» »

Zunanji diski

Zunanji diski

Jerry000 ::

Zanima me če je kaj znano, kdaj bodo spet normalne cene diskov? Rabil bi en zunnji disk ampak je 200€ za 1TB malo prevelika cena zame:

http://www.mimovrste.com/artikel/206010...

Rad bi kupil tega vendar...tudi 500GB je kar drag. Upam da se kmalu poležejo te poplave:/

kmetek ::

Vsaj pol leta nič, pojdi v Comshop, kjer so nekateri zunanji diski še sprejemljive cene.

500GB Verbatima imamo akcijo 74,99€ USB 3.0.

Jerry000 ::

js bi raje 1TB 2,5" :/. Vem da pred nekaj časa je bil 1TB okoli 140...zdej je čez 200:(. Ravno takrat ko potrebujem disk so cene šle gor:D. Ja nič...bom raje počakal pol leta

kmetek ::

Bili so po 99 v akciji en čas :D

Jerry000 ::

damn...glih takrat ko rabim gredo cene gor:D. Če bi takrat vedel da ga rabim bi ga takoj vzel za 100€ 1TB:D. No pa vseeno, kateri je najboljši 2,5" USB disk? WD passport ali ker drugi? Ker WD ima še USB 3.0 kolikor sm gledu...hitrejš prenos podatkov (če imaš 3.0 USB seveda)

kmetek ::

ravno danes se je podražil seagate 1tb 2,5'' usb 2.0 iz 124,90 nad 144,90-149,90 in nekaj podobnega ;(( najboljšega ni, vsi so več ali manj isto.

Jerry000 ::

seagate 1TB je 145€ medtem ko je WD 1TB 220€? Pizda to je kr huda razlika. Kaj pri WD sam firmo plačaš 100€?

kmetek ::

odvisno kako se podražijo itd....cene diskov so sedaj turbolentne in neusklajene, še tujina ima ful visoke cene.

zakaj ne vzameš 500gb?

šernk ::

damn...glih takrat ko rabim gredo cene gor:D. Če bi takrat vedel da ga rabim bi ga takoj vzel za 100€ 1TB:D


če bi jaz to vedel, bi jih vsaj 10 nabavil :)

vsekakor, če ne rabiš nujno raje počakat, vendar pol leta je optimistična ocena...takrat bodo pomoje začele cene počasi padat, vsaj 1 leto pa da pride nekje na normalne cene spet. za spet takšne kot so bile do sedaj, pa pomoje 2 leti ni nič pesimistična napoved.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Jerry000 ::

500GB nebi rad...če grem že v nabavo bi rad res ornk placa mel. %00GB mam sedaj na PC že in je v trenutku poln. Tko da bi rabu 1TB:)

shinko ::

Jerry000 ::

No če ti zares ni dovolj 500gb potem si kupi 1tb wd passporta za 144.00 eur (kar se mi zdi čisto Ok cena glede na situacijo drugje). Sem ga našel na www.ttc.si
povezava:
http://www.ttc.si/a/c156/1263_2-5-Zunan...

lp,

p.s. lahko bi tudi meni malo bolj pomagal če se slučajno spoznaš na fotoaparate kajti imam odprto temo (fotoaparat do 100 eur) pa nisem bil ravno deležen velike pomoči.



uuuu hvala ti, tole je zlata vredna cena:). Upam da bo še ostala kakšen teden ali 2 da dobim denar:). Na to temo ti pa žal ne morem pomagat, nimam nič izkušenj z fotoaparati :/

kmetek ::

Disk zunanji WD 1TB Elements USB 3.0 EXT. 2,5" 5400RPM WDBPCK0010BBK-EESN 139,99
4 kosi še na zalogi.
Zrihtam Jerry000? Iz kje pa si, lahko tudi na ZS.

feryz ::

Itak, da so v Big Bangu dobre cene.
Prvega dobiš kao v 10-ih dneh, drugega pa... kdo ve.

Jaz jih prodam neomejeno količino, 1 Tb po 50 evrov. Plačate takoj, dobite pa... nekoč, nekje.

kmetek ::

LOL :D

GeForce ::

@kmetek Imate v Compshopu kakšnega 1,5 ali 2TB (notranji - če se tako reče :D, no vglavnem za V računalnik ne da je znanji) za kakšno pametno ceno?

bajsibajsi ::

Jerry000 je izjavil:

seagate 1TB je 145€ medtem ko je WD 1TB 220€? Pizda to je kr huda razlika. Kaj pri WD sam firmo plačaš 100€?


Tovarne WD so bile v dobrsni meri poplavljene, medtem ko Seagate baje ni dozivel nikakrsnih poplav (pa so kljub temu skoraj takoj vzdignili cene precej visoko). Pa ne zdaj nabijati, da so jim posli gonilni motorcki... ker to je lari fari. Tovarnam s taksno kapaciteto sestavni deli ne poidejo v 3 dneh...

