bencinerji: Audi A4 vs. BMW 3 vs. Mercedes C vs. VW Passat

Oddelek: Loža
227128 (6709) IvoJan

Več podobnih tem