» »

Kateri TV kupiti?

Kateri TV kupiti?

kenyong ::

Kopujem televizor za katerega sem pripravljen dati okoli 120 do največ 150 tisoč SIT. V mislih imam digitalni televizor po možnosti ploščato izvedbo.
Zanima me predvsem katero znamko kupiti, če je morda kateri od vas imel kakšne slabe izkušnje. Zanima pa me tudi malo tehnologije, pod tem mislim toliko kolikor je potrebno da me nebodo trgovci šopali s kakimi neumnimi informacijami.

BlackHole ::

Kako to misliš digitalni TV? NE vem, če boš za ta dendar dobil digitalni TV. Za ta denar bi verjetno dobil 72cm 16:9 ekran. Če boš kupil Sony, Philips ali pa celo Gorenje, po moje ne boš razočaran.

MadMicka ::

Pa, jaz bi kupu 100 Hz TV in ne 50 Hz.

Take stvari kokr npr. slika v sliki pa razen tega da za prvič fajn zgleda, pol itak nikol ne uporabljaš...pa niso pomembne..

rhabdo ::

Ojla! No jaz sem pred dvema mesecema kupoval televizor. Za osnovo sem vzel 72cm, 100Hz, flat ekran! Odločil sem se za philips 9007 ali nekaj takega. Pripeljem domov dela 2 dni in potem... Slika se v enem kotu čudno "zakrivi". Reklamacija! Pripeljem domov Grunding in po 4 dneh... Telo človeka na ekranu zategnjeno v eno stran, glava v drugo... Reklamacija! Pripeljem sony kv 29 fx66 in do sedaj z njim nisem imel problemov. Televizor kot je treba. Res ti toplo priporočam Sonya tudi če naši trgovci "forsirajo" philips! Mislim da je KV-29 fx30 (WEGA flat ekran, 100Hz, 72cm) za 146 000sit prava izbira! Drugače pa daj še 50 000 sit zraven pa si takega kot je moj kupi! So v akciji 200 000Sit!! Upam da sem ti pomagal!
LP

Pujcek ::

rhabdo,

ker domnevam (morda napacno) da doma sedaj nimas treh televizorjem me zanima, v kateri trgovini ti kupljeno robo dvakrat zamenjajo. jest nekak nimam te srece.

hvala in lp

pujcek

BlackHole ::

Saj jo morajo zamenjati, če je roba defektna.
No tudi jaz sem pred slabim mesecem nabavil Sony 32LS65E, 100 Hz (16:9) in moram rečt da slika na DVD-ju je specialna, na kabelski pa odvisno od kanala do kanala, v bistvu ni nič posebnega. Itak pa sem jo kupil predvsem za domači kino.

Pujcek ::

BlackHole,

ponavad dajo v servis, ce ne morjo popravt v tok in tok dneh, dobis druzga. Sam me zanima kje prineses filipsa domov pa cez dva dni crkne, pa neses nazaj pa reces zdej bom pa grunding vzel, pa spet jeba, pa neses nazaj pa reces zdej bom pa sonija uzel pa recejo oprostite, tuki mate sonija. ker tole je po moje kr neki (vsak kmet svoje kljuse hvali...).

lp

ps: si lastim sonija tko da zadeva je spica (ni edina, sploh ne za ta denar)

Bevcan ::

100Hz se za ta denar ne splača če ga že dobiš bo kak mali. Brat je pred kratkim kupil Philipsa z 72" ekranom za 109k sit sam mu je dal 20k sit popusta ker je bilo ohišje zadaj malo zažgano pa ni problema ker to piše tudi v garanciji. Drugače pa ga majo v BOF-u v akciji za 129k sit.

rhabdo ::

To je trgovina big-bang na rudniku! Zelo so bli prijazni, prišli so po pokvarjeni televizor in usput pripeljali novega. Nobenih komplikacij in vse so naredili dobrovoljno. Res lepo od njih! Za kakovost TV-jev pa niso oni krivi! Mislim da je Sony še vedno SONY! En in edini in najboljši!
LP

eomer ::

Osebno priporocam LOWE je malce drazji ampak je boljsi od nekih SONY-jev, PHILLIPSOV. Ne pa kupit Grundinga.

madviper ::

Pravte, da se splača vzet Sony. Se strinajm, mene pa zanima, če se splača vzet enga od Gorenje, enih 70 cm? Pa cena tud okol 120k? Jes ga mam enga 55 cm od gorenja, je star 10 let, pa dela kot se šika, sam mal ga počasi odklonski sistem zajebavle, tak, da bom moral počas novga vzet. Do zdaj je delal kot se šika. Ka vzet Sony al Gorenje???
I'd like to do something crazy!

rhabdo ::

Končno en ki se spozna! Eomer se strinjam s tabo! LOWE je razred zase! Je pa draga firma! Tko da se po moje ne splača! Glede Grundinga imaš tudi prav! Philips je pa isto sranje!
Madviper: Jaz Gorenje ne bi!! Res ti odsvetujem! Pejdi v eno trgovino kjer je razstavljenih ogromno televizij (Leclerc) pa boš hitro vidu razliko!!
Torej moj predlog je SONY!! Kakovost-cena je nepremagljiv!!:))

MadMicka ::

rhabo, tvoje izjave so protislovne.

