» »

Hoh.de

Hoh.de

««
8 / 31
»»

JanezH ::

Anney je izjavil:

Jaz sem rob naročil 11.7.2012 ob 10h zvečer, plačal preko banke 12.7.2012 ob 12.00 uri, pošiljka je prispela danes dopoldne in pa tisti čas naročila so imeli vse na zalogi, tako da je res kar govorijo prej kot v 10h dneh ne pričakuj, pride pa preko DHL.


Na kak način pa si plačal preko banke?

Anney ::

Preko UPN obrazca (12.7.2012- 11:23 ura), teta na banki je to naredila, lahko bi tudi doma preko abaneta, klika,...
Beri moja vprašanja za nazaj, kak sem se jezil ker mi niso odgovarjali na maile itd, pričakuj paket prvi teden v avgustu. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

JanezH ::

Sem šel brat še stotič :) Jah klinc pol najboljš, da za 10 dni pozabim na mašino :)

darkolord ::

Smukec: a na mail za predračun brez DDV-ja ti niso odgovorili (ker si napisal da si potem poklical)?

JanezH ::

Klical sem v soboto in se isti dan dobil popravljen predracun. Mail za nov predracun sem jim poslal kak dan ali dva prej. V ponedeljek sem placal po predracunu, nato pa sem dobil se en mail s popravljenim predracunom. Pomoje je bil to odgovor na prvi mail.

darkolord ::

Aha, na kateri mail si jim pa poslal?

JanezH ::

Na service@htm-gmbh.com
Zadnji email sem jim poslal v torek 24.7. ob 14ih, da mi povejo, če so dobili denar, ki je bil nakazan v ponedeljek. Danes je četrtek in še nisem dobil odgovora ...

JanezH ::

Sem klical tja, imajo vse razen Samsung SSD in 140 mm BeQuiet ventilatorjev, drug teden pošljejo in dobim ...

nuclear ::

Kolko je kaj poštnina tukaj?

Master_X ::

Izbereš kaj želiš kupit, v košarici (warenkorb) izbereš Slowenien, pa ti napiše točno poštnino. Drugače pa 14,90 € + 1 € na kg (vsak artikel doda minimalno 1 €, tako je nastavljeno), potem pa je še neko zavarovanje nad 500 € če se ne motim ipd.

Aphanisis ::

Samo počasni pa so, prejšnji teden sem jim v ponedeljek plačal prek spletne banke, danes po 1 tednu pa je še vedno "Bestellung im bearbeitung" (naročilo v obdelavi)... seveda na vprašanje, če so denar dobili, po mailu nisem dobil odgovora.

Zgodovina sprememb…

nuclear ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nuclear ()

connel ::

Mhm, pri meni tudi, en teden že čakam, plačal preko paypala. Včeraj poslal mail, nobenega odgovora, še. Ma jim bom težil vsak dan dokler ne odgovorijo.

kr?en ::

Hmm, jaz sem po pomoti oddal narocilo in sem jim napisal mail z stevilko narocila (nemscina ni ravno moja vrlina + nimajo nobenega potrdila s cim bos placal oz. vnos podatkov o placilu kot drugot), da bi rad odstopil od narocila (placano ni bilo se nic). Je to dovolj ali je potrebno se kaj drugega?

Aphanisis ::

kr?en je izjavil:

Hmm, jaz sem po pomoti oddal narocilo in sem jim napisal mail z stevilko narocila (nemscina ni ravno moja vrlina + nimajo nobenega potrdila s cim bos placal oz. vnos podatkov o placilu kot drugot), da bi rad odstopil od narocila (placano ni bilo se nic). Je to dovolj ali je potrebno se kaj drugega?


Itak ti ne pošljejo, dokler ne plačaš, tako da bi moralo biti dovolj.

JanezH ::

Jaz imam tudi plačano že od prejšnjega ponedeljka in mi tudi niso odgovorili na mail glede prejema plačila.
Sem pa že ene 3x klical gor. Problem je da niso imeli ssd-ja in ventilatorjev. Prejle sem klical zopet in mi je povedal, da so ssd dobili ventilatorjev pa še ne in mi je ponudil, če mi to kar imajo kar pošljejo, ventilatorje pa naknadno. Tako, da sem se zmenil, da če danes dobijo vente naj mi pošljejo vse skupaj, drugače pa naj mi ločeno pošljejo, tako da bi morala iti danes v vsakem primeru pošiljka naprej.

