» »

Laptop toshiba L500 se noče več prižgati.

Laptop toshiba L500 se noče več prižgati.

magical_L ::

Lepo pozdravljeni,

Prijatelj mi je dal laptop in rekel, da ko ga prižge se prikaže črn zaslon, ter da noče dalje. Nato sem jaz po nekih navodilih izklopil vse priklope, vzel ven baterijo in ga spet priključil v dotok elektrike ter zagnal (brez baterije). To naj bi v mnogo primerih delovalo. Toda pri meni žal ni. Nato sem probal formatirati. Najprej sem probal naložiti Windows 7 z Usb-ja. Zadeva pride do "Setup is starting" in od tam noče več naprej.
Nato sem probal Windows 7 naložiti še z DVD-ja. Na internetu sem prebral, da pomaga, če v BIOS-ih izljučih Legacy USB Support. To sem naredil in še vedno je inštalacija prišla zgolj do "Setup is starting" od tam naprej pa ni šlo več. Nato sem v BIOSU dal na disabled še:
->Core Multi-Processing
->Intel Dynamic Acceleration Mode
->Execute-Disable Bit Capability
->Built in LAN
->Legacy USB support
->Wireless Com SW
-Wake on keyboard

->> sem probaval tudi razne kombinacije, da sem nekatere priklučil nazaj itd. in vsakič je prišlo do "Setup is starting" dalje pa ne.

Na enabled pa sem pustil edino:
-Critical Battery Wake-up

SATA Controller mode pa imam narejeno na AHCI, sem pa probal tudi compatibility, pa ni nobenega drugačnega učinka!

Zanima me, če kdo od vas pozna še katero nastavitvo v BIOS-ih, s katero bi se lahko poigral in mogoče tako naredil kak korak dalje proti cilju?

Je mogoče možno, da je problem v strojni opremi in da zato stvar nedeluje.
Kajti sprožil sem Windows memory diagnostic test in takoj ko se ta test začne mi je napisalo : "A hardware problem was found ...", tako da kaj lahko naredim v tem primeru. Kak nasvet?

Najlepše se vam zahvaljujem za bilokatero pomoč
LP

Brias ::

probaj .... memtest86+ ...

www.memtest.org/

naredi usb bootable instalacijo in preveri kaj se dogaja z ramom ...

ni zelo veliko moznosti da je ram, malo pa je ... ce bo hecalo daj ven en ram pa drugega notri ce sta dva ... ce bosta oba hecala je skoraj sigurno plata pa pa ...

magical_L ::

Brias najlepša hvala za hiter odgovor.

Bom jutri ko pridem iz faksa takoj probal tvojo rešitev in potem sporočil, kakšno bo stanje.

magical_L ::

Zdej naredu sm mem test in mi je pokazalo na enem ramu neverjetnih več kot 600000 errorjev , že po petih sekundah jih je pokazal 500 ... tko da pač ta je skurjen zgleda ne .. pol sm dal pa notr druzga v isti socket in ni pokazal nč erorjev tko ful dolg časa, tko da sm pač sklepu da je ta uredu, pol sm dau še memory diagnostic tool pa ni tut nč napisal, da je kkšna hardware težava. Ker prej je takoj, se prav je ta prvi ram bil problematičen. Zdej pa pač sm kr dau notr win 7 in mi spet tle piše "setup is starting". Zdej a sm bil mogoče prehiter, in bi mogu teste pustit do konca? Al je mogoče sam en ram premal, sam to ne verjamem ne, ker pomoje da sta notr 2 po 1 giga?

Kakšen nasvet še ?
Najlepša hvala!

Brias ::

pusti ram da laufa vsaj 2-3 cikle ....

ce bo vse OK ...

probaj instalirati XP je :)

magical_L ::

Sem pustil čez noč in je bilo vse vredu. Potem sm hotu naložit XP-je in najprej vse lepo in prav poteka ... pol se pa pokaže blue screen in napiše neki ntfs.sys , da je v tem napaka. Je možno, da je disk skurjen ? Aja, pa zdej un RAM k je najdl čez 600000 Errorjev, a to je zanč, al se to da kako popravt al kaj nardim s tem ?

Hvala

#000000 ::

Če ti je pokazal da ima ram errorje ga ne tlači notr, popravit se rama ne da oz. se ga včasih da, ampak nov ram je poceni tko da se to ne popravlja.

Lahko je res disk zanič, če pa ni disk je plata garant.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova matična ne dela Asrock K8NF4G sata2

Oddelek: Pomoč in nasveti
5877 (770) ovcka
»

BSOD pri novem računalniku

Oddelek: Strojna oprema
221481 (1336) Old Spice
»

Ko nalagam windowse se mi racunalnik umes ugasne?

Oddelek: Pomoč in nasveti
6921 (838) Gwanaroth
»

med nadgrajevanjem bios se mi je racunalnik ugasniu

Oddelek: Pomoč in nasveti
181176 (1060) T-Mac
»

Inštaliranje win xp na sata disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
121354 (718) jero_no1

Več podobnih tem