Praviš, da se strinjaš z eomer-jem, nato pa dodaš, da se glede nakupa TV fimre LOWE ne strinjaš glede na ceno/kvaliteto.

Kar se pa Gorenja tiče, pač cenejši TV, ki dela, tako kot ostali. Zakaj ne bi smel kupit Gorenja, ni jasno. Od Gorenja TV so vsaj men zlo lepi in delajo tko k pač TV more delat....

Jaz pravm obratno, če že kupuješ cenejši TV, ga kupi od Gorenja...

rhabdo ::

Eomer je napisal da je LOWE boljša firma od sonya, philipsa... Model ki pa kupuje TV pa je napisal da ne bi rad kupil zelo drage televizije. Torej LOWE je boljsa od vseh televizij po sami kvaliteti vendar ima zato tudi najboljšo ceno. Se pravi da pridemo nazaj na sony, ki je zelo dobra televizija z nižjo ceno kot jo ima LOWE!
Upam da si razumel.
Gorenje pa... ah božič je tko da se ne smemo kregat.:))
LP

gumby ::

kupi 100Hz. karkoli. oči ti bodo hvaležne...

BigHugo ::

rhabdo: a ti veš, da ima sony v rangu 70 (72) cm 100 Hz TV en mali milijon modelov, ki so cenovno od nekje 150.000 do 500.000 Sit.
Sicer pa moje skromno mnenje: ne kupuj poceni Sonya, kupi rajši Loewe ali Panasonica. Sam imam doma 100 Hz Panasonica, starega skoraj tri leta, za njega sem pa dal ogromno (beri preveč), vendar me do sedaj še ni pustil na cedilu. Slika je za dva razreda boljša od raznih crap modelov Sonya. Seveda vse to velja za TVje z diagonalo 4:3. Pri 16:9 modelih je situacija malo drugačna.

Še osnovno pravilo: za malo denarja malo muzike. Za podrobnejše informacije uporabi Googla.
LP BigHugo

nodes ::

Prej bi pogledal še za kakšnim Sony-jem.Sedaj mi je najbolj všeč Gorenje 72, popolnoma flat, najbolši design, zvok, kul cena...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nodes ()

govno ::

pjebi: sony je drek ... pa prosim ... sonyje delajo po celem svetu, vsak majmun da noter eno stvar in popolnoma nekontrolirano sestavijo stvari skupi ... pol je pa slika meglena, hrešči, poka, cvili, zvito, pikčasto itd. no, potem ko to doživiš si pač rečeš, zakaj si pa vzel sonyja ... pa še draaaago si plačal ... marš

kar zadeva tv-jev je gorenje špica in bo ostal ... prav tako panasonic in samsung.

sprašujem pa se, zakaj flat zaslon? zakaj 100 Hz? zakaj pol miljona? kolikor sem gledal (resda v prodajalnah) 100 Hz prav tako utripa kot ne-100 Hz in flat zaslon je veliko bolj zrnast in manj barvit kot navaden zaslon. da o ceni ne govorimo ... torej?

te nove tehnologije so samo marketing za butaste ljudi ...

Vesoljc ::

če hočeš unih 100hz res izkorist, rabš kablsko, digitalno satelisko, dvd itd... na analognih zadevah (antena) ne pride do izraza... tko pravjo experti...
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

rhabdo ::

BigHugo: Vem da ima Sony veliko modelov zato sem že pri prvem svojem postu napisal katere modele imam v mislih!!!!
Panasonic: ja cool TV, cool cena!:))
Jaz še zmeri mislim da je sony zakon! pač moje mnenje! Vsi so me prepričevali da so drugi boljši (philips, grunding) pa sem se napušil kur...!! Sej sem zgoraj na kratko opisal svoje težave.
Mogoče sem imel smolo ampak vseeno!!

gumby ::

govno,Vesoljc: če ne vidita razlike med 100Hz in 50Hz, potem se spravita k okulistu...