Aphanisis ::

Po 8 dnevih dobim danes to:

Dear customer,

thank you for your email.

We regret to inform you that your article, "Lenovo ThinkPad Edge E325" can not be delivered immediately.
Therefore, it is not possible for us to meet the promised delivery date.
For this we want to apologize to you and ask you for your patience.
As a new delivery date is expected in the 32th week.
If you wish to cancel your order, please give us a short feedback.
Our customer service is available Monday till Friday from 09:00 - 18:00 and Saturday from 10:00 - 16:00.


------

Pa kaj za vraga naj bi pomenilo "As a new delivery date is expected in the 32th week." A da naj čakam 32 tednov, to je 8 mesecev ... ? :/

connel ::

32 tednov od začetka leta, pomoje ;) No danes so mi odgovorili, da bodo ssd odposlali danes.

Anney ::

32th - 32 teden, torej drugi teden od 6.8.2012 naprej.

Aphanisis ::

Aja, to je tako mišljeno. Prvič vidim tak način za označevanja rokov...

nuclear ::

Je možno tukaj s paypalom plačat? Meni so poslali, da naj nakažem, paypal pa ni prikazan nikjer.

Edit: sem našel, moraš prvo izbrati paypal.

PS: Kjer vpišem svoj naslov nisem mogel izbrati recimo 2000 Maribor, ampak mi je dalo prednastavljeno od pošte torej nekaj 2104 Maribor.. Je to ok?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nuclear ()

Aphanisis ::

Poslovalnice Pošte Slovenije: 2104 Maribor

Običajno če napišeš kraj in naslov pa je slučajno napačna poštna številka, so ljudje dovolj pametni, da vejo kam poslat...

Nwanko ::

nuclear je izjavil:

Je možno tukaj s paypalom plačat? Meni so poslali, da naj nakažem, paypal pa ni prikazan nikjer.

Edit: sem našel, moraš prvo izbrati paypal.

PS: Kjer vpišem svoj naslov nisem mogel izbrati recimo 2000 Maribor, ampak mi je dalo prednastavljeno od pošte torej nekaj 2104 Maribor.. Je to ok?

Meni je isto označlo,pa ni blo nobenga problema...ne skrbi.

whitelight ::

Kako pa kaj glede garancije? :)

JanezH ::

JanezH je izjavil:

Jaz imam tudi plačano že od prejšnjega ponedeljka in mi tudi niso odgovorili na mail glede prejema plačila.
Sem pa že ene 3x klical gor. Problem je da niso imeli ssd-ja in ventilatorjev. Prejle sem klical zopet in mi je povedal, da so ssd dobili ventilatorjev pa še ne in mi je ponudil, če mi to kar imajo kar pošljejo, ventilatorje pa naknadno. Tako, da sem se zmenil, da če danes dobijo vente naj mi pošljejo vse skupaj, drugače pa naj mi ločeno pošljejo, tako da bi morala iti danes v vsakem primeru pošiljka naprej.


Danes sem še enkrat klical, ker je status še vedno "V obdelavi" in kaj izvem??? Švabica mi pove, da niso poslali, ker je bilo premalo plačano (5€ premalo) in pol išče potrdilo o plačilu, ga najde in vidi, da je gor pravi znesek toda oni so dobili premalo. Zdaj preverjajo v računovodstvu kaj se je zgodilo. Ne morem verjet, to mi prijavijo 9 njihovih delovnih dneh po mojem plačilu, s tem da naj bi bil najdalši čakalni čas za komponento 2 do 4 dni. In pri predhodnih pogovorih ni bilo ničesar na to temo ... in kaj če jih ne bi klical, bi to kar viselo v zraku, ker mi na mail, če je vse vredu sploh niso nič odgovorili ...