Zgodovina sprememb…

kmetek ::

Geforce: hm žal ne več...edino še imaš Seagate 2TB 3,5'' zunanji 124,90 pa vzameš ven :P

drugače pa jaz prodajam čisto novega 2tb samsunga f4 econo med oglasi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

KTr1sk ::

Jaz sem pa včeraj kupil v Hoferju zunanji disk na usb napajanje (2,5" 500GB Tevion USB 3.0) za 59.90€ :), slučajno sem ga videl in je rekel prodajalec da sem zadnjega vzel...prišli pa so pred 14 dnevi....čudno da jih niso pobrali..glede na ugodno ceno (trenutno) :))
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

RejZoR ::

V Merkurju so zunanji diski po istih cenah kot so bili prej. So pa od Seagata v 1TB in 2TB okusih. Get em while they last...

http://www.merkur.si/elektronika/racuna...
http://www.merkur.si/elektronika/racuna...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

kmetek ::

Tale Seagate 2TB ima Comshop 124,90 povedal vsaj 10x, posluša/bere pa itaq nihče. Pa notri je 5400/5900 in ne 7200.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

RejZoR ::

Wow 5 evrov... Če pomisliš, da je poštnina pri Merkurju brezplačna, pri Comshopu pa 3 evre, pa si nakoncu skoraj na istem... Dal sem samo opcijo, nobenga ne silim. Glede obratov pa ne bom ničesar trdil, ker na Seagate strani nič ne piše, enot pa nisem odpiral, da bi videl kakšen disk je not.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

kmetek ::

na spletni ga ni, v trgovinah je.

RejZoR ::

Nič mi ni jasno kaj si hotel s temle povedat...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Jerry000 ::

sam klinc, tale seagate je kar velik cigel. No vsaj meni je bolj všeč WD passport 2,5" kr je prenosen ful...in še USB 3.0 ima:)

RejZoR ::

Ne moreš primerjat 2,5" passporta z 2TB 3,5" diskom lol.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

bajsibajsi ::

Tisti 3,5 cigli imajo naceloma tudi loceno napajanje na vticnico, kar zna biti vcasih ze precej motece, ko jih imas vec. Pa se nekateri (ali vsi) potrebujejo cas, da se "zalaufajo" ob neaktivnosti.

Zgodovina sprememb…

kmetek ::

RejZoR je izjavil:

Nič mi ni jasno kaj si hotel s temle povedat...


Na spletni trgovini ga ni, samo v Comshop poslovalnicah, 15 jih je v SLO.

RejZoR ::

Se pravi se moraš ponj celo odpeljat...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

PARTyZAN ::

bajsibajsi: WD ima velik delež trga čez. Ker jim je zalilo tovarno/e je na trgu precej manj diskov, torej je povpraševanje večje od dobave (pri vseh proizvajalcih). Zato so šle cene gor vsem diskom. Je to res težko razumeti?

kmetek ::

Ja bogi Rejzor odpeljati se moraš. Najboljše, da se človek izolira in naroča čisto vse preko spleta?

RejZoR ::

Heh, whatever...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

bajsibajsi ::

PARTyZAN je izjavil:

bajsibajsi: WD ima velik delež trga čez. Ker jim je zalilo tovarno/e je na trgu precej manj diskov, torej je povpraševanje večje od dobave (pri vseh proizvajalcih). Zato so šle cene gor vsem diskom. Je to res težko razumeti?


Razumem kako deluje pojav ponudbe in povprasevanja, ampak ti ne dojames kaj sem napisal zgoraj. Dejstvo je, da so nekateri veliki proizvajalci, ki niso bili neposredno prizadeti s poplavo, kljub ogromnim starim zalogam sestavnih delov in ze narejenih diskov, enako hitro oz. takoj (v parih dneh) drasticno podrazili cene svojih proizvodov; ocitno dokaj skladno z rastjo cen tistih, ki so direktno utrpeli ogromno skodo. Valda ta veliki ne dobavljajo zaloge rotorckov zgolj za 2 dni...

Tko laicno bi si upal trditi, da so nekatere firme v zgolj nekaj dnevnem obdobju profitirale v milijonih.

PARTyZAN ::

Seveda. Šli se bodo fair play in odprodali zalogo po stari ceni. V kapitalizmu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zunanji trdi disk? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6215577 (5223) Karen
»

Zunanji disk 2.5

Oddelek: Kaj kupiti
132265 (1678) alpha1
»

Trdi disk (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9612252 (10226) radmannsdorf
»

KAteri zunanji disk se splača kupit :)

Oddelek: Kaj kupiti
92718 (2620) Pyr0Beast

Več podobnih tem