» »

Ura z merilcem porabe kalorij, utripa, GPS

Ura z merilcem porabe kalorij, utripa, GPS

;-) ::

Katera ura je "dobra" ki ima naslednje zahteve:
-merilec porabe kalorij
-utrip
-GPS (izris prehojene/prevožene poti kasneje na računalniku na mapi)
-enostavna sinhronizacija z računalnikom

Zanima me še kako je z baterijami pri takih urah. Kupujem nižji rang. Ima kdo izkušnje ?

mirage ::

Mogoče malo offtopic ampak, če imaš slučajno android smartphone, bi bilo za razmislit o tem http://www.sports-tracker.com/blog/hrm/

;-) ::

Imam pa je zelo neuporabno sploh zaj ko je oblačno se dolgo povezuje, ni natančno, ni to to v glavnem.

OmegaBlue ::

Kakšna polar? http://www.polar.fi/en/products/gps

Sam imam dve, sicer starejša modela brez GPS, ampak merita pa super.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Steinkauz ::

Telefon + pas pa je.

A je kakšna ura(brez gps, torej da je poceni) da dobro meri utrip tudi brez pasa?

thramos ::

Namenska ura ne bo nič natančnejša niti ne bo hitreje našla satelitov.

BladE_ ::

Mislim, da je telefon enako natančen ali še bolj kot kakšna ura, ki ima GPS(velikih razlik ni), vidim pa tudi(Polar), da je GPS enota posebaj... To pomeni še ena dodatna krama(ura+GPS+trak...).

Trenutno se uvaja nek nov standard oziroma tehnologija ANT+, ki je namenjena ravno za take stvari(merilci utripa, hitrosti...)... Novejše ure to že imajo, začeli so pa ga dodajati tudi v telefone(mislim, da zaenkrat samo SE). Sam bom šel točno na to opcijo s telefon in trakom za srčni utrip, za kolo pa še merilec hitrosti...

Sam uporabljam Endomondo(Android), ki podpira ANT+ zadevice... sam telefon ima že GPS, mape se enostavno uploadajo na internet z vsemi karakteristikami... Cenovno je približno enako s tem, da ima telefon še en kup funkcij, ki uro totalno potopijo...

Moje mnenje...
Akcija - Reakcija

;-) ::

Problem pri telefonu se mi dogaja da imam sedaj rokavice gor pa mi touch ne dela ok (vem ja da obstajajo tiste za touch), ni mi vedno razmišljat da bom imel baterijo polno na telefonu, android jo porabi v 1 dnevu laufam pa zvečer, prej sem do 15 v službi in potem v avtu in ne razmišljam skoz da bom polno telefon.

Ura če meri utrip direkt je bolj natančna pomoje, zanima me kako je z izrisom poti če jo kdo ima in kako z baterijo.

energetik ::

Glede telefonov - stvari niso tako lahke in ti potem med tekom skačejo tam po pasu, poleg tega je problem, če hočeš ves čas spremljati utrip, hitrost, razdaljo... Zapestna ura še vedno zmaga glede tega.
Sicer pa sem tudi jaz iskal poceni uro za tek z GPS, pa sem ugotovil, da poceni stvari ni. Najcenejši se mi zdi da je Forerunner 110, okoli 150€.
Zato trenutno uporabljam športno uro iz Hoferja za 30€ in sem zadovoljen, deluje že 3 leta. Števec korakov/razdalje/hitrosti(neka osnovna natančnost) + merilec utripa s prsnim trakom (odlično deluje).
Če bi se mi šlo za vsak pretečen meter, pa bi moral nabaviti GPS uro. Ampak mi dol visi, ali pretečem 9,5km ali 9,1km, zato mi je števec korakov zadovoljiv.

;-) ::

Meni visi dol za točno razdaljo, rabim izrisano pot.

Imajo te ure samo možnost risanja poti al še kaj drugega ? Da če se izgubiš prideš nazaj...ne predstavljam si kako to deluje na uri

energetik ::

Na Forerunnerju mislim da poti na uri ne moreš videti, jo samo potem na PC. Vsaj pri osnovnih različicah.

kitewing ::

Ure vedno beležijo samo kordinate, ki jih preneseš na računalnik. Ne moreš pričakovat, da boš na uri videl karto? Vidiš lahko sled kje si hodil, ni pa to navigacija. Garmin in Polar delujeta ok. Polarja uporabljam vsak dan že dve leti in sem zelo zadovoljen. Pri cenejših izdelkih izgubiš živce, da se pas za srčni utrip poveže z uro (pri Polarju samo pritisneš gumb in dela!).

;-) ::

Počakaj...razumem da ni karte na uri logično, kako pa ti kaže "sled" kje si hodil ?

Potem na računalniku izriše to sled na karto ali ne ?

Zanima me če obstaja ura, kjer nebi rabil posebnih pasov in modulov-samo ura katera bi mi vse to delala brez problema ?

Kaj manjka temu vstopnemu modelu Garmin Forerunnerja ?

