» »

grafična kartica za HTPC

grafična kartica za HTPC

zonzi ::

Pozdravljeni,
kot že v naslovu piše iščem grafično kartico za htpc. Htpc je izključno namenjen predvajanu HD vsebin in ne igranju iger. Do zdaj sem uporabljal integrirano na ASUS M4A89GTD osnovni plošči ATI radeon HD 4290. Zmeraj me je nerviralo pri predvajanju hd filmov, da včasih slika ni bila najbolj tekoča (moraš biti pozoren, da opaziš) mislil sem, da je to pač slabo ripan blu-ray. Zdaj pa mi je crknila osnovna plošča in sem htpc poslal na servis med tem pa sem si sposodil WD TV HD Media Player in ugotovil, da ta mala stvarca predvaja iste filme zelo tekoče, veliko bolje kot moj htpc. Zato razmišljam v smeri nove grafične kartice. Najbolj se mi dopade sapphire hd 6670 ultimate. To pa zato, ker je bil htpc zasnovan, da je popolnoma neslišen, ta kartica pa ima pasivno hlajenje. Nikjer nisem našel primerjalne teste moje integrirane kartice s to. Bo ta brez težav predvajala 1080p vsebine? Mogoče kakšen drug predlog?

lp

popster ::

za hd filme rabiš hiter procesor in hiter grafični procesor, lahko bi probal tudi kaj navit

zonzi ::

procesor je athlon II x4 2.9GHz. Mislim, da je dovolj zmogljiv, ce se motim me popravite.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zonzi ()

69charger ::

Z HD6670 sigurno ne bo problemov če se 1080p ne zatika že pri HD 6250 :P
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

blackbfm ::

Grafa nima veze. Nek normalen dvojedrnik je ok za predvajanje hd. Se pravi nekaj je narobe s softwerom ali pa imaš nastavljeno napačno frekvenco osveževanja slike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Sssaga ::

Athlon 3000+ 2 Ghz enojedrnik + 2 GB 400 Mhz ram + 9500 GT predvaja 720p. Bom še potestiral za 1080p z večjimim bitrate-om.

Standardni kodeki NE ponujajo optimizacije. Malo igračkanja in 1080p dela na AMD E350 1.5 Ghz dvojedrnik v combo z integrirano intel grafiko

http://geeknizer.com/1080p-minimum-requ...

http://www.hifi-forum.de/viewthread-254...

popster ::

probaj bootat z linux mintot/crunchbang ki ima vlc in predvajaj da bos vsaj vedel ali je software kriv.

zonzi ::

trenutno ne moram nič probat, ker je na servisu bom pa takoj, ko kišto dobim nazaj. Drugače pa od software uporabljam samo XBMC.

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Iskratel HD30

Oddelek: Kaj kupiti
205083 (3175) gradski
»

Matična in procesor za HTPC do 150€?

Oddelek: Kaj kupiti
142311 (1986) GeForce
»

HTPC sestava in programska oprema (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Zvok in slika
41759383 (21449) umexteacher
»

Računalnik za dnevno sobo (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
605967 (4123) murmur
»

En par vprašanj okoli HTPCja

Oddelek: Pomoč in nasveti
201948 (1474) Keyser Soze

Več podobnih tem