» »

Samodejno kopiranje teksta v wordu

Samodejno kopiranje teksta v wordu

bjan ::

Pozdravljeni forumaši :)
rabim pomoč v wordu (imam verzijo 2010) in sicer bi rad v eni tabelici imel nek tekst (npr.ABC) in ta tekst bi bil še nekajkrat uporabljen v drugih tabelicah v tem istem dokumentu tako, da bi se avtomatsko posodobil v kolikor bi bilo kaj spremenjenega. se pravi tako kot to deluje v Excelu da se ti avtomatično popravijo celice če spremeniš njeno vsebino.
sam sem poskušal na malo bolj čuden način in sicer s kazalom vendar imam problem, ker je tekst v večih celicah tabelce in mi potem noče lepo kopirati in posodabljati teksta.
Upam da me približno razumete kaj rabim in da se to da izvesti v wordu.

prtenjam ::

Tudi v Wordu lahko to počnete, ne sicer tako zelo elegantno kot v Excelu,pa vendar...


  1. Napišite tekst, za katerega želite, da se pojavi tudi drugje po dokumentu

  2. Označite napisani tekst in definirajte zaznamek

  3. V Word-u 2003 (in nazaj) definirate zaznamek preko menija Vstavljanje / Zaznamek

  4. V Word-u 2007 (in novejših) definirate zaznamek preko traka Vstavljanje / Zaznamek

  5. Sedaj imate v dokumentu definiran zaznamek (torej zaznamek je ves tekst, ki ste ga prej označili) in na ta zaznamek se lahko kjerkoli v dokumentu skljucujete preko polja REF

  6. V Word-u 2003 (in nazaj) vstavite polje REF preko Vstavljanje / Polje. Odpre se novo okno, kjer poiščite polje REF in na desni strani izberite vaš zaznamek

  7. V Word-u 2003 (in nazaj) vstavite polje REF preko Vstavljanje / Hitri deli / Polje. Odpre se novo okno, kjer poiščite polje REF in na desni strani izberite vaš zaznamek.



V dokumentu imate lahko poljubno mnogo REF polj in ko spremenite vsebino zaznamka, word popravi tudi vsebino vseh sklicev... A to se ne zgodi avtomatično, kot v Excelu, temveč morate pritisniti tipko F9 == (osveži polja)
Matjaž Prtenjak
https://mnet.si

bjan ::

oo super si mi pomagal tole :)
sedaj me pa še nekaj zanim, ker ravno gledam ta polja in sicer pri prejšnji verziji 2007 je bilo vstavljanje polj malo bolj lahko kot v 2010 verziji (vsaj meni), zato še vedno ne najdem kje bi lahko vstavil polje s katerim bi mi napisal datum in sicer da bi ga lahko izbral iz koledarja (poljuben datum).

bjan ::

Sem že našel tako da hvala :)
Če bo kdo iskal sem našel pod Datoteka -> Možnosti -> Prilagoditev traku -> in obkljukaš Razvijalec na desni strani. Od tukaj naprej je pa isto kot v 2007 verziji.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Word oblikovanje

Oddelek: Programska oprema
303774 (2797) finpol1
»

Ms word problem

Oddelek: Programska oprema
71758 (1389) Ramon dekers
»

Word

Oddelek: Programska oprema
52796 (2474) c2-td
»

Novi word - dobljen skupaj z Visto

Oddelek: Programska oprema
443573 (2926) ender
»

Word 2003 Glava & noga

Oddelek: Programska oprema
122097 (1972) R-S-LoVe

Več podobnih tem