» »

Zamenjava diska na prenosniku ... kako je z win7 licenco

Zamenjava diska na prenosniku ... kako je z win7 licenco

mjk ::

Živjo!

Zamenjal bi disk na prenosniku, ki je imel že prednaložene win7.
Sedaj pa me zanima, kako bi lahko stvar zamenjal tako, da bi prekopiral CEL disk na novega, hkrati pa bi licenco ohranil.

Stari disk namreč nekaj crkuje zamenjal pa bi klasični hdd z ssdjem.

kako priporočate da bi se tega lotil?
kak dd verjetno ne pride v poštev, ker nista oba diska klasična ??

Če kdo vidi kako rešitev, prosim za info.

DragonHeart ::

saj imaš serijsko številko nalepljeno nekje pod prenosnikom kajne? Preprosto lahko instaliraš win7 iz dvdja in upoarbiš tisto serijsko številko...pa boš imel legalne windows 7.


Lahko pa seveda skopiraš recovery particijo, da bo ssd identično razporejen kot hdd vendar to pa dejansko nevem kako bi se dalo narediti, da bi se dalo sistem potem instalirati iz recovery particije..bo moral nekdo drug razložiti, če mogoče ve.


Drugače pa mi povej še naslednje: ali si ob prenosniku dobil kakšne recovery dvdje?

VelikiTun ::

Licenco ohraniš v vsakem primeru, samo aktivirati je potrebno znova. Če postopek ne gre čez, pa kličeš na MS in opraviš postopek preko telefona.

francek1 ::

Saj SSD-ji imajo zraven programe za kopiranje.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

DragonHeart ::

oboje kar sta rekla 1000% drži. Jaz le premišljujem kako bi on lahko skopiral recovery particijo na prenosniku. Drugače bo moral windowse nekje dobiti, da bo potem lahko aktiviral s serijsko ki jo ima.

Ali imaš mogoče 2 prostorčka za disk v prenosniku?

Zgodovina sprememb…

jype ::

Saj si naredil "restore DVDje" ko si kupil mašino?

No, z njimi si pomagaj.

DragonHeart ::

good point jype. sem pozabil na tiste restore dvdje, zato mu nism svetoval:D

Zgodovina sprememb…

Reycis ::

Zakaj bi hotu met recovery particijo na SSDju. Ena velika brezvezna potrata prostora.

RejZoR ::

Zato ker drugače ne moreš obnovit sistema, ker zraven laptopov ne pridejo obnovitveni mediji...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

CitroX ::

Kolikor mi je znano, medij ni pomemben.
Zapiši serijsko številko in pridobi medij (lahko skopiraš na ključek ali DVD) za windowse - seveda verzijo, ki jo imaš uradno nameščeno.
Če pomislimo na vse posodobitve, ki prihajajo je bolje kasneje z uradnih spletnih strni sneti gonilnike, kot pa obnovitveni dvd ali particija.

mjk ::

ok hvala ...

- ne nisem si naredil recovery dvdja ... si ga pa lahko.
- meni je bolj pomembno, da mi ni treba še enkrat VSE inštalirat, pa vse une update, ki so se sedaj nabrali v tem času .. tko da definitivno hočem prekopirat trenutno stanje ... to da bi moral pa samo ponovno aktivirat stvar ... ja bom to naredil --- šifro pa imam.

in da sta dva slota za diskovje.

tko da ja ... verjetno se bo tako naredilo :)

Alamar ::

Ne priporočam. Rajši na frišno namesti. Potegni si torrent z vsemi updati, namesti in vpiši serijsko.

ker zraven laptopov ne pridejo obnovitveni mediji...
Še vedno sem dobil zraven obnovitveni medij. Nazadnje dva meseca nazaj z win7 SP1

mn ::

Jaz sem pri menjavi uporabil Clonezillo

fosil ::

Če greš iz klasičnega diska na ssd je priporočljiva sveža namestitev.
Tako je!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Čuden zvok trdega diska (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
678210 (6767) ngc2392
»

Recovery particija in prenosnik.

Oddelek: Pomoč in nasveti
322051 (1736) D3m0r4l1z3d
»

reinstall kupljenih windows 7 HP z piratskim cdjem/imageom ter original cdkeyem...

Oddelek: Operacijski sistemi
212200 (1708) Duhec
»

HP product key

Oddelek: Pomoč in nasveti
204056 (3650) Tomay
»

Windows Vista Home Premium Install CD

Oddelek: Operacijski sistemi
323999 (3249) ender

Več podobnih tem