Nwanko ::

JanezH je izjavil:

JanezH je izjavil:

Jaz imam tudi plačano že od prejšnjega ponedeljka in mi tudi niso odgovorili na mail glede prejema plačila.
Sem pa že ene 3x klical gor. Problem je da niso imeli ssd-ja in ventilatorjev. Prejle sem klical zopet in mi je povedal, da so ssd dobili ventilatorjev pa še ne in mi je ponudil, če mi to kar imajo kar pošljejo, ventilatorje pa naknadno. Tako, da sem se zmenil, da če danes dobijo vente naj mi pošljejo vse skupaj, drugače pa naj mi ločeno pošljejo, tako da bi morala iti danes v vsakem primeru pošiljka naprej.


Danes sem še enkrat klical, ker je status še vedno "V obdelavi" in kaj izvem??? Švabica mi pove, da niso poslali, ker je bilo premalo plačano (5€ premalo) in pol išče potrdilo o plačilu, ga najde in vidi, da je gor pravi znesek toda oni so dobili premalo. Zdaj preverjajo v računovodstvu kaj se je zgodilo. Ne morem verjet, to mi prijavijo 9 njihovih delovnih dneh po mojem plačilu, s tem da naj bi bil najdalši čakalni čas za komponento 2 do 4 dni. In pri predhodnih pogovorih ni bilo ničesar na to temo ... in kaj če jih ne bi klical, bi to kar viselo v zraku, ker mi na mail, če je vse vredu sploh niso nič odgovorili ...

Zato pa rajše prek paypala plačaš in nimaš nobenih problemov...

darkolord ::

Jaz sem jim nakazal v petek popoldne, ravnokar pa sem dobil mail z DHL tracking numberjem, tako da so vsaj v mojem primeru čisto OK ažurni.

Anney ::

Jaz DHL tracking numberja sploh nisem dobil, plačal sem 12.7, pošiljko pa dobil 20.7..

connel ::

Heh, včeraj mi poslali mail, da bo šlo isti dan ven in da dobim tracking številko v naslednjem mailu,... Maila ni nikjer,... Ma me že jezijo 100 na uro, če ni na zalogi se pač pove, pol ni problem mal počakat, ne pa takole. No vsaj na mail so kar kmalu odgovorili.

Master_X ::

Če ti na Hoh.de na tvojem računu piše, da je bilo poslano, je spodaj pod naročilom povezava do DHL trackinga (jaz nisem dobil nobenega maila, ampak je bilo tam).

Drugače pa še nisem slišal da kdo kaj ne bi dobil ali da bi bili kaki resni problemi, samo komunikacija (posebej preko maila) kot sem že omenil v tej temi poteka po polžje, še posebej pa ko jim česa zmanjka... Ker to, da jim je nečesa sfalilo ti itak pošlejo mail 4-5 dni po naročilu, nakar jim odgovoriš pa spet rabijo 2 dni, da ti odgovorijo (tak da najboljše je vse vprašat, pa že vse možnosti ponudit v enem mailu, ker drugače en 5s pogovor traja en teden :D) So pa drugače ultra hitri ko naročiš neko stvar ki je majo na tone, pa po možnosti manjšo količino (pa da ti ne rabijo nič sporočat :)). Po mojem mnenju so malo preveč stroškovno optimizirani glede na (predvidevam) ogromen promet, pa je preprosto premalo zaposlenih, pa zdaj še mogoče dodatno ko so dopusti.

darkolord ::

Pa tudi dela s tujino po mojem niso toliko vajeni.

rokc8 ::

Kmalu bom naročil računalnik na hoh.de pa me zanima v kolikšnem času so prišle pošiljke,kako hitro odgovarjajo na mail in če so bili kakršni koli problemi z plačilom ali z čim drugim.
Za odgovore se zahvaljujem.

Master_X ::

Pošiljke pridejo odvisno od tega kake majo zaloge, tisto kar je na zalogi načeloma hitro (par dni od plačila). Jaz s plačilom problemov nisem imel (zgoraj je sicer nekdo nekaj napisal o neki napaki, verjetno je bila to bolj izjema). O tem kako počasi odgovarjajo na mail, si pa zgoraj malo preberi :) Drugače so pa po moje korektna trgovina, da ne boš zdaj tega narobe razumel.

Aphanisis ::

rokc8 je izjavil:

Kmalu bom naročil računalnik na hoh.de pa me zanima v kolikšnem času so prišle pošiljke,kako hitro odgovarjajo na mail in če so bili kakršni koli problemi z plačilom ali z čim drugim.
Za odgovore se zahvaljujem.