Steinkauz ::

;-) je izjavil:

Zanima me če obstaja ura, kjer nebi rabil posebnih pasov in modulov-samo ura katera bi mi vse to delala brez problema ?


To tut jst iščem če kdo ve.

JayKay ::

Garmin 405 sem kupil punci, super je. Wireless sync na garmin connect, HR monitor (pas)
Hint: na amazon uk je dost cenejse kot v SLO

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JayKay ()

;-) ::

Potem vedno sinhronizira ko se pojavi wifi blizu da se lahko poveže če prav razumem ?

Izriše pot na mapi ali ne da si lahko na računalniku ogledaš svojo pot ?

Kako je z baterijami ?

;-) ::

Vse sem izvedel tule:
http://www.garmin.si/view_product.php?p...

Torej če beleži "sled" mislim da je to to da doma pogledaš na mapi kje si hodil.
Baterija se polni preko polnilca 220V
Senzor srčnega utripa pa dobiš zraven

Ni mi pa jasno zakaj rabi taka "super duper" ura neke ekstra senzorje utripa ko pa ga ima tista v hoferju za 30€ v uri?

energetik ::

;-) je izjavil:

Ni mi pa jasno zakaj rabi taka "super duper" ura neke ekstra senzorje utripa ko pa ga ima tista v hoferju za 30€ v uri?
Zaradi profita? Vsak dodatek lepo zakasirajo še dodatno.
No, tale iz Hoferja je dokaz, da se da športno uro brez GPS prodajat za 30€. Nabavil sem bolj za štos, kolikor bo pač delala. Po 3 letih dela brezhibno, 1x sem zamenjal le bateriji v uri in pasu, kar je normalno. Uporabljam pa zadnje leto 1-2x/teden, 1h teka. Čakam še kakšno z GPS v Hoferju. :P

Zgodovina sprememb…

erkgheoruugh ::

Najcenejši model garmina te pride dobrih 100€, če ga kupiš brez pasu za SU.
Ima vgrajen gps in omogoča pregled poti na računalniku.
Pa še par osnovnih funkcij.

energetik ::

Utripomerilec je po mojem nujen ali vsaj zelo koristen pri teku.

;-) ::

Brez tega ni pomena ure.

slitkx ::

Univerzalna tovrstna ura danes? (Uporaba pametnega telefona me na tem mestu ne zanima.) Te zadeve nujne, ostali bombončki ne.
Meritev utripa preko zapestja (kot npr. zapestnica HUAWEI Band 2-f83, ki jo imam / pa se zaradi mehkega paščka rada sname).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slitkx ()

Gogo ::

Xiaomi Huami Amazfit Stratos 2 https://www.mishop.si/xiaomi-huami-amaz...

Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

neo5468 ::

Osebno uporabljam Garmin Forerunner 35 za tek in sem zelo zadovoljen. Garmin connect app je pregleden z dobrim interfaceom, prav tako lahko preverjaš statse preko spletne strani. Škoda edino, da nima custom workouts, za to funkcijo moraš kupit dražjega Forerunner 235.

slitkx ::

Imam Garmin Forerunner 610 in mi je žal, da sem ga kupil.
Ne tečem, niti nočem. Za kolesarjenje imam pa raje namenski starejši Garmin device.

Veliko prehodim. Zato želim univerzalno zadevo.
Nastavitve za tek pač ne morejo biti enake kot za hojo (četudi je hitrejša). Drugačen korak, drugačna poraba kalorij, drugačna intezivnost bitja srca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slitkx ()

neo5468 ::

Na 35 imaš opcijo "walk". Predvidevam, da isto uporablja gps, heart rate itd.. Verjetno ima 610 podobno? Ne vem točno kje imaš težavo?

slitkx ::

610 nima opcije za hojo.
Pa preden sem jo kupil, si nisem mislil, da bo tako nerodno hendlati touch-zaslon. Narejen je za nežne mini prste...

neo5468 ::

Verjamem, da je touch dosti neroden. Med tekom ne vem kako bi menjaval screen statse z touchom. Na srečo ima 35 na tipke, pa mislim da vsi novejši forerunnerji imajo sedaj na tipke, tudi 235. Garmin ure na touch se pa zdej imenujejo "fenix". Pomoje bi bil z 35 ali 235 bolj zadovoljen, ampak glede na to, da imaš slabo izkušnjo z 610, razumem če nočeš ponovno kupit garmina. Je pa fajn da imaš celoten ekosistem na enem mestu. Če imaš garmin napravo tudi za kolesarjenje, potem se statsi še vedno beležijo pod istim accountom. Če kupiš sedaj xiaomi, polar in podobne, boš imel fragmentacijo.

slitkx ::

Oni starejši kolesarski števec je tudi Garminov. Tako da nekaj statistik že imam pod njim.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tekaška ura

Oddelek: Šport
4410403 (6187) Machete
»

Merilec srčnega utripa

Oddelek: Loža
4712135 (6453) #000000
»

Ura za tek

Oddelek: Kaj kupiti
181963 (1445) lesi
»

Garmin ura

Oddelek: Kaj kupiti
254152 (3271) Doman

Več podobnih tem