» »

TrustedInstaller.exe porabi ves disk

TrustedInstaller.exe porabi ves disk

MrStein ::

Windows 7 se mi upočasni do neuporabnosti, ker TrusteInstalled.exe (več instanc) preobremeni disk*.
"šrota", po domače.

Browsanje web-a recimo sploh ni mogoče. Chrome (IE enako) se odpre, ampak če hočem naložit kako stran, se trudi, trudi, čez čas pa totalno zmrzne. System properties (WINDOWS+Pause tipka) rabi 20 sekund, da se pokaže.

Gre pa za nov PC z i5-2320 CPU.

Tudi Log Off je traja tam 15 minut.
(potem se jesituacija umirila in sem lahko normalno shut down naredil).

Se komu sanja kaj je to?

* - v Resource Monitor na zavihku Disk pod Storage piše za "Active time" 99-100 % ves čas. Lučke za disk ta PC žal nima (bravo, dizajneri). Se pa tudi čuje "šrotanje" diska.

Poraba CPU je praktično 0%, RAM pa je tudi v mejah normale (se ne spomnim točno, ampak od 4GB je nekje 1 GB zasedeno).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
  • spremenil: MrStein ()

Boobiz ::

Izklopi trustedinstaller service in ga aktiviraj enkrat na par mesecev, da naložiš windows updejte, potem pa spet sklopi, pa ne boš mel težav. :D
I'm drunk, what's your excuse?

kow ::

Enako. Izklopi windows update. Pa vsake 2 meseca updateas in to je to.

MrStein ::

Ali pa drugi OS gor dam. >:D

(a to res noben ne ve, zakaj počne? Sem malo preguglal , tudi MS-ove forume. Noben ne ve nič. Bom za hec na podporo poklical.)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Boobiz ::

TrustedInstaller je neka obvezna komponenta pri posodabljanju windowsev, hiba tega procesa pa je ta, da je tako zabit da ne zna pametno razporejat resourcov, tako da ti lahko začne štekat s polno paro ravno takrat ko kaj pomembnega delaš.

Poročaj kaj bojo na supportu povedali, me resno zanima.
I'm drunk, what's your excuse?

kow ::

Kaj ce restarat service? (sc stop/start TrustedInstaller)
Si v admin accountu?

Mas service packe instalirane?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

MrStein ::

Admin (user ki je član grupe Admin).
Nov PC, mislim, da ima čisto vse update.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

kow ::

Ne bit v adminu. Resis marsikaj. Ce ze noces preprostega workarounda (izkopis windows update oz. service), si nalozi sysinternals suite.
Notri bos nasel Process Explorer in Process monitor.

MrStein ::

In kaj z njima? Saj že vemo, kateri proces je.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

VelikiTun ::

Videl boš datoteke, ki jih proces prelaga naokoli.

Sicer je orodje v W7 že prisotno: CTRL + SHIFT + ESC > Performance > Resource Monitor...

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Aha.

Se je potem sicer umirilo.
Ugibam, da je po prvem vklopu imel precej stvari za ... urediti in da v prihodnje to ne bo vsak dan na dnevnem redu.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Izi ::

MrStein je izjavil:

Aha.

Se je potem sicer umirilo.
Ugibam, da je po prvem vklopu imel precej stvari za ... urediti in da v prihodnje to ne bo vsak dan na dnevnem redu.

Torej, si pozabil povedati bistvo, in sicer, da si sistem iz nule na novo naložil.
Če nisi tega počel prvič, bi pa ja moral vedeti, da tako rekoč vsak sistem, ne samo Windows, ko ga na novo naložiš ker nekaj ur na polno "melje" po disku, da opravi in pripravi vse potrebno za naprej. To se v manjši meri ponovi še ob vsakem novem naloženem programu, ampak tisto se dokaj hitro poštima.
Kasneje se mletje po disku skoraj popolnoma umiri, če le imaš dovolj RAMA.

kow ::

Kolikor se spomnim meni Windowsi 7 (za razliko od Viste) na začetku niso nič mleli. Je pa res, da se spomnim zelo bežno. Možno, da sem že v štartu kaj izklopil.

amigo_no1 ::

Nekaj ur melje lahko samo MS search v win7/visti (indeksacija baze), pa še to je pretirana časovna vrednost.

Izi ::

kow je izjavil:

Kolikor se spomnim meni Windowsi 7 (za razliko od Viste) na začetku niso nič mleli. Je pa res, da se spomnim zelo bežno. Možno, da sem že v štartu kaj izklopil.

Ali pa že slabše slišiš kot si v času Viste, ko si bil še mlajši ;)
Tudi ne pozabi, da ima danes že kar precej ljudi SSD-je. Potem je popolna tišina in še celoten sistem je pripravljen za delo v nekaj minutah po sveži namestitvi.

MrStein ::

Izi je izjavil:


Torej, si pozabil povedati bistvo, in sicer, da si sistem iz nule na novo naložil.

No ja:

MrStein je izjavil:


Gre pa za nov PC z i5-2320 CPU.



Če nisi tega počel prvič, bi pa ja moral vedeti, da tako rekoč vsak sistem, ne samo Windows, ko ga na novo naložiš ker nekaj ur na polno "melje" po disku, da opravi in pripravi vse potrebno za naprej.

Ne, take izkušnje pa res še nisem imel, pa sem instaliral že ohoho OS-ov.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

svchost.exe, kaj počne, kako ga omejiti? Noro počasen pc :(

Oddelek: Pomoč in nasveti
424912 (3888) Master_Yoda
»

Lastništvo datotek na W10

Oddelek: Operacijski sistemi
81910 (1638) win64
»

Kako zbrisati Win 7 mape s kloniranega HDD-ja

Oddelek: Operacijski sistemi
9586 (475) stb
»

Vista - kaj uporablja disk?

Oddelek: Operacijski sistemi
131459 (1235) fosil
»

Windows Vista - Trdi disk melje v nedogled

Oddelek: Operacijski sistemi
132089 (1812) garg

Več podobnih tem