Si ne bi prebral te teme, recimo?

nuclear ::

Če želite pohitriti komunikacijo z hoh.de se potrudite napisati mail v nemščini. Google translate, če ne gre drugače.

edit: ne rabijo iskati vedno nekoga, ki zna slovnično angleško odpisati nazaj

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nuclear ()

whitelight ::

Ali mogoče še kdo priporoča kakšno drugo trgovino? :)

JamesQ ::

Ojla.

Morda Bestseller-Computer? Zgledajo tudi ok, samo se bolj malo piše o njih na forumu. =P

LDŽ

connel ::

Artikli so v redu glede cene, poštnina čist preveč draga + dodatek 3€ za plačilo prek paypala,...

connel ::

Dobil danes mail s tracking številko, pošiljko so dali naprej v torek, sedaj je že v Sloveniji in že na poti iz sprejemnega centra.

JanezH ::

Kolega je naročil zadnjič in so mu poslali v torek, v četrtek pa je že dobil pošiljko...
Se pravi, da boš ti jutri v petek dobil, 1 dan kasneje kot on ...

Ob kateri uri v torek pa so poslali?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JanezH ()

connel ::

Od njih (hoh) je šlo malo čez pet popoldne v torek, drug dan se je pa začel premikat v DHL-u, okrog dveh popoldne so dobili v center DHL, potem je pa v cca 24 urah prišlo v Slovenijo, oz. je že odšlo iz centra (najbrž iz Brnika). Bo jutri prišlo do mene, mogoče še danes, sosed dela pri DHL-u in to delajo večinoma kar nekje do osmih zvečer, razvoz. Pa mi čisto odgovarja če je jutri :)

JanezH ::

Aha v tem je štos pol. Sam je fora, da dhl preda paket v Sloveniji pošti Slovenija in ti pol oni dostavijo. Pojma pa nimam zakaj...

connel ::

Wtf, kje je fora pismo, k plačaš dostavo z DHL. Ma dobro, samo da pride kar dosti hitro.

JanezH ::

Daj če se ti da, vprašaj soseda v čem je fora, da posreduje DHL pošiljko pošti Slovenije, pa sporoči pol tule.
Meni so poslali danes, upam da dopoldan, ker še nisem dobil DHL tracking linka in da dobim potem v soboto ...

connel ::

Bom, ko ga vidim, kar je presneto redko, delajo po cele dneve pismo.

Meni so poslali dva dni po tem, ko je bilo odposlano ;) Je bila pošiljka že v Sloveniji :D Mja, če so ti dopoldne pol boš kar dobil v soboto verjetno.

darkolord ::

Wtf, kje je fora pismo, k plačaš dostavo z DHL.
Z DHL, ne z DHL Express. DHL je od nemške pošte, tako da tiste cenejše zadeve naprej predajo "lokalnim" poštam.

JanezH ::

darkolord je izjavil:

Wtf, kje je fora pismo, k plačaš dostavo z DHL.
Z DHL, ne z DHL Express. DHL je od nemške pošte, tako da tiste cenejše zadeve naprej predajo "lokalnim" poštam.


Kaj pa imaš v mislih s tem "da tiste cenejše zadeve"? Do kakega zneska?

connel ::

Verjetno je potem še ena stopnja višje od premium dostave, da ti dhl dostavi do vrat.

darkolord ::

"DHL Päckchen International" oz "DHL Paket International" je običajna pošta.

"DHL Express" pa je tisto k pride precej hitreje in ti pripelje DHL-ov kurir.

freesty ::

Je že kdo koristil garancijo pri hoh.de?

A imajo svojo garancijo ali tudi pri proizvajalcu?
««
8 / 31
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DHL sledenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5710235 (673) kixs
!

Skupinski nakupi iz tujine - deljenje poštnine, je kdo za? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Kaj kupiti
806391963 (58560) Nwanko
»

Asus - garancija

Oddelek: Pomoč in nasveti
264011 (3077) Magic1
»

Kje kupiti dele računalnika?

Oddelek: Kaj kupiti
176472 (5797) KTr1sk
»

tuje spletne trgovine (hod.de) (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8615048 (9512) lambda

Več podobnih tem