Vesoljc ::

tg: razlika je itaq očitna... jest sam pravim, da če si recimo omejen samo z navadno analogno anteno (tko kt jest) unih 100hz prav nič ne pomaga, ravno nasprotno-> dobiš slabšo sliko kot na 50hz tv-ju... again, tko pravjo...
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

roscha ::

rhabdo: Nehaj ze tole svoje kljuse opevat. Saj si že razložil da si taglavn na vas, ko maš Zonija.

Ok pazi sad. Fotr ima 2 leti starega Zonija (modela ne vem) takrat je bil TOP model - skoraj 5kDEM. Dual tuner pa taka jajca. OK saj dela. Sam sem si pa kak mesec nazaj omislil Philipsa, 9007 model (200kSIT). In guess what? Tastar zdaj pri meni TV gleda, "ker je lepša slika". ??? Vse kar lahko rečem je: TRINITRON my ass!
End of story!


by!

P.S: Vsak naj kupi kar mu paše oz. kar si lahko privošči...

gumby ::

Vesoljc: če tako pravijo, potem je verjetno že res... ampak pri meni se še vedno pozna razlika. vseeno je, če je to kabelska, dvd ali karkoli... utripa pri vseh enako (pri 50Hz)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gumby ()

DrSergioDJ ::

Priporočam Philips. Doma imamo neko bestijo 16:9, 82cm, surround, locen zaslon (seka zadeva, prklops slusalke, pa ma vsak svoj zvok, slika tocno na polovici) in se eno morje nastavitev, a zal je v visjem cenovnem razredu. Pomoje vseeno ne mors zgresit s philipsom.

...

cekr ::

Imam še najcenejši predlog.

Pojdi na kakšno podstreho pa najdi kakšen TV svetovno znane firme Ei Niš.
Tam so poznali raven ekran že pred mnogodeset leti.

Nimaš boljšega. Sicer te bodo bolele oči že po dveh minutak, samo dela pa.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Dami ::

Mamo doma sony 32fx66 in je res zakon. Res pa zgleda manjši kot 4:3 modeli sam pri filmih caruje. Če kdo mogoče ne ve; v podatkih piše da ma PiP, vendar samo kot možnost. FX modeli majo sam 1 tuner zato opdade. V kombinaciji z videorekorderjem lahko pol uporablaš to. FQ modeli (dražji) pa majo 2 tunerja že po difoltu. Sam dat 100k več sam za to je brezveze.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

gumby ::

pip je itak kozlarija... še večja je pa tista, ko lahko nastaviš 4 ali celo 9 programov naenkrat. brezveze

krneki ::

Jest sm zato vzel 32fx65, jebesh pip :\ Drgač pa seka za DivX-e

bbobst ::

Jaz sem si 14 dni nazaj omislu Philips 29 PT 9416.Res stane 300.000 Sit ampak je vreden svojega denarja.

fictionel ::

Moja malenkost ma tut Philipsa 29 PT 9xxx (nism cist sure ker je :8) )
dau sm 200ksit pa se mi zdi ful uredu... sploh ksni divxi/dvdji zj k se nimamo kablske... komi cakam pol!>:D

LapD ::

Mene zanima kater tv priporočate za okol 80.000 pa da ma 72cm.

bbobst ::

Za ta denar ne boš dobil niti 100Hz niti raven ekran.

LapD ::

A sm kej reku da more bit 100hz in met raven enkran? Nič ne bi škodl sam vem da morš dat več če hočeš to met.

AtaStrumf ::

Da še jaz povem svoje: zgleda da imajo res vsake oči svojega malarja. Mi mamo doma nek hud Loewe 100 Hz, PIP in ostale pizdarije, samo slika je pa ružna, da ji bog pomagaj. Pri punci imajo enga WEGA SONY-ja za cca 180k SIT, nič posebnega v smislu funkcij, slika pa 100x boljša. Pa mi mamo DVD in kabel oni pa navadno anteno. Sam ko računalnik priklopiš pa grdo zgleda tistih 50 Hz. Za take stvari je boljši naš.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najboljsi TV za 130 jurjev?

Oddelek: Zvok in slika
385131 (3546) macgajver
»

TV Sony ali Philips?

Oddelek: Kaj kupiti
282372 (1984) mravljinec
»

TV z PIP in diagonalo ekrana 63cm

Oddelek: Kaj kupiti
335008 (4407) hanzeljn
»

Kateri TV

Oddelek: Kaj kupiti
252048 (1692) OldSkul
»

Televizor 100Hz

Oddelek: Kaj kupiti
373563 (2895) SanSan

Več podobnih tem